KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirisna jutra u Aprilu!!!

+42
HappyGirl
bak
dragana76ns
fenix
nina :)
Republica
laKole
Tinche
bobica83
Tanja83
anak
bebko
lena
medolino
vremejezabebe
cicsa80
ciklama
Mali Princ
agata
missile
lolipop
nacKa
djole42
KoMetaK
Mirjana
maus
menora72
Jelena*
MAAKKI
Mrvica
Milijana
lilya
BiKsi :)
dra00
dr mali pariz
rada78
Orline
lilly13
korpica
Xena
Kamilica
caci
46 posters

Strana 14 od 44 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Sledeći

Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Mrvica 10/4/2012, 11:08

Misi, hvala na kafici, bas prija, meni druga danas. Very Happy
Lili, i ja mislim da ce ti beli ace najpre pomoci.
Biksi, ja stvarno nisam cula za to saranje kad ste u crnini, ne mogu pomoci.
Tanjuska, posla koliko hoces!!!
Kako sam poludela, kod nas nisu normalni. Tata odneo upute da overi u socijalno, za kontrolu na Betaniji u cetvrtak i za porrodjaj, i oni mu rekli da dodje po njih 17.04. affraid
Dotle se mogu 5 puta poroditi.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Tinche 10/4/2012, 11:16

Jutro mile moje!!! Evo sunca!!! sunny sunny sunny

Misu nas...ljubim te u Anciku da sto pre prodje. Odmarajte...stize drustvo pa ce biti lakse! Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 692299
Orliska trudnaja...lepo guras...pratim te! Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 0913

Pari, Ivona, Dusane...jedva cekam sve...vec duuuuugo, godinama, sanjam dan kada cu te jedva obgrliti od stomaka (tvog...hahahahaha)...blizi se i taj dan...a srce mi lupa od srece pri samoj pomisli na taj momenat Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831 volim vas!

Happy draga, sa zakasnjenjem, SRECAN RODJENDANKO!!! Srecna sam sto te imam!
Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 275568

Mili, zmajcino...carice...divim ti se! Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 47111

Biksi mila...
Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 75087

Ostale cure...da ne nabrajam...grlim jako jako!!!
Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 692299 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 692299 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 692299

Meni dani prolazeeeee...dok se okrenem kraj nedelje. Na poslu je super, samo sto se puuuno radi. Mada uzivam sa svom tom decom...glupiram se, zasmejavam ih...da i njima dani brze prodju.
Rezervisali smo more! Idemo u Rafailovice ko i prosle godine. Bilo nam je lepo...pa bi da ponovimo! Jedva cekam, sva sam Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 595783 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 595783 Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 595783
Ozdravili smo, napokon. Bas me je smaralo svo to kasljucanje... Mad
Evo kafica i od nas...i jos jedna slicka da vidite sta momci rade dok mama/ujna pijucka kafu uz Kutak. LJUBIMO VAS!!!

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 53192610150624293281852



Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 582625_3638233395444_1262526044_33639851_647192013_n


Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od lolipop 10/4/2012, 11:22

Dobar dan jutra ljubav

Mausice, tu sa dušo, radi se radi, gotovi su sa krečenjem hodnici i stubište, još da okačimo predsoblja i cipelare, i to je to. Danas krečimo dnevni boravak, nadam se da sutra prelazimo u kuhinju i trpezariju.
Nego ljubiš li ti redovno anđelka Anu?

Orline ženo tu li se švrćkaš? Jurim te po TD, ali nigdje ne pišeš kako si mi, kako se osjećaš? Kad je sledeće virkanje? Piši brzo nemoj da podviknem Wink

Biksi, mi smo kad smo bili u takvoj situaciji pitali sveštenika za farbanje jaja, on je rekao da treba da budu ofarbana samo u jednoj boji, crvenoj (bilo u lučini, ili farbi) samo ne trebaju biti šarena. Pa sam ja te godine u lučinu dodala par kesica crvene, i par kesica bordo boje. I bila su jednolika, tamno crvena. Naravo i bez sličica, i sl. A opet koliko sela, toliko običaja.

Lilly13 ja se ne bih previše sekirala, opraće se Venišom ili kako reče Tanja sa Ace. Ma bolje ja da ikuliraš kao na DM reklami, ne nerviraj se oko gluposti. Opusti se i uživaj u trudnoći.

Cre ljubac
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Orline 10/4/2012, 11:28

Loli Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 543728

Lilly, ma jel se ti to sekiraš zbog veša, hehehe, mora da ti je prvi put Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 404938
Koliko je nijansi ovaj moj video, ihaj, najbolje su bile roze, pa na lilaškasto...Aće za gaće, zato se i zove tako...Udri... Ili veniš, on je više fensi Wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od lilly13 10/4/2012, 11:35

ma ne sekiram se, nego mi bezveze (što jest jest nije mi se prije dešavalo, dešavalo se mami pa ja učila od nje da izbjegnem Very Happy ) žao mi majice jedne koju baš volim al šta sad.
Ja ne znam šta je taj ace ili aće nisam čula za to, spremiću se do dm-a pa možda tamo nađem nešto pametno (čitam za neki dr Breckman) pa ćemo vidjeti. Taman da prošetam Very Happy
Hvala cure na savjetima
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od maus 10/4/2012, 11:50

Missile nema snega, ali je hladnooooooooo
Biksi pola godine kako je umro tvoj tata...
Zao mi je zbog decice i tvoje mame i navijam da sto pre ozdrave.
Tanja ne zaboravi da ljubis mazuljka i nemirka.
Tinche mila koliko sam se obradovala juce tvom pozivu. Vidi batice...secer, sta drugo da kazem. Medenjak,najmedeniji.

orline ::

Maus, jbmu miša. Baš mi je žao zbog Ančike, ali ti svaka čast na prisebnosti. Izgurala si svoje i pomogla detetu svome. Sad nek miruje. Drago mi je da je temperatura malo spala, mada se može još očekivati, ali ne bi trebalo više onako astronomske cifre da budu. Iskreno, ne znam koliko je pametno da dolaze klinci, malo sam zaboravila koliko dugo je ona infektivna, a i zbog nje. Pitaj dr infektologa.


Orliska hvala sto mislis. E sad, ja mu rekoh da nam stizu gosti, i da li je to ok, on je rekao da uzivamo. I da nije vise zarazna.

Mali Princ ::Maus, moja bratanica je od sredine decembra do kraja januara ove godine imala mononukleozu, a dr nije dozvoljavao posete ceo prvi mesec - ne sto je ona bila infektivna, vec je imunitet kod mono vrlo nizak, da joj se ne bi dodatno naskodili, jer i najmanja dodatna prehlada ili sl. moze da bude jako problematicna.
Pri tom nije smala da skace, trci po kuci i sl. - da ne daj boze ne pukne slezina, jer se kod mononukleoze uveca.
A temperatura je pala na normalnu, da ne bude ni ona lomljiva- 37 posle nekih 10tak dana.
Bas samo mirovanje, spavanje, tecnost...

Ana Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 21831


Prince hvala i tebi sto mislis. Ali dr rece da mogu posete. Izgleda da svaki dr ima neko svoje misljenje. Ana miruje i tu nema diskusije.

orline ::Loli Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 543728

Lilly, ma jel se ti to sekiraš zbog veša, hehehe, mora da ti je prvi put Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 404938
Koliko je nijansi ovaj moj video, ihaj, najbolje su bile roze, pa na lilaškasto...Aće za gaće, zato se i zove tako...Udri... Ili veniš, on je više fensi Wink

hahahahaha Orli bleso hahahahahaha
Ace je zakon. I moj ves je nekoliko puta bio roze i plav.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Orline 10/4/2012, 11:50

ACE ti je kulturna varikina.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Orline 10/4/2012, 11:52

E, maus, onda je OK, dr je infektolog, i zna u prste svaku od tih bolesti. Ljubi ti našu princezu
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od lilya 10/4/2012, 13:04

Cure samo da vam mahnem. Na poslu bas guzva, bas, bas.
Maus, ja nemam savet za goste, ali znam da bi trebalo da miruje. Ljubni je jednom od mene usne
Tanja, Tinche, srca1 za vase medenjake
Orli, u pravu si za Ace, to je zapravo varikina.
Lilly, ja bih pre tog dr. Bekmana uzela, one trakice sto skupljaju boju i prljavstinu. I nemoj slucajno da se zbog vesa sekiras, a ni Ace da koristis ipak je to ozbiljna hemikalija.
Loli, to spremanje kuce, sad pred maji mi tako mirise... Evo cutim, vise ni slova necu napisatu cvet
Meta, nek si se ti nama javila usne
Mrvo, stvarno nisu normalni, ali ne brini i ne nerviraj se. Da te prime moraju ako bude do upoznavanja doslo pre 17.
Mirka, samo ti uzivaj sa tetkinim zaltom, bas ti zavidim. Ja moje pile gledam samo na slikama i video snimcima i onda ih tako pustam po nekad 10 puta koliko mi je sladak mis mali osmeh srce
Biks, ja ti nikako ne mogu pomoci, veze sa obicajima nemam, a jaja ko Orli samo u lukovinu i saram sa listicima i travcicama pa u carapu.

Ako sam nekog zaboravila, molim da se ne ljuti, nemam vremena, a ne mogu da odolim da virnem. Sve vas poljubci
Sve cekam da Bak skucka koju Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od rada78 10/4/2012, 14:01

Divne ste žene ff

samo da mahnem, na poslu sam još koji dan a posle...

ljubav
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od korpica 10/4/2012, 15:20

Dobar dan drage,Danas bas toplo,a jutros da se zaledis,juce sneg,pa nije ni cudo odakle toliki virusi i prehlade.Ja sam sva nesto kilava i slomljena.Maus,bas me nasmeja,nije mi bas tolika kosa,verovatno sam se nesto savila,ma pojma nemam kako upade u solju,uglavnom,duzina mozda do pola ledja.Mrvice,strasno,a sta ako pre 17 krene porodjaj?Lilya,drugi dan na poslu,vracas se vec u normalu?Lillya,i meni su jednom upale crvene gace,pomogao mi je ace,ali ne odmah,nego s pranjem je postajao sve belji.Ostale cure ljubav
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od anak 10/4/2012, 16:46

Cure - žive, zdrave?
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od dr mali pariz 10/4/2012, 16:51

Dan cure!
Kako ste?
Dani mi baš lete, a ja kao da sam u ne znam kakvom poslu. Baš mi leti vreme.
Kako sam se obradovala Tininoj poruci, naravno i slici-zana Radna akcija Very Happy
Već je plao košenje trave, svaka čast. I WAU koliko dečaka na jednom mestu Very Happy
Tuje su baš porasle, moram da primetim, i da konstatujem da i ja vas jedva čekam. Više mi te temperature, virusi i sve preko nosa!
Mima, uživajte u gostima. Možeš doći , kad god- znaš uslov- samo da smo živi i zdravi, vremena koliko hoćeš Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 275568
Cile, mila i ovde da ti čestitam rođendanko! Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 275568ljubim i šapućem ti želju, dobro znanu!
Bixi, ne znam za običaj...ali znaš kako-svako će nešto reći. Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 490909
Cure, da ste mi žive i zdrave!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od cicsa80 10/4/2012, 20:28

dr mali pariz ::
Cile, mila i ovde da ti čestitam rođendanko! Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 275568ljubim i šapućem ti želju, dobro znanu
... da se ljuljuskam u fotelji Wink Hvala mojim bundevicama Ivoni i Dusanu i Maloj osmeh srce
Stigoh samo ovo da vidim. Ljubim vas sve, tortica i pitica dole lol!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od dr mali pariz 10/4/2012, 20:32

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od KoMetaK 10/4/2012, 21:51

cicsa80 :: Ljubim vas sve, tortica i pitica dole lol!
Ja ne mogu da se saginjem da jedem oddole lol! lol!  b  b Il sam ja postala bezobrazna ili si mi i ti danas lepo raspolozena da nas posluzis sa onim dole Razz Razz
Stigoh i veceras da protrcim kroz forum, ali ne stizem svuda da pisem, mnogo ste vredne, jedva vas "vatam" lol! lol! Ni gore ni dole, ne stizem lol! lol!
Maus, ljubi tu malenu od mene, pa neka se zarazim! osmeh srce
Bixi, ja za taj obicaj prvi put cujem Rolling Eyes Ja sam farbala jaja uvek kao i pre toga, u svim bojama. Ja sam slusala svakojake price, ali se uvek rukovodila time da moji roditelji ne bi voleli da se zivot moj zaustavi sa njihovim i radila sve kao i pre toga. Mozda da pitas nekog svestenika, pa da poslusas njega, jer cemo ti svi mi reci neku drugaciju verziju.
Djole, gotova MR? Kakvi su rezultati?
Ja se ne pohvalih sinoc da mi je bio muzic prosle nedelje, okasnio na rodjendan, ali stigao na vreme da stisne zenCHe lol! lol! Bese slatko, ali kratko, ali i da sam ja tamo, ne bismo stigli ni da se vidimo zbog njegovog posla, pa se eto "emajlujemo", smsujemo i skajpujemo i volimo, sto je najbitnije.
Nekog jos htedoh da pomenem, ali mi misli u domacem zadatku koji sam dobila danas od sefa, ako se setim, eto me opet lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od MAAKKI 10/4/2012, 22:04

[quote="Biksi :)"
Imam još jedno pitanje, pa ako znate, vi pomozite. Kad je porodica rušna, iliti u crnini za članom porodice, čula sam i znam iz nekih primera da se jaja ne šaraju, da se valjda samo boje u crvenu. E sad, da li to znači da ih treba obojiti samo u lukovini, ili može i crvena boja iz kesice, kupovna? Pa ako znate bilo šta o tome, vi mi pišite. Hvala unapred.[/quote]

Biksi evo da ti odgovorim prosto sam dva puta proslo kroz to, kod nas je obicaj da se jaja uopste ne saraju (ja sam dobila objasnjenje da je to radost, a obzirom da je porodica u zalosti nema saranja) ja sam samo skuvala jaja, a posebno ofarbala onoliko koliko mi je trebalo da podelim decici, jer sam smatrala da ako su vec navikli da dobiju sareno jaje, onda ce ga i dobiti bez obzira na moju situaciju, a ti se svakako raspitaj kako je kod vas.

Puno ste pisale pa nisam sve bas popamtila, tako da cu sve samo da vas jakooooooooooo poljubac
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od korpica 10/4/2012, 23:07

Evo,opet ja.Provela sam bas divno popodne.Prvo se lepo naspavam,onda sa mm odem kod nasih jako dragih priljateja,koji vec par godina zive i BG,sad malo dosli za Va.Imaju sincica od godinu i 3 meseca,kojeg su posle 14 g.dobili vantelesnom iz 2 pokusaja.Pravi je medic,ne smiruje se,samo trckara po dvoristu,a ono sto nas je najvise nasmejalo je,kada mu je prisao tatica,on rasiri ruke i poce da vice:mama,mama....on ga uzme,a on i dalje gleda u njega i vice mama  b Ma sou je pravi! d
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Milijana 10/4/2012, 23:46

Dobro vece i laku noc... pratim, pratim, al ne pisem... upadam preko telefon preko dana dok dojim Milenu, al mi nezogdno da kuckam... i tako danas pratim i padne mi telefon njoj na glavu  b  b  b Ja se prepadoh, sutra idemo u savetovaliste, ako joj izadje cvoruga, kako dr-ki da objasnim od cega je v
Misu, sad videh za Anciku... dobro je da konacno otkriste sta je No I moja sestra i ja smo je prelezale, ali u nekim razlicitim periodima, znaci nismo dobile jedna od druge, ali se secam da me je grlo bolelooooo. Da sto pre ozdravite osmeh srce
Ostale cure ljubim sve i odoh na spavanje, jer je uskoro ustajanje za mene lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Mirjana 11/4/2012, 01:17

maus ::
Miro uzivancija sa tetkinim srcem narednih 5 dana. Kako je svekar?
Hvala Mišu cvet Tvoja kafa prija i u ovo doba!
Kako je Anči? Uspeva li da bude mirna?
orline ::
Miro, nadam se da je svekar bolje.
Kažu da je isto, što znači da je bolje dok leži, ali čim ustane da ode do Wc-a npr., bori se za vazduh i život No
orline ::ACE ti je kulturna varikina.
lol!

lilya ::
Mirka, samo ti uzivaj sa tetkinim zaltom, bas ti zavidim. Ja moje pile gledam samo na slikama i video snimcima i onda ih tako pustam po nekad 10 puta koliko mi je sladak mis mali osmeh srce
Pa da. Tako i ja radim, pa kad dođu preteram s maženjem i ispunjavanjem želja, da mi se sestra na kraju naljuti što joj kvarim decu Laughing

Biksi :) ::
Imam još jedno pitanje, pa ako znate, vi pomozite. Kad je porodica rušna, iliti u crnini za članom porodice, čula sam i znam iz nekih primera da se jaja ne šaraju, da se valjda samo boje u crvenu . E sad, da li to znači da ih treba obojiti samo u lukovini, ili može i crvena boja iz kesice, kupovna? Pa ako znate bilo šta o tome, vi mi pišite. Hvala unapred.
Biksi, ja ću reći samo ono što znam iz Crkve, ali nekada se narodni običaji malo umešaju, pa Crkva i to (što se može ispoštovati) ispoštuje. A onda, znaš već-koliko sela toliko i običaja!
Dakle, svaka subota u crkvi je posvećena umrlima, sem subota koja pada u Svetlu nedelju. To je zato što je Svetla nedelja posvećena životu - proslavljanju pobede života nad smrću! Tek u ponedeljak posle Svetle nedelje se ponovo pominju umrli i tada se izlazi na groblje, gde se nose jaja. Neki ljudi opet farbaju za tu priliku, iz praktičnih razloga - ona ofarbana za Veliki petak su možda već pokvarena. Sad, ta novo ofarbana se ostave na grob da ih neko uzme ili se podele siromasima, kao milostinja za pokoj duše. Kao sa slavskim žitom.

Samo crveno farbano jaje nosi neku simboliku u Hrišćanstvu, tj. ima veze sa Vaskrsom. Marija Magdalena, Mironosica ga je obojila (na koji način-lukovina, cvekla...se ne pominje, jer je nebitno) u crveno, što simbolizuje Isusovu nevino prolivenu krv. Putovala je u Rim da propoveda Jevanđelje, i tom prilikom posetila cara Tiberija, kome je predala kao poklon to crveno jaje, i pozdravila ga rečima: "Hristos Vaskrse". Posle tog događaja, crveno jaje nas podseća na Vaskrsenje, tj. simbolizuje pobedu nad smrću.

Svi se vesele za Vaskrs (u duhu hrišćanstva naravno), jer nam taj događaj uliva nadu da je posle života i dalje život, a ne kraj i da ćemo jednoga dana opet svi biti zajedno. To nije veselje gde se neko opija ili peva, pa po meni, nema razloga da ga neko ne proslavi!
Nadam se da sam pomogla.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od maus 11/4/2012, 07:51

Dobro jutro!
Da prvo posluzim kaficu pa da onda cakulamo Very Happy

Coffee or tea - koffie of thee Pictures, Images and Photos

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Milijana 11/4/2012, 08:10

Dobro jutro.
Nema kafe, ne mogu sa telefona, samo da vam pozelim lep dan posto sunce nagovestava jedan od takfih.
Ja cekam u savetovalistu sa Milenom, pa malo ubijam vreme a vidim Mirka im medenu goscu sa kojom uziva.... nema nista leps a ja sam sigurna da se i gosca lepo provodi.
Volim vas sve.
Edit: Pored ove Misivcine solje moja bi bila suvisna. Meni ovo dovoljno za ceo dan.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od maus 11/4/2012, 08:19

Milijana ::
Misu, sad videh za Anciku... dobro je da konacno otkriste sta je No I moja sestra i ja smo je prelezale, ali u nekim razlicitim periodima, znaci nismo dobile jedna od druge, ali se secam da me je grlo bolelooooo. Da sto pre ozdravite osmeh srce
Ono sto mene buni je da se uopste ne zali da je boli grlo i sve vreme ima odlican apetit. Zovemo je novorodjence jer bukvalno u poslednja 2 meseca jede na 3 sata Very Happy i to bas bas.
Otok je skroz spao, temp nema od ponedeljka,nikako... miruje , ne lezi sve vreme,ali sedimo, crtamo, pisemo, juce smo bile u dvoristu, ja kosila travu, ona se igrala sa bebom.

Nadam se da dusi maloj nece izaci cvoruga....koja si ti blesa hahahahahaha ja se slatko ismeja. A ako izadje slazi dr, reci da ju je Lenka slucajno udarila zveckom Laughing

Meta bio muzic lol! Uzivancija osmeh srce Hoce li opet pasti vidjanje za praznike?
Korpice super za odlican provod sa starim drugarima i njihovim sincicem.
Djole, da ...da li su gotovi rezultati magnetne?
Mala, rodjak u ponedeljak ide u Italiju po auto. Tamo ostaje oko 7 dana, kamion natovaren automobilima krece tek posle 7 dana, pa na carini ce biti bar 3 dana...Tek posle prvomajskih praznika eto mene sa poklonima Very Happy i da se posteno istiskamo i da posteno izmazim stomak i da ga se nagledam Very Happy
Orliska sinoc te sanjah. Ti i moja sestra bliznakinja i moja starija sestra i naravno ja ( pa gde bez mene) na Mljetu. Cekamo trajekt, ali ne znam ko je trebao da dodje.
Biksi mila love
Baaaaaaaaaaaak ajde javljaj se usne
Loliska duso kako teku radovi? Ako zatreba pomoc vikaj, tuJ sam.
Zene odoh radit...

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od BiKsi :) 11/4/2012, 09:15

Da vam poželim dobro jutro i da vam se zahvalim svima na savetima.

Vidim ima raznih tumačenja, ono što sam i ja znala je da se za mrtve jaja posebno šaraju na tzv. pobusani ponedeljak, nadam se da sam dobro napisala, i da se to nosi na groblje, a što se tiče kuće da se posebno boje jaja na Veliki petak. Mi ćemo tako i uraditi. Samo farbanje u crvenoj boji, bez šaranja, a za groblje posle posebno.
Miro, nadam se da sam skapirala tvoj post i da je to baš ono kako smo i hteli da uradimo, tako mi i logički. Jer treba za decu (kako što MAAKKI) napisa ofarbati jaja, za radost, za buduće generacije...

Mima
, ti kad pričaš kao da Ana i nema mononukleozu. Da li ti to još jednom da proveriš?! U svakom slučaju drago mi je da je ona bolje!

Korpice
, svidja mi se priča od tvojih prijatelja. A malac je očito mamino dete!

Mili
, slatko se ismejem tvojim porukama ali stalno! Milenici valjda neće biti čvonte! Eto, drugo dete, takva nam sudba svima! lol!

Ne znam šta još htedoh reći, ali sve vas stiskam. Nešto sam sigurno preskočila, al odoh, imam dosta posla!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Mrvica 11/4/2012, 09:49

Jutro drage moje.
citam sta ste sve napisale, ne mogu ispratiti. Ja sam juce bila grozna, nista me posebno nije bolelo, ali sam se bezveze osecala, nemam apetita ni malo. Nadam se da ce mi danas biti bolje, da je to samo neka faza.
Masina pere jedna za drugom, juce sam kupila posteljinu za krevetac, sad cu je ukljuciti a napolju ni zraka sunca. Sad
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mirisna jutra u Aprilu!!! - Page 14 Empty Re: Mirisna jutra u Aprilu!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 44 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu