KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odvikavanje od dojenja

+25
Vanja80
Stefi
veki1
Struzzo
Tinche
noja
Marie
zoxa
Botox
Ema78
heart84
lilly13
dacans
mijaki
Jelica
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
Orline
agata
maja kg
brinbili
MARA
Milijana
bokica
29 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 27/5/2013, 22:20

Odoh sutra ds kupim. Hvala, cmokic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 27/5/2013, 22:24

Cvrle se baš napije vode kad ga tuširam. Otvori usta i čeka da podignem tuš do njih Very Happy Blesavo dete, toplu vodu pije Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od dacans 28/5/2013, 07:23

Mirjana ::Cvrle se baš napije vode kad ga tuširam. Otvori usta i čeka da podignem tuš do njih Very Happy Blesavo dete, toplu vodu pije Very Happy

Na koga li je? lol! lol! lol!
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 28/5/2013, 10:29

Pa ne znam bre Rolling Eyes lol! usne (Izvinjavam se što baš odoh u off)
Kod nas situacija bolja.
I dalje mu dajem da sisa kad poželi. Počeo je po malo da jede. Neki dan sva tri obroka, baš koliko treba, a neki jedva po kašičicu, dve. Jutros dve, tri kašičice. Juče je baš malo jeo i uopšte nije kakio. Još uvek nije.
Prošlu noć nije sisao, noćas više puta.
To je ukratko, izveštaj bez komentara...jer ako se rasplinem, Daca će mi riknuti od smeha Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od dacans 28/5/2013, 12:28

Mirjana ::Pa ne znam bre Rolling Eyes lol! usne (Izvinjavam se što baš odoh u off)
Kod nas situacija bolja.
I dalje mu dajem da sisa kad poželi. Počeo je po malo da jede. Neki dan sva tri obroka, baš koliko treba, a neki jedva po kašičicu, dve. Jutros dve, tri kašičice. Juče je baš malo jeo i uopšte nije kakio. Još uvek nije.
Prošlu noć nije sisao, noćas više puta.
To je ukratko, izveštaj bez komentara...jer ako se rasplinem, Daca će mi riknuti od smeha Laughing

Daca ti svakako umire od smeha lol!
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 28/5/2013, 14:34

Mirjana moram da prokomentarisem kako si lepo opisala trenutak konektovanja zatvorenih ociju:-) danas sam se setila toga, konektovanje je pravi izraz. Cmooook

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 31/7/2013, 00:04

Iako mi je dr rekla da ukinem sve podoje osim jutarnjeg i vecernjeg kako bi princess prihvatila drugu hranu ja necu. Necu niposto. Do 9 meseca cu je dojiti kao i do sada ujutru posle pokusaja dorucka oko 8h, oko 1h pred spavanje, oko 5h tj posle rucka, uvece pred spavanje a nakon pokusaja vecere tj oko 8h i nocu koliko zeli.... kada pocnem da radim do njenog prvog rodjendana cu koristiti zakonsko pravo - pauzu za dojenje 90min i dolazicu kuci za podoj u 1h ili ako ga (dace Bog) izbaci dolazicu ranije kuci. Planiram i dslje da je dojim alu se nadam da ce usled mog odsustva nauciti da pajki bez sike i da ce poceti da jede pa ce se broj podoja smanjiti recimo na 3-4...kada budem na odmoru oko prvog rodjendana planiram da nekako ukinemo nocne podoje... e sada, covek planira a....kako ce biti....
Niko mi nije rekao da je tako strasno prekinuti dojenje...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od lilly13 28/9/2013, 23:12

Mi smo sad sa 10mj i koji dan trenutno na jednom podoju i to ovaj večernji prije spavanja.
Od 6. mj smo svaki mjesec mijenjali jedan po jedan podoj za čvrsti obrok i ostala su nam samo 2. Prije nekih 10tak dana sam joj ujutro počela mijenjati podoj sa Ad mlijekom (koje pije iz flašice na pisak) i prihvatila je bez problema. Ovaj zadnji podoj ćemo ostaviti još malo pa ćemo i njega zamijeniti. Tu očekujem nekih manjih problema jer nam je to rutina prije spavanja, ali vidjećemo kako će ići.
Kad napuni 1 god valjda ćemo bez problema preći i na kravlje mlijeko.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 29/9/2013, 13:19

Ja sam prelomila. Nema odvikavanja. Siki nocom ujutru kad dodjem sa posla i uvece. Vikendom i u toku dana. Uzivamo obe i neka nas. Kad sama odbije siku tad cemo prestati...sva sreca pocela je i da jede...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 29/9/2013, 21:25

O bravo g g g 
Ovaj moj je opet prestao da jede, jer je bolestan već duže od mesec dana. Doktori na moje žalbe samo sležu ramenima i govore mi kako ne može da jede jer je bolestan. Niko da kaže kako da ga nahranim. U obdaništu kažu da jede Rolling Eyes Kod kuće ništa! Ali sisa kao prvog dana Rolling Eyes Do kada? Prestala sam da se pitam.
Neki mi kažu - Bravo! Drugi kritikuju. Treći ne komentarišu na glas.
Ne setim se ni prvih, ni drugih, ni trećih kad mišić zagnjuri u dekolte, pa me pogleda odozdo, a oči mu se smeju od sreće osmeh srce 
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Ema78 29/9/2013, 23:53

Evo mog iskustva, mozda nekom pomogne...

Petar je preko dana sisao i jos uvek sisa bez nekog posebnog reda, recimo na dva do dva i po sata, a ako zaspi zna i da napravi razmak od tri sata. Sam je izbacio obroke nocu, prvo onaj u 23h, pa u 03h, a ostao nam je bio podoj u 01h i o5 h... Nisam mislila da je to neki problem, u sustini i nije, ali mi je dr na jednoj kontroli rekla da posto lepo napreduje, pokusam da mu izbacim taj u 01h... i ja sam tada, kada bi se probudio, pricala, mazila ga, ali ga nisam uzimala iz  krevetca i bukvalno bih mu gurnula dudu u usta.
Sada, sisa oko 20h , pa  ujutru u 05h...tada ga prebacim kod nas u krevet, i znamo da odspavamo i do 09 h. Ja ga ne uspavljujem dojenjem, mada se ponekad i to desi, ne hranim ga na istom mestu, mada imamo par omiljenih...

Nije da ne razmisljamo prekidu dojenja...ne verujem da ce mi emotivno tesko pasti, ja sam po pitanju toga veoma racionalna...ali ne mogu njega da lisim i zdrave ishrane i zadovoljstva koje mu sisanje pruza. Ideja je da ga dojim do sledeceg leta, ako budem imala mleka... mada, jedini razlog zbog kog razmisljam o ranijem prestanku je taj sto vidim da posustajem fizicki...ne mogu da se pridrzavam svog starog rezima ishrane, nema sanse da vezbam a sve to negativno utice na moju IR koja mi sada bas smeta. Mnogo sam iscrpljena i bez snage, jedem non stop bukvalno sve i svasta jer sam non stop gladna.

A posto je cecko vezan za mene tokom dana, od teretane nista...Najverovatnije da cu ga iskljucivo dojiti do recimo 6. meseca,pa kada uvedemo nemlecnu hranu mozda i pocnem sa vezbanjem... nadam se da ce zamena mlecih nemlecnim obrocima ici lako kao i sto je islo odvikavanje od nocnih podoja...

Ali, videcemo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 30/9/2013, 12:35

Mirjana cesto se setim tebe i cvrleta:-) mene vec zezaju za dojenje ali ja ih ignorisem....moje dete i ja uzivamo...
Jedino sto bih opet na vto sto pre a ovako ne mogu...:-) kad dobijem ciklus probacu neke prirodnjake...hihihiiii...a ciklusa naravno nema jer sikimo kao novorodjence:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 30/9/2013, 22:18

Ja mislum da je to do deteta. Znam majke cije bebe lepo sike ali nisu sikogurmani. I lako zamene podoje cvrstom hranom. I lako podnesu prestanak dojenja...Ima pak onih beba koje siku vole. I sike nesmanjenim zarom i pored klope...npr cvrle;-) grehota je odbiti od sike takvog sikogurmana:-))) ana nr zaostaje za njim:-)) kad dodjem sa posla odmah zna sta sledi:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Orline 30/9/2013, 23:21

I ja mislim da je do deteta. Kao što neko cuclu ne ispušta a drugo baci bez problema. Nisu svi sisavci sisoljubci kao ovi naši.
Ja se nešto ne sekiram, prije sam mnogo više, prije par mjeseci. A sad sam pustila nek ide svojim tokom. Ne mora baš kao mojoj kumi da traži na posao kad doje, hehe, ali iako ostavim uveče kad počenm da radim, neka ga. Samo da me noću ostavi na miru. Al mi se čini da je to kod nas povezano, tj da samo noćno neće ići. On nije izbacio nikad sam nijedan noćni podoj. Ne računam onaj početak, o čemu ema priča, kad u prva tri meseca svedu sa tri četiri na dva. On od tad stoji na dva, i samo povećava kad je neka vanredna situacija, tipa pbolest ili zubi. Uveče ga još i možeš "donunati" na rukama, ali posle ponoći, nikako. A i ja se više ne trudim, jer sam preumorna bila jer su to meseci nespavanja, pa mi kraće traje i lakše ako dam sisu, i on zaspi za pet min.
Ovih dana, kad je bio bolestan i nije mogao jesti, a vodu odbijao, još mi je bilo drago što još sisa, pa se nekako rehidrirao sa 39 stepeni temp. Mada...da ne sisa, vjerovatno bi pio flašicu itd...Ja nisam mogla ni da pomišljam da ranije prekinem jer on flašicu ne zna da koristi i nikad je nije prihvatio, a stvarno sam probala. Tek od pre par meseci sam prestala da nudim.
Letos je bilo OK, pred dva spavanja danju i jedno večernje. Noću jednom ili dvaput. Kad nisam tu prepodne, mama ga uspava na ruke bez problema, a i popodne isto. Čak sam i ja uspevala da ga uspavam na rukama, bez dojenja kad je baš umoran i pun utisaka od doživljaja(tipa put, bili u gostima, itd). Medjutim tata nema tu moć, a četvorke u najavi, i sad nema šanse da zaspi bez sise. Počeo da traži i kad nije vreme spavanju, ovih dana kad je bio bolestan puštala sam ga češće, nisam imala srca, kad ono sinoć i večeras oko šest popodne, nidje veze.
I tako...Valjda ćemo jednom prekinuti, on ili ja, videćemo
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 1/10/2013, 13:29

Citam orlisku i kao da ja pisem. Ema se nada da je izbacila nocne. Hihihi:-) ne brini emice za koji mesec ce ih vratiti....
mi sisamo bez reda u pravila po zelji. Nocu najmanje 2x. A nocas npr jedno 6 puta. Evo me na poslu. Na oci ne vidim:-)))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Orline 1/10/2013, 13:35

Ma mozda nece Petar vratiti, drugacije je on dete. Vidis i lily kako ima red sa Nikom. Od pocetka je tako. A meni jedino frka od tog umora na poslu. Kad je samo dva puta nocu, ne oswtim od kada ga ubacujem kod nas u krevet. Ljubim ja princezu sto je pocela lepo jesti
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od lilly13 1/10/2013, 16:21

mijaki ::Ja mislum da je to do deteta. Znam majke cije bebe lepo sike ali nisu sikogurmani.  
moja je gurman za klopu, čak se plašim da previvše jede Shocked  nekad mislim da ne bi prestala dok ne pukne lol! I da, naravno, prstić je uvijek prisutan, još od rođenja (ništa duda-pokušavali smo)

Dojenje kao i prestanak dojenja zavisi kako od majke tako i od djeteta, svako nađe kako i kad odgovara kad za to dođe vrijeme.
ljubim te vaše male sikogurmane ljubav
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 8/10/2013, 19:03

mi cemo sisati do polaska u skolu :-D
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 9/10/2013, 09:18

Mijaki i Orli, žene drage, čitam i ne verujem lol! 
Sve je to baš tako! I smanjio samo na dva noćna koja povećava po potrebi (kad krenu zubići i sl). U obdaništu zaspi bez ičega, jer ni flašicu ni cuclu ne koristi. Al zato kad mene vidi, odmah zagnjuri glavu u dekolte i sad je već počeo da dok s jedne strane sisa, drugu siku mazi. Već se brinem i za svoje i za njegovo zdravlje...psihičko!
U isto vreme sam presrećna, jer on skoro dva meseca ništa jeo nije, pošto je bio bolestan. Da nije bilo sike, pitanje je kako bi preživeo!
I dalje me neki podržavaju, dok se drugi iščuđavaju, ali mene apsolutno ne interesuje. Za sada uživamo!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 9/10/2013, 09:50

vladeta je proredio nocna budjenja i sisanja na jedno, a sisao je bas dosta nocu, jednostavno za dobro nas dvoje sam ga naucila da spava sam u svom kreveticu, isad je super....
svakoj mami prija, pa i meni , da se mazi sa svojim detetom u krevetu, da ono siki i uziva, to nam malo hrani i sujetu, ali noc je za spavanje, i treba odmor za oboje....umoran i naspavan covek su dva pojma...znam iz licnog primera..... ja primecujem poboljsanje cak i preko dana otkad lepo spava....moze i te kako da se uziva i na hiljadu drugih nacina, a da to ne bude u dva, tri, cetiri ujutru, u krevetu mame i tate... mogu potpisati to jer sam bila na obe strane i verovala kako je to sve dobro za njega, u stvari sam sebi oci mazala, za dete i mamu i tatu he najbolje svako u svom krevetu, minimum budjenja a posle se ima ceo dan za neznost, sikenje i sta god pozelite..... cak mislim da smo samo nasu ljubav i poverenje podigli na visi nivo...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od zoxa 9/10/2013, 10:26

Procitah sve... Moje drugo dijete obozava da siki, obozava, dojimo se na zahtjev preko dana a i preko noci. Nocu se budi jednom ili dva puta, spava u kreveticu. Ako ne zaspe na siki onda je ubacim u krevetic i odem, ona zaspe sama. Obicno ostane kod mene posłe prvog budjenja.
Planiram da je dojim sve dok ona to bude htjela. Ne bi bilo zgoreg izbaciti nocne ali trenutno mi to ne predstavlja veliki problem iako svaki dan ustajemo u 7, zbog vrtica i Nine.
Nina uopste nije bila ljubitelj dojenja, ja sam bila nesigurna , tako da sam je smukom dojila prva tri mjeseca, onda jos tri sam se izmlazala i nekako je dojila nocu, da bi smo bez ikakvih problema prestali sa 6 mjeseci.
Meni je iskreno bilo zao ali dojenje sa Ninom je bilo mucenje, sad sa ovom malom uzivam i necemo prestati koliko dugo bude moguce.

Komsinica mi rece da su oni prestali sa 18 mjeseci, tako sto je tata spavao sa bebom nekih 7 dana i brinuo o njoj u toku dana a mama je odmarala i relaksirala, navodno bez problema prestali dojiti.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Orline 9/10/2013, 10:57

Botox, bravo za noćno spavanje.
Koliko je ostalo podoja po danu? Kako ga uspavljuješ tada?
Zoxo, to zvuči sasvim OK, jednom ili dvaput noću i spavanje u krevetiću je dobro za taj uzrast. Samo napred.
Mirče, i ja se ne bojim posla, jer kad nisam tu, navići će se na datu situaciju.
Nema razloga da brineš za psihičko zdravlje, ja nisam pristalica dojenja velikog deteta, mislim na ekstreme od četiri pet godina naravno, ali to mislim da je OK.
Ja lično nisam očekivala ni ovoliko. Neko negde prenese reči neke babe, koje su mislim najispravnije, što duže do godine i što kraće posle Laughing 
Da je koristio flašicu verovatno bih prestala negde oko 9-10 meseci, mislim da je tad moglo nekako. Sad teško.
Meni problem predstavlja noć, mirče ti reče da siki u 12 pa u sedma ujutru, i to bi mi bilo sasvim podnošljivo. Mene smoriše česta budjenja.
Mislila sam da su četvorke, jer bali i gura prste, nekad dlan i ječi. Čupa uši. Ali nikako da niknu, tako da više nisam sigurna
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 9/10/2013, 12:31

Ovom su pre par nedelje tek izašle četvorke i baš je bio počeo da se budi noću po više puta i da traži da sisa, te ga opet vratih kod sebe.
Izbile mu gornje 4ke, tek po malo, ali opet siki u 00h, pa u 7h. U vrtić krećemo oko 7.40h, tako da nam ni to jutarnje ne predstavlja problem.
Što se mene tiče, ja sam oduvek noćna ptica i poslednjih godina spavam uglavnom od 3 do 7, tako da sam dobila 3h bonus Laughing 

Što već rekoste više puta, 100 žena 200 sisa. Ja prvih godina braka nisam spavala u istom krevetu, pa čak ni u istoj sobi sa mužem. Mnogo njih mi je reklo da to nije zdravo. Međutim, bojim se da su se i sami uverili da je naš brak kao iz priče! Tako da podržavam Botox kad kaže da zajedničko spavanje nema veze s ljubavlju.
Meni je samo lakše ovako, jer me mrzi da ga vraćam u krevetac onih noći kad se često budi.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Mirjana 9/10/2013, 12:33

Borim se s kašljem, pa sam baš "zbrkala" poruku.
No, shvatili ste valjda da dete ne vraćam u krevetac, a ne mm-a Wink Very Happy 
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 9/10/2013, 12:44

orliska, on sad meni spava danju ko i nocu, odvedem ga u sobu, pomazim, kazem mu par recenica, mama te voli, vreme je za spavanje, bla bla, mama ce biti tu kad se probudis, bla bla, poljubim i spustim u krevetic i izadjem iz sobe, zaspi sam za minut, okrene se na stranu i to je to, nema vriske nikakve, nema ljujanja, sisanja dok ne zaspi, pevanja i sl, fora je bas u tome da dete skonta da je san sasvim normalno stanje i da za to ne treba nikakva pomoc sa strane.......
pazi, svi smo se odmorili i pre porodili, poslednja tri meseca nam se bio uselio u krevet, sisao nocu vise no novorodjence, ja se umorna i ukocena budim....
preko dana sisa i dalje, obavezno cim se prrobudi i posle kupanja, i preko dana, nekad jednom, nekad jos par puta.... onse sike i dalje ne odrice al smo odvojili siku od spavanja, pa i to jedno nocno budjenje kad sisa, ne dam mu da zaspi ba siki, vec ga spystam u krevetic dok jos nije utonuo u san, cisto da razume i shvati da sa sikom nece spavati, spava u svom kreveticu....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 3 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu