KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige o usvajanju

+14
filipa.panko
milkyway
tesliana
snedra
Wistar
nina :)
Shizika
Cranberry
pudza
HappyGirl
jecab
Struzzo
Sara
ciklama
18 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 28/10/2010, 09:21

Da li znate za neke knjige/slikovnice o usvajanju? Gde imaju da se kupe? Znate li za neke koje mogu da se skinu sa neta?

Juce sam bila na sajmu knjiga i nista nisam nasla... Trazila sam onu knjigu "Vanredno stanje" jedinu za koju znam da je izdata kod nas i koju smo spominjale na nekim temama ali ni nju nisam nigde nasla... Na netu sam nasla razne slikovnice i knjige koje postoje u inostranstvu ali nista mi ne znaci sto tamo postoje... A nisam nasla nijednu da moze da se skine... Ako naknadno nesto nadjem javljam vam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od ciklama 28/10/2010, 16:44

Simona ja imam tu knjigu Vanredno stanje. Ona je samo vrlo zabavna, ne podučava, razjašnjava, ne rešava dileme.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 28/10/2010, 20:44

Ciklama,
znam, negde je bio razgovor o tome... nego u nedostatku drugih knjiga sam htela bar nju da kupim ali - nije je bilo... Mada nije toliki ni gubitak sto je nisam nasla kad je samo knjiga za zabavu... steta samo sto nema nekih ozbiljnijih knjiga a i slikovnica (koje bi bile korisne da se objasnjava detetu kroz pricu). No ipak sam otvorila temu u nadi da ce se pojaviti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 10/11/2010, 07:06

Pronasla sam knjigu Vanredno stanje. Pocela da citam, simpaticna mi je za sada. Ako se ona pridrzava onog realnog to onda znaci da u Irskoj traze i potvrdu nekih prijatelja i to obavezno sa decom... Sreca da kod nas i to ne traze!
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Sara 27/11/2010, 15:51

Simona , zelim vam da sto pre stignete do cilja na putu kojim ste krenuli . Put nije lak, a cilj se nekad cini nedostiznim , ja to znam, ali vredi biti strpljiv jer je mnooogo lepo sa druge strane cilja - ja sam vec godinu dana tamo igracice
Setila sam se jedne slikovnice koju sam listala pre 20 godina kad smo isli kod komsija mm koji su usvojili devojcicu ( zaboravila sam na nju , nisam ni pomislila da ce mi trebati u zivotu ...).Trazila sam na netu i nasla !
Slikovnica se zove JA IMAM DVA RODJENDANA , a napisala ju je Marie-Claude Monchaux . Svoju pricu o usvajanju prica decak od 4 godine , sa prelepim crtezima , ni previse detaljno a ni premalo informacija, taman koliko treba. Narucila sam je mojoj devojcici za 4. rodjendan , i citamo je svakog dana, postala nam je omiljena knjiga :)
Nazalost , knjiga nije prevedena na srpski jezik , ali je vredi kupiti zbog slika. Ja je imam na madjarskom jeziku , ako ti treba prevod tu ti mogu pomoci .
Puno srece do as
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Struzzo 28/11/2010, 09:19

Meni je uvek bila lepa priča o Pinokiu...i film Roberta Begninija je super! likeit
Hoću da kažem da nije loša kao primer da ne mora uvek da dete nastane iz kupusa, da je donese roda ili baš iz maminog stomaka (u ovom slučaju, mislim na ženu koju on/ona zove mamom). Krenuti prvo tako...sa bajkama...Naravno, da oni neće iz prve shvatiti odmah i verovatno ne sve kako treba...ali i u školici roditeljstva savetuju da se mora na vreme i postupno krenuti sa pričom koja je u skladu sa uzrastom. Pogrešno je očekivati da će dete odmah razumeti šta mu želite saopštiti, i ako ne, da se onda čeka školski uzrast kad je razumnije...
Mene jedino buni koliko je pametno koristiti reč "biološka mama" jer sam pomen te reči, "mama", pa dve mame...može biti zbunjujuća za njih tako male...da ne pričam to da ga je jedna mama napustila, druga uzela...ja bih izbegla u početku tu reč. Kasnije, naravno, kad može da pojmi izraz "biološka mama", da, što da ne i to koristiti.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od jecab 28/11/2010, 18:29

E sad cu da vam kazem sta su nama psihologice rekle za to MAMA!!!!!!!!
Mi zene koje smo usvojile dete smo MAME a ko ih je rodio je samo ZENA KOJA IH JE RODILA A NE MAMA.Tako su nam one objasnile da bi dete znalo da razgranici ..........I licno mislim da je to fantasticno i za nas i za dete
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Sara 28/11/2010, 23:14

I u knjizi koju sam spominjala pise da je mali decak bio 9 meseci u stomaku jedne TETE , koja je odlucila da ga nece ona sama podici, zato ga je ostavila u bolnici ,I javili su njegovim RODITELJIMA da dodju po njega...
PRAVA MAMA ga nije nosila u stomaku, negu u srcu ...

Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 30/11/2010, 15:55

Hvala Saro na lepim zeljama :)

Javicu vam kako ce nama reci u skoli. Meni se ovako cini najpovoljnije reci - zena koja je rodila. To dok je dete malo, ako kasnije ono hoce da je nazove bioloskom majkom kad odraste ok. Ali bar ja ne bih petljala sa objasnjenjem o dve mame a i izraz teta mi se cini netacnim jer detetu ce se onda ciniti da tete radjaju decu a neko mu moze reci da to cine majke pa da bude jos zbunjenije. Ovako zena je neutralni izraz, da li je dobra, losa, bliska, nebliska, da li je ravnodusno prema njoj, ili besno ili zeli da je nekad upozna ili ne zeli ta rec nista ne govori i dete moze da je oboji bojom kojom hoce. A opet je tacna rec jer sasvim je sigurno da je njegova bioloska majka zena. Mozda ce prica malo zavisiti i od samih razloga koje cu ja znati. Ali uglavnom cu paziti da ne unesem neke lose emocije prema njoj a svakako cu istaci da smo mi ili usvojitelji o kojima pricam zeleli bas takvo dete ili vec nesto slicno, tj taj deo nase price obojiti toplinom... Inace ja kad citam price o usvojenoj deci skoro nijedno ne pita o ocu. To je zanimljivo jer vidi da sad ima oca a ne pitaju za bioloskog, interesantno je to decije vidjenje sveta. Ali to olaksava posao da bar o tom delu ne moram da mislim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 26/12/2010, 17:09

Simona ::Nadam se da Happy nece zameriti da prebacim ovaj deo njenog posta ovde. Plasim se da ce se u mom dnevniku negde izgubiti i da ce vam promaci a tako je malo knjiga o usvajanju...

HappyGirl ::...
Što se tiče knjiga ima da se nabave u laguninim knjižarama, makar ove prve dve to znam. Inače prva je njegov život do 12godine, druga do 18 a treća posle toga. I njegov mlađi brat Robert je izdao knjigu o tome da kada je dave otišao da je njega zlostavljala. Inače bilo ih je petoro braće.
Evo ti linkovi da pogledaš. Ako slučajno ne nađeš knjige mogu ti ih ja dati.Takođe ukucaj u googlu pronaćićeš i fotke i njegov sajt. Još nešto moram da ti kažem knjige su jako potresne sa potpunim opisima mučenja i zlostavljanja kroz koje je prošao. Ja sam ridala čitajući ih i danima nisam mogla da dođem sebi, tek da znaš da ne krećeš ako nisi sposobna da se nosiš sa užasom koji se nalazi u knjigama.

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=49#

http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=94

Mada ni ove knjige nisu vezane za onu tematiku na koju sam ja mislila - kako objasniti detetu, kada i tako to... Ali jedno od pitanja koje su nam vise puta postavili u postupku je - ko mislite da su deca koju mozete da usvojite, tj koja se nalaze kod nas (tj njih)... Mozda ove knjige mogu da daju jedan od odgovora na to pitanje...

Inace ja sam se pozalila i timu iz csr da sam trazila knjige o usvajanju i da ih nema. Mislila sam da ce mi reci da neka postoji ali izgleda da ne Sad Mada je psiholog iz mog csr rekao da sam mu dala ideju napise neku takvu knjigu. Tako da eto nade da ce je u buducnosti biti :)

Inace, kad sam ja bila mala imali smo jednu knjigu u kojoj su skupljene istinite price dece iz doma... Ali sad nigde ne mogu da je nadjem, da li su je roditelji izgubili ili sta... Tako da eto postojala je pocetkom sedamdesetih jedna ta knjizica. Mada je i ona vise tipa knjiga o kojima je pisala Happy - ko su deca iz doma. Ne znam otkuda i sto je moji roditelji nabavise ali eto, ima neke sudbine. Iako sad ne mogu da je nadjem tacno se secam koje su to brutalne i tuzne price Sad
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 14/1/2011, 15:24

Prijatelj mi je kupio "Dete zvano to" za rodjendan, odnosno ja narucila kad me je vec pitao... Wink Oklevala sam da je procitam i onda je uzela kao nocas da procitam par strana pa citala do jutra... Nisam mogla da prestanem, nisam smela da prestanem a da se dete ne spase iz onog pakla... i ceo dan sam kao zombi jer sam malo spavala a i od uzasa koji sam procitala... najgore sto je istinito... I najgore sto nema opravdanja za te monstrume. I ne moze ili bar ja ne mogu da shvatim kako njihov mozak funkcionise... toliko se izivljavati na rodjenom detetu, na takve ga muke stavljati, toliko osecanja nemati... Knjiga je strasna, ali strasna Sad Mada jeste fascinantno kako je to siroto dete prezivelo, kako je izgradilo novi zivot i sto je najvaznije - prekinuo krug, on ne zlostavlja svog sina, kaze da je postao otac cija je jedina krivica sto je razmazio sina ljubavlju i ohrabrivanjem... Sad cu da prepisem jedan odeljak koji mi se posebno svideo mada je cela knjiga strasna i jaka...

"Verujem da je vazno da ljudi znaju da sta god lezalo u njihovoj proslosti, svoju tamnu stranu mogu da prebrode i upute se ka svetlijem svetu. Mozda je paradoksalna cinjenica da bez zlostavljanja u proslosti ja danas ne bih bio ono sto jesam. Zbog mraka u mom detinjstvu ja duboko vrednujem zivot. Imao sam dovoljno srece da preokrenem tragediju u trijumf. Ovo je moja prica. "
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/1/2011, 09:44

Nisam pročitala tu knjigu, Simona, i ako je previše mračna, pravo da ti kažem i ne bih... No
Dovoljno patetike ima u svemu čime sam se bavila do sada da bih došla do beba, nije mi potrebna dodatna.
Što kaže Happy, ja verujem u happyendove i samo me oni zanimaju...tako se ja "punim" pozitivnom energijom i optimizmom. Shvatila sam da je i ta knjiga na kraju sa happyendom i afirmativnom porukom, ali do tada... Rolling Eyes
Isto kao što ću kad usvojim dete čuti priču o ženi koja ga je rodila i onda ću je negde "zaključati"...jer od tog trenutka bićemo bitni samo nas dvoje, dete i ja...zagledani u jedno lepo sutra koje zajedno gradimo. smajli angel
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 15/1/2011, 18:11

I moj muz nece da cita... Ja sam na pola knjige htela od uzasa da odustanem ali tek onda nisam mogla jer sam morala da stignem dotle da se dete spase, nisam mogla ni u mislima da ga ostavim na tom mestu... No sad mi nije zao sto sam je procitala, upravo jer je poruka pozitivna, kako se nesto negativno prezivljava i bas zbog toga se nalazi snaga. Drugi razlog je sto je to istinita knjiga pisana iz ugla nekadasnjeg zlostavljanog deteta, koje je kasnije bilo po hraniteljskim porodicama. Ima i odnos deteta i kasnije odrasle osobe prema hraniteljima, socijalnim radnicima, nastavnicima sto je interesantno isto, ali necu da prepricavam zbog Kutanjki koje ce mozda citati pa da im ne pokvarim. Ali taj drugi ugao retko kad mogu da cujem, obicno pricam sa nama usvojiocima, onda onima iz csr, svi mi se trudimo da saznamo sto vise i da cinimo najbolje... ali mi nismo bili ostavljena i usvojena deca, nemamo to licno iskustvo.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Struzzo 15/1/2011, 18:33

Simona ::taj drugi ugao retko kad mogu da cujem, obicno pricam sa nama usvojiocima, onda onima iz csr, svi mi se trudimo da saznamo sto vise i da cinimo najbolje... ali mi nismo bili ostavljena i usvojena deca, nemamo to licno iskustvo.

Naravno, Simona...ali ja se iskreno nadam da ću usvojiti dete malog uzrasta koje će vreme pre nas, njegovih roditelja provesti u hraniteljskoj porodici. Verovatno si gledala skoro emisije o usvajanju gde se neprestano govori o značaju hraniteljske porodice i koliko ih je sve više...jer politika Ministarstva je da u Srbiji kao na zapadu ne bude domova za nezbrinutu decu, tj. da bude što manje traumatičnih iskustava.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 15/1/2011, 19:09

Struzzo,
cula sam za to i mislim da je to jako dobro. Sigurno se traumaticno iskustvo time smanjuje. No ja mislim da to ostavljanje od strane bioloske majke, pa prelazak u hraniteljsku porodicu, pa prelazak od njih kod nas ostavlja sigurno neki trag. Nisam mislila samo na to vec i ono kasnije kada dete odrasta sa saznanjem da je usvojeno i ima mozda neka pitanja/dileme/razmisljanja koje dete koje odrasta sa bioloskim roditeljima nema.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od HappyGirl 12/2/2011, 18:01

Simona da li si pročitala nastavak? Jeste užasno i bolno ali mislimda vredi prčitati naravno kad čovek može i misli da treba. Pitala sam da li su izdali i poslednji treći deo ali nažalost nisu.Moraću da naručim iz inostranstva.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 14/2/2011, 08:24

Happy,
nisam procitala. Drug mi je kupio samo prvi deo a i nesto sam stalno u obavezama pa kad citam gledam da bude neka laksa literatura. Ali planiram uskoro da je kupim i procitam. Drugi deo je pretpostavljam i laksi, onaj najgori deo je valjda prosao... No i ja mislim da je vredno knjigu/e procitati. Pominjala sam je i u skoli roditeljstva da preporucim i ostalim buducim roditeljima. Mislim da sam vec pisala da knjiga moze da pomogne u odgovoru na neka pitanja iz skole - ko su deca koju mozete usvojiti, odakle ona dolaze i sl...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od HappyGirl 14/2/2011, 09:12

Moram da te razočaram, nažalost. Drugi je teži nego prvi , barem sam ga ja tako doživela jer sada detaljnije opisuje neke užase i nove događaje. A opet u nekim delovima je lakši...Da, meni je knjiga u mnogome pomogla da razumem neke stvar.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 14/2/2011, 09:26

Auuu... sad cu da odlozim kupovinu knjige Very Happy Bar dok ne prodju ove obaveze pa da budem u malo boljem raspolozenju da me citanje ne ubedaci skroz Wink Javljam se kad procitam sa utiscima svakako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od HappyGirl 14/2/2011, 21:07

poljubac
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od pudza 14/4/2011, 15:21

Na internetu sam pronašla američki časopis Adoptive Families sa puno korisnog sadržaja za usvojitelje. Dole se nalazi link ka tekstovima u pdf-u na sajtu Adoptive Families koji su se meni lično svideli:

http://www.adoptivefamilies.com/clip.php
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Cranberry 16/7/2011, 18:46

Mozda nekom moze da pomogne i knjiga Dzoane Trolop "Brat i sestra". U pitanju je fikcija, znaci ne bavi se prakticnim pitanjima u vezi usvajanja dece, ali je vrlo interesantno stivo.
Radi se o dvoje mladih ljudi koji imaju svoje porodice, a oboje su usvojeni, imaju razlicite bioloske roditelje ali su odrasli u istoj porodici. Brat i sestra su izgradili vrlo lep medjusobni odnos, njihove nove porodice su jako bliske, a sve zahvaljujuci divnim ljudima koji su ih usvojili.
Preporucujem svima.
Cranberry
Cranberry

Broj poruka : 212
Datum upisa : 11.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 28/7/2011, 19:05

Hvala Cranberry :)

Evo pronasla sam gde je ima, opis je sledeci:



Svima nam je potrebno da znamo odakle potičemo, gde pripadamo. Za Natali i Dejvida ova potreba je nužnija nego za većinu ljudi, zato što su njih dvoje usvojeni. Odgajili su ih isti roditelji, ali rodile različite majke. Odrasli su silovito vezani jedno za drugo, kao brat i sestra.

Njihova odluka da se, u kasnim tridesetim, upuste u potragu za pravim majkama mučna je i složena. Ona silno i na trenutke bolno utiče na njihove životne partnere i ljude s kojima rade, a ponajviše na dve žene koje su ih pre mnogo godina dale na usvajanje, i koje su od onda stvorile nove živote, čak rodile i drugu decu.

Saosećajno i dovitljivo istražujući glavnu temu usvajanja, Džoana Trolop nam dokazuje da je čarobnica. Svojim raskošnim pripovedanje, istovremeno i nemilosrdnim i dražesnim, spisateljica nam otkriva neverovatne izazove koji leže u samom srcu naših običnih života.

„Očaravajuća knjiga – pronicljivo proučavanje psiholoških i porodičnih pojedinosti.”

Daily Telegraph

„Vešto, vešto, vešto... dotiče samu srž jedne savremene dileme.”

Daily Mail


„Nežna poput Džejn Ostin, oštra poput Emili Bronte. Džoana Trolop je izvanredna!”

Fej Veldon, Mail on Sunday
http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=617

Moracu da je kupim i procitam pa vam javljam utiske....
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Simona 18/8/2011, 23:28

Procitala sam knjigu "Brat i sestra" u medjuvremenu. Nije losa, ja sam je jako brzo procitala... ali malo je neuverljiva, bar meni. Nekako se vidi da nije istinita, ne mogu ni da objasnim zasto. Moguce da je tesko uziveti se u te situacije onima koji nisu u njima. Npr knjiga "Dete zvano to" je mnogo strasnija, ja sam i danas pod utiskom kad pomislim na nju... Ali tu istinitost izbija iz nje, i rane, i kako ih prevladati... Nju bih preporucila svakom usvojitelju, narocito ako znate da je dete bilo zlostavljano.

Danas sam kupila i knjigu "Sta je tacno ljudska genetika", na prvi pogled mozda ce vam delovati kakve to veze ima sa usvajanjem ali ima Wink Jos ne pricam o ovoj temi sa sirim krugom ljudi ali i ovoliko koliko pricam nailazim na svakojake predrasude. Meni je sasvim jasno da je dete koje cemo usvojiti nase... ali mozda ce mi i ono samo postavljati neka pitanja a i tu su ljudi sa svojim komentarima, do duse njih nisam duzna da obrazujem, niti im objasnjavam, ali znanje o necemu nikad ne skodi i moze da nas ucini samo jacim ... Genetika me ne zanima nesto pa da uzmem neku strucnu literaturu pa citam ne znam koliko ali ako su u ovoj knjizici izvukli bitno i osnovno dobro ce mi doci...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Shizika 19/8/2011, 00:12

"Dete zvano to" sam dobila na poklon od (sada bivshe) prijateljice, nisam se usudjivala da prochitam niti stranicu jer nije fikcija, odmah sam dala knjigu u charity shop. To je toliko nesebichno da taj chovijek pomaze drugima da zalijeche tako strashne rane.
Ja se ponekad zachudim kad vidim svoje slike sa klincima koje chuvam, pochinjemo lichiti jedni na druge jer pravimo iste grimase! Very Happy A vremenom usvojimo i slichan pogled na Svijet. Naravno da ce dijete koje usvojite biti vashe, nekako mi se chini da se prepoznate isprva! yes
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige o usvajanju Empty Re: Knjige o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu