KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
tisa
djole42
ananana
ciklama
menora72
darling_buds
JocY
key
shenon
Dacaa
Struzzo
M.
hany
ninica2
Erata
Ema78
Mirjana
grudva
MAAKKI
Xena
cicsa80
laKole
cekalica
bak
Goca ***
maus
red
bibi.libi
dragana76ns
Orline
lilly13
Sneza
darija79
mijaki
pegaz
KoMetaK
bebica mala
bulevarka
rada78
Vuchica
heart84
vasilija1980
missile
dra00
dr mali pariz
noja
LaFolie
Kamilica
BiKsi :)
Jelica
saška
MIRKA85
maki79
Jejaaa
korpica
dragmilk
Gramatika
lolipop
medolino
lilya
sareni leptir
anak
daxi011
67 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/6/2012, 13:42

Hvala cekalice. Ja sam shvatila da sve polazi od lekara u DZ...samo oni sada tvrde drugacije. A ja se pitam kada bi tako bilo, onda bi sve zene iz cele Srbije morale u front po misljenje, pa tek onda po uput u DZ. Ono sto mene najvise interesuje je koliko se otprilike ceka do poziva na komisiju. Ako je to par meseci, meni bi se isplatilo da predam papire sto pre...pa dok cekam poziv, da docekam tu celioskopiju...a ako je ranije, bolje da sacekam operaciju, pa onda da predam papire. Samo zelim da ustedim na vremenu...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 21/6/2012, 14:10

Erato to sad niko ne moze da ti sigurno kaze jer kako se suska ponovo uvode privarne klinike ... mi smo vto radili preko fonda u 2011. u privatnoj klinici i mislim da sam od prvog ulaska u nemanjinu pa do prvog pregleda na klinici cekala mesec dana ... a kasnije kada su ukinuli privatne cekalo se bas dugo neke do prvog pregleda pred bockanje i 4-5 meseci pa se na tom pregledu nekima nazalost desilo da imaju ciste i da zbog njih nisu mogli da realizuju dobijenu saglasnost za postupak ... ovo je naravno najgori moguci scenarijo ali napisah da bi i ti sama mogla da sve isplaniras najbolje moguce ...

feel-so-cool.gif

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/6/2012, 14:17

uvesce privatnike o trosku drzave pa ce verovatno biti manja guzva, bilo bi lepo kad bi neke sto su dobili pismo prebacile u privatne klinike :)
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/6/2012, 14:22

Hvala puno. Otici cu do DZ da vidim sta ce doktorica reci. Ja nemam jedan jajovod. Pre pola godine sam imala vanmatericnu. Drugi su tom prilikom "sredili", ocistili priraslice i napravili neostomu (otvor na samom kraju jajovoda). Navodno je jajovod bio prohodan celom duzinom a blokiran na kraju. Dali su mi nadu da je sve sada super, da se opustimo i pokusavamo. Sreca pa ih nisam poslusala i pre 2 dana sam uradila HSG. Pokazalo se da je zacepljen jajovod (vrlo malo propusta u trbusnu duplju) + hidrosalpings, koji se mora otkloniti da bi se povecala uspesnost VTO. Predlozili su mi da i taj jajovod izvadim, ali sam se raspitala ko je najbolji u Frontu i rekli su mi da je to prof. Vasiljevic. Njega sam sa mukom uganjala i on je rekao da ce mi uraditi celioskopiju i srediti taj jajovod da VTO uspe i da se tecnost iz njega ne sliva u matericu i ne ispira embrione. Od tog jajovoda nema nista, ali kaze dobro je da bude tu zbog neke interakcije sa jajnikom. To je o meni ukratko...Ono sto je dobro u celoj prici je da ja pravim bebu godinu dana, vec sam ostala jednom trudna (iako vanmatericno, ali dogodila se oplodnja spontano...) i svojom inicijativom sam dosla do "kraja", tj. do novog pocetka. Sama sam predlozila HSG nakon 4 meseca rada na bebi nakon vanmatericne...da je bilo po savetu doktora, cekala bih barem jos pola godine do HSG-a i pucala u prazno...U medjuvremenu sam izvadila hormone - nizak AMH, visok FSH itd...spermogram od mog dragog se nedavno pokazao takav da meni nije jasno kako sam uopste ostala trudna koliko je los...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 21/6/2012, 15:07

Pitanjce : da li je neka od vas imala bolucka jajnika i 4. dan od transfera i da li to treba da me brine ?

u prethodna dva postupka ne secam se da sam imala takav osecaj ...


Click here for more graphics and gifs!
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 21/6/2012, 15:09

Ne možeš se setiti jer si sad trudnica smajli angel
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 21/6/2012, 15:13

Ninice,duso moja,sve znam,stalno si bila uz mene i pored mob.Hvala ti osmeh srce
Moram da spomenem i Mirku 85 i Radu87 hvala vam jos jednom osmeh srce
I naravno ceo kutak je navijao i hvala od srca osmeh srce osmeh srce

Jelice,pitas se sta su mi rekli...dr jos nije sigurna,cekamo UZ,posto su mi vracena 4 embriona,rekla je da su velike sanse za trojke ali ja cu biti zadovoljna blizancima. Mislim nista se jos ne zna a ja do UZ mazim stomacic i cekam,cekam,cekam...

Daxi,trudnice,mene su stalno jajnici boleli i imala sam neki cudan bol u stomaku..znaci samo miruj i videces kako ce beta biti lepa i debela sreca

Erato..pisala sam ti pp...glavu gore i u nove pobede..nadam se da ces uspeti u svom cilju!! usne
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 21/6/2012, 15:40

Anak, Medo hvala punooo ...
Medo mogu da zamislim kako si uzbudjena srcasti poljupci

Anak sta se desava sa tobom ?


Click here for more graphics and gifs!
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MIRKA85 21/6/2012, 16:03

nije me bilo par dana,imam glavobolje i nizak pritisak verovatno od lezanja Crying or Very sad

medolino vec sam ti sve rekla ali i ovde da cestitam na velikoj beti čestitamo
poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci
spremaj se za bebe bebe a mozda i vise Very Happy
sve vas zagrljaj usne usne usne
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 21/6/2012, 16:05

Mirka,sta bih ti rekla kad sve vec znas Wink
Hvala ti i pomazi mi tvoje bebice mnogo,mnogo beba beba love
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 21/6/2012, 16:07

Šta se sa mnom dešava?! zbunjen To se i ja pitam Embarassed
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 21/6/2012, 16:24

Anak pominjala si pregled zato pitam ali ne videh da si posle nesto komentarisala kakav pregled sta je dr rekao ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 21/6/2012, 22:22

Erato dobrodošla medj nas i što pre bila trudnaja!

Ajd koraci, stisak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/6/2012, 22:33

Hvala Biksi. I ja tebi zelim isto. Ptetpostavljam da nemate pravo o trosku fonda sa azospermijom, sto je po mom misljenju odvratno, licemerno, zlocin, kao i: ogranicenje sa godinama, brojem postupaka, postojanjem dece iz prethodnih veza/brakova, nemogucnoscu zamrzavanja embriona itd. Zelim ti da uspete sledeceg puta.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 21/6/2012, 23:29

Ma pregled je bio druge vrste, pisala na priroda i zdravlje sreca . A OVAJ bi trebao biti u sredu. Ako odlučimo iz ovog ciklusa. Sad i mm govori da čekamo julski Shocked
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 22/6/2012, 07:26

days-of-the-week-18.gif



wishing-you-good-morning-with-love.gif



jos jedan dan manje navijači2
... mnogo vreme sporo prolazi ... dosadio mi i tv i komp a tek 1/3 prosla anđeo


Danas 5. dan od et uglavnom se izlezavam, prosetam malo po kuci, jajnici malo boluckaju, grudi pomalo boluckaju ali je to od stimulacije jos ostalo, temperaturicu nemam, juce nisam imala stolicu moguce da cu izgleda imati zatvor ako je danas ne bude bilo ... ali imam suve sljive nadam se resice problem ...

sad nas i nema bas puno koje cekamo ?

Anak drzim pesnice zagrljaj
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 22/6/2012, 07:33

Daxi, jos 7-8 dana i javice ti se tvoja bebica/bebice u vidu trocifrenog broja! :-)) A onda neka ti muz kupi onoliko ruza kolika bude vrednost bete! Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 22/6/2012, 08:15

erato hvala za lepe zelje srcasti poljupci

sta si ti smislila kako ces da se organizujes ?


Have A Nice Day

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 22/6/2012, 08:28

Pa ne znam...Sledece nedelje cu otici privatno kod doktora koji me je prvi put operisao...njega nisam birala, zapao me slucajno kad sam otisla u bolnicu, pa sam ga posle nasla i privatno...cisto da vidim sta i on ima da kaze. Uganjala sam neku vezu za endokrinologa u KC da mi pogleda hormone, jer sad je i to ispalo relativno lose. Trazimo dobrog urologa za mm...idem sledece nedelje i u DZ kod doktorke, da vidim sta ce ona reci. Neki plan je da sacekam tu celioskopiju, ali da nekako dobijem uput 15-ak dana ranije, odradim sve analize ponovo (neke ce mi svakako trebati i za intervenciju) i da odmah nakon izlaska iz bolnice imam spremne papire za Nemanjinu. Do tada moram naci modus da se maksimalno opustim i pripremim duh i telo za postupak...da odradim jos gomilu dodatnih analiza koje mi vi preporucite, a sve u cilju da sprecim neuspeh...da uradim ono sto je do mene, pa da se pomolim Bogu! Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 22/6/2012, 09:00

erato Sta si sve od analiza radila ? Promuvaj se malo po temama pa ces pronaci ima detaljnih opisa analiza/

evo napr ovo su neke od mojih :

https://kutak.forumotion.com/t1945p390-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1-br2#306062

https://kutak.forumotion.com/t1945p330-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1-br2#301185


Click here for more graphics and gifs!
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 22/6/2012, 09:11

Hvala daxi puno. Ja cu sve ovo procitati, da ne davim sada sa pitanjima. A onda cu pitati ako mi nesto ne bude jasno...Moj plan je da odradim pre postupka apsolutno sve od ovih analiza koje navodite...za one obavezne znam i skoro sve to vec imam...Ako ne budem mogla na uput, placacu privatno. Ne znam da li je ovaj moj stav preteran, ali ja bih da uradim ono sto je do mene, da izbegnem neuspehe ako se moze...da uradim ono sto je do mene, a nazalost na osnovu tudjih iskustava i neuspeha. Ostalo je u Bozjim rukama!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daxi011 22/6/2012, 09:32

Erato super si, nista ne brini sve ces uspeti da prikupis.

Zanimame koliko traje oporavak od te hiruske intervencije koja te ceka ? Ti si to sve isplanirala meni se cini bas u kratkom roku jer je vanmatericna bila pre 6 meseci pa mi to sve nesto malo vremena za pravi oporavak ...

Ako trazis endokrinologa za vto je bitno da bude dr koji radi sa vto pacijentima procitaj ima na temi

https://kutak.forumotion.com/t1844-tsh-stitna-zlezda-hipotireoza-hipertireoza


Click here for more graphics and gifs!
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebica mala 22/6/2012, 10:08

Daxi mislim na tebe,brzo ce to proci jos nekoliko dana,zeljim ti od srca veliku Betu da da nas obradujes ovdje , molitva
roda roda roda roda roda
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 22/6/2012, 10:21

Daxi, meni je vanmatericna resena laparoskopski. Bila sam 2 dana u bolnici, a sam oporavak je trajao 10-ak dana. Ovo sto ce mi raditi je nesto slicno tome, koliko sam uspela da procitam cak i jednostavnije. Meni je prvog puta operacija trajala 2 ipo sata, jer su sredjivali i ovaj preostali jajovod...a sada ce biti krace i jednostavnije. Dok ja predam papire i udjem u postupak, proci ce minimum 3 meseca, ako sam dobro procenila...to je sto se mene tice i mog fizickog stanja i vise nego dovoljno...E sad, sta se unutra desava i da li treba vise vremena, to cu svakako upitati doktore. Mada, meni su posle vanmatericne rekli da odmah radim na bebi, da su mi u pocetku sanse najvece kada su pustili tecnost kroz njega, sredili i ocistili od priraslica. Otpustili su me sa pricom: Vidimo se za 2 meseca, dodji da ti vodimo trudnoci...ali eto, nije bilo tako nego je sad ovako :-))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 22/6/2012, 10:25

A da...ja sam trazila da me primi neka zena endokrinolog u KC koja je specijalista za rane menopauze. O njoj sam citala pozitivna misljenja mozda bas na ovom forumu u nekoj temi. Ali, ona je sada na porodiljskom, pa cu ici kod neke druge. Cekam ovih dana da me pozovu. Ako se ispostavi da nisam kod pravog doktora, imam vremena, idem dalje...Za sve je kriv taj AMH, mamicu mu! Rolling Eyes
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu