KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Milijana
*AIDA*
dragana76ns
Akijeva
key
bak
viktorija
pegaz
seka 35
MIRKA85
MAAKKI
buby
heart84
KoMetaK
Xena
Shizika
Zoka83
lolipop
Kamilica
natalija
Mrvica
lilya
djole42
Sneza
maus
Neeela
Nefertari
rada78
lena
anak
noja
bebko
Mirjana
cicsa80
Tanja83
darija79
lilly13
missile
saška
Mali Princ
Botox
cufta
Orline
makababy
shenon
Marija86
BiKsi :)
mijaki
stefi :*
dragmilk
Bokicalepotica
dr mali pariz
56 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 13/5/2012, 01:10


Pari srecan nam ulazak u 30 nedelji d d d

Ma sad kad god da se desi nije bitno,kritican period je prosao.Idem jednom nedeljno na uz i ctg pa cemo videti.Nego brinem samo da je sa bebicom sve u redu zato sto se ne zna uzrok svemu tome,a nisam radila amnio.
Kad sam lezala u visegradskoj,tamo me je gledala i dr Dukanac ginekolog,ona isto radi ehokardio. tako da nije to tako retko,ima ih.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 13/5/2012, 09:06

mijaki ::joooooj, idi, idi nesanice....tra, la, la, la...........
mene je sinos isto tako
stisla me opet jaka mucnina, oka nisam sklopila do jedno 2
e onda sam zaspala, ali po nekom obicaju sada vec ja se dizem ujutru vec posle 7....
haos, a vreme je pravo za spavanje, a sta cu kada ne mogu....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 13/5/2012, 10:36

Boki, sa srećom u 30.! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 275568
Žene moje, ma ja razumem da nije retkost da jedan lekar Boga izigrava, ali Prinče, mila...on je završio seminar...a specijalista kardiolog se morao specijalizirati prvo iz interne, ne znam koliko god. plus kardiologije još 2 god. On se bavi samo tim poslom, tako da je fokus očit.
Ne znam, možda stvarno imamo različite stavove po mnog čemu, a i jeste tako. ja Sonju iz Praga nisam birala po uspešnosti...dugo sam studirala sve šta se nudi kod nje, kao i njene radove...da,da...mene spec. zanima kao spec.,pa onda rad njenog endokrinologa...paprelomila. Zna Mijaki, pričale smo o tome pre njenog prvog odlaska za Prag.
No, vaše je , tj. samo naše kome ćemo verovati , ali nemojmo Ljubića jednačiti sa bilo kojim kardiologom, a da ne kažem nekim čuvenim imenima iz te oblasti.
Prinče, jedva čekam tu sličicu. Inače, vrućina kao vrućina- i ne baš, više me je promena vremena lomila. Juče ujutru mi nije bilo baš sjajno, kad baš nizak pritisak, a srce lupa preko 100, muči se mukica. No, imam ja svoje neke metode za podizanje tlaka lol! te sam posle bila o.k., a eto, nisam slušala prognozu,pa sam predosetila neki nagli pad temp.
Meni to smeta. Inače, klasika, slabo spavanje, sve ostalo dobro, hvala Bogu. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 13/5/2012, 10:53

pari, srecan ulazak u tridesetu nedelju!

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 13/5/2012, 11:00

hvala dušo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 196545
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Neeela 13/5/2012, 11:16

Drage devojke, zamolicu Vas za hitan odgovor i unapred Vam se zahvaljujem na tome. Radi se o mojoj cerki, radila je vantelesnu oplodnju u Leskovcu sredinom aprila, 26.04. dvanaesti dan od transfera beta je bila pozitivna (206), 28.04. (424) i 03.05. (2207). 08.05 primecuje braonkast iscedak i odmah odlazi kod lekara za koga se opredelila da joj vodi trudnocu. Doktor kaze sve je OK, po ultrazvuku trudnoca 5.5 dana, gestacijski mesak 6.37 mm, terapija i dalje utrogestan 3x2. Odmah sutradan u popodnevnim satima krece krvarenje (sveza krv), javlja se dezurnom lekaru na odeljenju ginekologije koji joj dodaje terapiju progesteron depo i savetuje mirovanje, a pretpostavlja da je uzrok krvarenja drugi emrion koji nije nastavio da se razvija. Krvarenje skoro da prestaje da bi juce isto popodne posle jakog presecajuceg bola dobila odliv. Javlja se opet sada drugom dezurnom lekaru na ginekologiji koji na uz pregledu vidi da krvarenje potice iz mesta nadomak gestacijskog meska, ali nista sa sigurnoscu ne moze da tvrdi. Salje je kuci, terapija ista (utrogestan i progesterion depo) i predlaze da se javi na pregled u utorak i ako se ne budu videli otkucaji srca predlaze kiretazu. Inace, danas krvari, ali dosta slabije u odnosu na juce.
Recite mi samo da li bi uz ovu terapiju trebalo mozda dodati i pregnil? Zaboravih da kazem da je ovaj lekar juce konstatovao da nema zutog tela.
Izvinite na preopsirnosti

Neeela

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 13/5/2012, 11:16

http://www.planeta.org.rs/12/med2.htm

Au, bre, ove nase trudnice nista ne prate na casu! Very Happy Pa za koga ja postavih ovaj link na temi o fet. ehokard.? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 404938

Nije Ljubic tek seminar zavrsio... Saradjuje mnogo sa dr Idom Jovanovic, pedijatrom kardiologom, jednim od naj imena kod nas za tu oblast... eto, jos od 1989. je u toj prici, "pionir ehokard." kako ga zovu u clanku.....

Divno sve napredujete, svima cestitam svaku nedelju u kojoj ste, da vas ne nabrajam pojedinacno.........Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 595783
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 13/5/2012, 11:23

Neela ja sam koristila i pregnil uz progesteron u kombinaciji, jedno mesec dana od bete,
E sad...mislim da to dr treba da odobri, verovatno ima cera neki hematim mora strogo da miruje
I ja se pridruzujem cestitkama za svaku prelepu nedelju trudnoce osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 13/5/2012, 11:36

drugarice, jedno pitanjce, jel nekoga zigalo onako dole u sedmoj, osmoj nedelji trudnoce, nije to uopste strasno bolno, ali se oseti...neki dan nekoliko puta, neki dan uopste ne...
znam da se materica siri i ne panicim, uglavnom lezim na levom boku, ali bi mi znacilo da je jos neko imao takva iskustva...

thanksic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 13/5/2012, 11:41

aham, zigne me i sada ponekad
ali tako negde u sedmoj, osmoj nedelji me bas ziguckalo cesce
sto ti kazes, nekim danima vise, nekim danima skoro uopste
i nije to strasno, ali se ipak oseti ziganje, nije ono sad neki strasan bol...
znaci, verujem da je to sve normalno :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 13/5/2012, 11:43

Bojana86 ::aham, zigne me i sada ponekad
ali tako negde u sedmoj, osmoj nedelji me bas ziguckalo cesce
sto ti kazes, nekim danima vise, nekim danima skoro uopste
i nije to strasno, ali se ipak oseti ziganje, nije ono sad neki strasan bol...
znaci, verujem da je to sve normalno :)

bokice hvala, sad mi je lakse osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 13/5/2012, 11:47

Ne znam Leno da sam videla ovaj link...
no, svaka čast svakome, ja ostajem pri svom mišljenju. Dobro je da bar konsultuje stručnjaka iz te oblasti,pa bio pionir ili ne.
Neela, ne znam šta da Vam kažem sem onog što Vam je Noja već rekla. Nek strogo miruje. Za pregnil nije dokazano da će kad krene krvarenje nešto da pomogne. Mislim da već prima adekvatnu terapiju, a uz to, nek miruje, pa uskoro na sl. UZ.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Neeela 13/5/2012, 11:58

Zahvaljujem na odgovorima i samo bih Vas jos nesto pitala. Da li pregled ultrazvucnom sondom u ranoj trudnoci moze negativno da utice na trudnocu, jer prvi pregled je bas tako obavljen?

Neeela

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 13/5/2012, 12:07

...do sada nije potvrdjeno da UZ pregled steti trudnoci...nemojte da brinete oko toga...
svi smo mi isli barem nekoliko puta na UZ u ranoj trudnoci...
veliki pozdrav

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od rada78 13/5/2012, 12:10

Od jutros me "ubiše" krsta! Okreni se levo-desno...jok...samo seva!!!!
Do sada nisam imala tih "tegobica" ustvari Ja nikkvih i nemam KUC-KUC-KUC...
predpostavljam da je to normalno? Rolling Eyes
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 13/5/2012, 12:12

lena ::http://www.planeta.org.rs/12/med2.htm

Au, bre, ove nase trudnice nista ne prate na casu! Very Happy Pa za koga ja postavih ovaj link na temi o fet. ehokard.? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 404938

Nije Ljubic tek seminar zavrsio... Saradjuje mnogo sa dr Idom Jovanovic, pedijatrom kardiologom, jednim od naj imena kod nas za tu oblast... eto, jos od 1989. je u toj prici, "pionir ehokard." kako ga zovu u clanku.....

Divno sve napredujete, svima cestitam svaku nedelju u kojoj ste, da vas ne nabrajam pojedinacno.........Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 595783


pa ja se secam da sam nesto citala, sto me ubedilo, ali nisam mogla da se setim tacno sta i gde Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 578491 zovem te posle Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 582639
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lena 13/5/2012, 12:12

Neeela, mislite na vaginalni pregled UZ sondom? Ne bi trebalo da steti, nije to duboko... i mene su dugo samo tako pregledali...

Pariz, postavila Lena link jos krajem marta na temi o fet. eho. Bilo kako bilo, Titov pionir sigurno jeste Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 404938 ! (A i ja... Sad )
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 13/5/2012, 12:26

lena ::

Pariz, postavila Lena link jos krajem marta na temi o fet. eho. Bilo kako bilo, Titov pionir sigurno jeste Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 404938 ! (A i ja... Sad )
I ja sam, pa šta Razz
Neela, svi smo imali skoro do 12 nedelje UZ sondom.Niakkav problem. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 13/5/2012, 12:41

Nije mi jesno ako ginekolozi gledaju bubrege bebine i besiku i mozak-komore ( sto spada isto u domen interniste ) zasto ne mogu i srce da gledaju.A ginekolozi na svakom uz to gledaju,i ova moja dr sto me prati uporedo sa ljubicem stalno gleda mozak,bubrege,besiku....+ jos mere bebu i tezinu.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 13/5/2012, 13:01

Boki, opušteno.Odmaraj se, delimo različita mišljenja. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 13/5/2012, 13:06

bokica i pariz prema tickeru imaju isti termin, hehehehee

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 13/5/2012, 13:24

Trudnice okruglice veliki pozdrav za sve!
Orliska bekana guzu okrenula. Stidi se dusa mila Very Happy Za sedam dana uzivanje sa muzicem osmeh srce
Mala srecna 30. nedelja trudnoce radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
Tanja koja prica o Silviji i Dimitriju. Bravo za druzenje i za uzivanje.
Rado, Bokice lepotice, Bojana, Miro, Prince, Heart...ljubim vas i grlim. osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 13/5/2012, 13:28

Mijaki,
I ja sam imala ziganje i jos uvek ponekad.
Ne boli samo kao da me neko iglom bocka i to bas jako nisko.
Valjda to tako treba.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 13/5/2012, 13:29

Mijaki, žigaće te još dugo. Žiga levo, pa desno. Nekada slabo, nekada jako. Pa dođe period kada te ništa ne boli, pa krene opet. Kako stomak raste i razvlači se koža, kosti, ligamenti, mišići.... dobro je da ne kukamo od bolova Wink
Neeela, volela bih da mogu da Vam pomognem, ali ja nisam primala Pregnil pa ne znam. Ono što je neka cura već rekla, da ćerka treba da leži/strogo miruje je tačno. Želim Vam sve najlepše cvet
Noja, šta nam radi Andrea? angel
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 13/5/2012, 13:33

Neeela ::Zahvaljujem na odgovorima i samo bih Vas jos nesto pitala. Da li pregled ultrazvucnom sondom u ranoj trudnoci moze negativno da utice na trudnocu, jer prvi pregled je bas tako obavljen?
Ja propustih celu stranu, pa nisam videla ovo pitanje. Mene su pregledali vaginalnom sondom skoro do 4-tog meseca. U trudnoći je, naravno, taj deo osetljiviji, naročito grlić, pa se posle svakog pregleda može prokrvariti. No, to ne bi trebalo da ugrozi trudnoću.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu