KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+54
cici
Milijana
SannI-AlL
saška
senka
penelope
beta
lolipop
mamajednogprinca
red
malaplava
Ema78
seka 35
ninica2
LaFolie
lilya
dra00
KoMetaK
Mali Princ
nacKa
Shizika
Mirjana
M.
Nefertari
dr mali pariz
Vuchica
MIRKA85
noja
MAAKKI
shenon
maus
fenix
BiKsi :)
jagodica
lena
cufta
maki79
Xena
racili
bak
Mrvica
veki1
Botox
sanjicica
Akijeva
Jelica
anak
medolino
heart84
mijaki
Orline
Gramatika
lilly13
stefi :*
58 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/9/2012, 16:04

nece biti problema nikakvih :)
kako se menjaju tetra, tako ce biti menjano i ovo, u pocetku ce biti tetra i ove :) naravno da ga necu drzati upisanog i ukakanog
ni u jednoj peleni, pa bila ona tetra, ova moderna ili pampers

a o prakticnosti i sl, sta znam, imam info od zena koje ih koriste, i definitivno bolje za bebu sto se njihovog iskustva tice... nisam ih uzela zbog lepote samo :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/9/2012, 16:05

Grama, zaboravih reci i ja sam biolog, doduse nesvrseni ali....
mozda ima nesto u tome :)))) hehehe
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 11/9/2012, 16:06

Draga, ne ljuti se, ja ni ne znam da neko ne koristi danas pampers-ili neku sl. ,jer kad se upiski,a veruj mi, nema nacina svaki put da znas kad je piskio, u pampersu je suv-a u tetri ne moze biti suv, zato sam rekla, a sve iz najbolje namere, ne zameri.Tetru i svedsku samo zbog sirokog povoja koristimo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/9/2012, 16:11

ma ne ljutim se :)
jedna od prednosti ovih i razloga kupovine je bas ta koju si sad navela, u pampersu je beba uvek suva, tj.e osetis kada je zaista mokra....
meni se i svidelo, tj, jedna od stvari koja mi se svidela a to je da cu i ja i beba znati kada bude mokra, i ide presvlacenje, pre svega to je za bebu super
i dok je mala i kada poraste jer ce osetiti nelagodnost pa cemo joj i time pomoci da se lakse odvikne od nosenja....
raspisah se, ne zamerite, a imam temu o ovome, zatrpavam vam bzvz ovu temu :) verovatno i davim :) hehehe

draga, ja i ne znam ,kako bih drugacije s dve bebe odjednom, nego bas tako kako ti radis :), tebi je ionako zurka i ringispil non-stop, samo bi ti pranje pelena falilo :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 17:32

Ja krenula do prodav.pa me uplasise neka probadanja dole,ne u donjem stomaku nego bas oko grlica,vagine,imam osecaj da je od bebinog komesanja,ali se vratih da legnem i stavim utrogestan.
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/9/2012, 18:03

odmaraj stefi, juce si me savetovala , a sama se ne pridrzavas :)
moras da prikocis, vidis da nam nema druge opcije :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 18:31

Pa da znam,ali danas se nisam umarala i krenula kolima,ni to vise ne bih smela...
Kako si ti? Jel lezis non stop ili?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 11/9/2012, 18:55

Samo da ljubnem sve trudnaje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 19:39

stefi :* ::Ja krenula do prodav.pa me uplasise neka probadanja dole,ne u donjem stomaku nego bas oko grlica,vagine,imam osecaj da je od bebinog komesanja,ali se vratih da legnem i stavim utrogestan.

I meni se to dešava, pa trk u NF, kažu beba super, plodove vode koliko treba, ja zatvorena, a ne mogu da se iskuliram i samo pipkam jesam suva i proveravam stalno, a za svaki slučaj su mi kao rekli da idem na nedelju dana u NF, znači opet u ponedeljak i tako stalno do kraja. Baš je nezgodno kad je prva trudnoća i ma koliko čitaš i dobijaš savete i sve živo, kad ne znaš ne znaš i ne vredi kad nemaš svoje iskustvo da uporediš. Baš mi javi šta se kod tebe dešava, a ja ću tebe obaveštavati za mene, valjda je to normalno s ovolikim bebama u tibi. A ja samo mislim, kako li će biti kad dotera do 2,7-3 kg. Ja sam odreagovala ko ti, odmah stavila utrogestan, ali ja sam i kukavica, pa se odmah rasplakala, o bože.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 20:04

pa aki u subotu kad sam bila kod ovog sto ce da me poradja,na onom 3d 4d gledao detaljno,sem grlica, beba je bila 2600gr verujem da ce ubrzo dostici i vise..ja sam se uplasila zato sto mi ova drugarica kaze da se otvorila a isto vreme trudnoce smo i odma sam danas uspanicila. ju nemoj da places,ja od svog supruga pola stvari krijem a kamo li da placem,on bi tek jecao koliko je panicar sto se toga tice. bebac je danas bas bio aktivan i sutirao na sve strane pa sam mislila da je mozda zbog njegovog istezanja,ko ce ga znati,sad je ok. sledeca kontrola mi je tek 1.10.kad ce mi raditi ctg i vag.pregled zato se i razmisljam da odem u dom zdravlja. a kako si sad?i sta si bas osetila?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/9/2012, 20:27

Stefi, i mene je veceras preseklo nekoliko puta a skoro ceo dan sam lezala...
cisto da covek nema mira...
ofarbala me je drugarica, odoh da operem kosu...
cmoka

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 21:35

Pa meni je to počelo, da te ne slažem oko 32 mislim nedelje, znam da sam išla da uradim ddimer i ja to povezujem sa time što je beba dostigla kritičnu masu, isto je baš živahna, ali sam primetila da više voli da se rasteže nego da šutira, baš gledam druge trudnice, svima je okrugao stomak, a meni uvek moja beba napravi neki smešan oblik. E sad kad to radi, nekad toliko se istegne ili šta, da osetim prosto da me toliko dole bubne,a taj bol mi je bio kao nekako menstrualni ali sa strane ne onokao što je kad zaboli u materici, kad dobiješ, i onako me kao bockalo dole kao trnovi, ne kao nož, nikad, ali tako kao da me neko bode sa nekim trnovima, ali nikad nije dugo trajalo i nije se tipa ponavljalo posle, kao na neko vreme ili da može da se prati, pa sam i sama skontala da nisu kontrakcije, nego tad boli i kad legnem prestane. Ja nisam inače avanturista, ali sva tri puta koliko mi se to desilo sam išla negde. Možda je povezano sa sedenjem ili stajanjem, jer nemaju oni mesta toliko unutra, a moja beba je od petog meseca glavom na dole leđa desno, pa se možda istegne i krene da pritiska na grlić. Još kao za baksuz mi se pojačao sekret, pa kad me bubne nekad snažno gore, osetim kako bubne glavicom dole, pa izbije sve na dole, a ja trk u wc da proverim. Jedva čekam da se porodim za 40 dana. Ti ideš na cr, tako da ćeš i pre mene. Samo još ovo da ti kažem, ja kad sam se požalila u NF, dr mi je rekla, pa znate, vi imate još dve nedelje, a kad uđete u 36. već treba da pripremite torbu i sve što vam treba, jer je od 36. nedelje sasvim svejedno i sve je moguće. Ne moram ti ni reći da sam se, čim sam se vratila juče s pregleda, odmah spakovala, po spisku. Inače uradili su mi CTG i prvi put nije bio ravan kao vojvodina, ali dr mi reče, ctg vam je uredan, ustvari sjajan. Probaću da ga nekako ubacim.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Img20120911210655
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 21:37

[img]Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Img20120911210655 [/img]
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 21:38

E ne vredi ovaj image shack me izluđuje, kopiraš link za forum, a on izbaci ovako ogromno, a ne bi trebao.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 11/9/2012, 21:41

kako prepoznajem one pripremne BH kontrakcije? stomak mi se povremeno stvrdne ispod pupka, ne boli....
ne znam jel to mozda on upre ledjima ili....

posto je danas izrazito nemiran, al opet nesto mi lici na te BH
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 11/9/2012, 21:44

Pozdrav devojcice drage. Sva taa strecanja, presecanja su u ovom periodu skroz normalna. Meni se to isto desava a dr mi je na danasnjoj komtroli rekao da je sve super i da se to beka rasteze pa zato imam takav osecaj. Ja sam utrogrstan izbacila samoinicijativno pre dve nedelje i ostala sam samo na progesteron depou na 5-ti dan. Mi smo danas 33+4 i teski smo 2250grama. Dr kaze da smo superiska, plodove vode dovoljno, a Keti i dalje karlicno namestena.
Evo vam i par danasnjih slicica da nas vidite kolike smo.
https://2img.net/h/oi45.tinypic.com/35kk6er.jpg
https://2img.net/h/oi48.tinypic.com/2gwevf5.jpg
https://2img.net/h/oi50.tinypic.com/256wgnp.jpg
https://2img.net/h/oi47.tinypic.com/2vd5itg.jpg
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/9/2012, 22:04

akijeva, torba spremna??? Very Happy
ja se izlezavam ceo dan, ni za sutra nemam bolji plan....
prekosutra komisija u DZ...
jedva cekam ponedeljak posto idem na kontrolu...
imam pitanjce, ako neko vodi trudnocu u Visegradskoj, meni je dr rekao da dodjem ujutru do 10h sa uputom za bolnicko lecenje, trazim njega i da ce me primiti na jedan dan u bolnicu, da sve prekontrolisemo...
e sada nista mi nije jasno, jel ce me taj dan zadrzati pa uvece idem kuci ili sutra, i sta da ponesem od stvari?
jel neka od vas isla na takve kontrole u Visegradskoj?
thanksic unapred

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/9/2012, 22:12

makice kako ste lepiiiii!!!! osmeh srce
uzivate ti i Keti, bas vas briga Wink
ljubim vas

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 22:13

I ja mislim da je sve to normalno..i nocu tako imam probadanja oko pupka negde kad menjam polozaj,ujutru me stomak presece pa otrcim u vc ono prestane i td.ali kad ides stalno na kontrole treba biti malkice opusteniji i trudnoce su nam velike..cak i sto kazu ne daj boze da dodje do ranijeg porodjaja sad beba je 100 procentno zdrava. Samo sto ja ove zapise ne razumem bas sa ctg-a.. Nego gde ti je tiker Aki? Ti si sad 9.mes.? Ja za 4 nedelje boze zdravlja,tako da polako cu spremati torbu. A ddimer mi je 711 prekjuce radila
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 22:15

Htedoh reci za 4 nedelje carski rez
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/9/2012, 22:18

jao samo da mi je da se porodim pa da konacno prestanem da osluskujem svoje telo, jel me zignulo, sto me strecnulo, jel me grebe grlo, sto mi trne noga...i tako u nedogled Rolling Eyes

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 23:00

mijaki ::akijeva, torba spremna??? Very Happy
ja se izlezavam ceo dan, ni za sutra nemam bolji plan....
prekosutra komisija u DZ...
jedva cekam ponedeljak posto idem na kontrolu...
imam pitanjce, ako neko vodi trudnocu u Visegradskoj, meni je dr rekao da dodjem ujutru do 10h sa uputom za bolnicko lecenje, trazim njega i da ce me primiti na jedan dan u bolnicu, da sve prekontrolisemo...
e sada nista mi nije jasno, jel ce me taj dan zadrzati pa uvece idem kuci ili sutra, i sta da ponesem od stvari?
jel neka od vas isla na takve kontrole u Visegradskoj?
thanksic unapred
Spremna torba i muža posčlala da uradi briseve, tako da danas su bili gotovi, a važe 15 dana pa smo pokriveni da ga slučajno ne daj bože ako nešto bude ne odjave, jer hoćemo da on prisustvuje, pa ako ništa ne bude, za 30ak dana radi opet bris, dotle ćemo i znati sve.
Ako ti je u Višegradskoj kao u NF,a trebalo bi da jeste, to ti je onda dnevna bolnica kao ova u koju ja idem stalno, a za to ti treba isto zeleni uput onaj za ležanje, oni to rade jer tako jedino nama rizičnim trudnicama mogu sve da odrade u jednom danu, i da sve rezultate dobijemo odmah, a da se ne guramo sa ostalim trudnicama koje inače zbog raznih stvari dolaze tamo. U NF zadržavaju do 16, imaš tri obroka, jer ti sai taj dan platio uredno preko osiguranja, dakle doručak, užina i ručak i u principu obavezno nosi vodu dovoljno, ja npr pijem ko žaba pa nosim dosta rose,a možeš i neke gricke ako nemaš pritisak i šećer loš, a ako imaš ni slučajno jer će te grditi, nosiš pidžamu i papuče, toalet papir, sapun, vlažne maramice i nešto za čitanje to ti je moj savet, ja tako nosim.




stefi :* ::I ja mislim da je sve to normalno..i nocu tako imam probadanja oko pupka negde kad menjam polozaj,ujutru me stomak presece pa otrcim u vc ono prestane i td.ali kad ides stalno na kontrole treba biti malkice opusteniji i trudnoce su nam velike..cak i sto kazu ne daj boze da dodje do ranijeg porodjaja sad beba je 100 procentno zdrava. Samo sto ja ove zapise ne razumem bas sa ctg-a.. Nego gde ti je tiker Aki? Ti si sad 9.mes.? Ja za 4 nedelje boze zdravlja,tako da polako cu spremati torbu. A ddimer mi je 711 prekjuce radila

Ista stvar, isto probadanja i kod pupka i ovde onda, kad se okrećem, ma ja se više plašim što me neka koza (izvinte!) naplašila, a to najviše mrzim, ležimo tamo svaka sa svojom brigom a onda te tako neka pametna nađe s pričom, kao njena drugarica eto... neću ni da pišem, još da ispadnem ko ona. Mrzim te s tim groznim pričama koje naprosto moraju da podele... Ni ja ti se ne razumem u te ctg, ali vidim da nije baš ravan ko onaj od 27og avgusta. Meni je ddimar bolji, ali su mi protoci loši, s nočem.


mijaki ::jao samo da mi je da se porodim pa da konacno prestanem da osluskujem svoje telo, jel me zignulo, sto me strecnulo, jel me grebe grlo, sto mi trne noga...i tako u nedogled Rolling Eyes

Isto htedoh da napišem, al reko neću da ne baksuziram, ali se slažem sa tobom, jeste da uživam u trudnoći, ali biće mi lakše kad to prođe sve lepo.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 11/9/2012, 23:15

A koji protoci? Jel oni na uz sto gleda za pupcanu vrpcu?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 12/9/2012, 00:16

Da pupčanik ti je ono što ti na kraju uz pregleda gleda po sredini, a imaš levo i desno protoke koji bebi donose krv sa svim dobrim materijama, koliko ja kapiram...
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 12/9/2012, 08:21

Pa da to je to prenosi mu hranu i kiseonik,to kod nas mutanta u stvari ne funkcionise bez terapije.. Ma tebi je termin 23.10.sad se setih. Jel ces ti prirodno? I ako mozes napisi mi sta si spakovala za bolnicu?
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu