KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odvikavanje od dojenja

+25
Vanja80
Stefi
veki1
Struzzo
Tinche
noja
Marie
zoxa
Botox
Ema78
heart84
lilly13
dacans
mijaki
Jelica
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
Orline
agata
maja kg
brinbili
MARA
Milijana
bokica
29 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 27/1/2014, 12:23

ajde, ajde, mozes ti to :)
i nas ceka odvikavanje
koliko god bih ja volela da potraje, znam da moramo polako prestajati i zbog nocnih budjenja a i trudnoce, ipak sam ja podlozna skracivanju grlica, otvaranju i kontrakcijama....
tako da polako, mi smo uspeli ovih dana preko dana da ne sikimo uopste, cilj mi je ujutru oko 6 kada se budi da mu dam flasicu mleka, davacu mu kravlje il kozje...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Tinche 27/1/2014, 12:42

Nemam savet u vezi odvikavanja od sike. Ali ti savetujem da je ne navikavas na ruke kad vec do sada nisi.


Lezi pored, mazite se, grli je...ne moras bas da je ljuljas!!!
Meni se bata u to vreme uspavljivao u ogradici uz crtace posto mu je bilo previse interesantno da se uspavljuje u kreveticu...samo se igrao i nikako da zaspi. Ovako ga tv prevari i ja ga prebacim posle deset min u sobu. Posle je opet isao sam i trazio kada mu se spava.


i zapamti da ti bude lakse: ovo je samo faza, proci ce! ljubim!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Struzzo 27/1/2014, 12:57

Mijaki,
nemam ni ja savet u vezi sa odvikavanjem od dojenja ali bih potpisala Tinche za nošenje... ljuljuškaj je u poluležećem stavu (obe, i ti) i pevaj, mazi. Čuvaj kičmu ako planiraš još beba....
Drugo, vidim da se kidaš, kao i Ana, pa zar ne možeš da sačekaš na postupak još par meseci... Ana je još mala, tek napunila 13 meseci a ti nemaš preko 45 god pa da gori pod nogama...Ok, čekala si dugo Anu ali ne znači da će isto tako biti sa drugim detetom ...i par meseci gore-dole ne menja bitno stvar... ne znam, možda grešim....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 27/1/2014, 13:07

takodje, ne nosim ga
mesec dana pre rodjusa sam ga 'natrenirala' da zaspi sam i pre podne, i posle podne i uvece u svom kreveticu, bez ljuljanja, pevanja, ceskanja, spustim ga, pokrijem, poljubim i izadjem
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Tinche 27/1/2014, 13:09

Botox ::takodje, ne nosim ga
mesec dana pre rodjusa sam ga 'natrenirala' da zaspi sam i pre podne, i posle podne i uvece u svom kreveticu, bez ljuljanja, pevanja, ceskanja, spustim ga, pokrijem, poljubim i izadjem
 Najbolje ovako. Mi tako od prvog dana. A mazimo se non stop kada su budni, igramo, provodimo vreme zajedno.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 28/1/2014, 04:40

Noc br 4. Nemirno je spavala ali je spavala. Plua se jos prehladila odnosno curi joj nos. Uspavale smo se na krevetu. Juce je sikila samo uvece i cini mi se jedva je cekala da ss okupamo pa da dobije ccccc....ili sam ja jedva cekala... malopre je u polusnu popila 100ml aptamila kao od sale... eto.... ostade jos samo vecernji podoj... odrasta moja beba... u toku dana i dalje po remeno trazi cccc ja kaxem spava i ona se okrene... vridi su mi pune ali ne bole. Jutros cu se opet malo izmusti i do veceras nista...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 28/1/2014, 04:44

Devojke drage hvala na podrsci:-) idemo dalje....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 28/1/2014, 21:26

Danas ni jednom nije trazila mada ja nisam ni bila tu do pola 7. Pkpula malo aptamila i zaspala. Prolazi prvih 24h bez sike. Izgleda je kraj:( grudi bole malko sam se izmuzla i nadam se da ce lagano proci...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Botox 28/1/2014, 21:45

ma kakav kraj, sad ce tek da se mazi sa svojom mamikom, a ne samo glavu da gnjura :) :*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 28/1/2014, 21:46

Jeste draga botoxice:-))) n

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od veki1 29/1/2014, 00:58

IJAO Wink Maki  pratimo te u svemu Very Happy i ja resila da smanjimo dojenje  Very Happy Very Happy 
Bas se nadam da cete veceras imati mirnu noc.

A ja,vracam se na posao za dve nedelje i do tad moram da naviknem Maksima da spava celu noc i da nema mazenja i sike u sred noci. Godina dojenja bez ikakvih problema je nesto naj naj sto sam prozivela, al godina je sasvim dovoljna lol! 
Malo mi je lakse kad vidim da nisam jedina koja ima bebu koja se budi i trazi siku, mada nocu se osecam ko vestica, sinoc sam pocela sa tim da nema sike i nema dolazenja kod mame na mazenje i nismo spavali od 1.30 do 4.30, veceras se probudio u 22 i zaspao u 23, nadam se da je to to za veceras jer sike nema do ujutro do 6....zaspala sika, to mu stalno ponavljam.
Maksim ne voli aptamil tako da cu ja njemu umesto sike davati kravlje mleko, ali samo u toku dana, nocu kad se probudi moze da dobije samo vodice, nema potrebe da pije mleko preko noci, bojim se da ce se navici pa ce se ond abuditi da trazi flasicu pa bi bilo kuku lele.

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 29/1/2014, 01:10

Veki lakse je kad znas da nas ima vise:-) ja se lose osecam zbog svega ovoga i najradije bih je dojila jos najmanje godinu dana ali okolnosti su takve....videces i Maksim ce se navici kad je ova moja smizla... sinoc je popila samo malo aptamila i evo sad se probudila i popila jos 125ml. Znam da nocu ne treba da pije ali polako...tu cu bitku biti kasnije. Za sada da se navikne na zivot be sike a i ja:) a inace sam presrecna jer hoce aptamil - po mom misljenju to je mnogo bolje od kravljeg u ovom uzrastu....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 30/1/2014, 06:03

Prosao i dan 2 bez sike:-) trazila je u nekom trenutku ali bez protesta sto joj ne dam... i dalje se budi jednom nocu i pije aptamil:-(
Moje grudi su ok. Evo vec 24h se nisam izmuzla i osecam da pritisak popusta... jedino sam ja depresivna ali i to ce proci

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od noja 30/1/2014, 10:07

Mijaki nemas razloga da budes, ti si svoj "posao" i vise nego super uradila .
 Kazu sest meseci je optimalno a godinu dana IDEALNO,
 mene samo fasciniraju sisavci a moje bebbe su profi lepo sisaju al i nemoraju , takve su, mi polako ulazimo u sesti mesec nekoliko puta ddnevo ujutru uvece i po noci . Ja jos nisam dobila...A Andrea je svega do osam  meseci ona tako htela a vidim da i Lea nije bas strastvena :))))
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 30/1/2014, 12:10

Nija, strast za sikom je čudo:-)
nadam se da će mi i druga beba biti sisavac:-)

dana evo teče treći dan bez sikenja....juče mi je tražila uveče, ja joj opet rekla nema sike, spava - ona malo se kao namrštila i skrenula joj pažnju na nešto drugo....

noć smo pregurale fino, sa aptamilom....

mnogo sam tužna, svega sam racionalno svesna ali na emotivnom nivou se još nisam pomirila sa završetkom ove faze...bzvz

uzela sam sutra dan od odmora pa da joj se tri dana potpuno posvetim....jer me ovako grize još više savest, em sam ceo dan na poslu em joj ne dam siku....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 2/2/2014, 22:33

Evo mene opet na mojoj temi:-) Ana od utorka ne sisa. Evo vec sesti dan. Aptamil je super prihvatila. Stalno trazi meme...:-) imamo nove rituale...pa se navikavamo. Jos ponekad zatrazi cice...:-( ja sam i dalje lose. Psihicki dotucena i ne mogu da se iscupam...valjda se sve nekako skupilo...a grudi pocele da bole a nisam izdajala 3 dana...sada sam morala malo da ih popustim samo 80ml... videcu kako ce dalje ici. I dalje jako malo pijem i jedem...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 2/2/2014, 22:35

I znam da nema veze sa temom ali kada ce vec jednom prolece - dotuce me ova zima:-(

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Stefi 2/2/2014, 23:42

Divna tema cure.. Ja odavno nisam bila na forumu ali sada sam se nekako regis.ponovo..
Moj malisa je napunio 16 mes.i mi se jos dojimo kad god zatrazi a trazi cesto. Nikako da se usudim da prekinem skroz. Svi kao u cudu se nadju kad kazem da jos sisa a ne znaju kako nam je zapravo. Najteze mi pada nocu jer je placljivko i probam li da ga ljuljam ili ignorisem on ustane i place. Doktorka mi je rekla da mogu jos da ga dojim ali samo npr ujutru i uvece ne preterano. I jako je vazno da kada ih odbijamo ne davati nikakvo mleko nocu jer oni treba da spavaju celu noc tada se razvijaju i rastu i to ne treba prekidati hranjenjem nema potrebe..
Da ne duzim citam ovde kako uspevate i kakvi su ishodi pa da skupim snage i ja jer smo vec veliki.
Puno puno pozdrava od nas osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Stefi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Stefi 2/2/2014, 23:44

Mijaki za zimu si skroz u pravu,kad se otopli pa napolju sve je mnogo lakse

Stefi

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 5/2/2014, 13:50

Samo da se cekiram. Ne brojim vise dane bez sike. Deveti je:-) i dalje povremeno trazi. Nije zaboravila. Kad kaze ccccc i kada joj ne dam odmah krene da kuka memememememeee i da trazi flasicu:-((( pitam se saml koliko ce vremena proci dok zaboravi potpuno. Ne znam. Ja se i dalje oporavljam psihicki. grudi su dobro. Splasnjavaju polako. Od nedelje nisam izdajala. I dalje slabo jedem i pijem...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od veki1 12/2/2014, 23:40

Maki super ti to podnosis i meni nekako tesko pada Sad
Trenutno ukinula nocni podoj, Maksim se i dalje budi u isto vreme,al ja mu dam flasicu sa vodom i legnem ga jer se gospodin ustane cim oci otvori, nastavi da spava posle toga, prvi podoj je u 6 ujutro.
Trenutno ima tri podoja, jutarnji, popodnevni i vecernji, ja u ponedeljak pocinjem raditi sto znaci da necu biti kuci za taj popodnevni podoj, znaci ukudamo i to.
Ufff samo da i to prodje

Zamisli da zivis u UK, cini mi se da kisa nije stalo od Decembra, svaki dan, celi dan
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od mijaki 13/2/2014, 10:12

danas 16 dana kako ne sikimo... juče je opet tražila, celo popodne.... ja sam se opet slomila...:-(
ne verujte onima koji kažu da deca zaborave...ma nije valjda
kada će da zaboravi?
verovatno ću narednih 3 meseca morati da nosim rolke....
nikada kraj...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od noja 13/2/2014, 12:47

http://www.yumama.com/beba/zdravlje-beba/7997-ujedinjeni-arapski-emirati-dojenje-dece-do-druge-godine-propisan.html
 Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od zoxa 19/4/2015, 20:31

Samo da prijavimo, prije nedelju dana je Bjanka prestala sikiti, mislila sam da ce bití mnogo teze, ustvari meni je bilo gore.
Ona je krizirala dan dva, medjutim sam joj pokazala siku namazanu senfom, ona lizne i kaze fuj, to je to, sad ni ne pita. Dodje pomazí me, poljubi.
Já sam mislila da cu eksplodirati, pomoglo je izmlazanje, obloge sa ledom, drugi i treci dan je bilo strasno, sad své OK.
Pozdrav!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od noja 19/4/2015, 23:24

bravo zox Blanka se posteno napila tvog mleka, svaka ti cast medalja !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od dojenja - Page 5 Empty Re: Odvikavanje od dojenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu