KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IUI dnevnici

+89
minaaa
noja
saska1
Anavi
blubej
menora72
ivi
djole42
bak
maus
bebko
zeljazeljena
ahosame
megica-pegica67
SannI-AlL
cicsa80
Smoki
dina
anak
lolipop
Vuchica
Revka
Gramatika
OKacica
laKole
Jelica
tetreb
dziga
fmala
Simona
heart84
dra00
dragmilk
medolino
MAAKKI
cekalica
M.
Ema78
InNaturaVeritas
mumka
lilly13
korpica
maki79
tuli
BiKsi :)
lilya
SSanja
jagodica bobica 79
grudva
makica1984
dragana76ns
*Maki*
Orline
marija13
Mali Princ
uplasena
mida
fili
Niny
JocY
buby
anna
Mika
Mirjana
agata
ananana
adriatika
Malina
Milijana
KoMetaK
Cupava
dr mali pariz
*AIDA*
maza1972
Nefertari
Bokicalepotica
gagax81
vašar
daco
dacca
MILICA77
Tinche
little monster
catherine290505
Zoka83
Masha UK
Anuska
nena beba
bokica
93 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od laKole 25/11/2012, 10:05

bjanka, ne brini. meni su inseminaciju uradili po pucanju folikula, odnosno 40-42 sata nakon dobijanja stoperice. tu nema pravila, neko radi tako da jć čeka spermatozoide (odnosno da folikul pukne) a neko da spermatozoidi čekaju jć (prije pucanja folikula). ni jedan metod nema izrazite prednosti nad drugim.


Poslednji izmenio lakole dana 25/11/2012, 10:31, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 25/11/2012, 10:30

Hvala Lakole c
Sve mi prolazimo kroz bezbroj razmisljanja, mozemo li sebi da pomognemo, i vecina nas bi uradila bilo sta da ostvari svoju zelju,mislim, bar ja bih mnogo toga uradila, da ne generalizujem...
Prepustam se, pa kako bude, jer sto je do mene,ja dajem celu sebe:))

usne
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 25/11/2012, 10:32

Ja sam pila klomifen, i na kraju imala dva folikula. Nisam primila stop injekciju, nego sam svaki dan isla na folikulometrije, tako da je IUI odradjena tek kada su folikuli sami popucali, u toku noci su popucali, a IUI je odradjena popodne.Endometrijum mi je bio dobar, mada je malo kilavio u pocetku, ne mogu tacno da se setim koliko.
Od lekova sam dobila progesteron, 2x 100 mg.

Kako god da se radi IUI, zelim da vam svima uspe ovog puta i da bude divnih vesti, taman da pocnemo na vreme da slavimo Novu godinu.



lol! ljubav
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 25/11/2012, 11:04

Jao Bjanka, ni ja ne volim pivo, nego rekoh hajde da probam i to... Kad sam prvi put uzimala klomifen nisam ga pila, i endo je bio tanak, tako da sam da poboljsam sanse ovaj put pila pivo... Pijem ja njega pijem on mene... Jos zbog metformina sam uzela ono bezalkoholno Rolling Eyes , a posle i ono sa ukuson limuna, mada u njemu ima secera, sto opet nie dobro zbog moje IR, ma haos... Sa ananasom je islo bolje lol! i naravno svaki dan po dva brazilska oraha. Ne brini zbog pregnila, od njega folikuli pucaju posle otprilike 36 sati, tako da mislim da je dr dobro tempirala IUI. Ja sam radila IUI posle 46 sati od primanja pregnila.

Drzim pesnice da se sve zavrsi sa jednom lepom pozitivnom betom, kao kod nase Eme osmeh srce !

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 25/11/2012, 11:13

Pa eto i kod mene ce biti 48h...Ne znam zasto to nismo uradile kao i kod Eme, muci me malecka sumnja da nije zgodno sto se namestilo u nedelju... zbunjen
Ali ja sam poznata sumnjalica:)))
... i ja se nadam i drzim palceve svima nama!!!

Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 25/11/2012, 11:18

Bjanka, dr ce ti svakako pre IUI raditi uz pa ce videti kakva je situacija, nemoj da se brines unapred zagrljaj .
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 25/11/2012, 11:33

zagrljaj dobro OKacice,evo slusam te, i hvala... poljubac
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 25/11/2012, 11:34

poljubac
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od tetreb 26/11/2012, 08:31

Kako bi bilo lepo da se sve zajedno radujemo za Novu godinu vv
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 26/11/2012, 08:53

tetreb ::Kako bi bilo lepo da se sve zajedno radujemo za Novu godinu vv

Bi tetreb bi!!!! To bi bilo divnooooooooooooooooooooo!

molitva molitva molitva

d
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 26/11/2012, 17:42

ljubav ljubav ljubav ljubav

Devojke, samo da znate da vas svim srcem podrzavam i navijam !!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 26/11/2012, 19:14

Ih Tetreb, Okacice, Ema bilo bi divno!!!!!

Mi danas to odradili,mm se oneraspolozio jer spremici nisu bili bas dobro raspolozeni kao mi,malo su lutajuci,odnosno spori i plivaju u krug:(
Ali,dajem nam sanse,naredne dve nedelje cekamo,pa cemo videti....

Moze li neka da mi kaze da li da pijem ovaj utrogestan ili da ga koristim vaginalno?

I jos nesto,je l da lezim,da sedim,mirujem....Kako da se ponasam?:))))Pitanje zvuci glupo,ali mene zanima kako ste vi?

ljubimmmmmmmmmmmmmm vas puno
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od tetreb 26/11/2012, 19:32

Bjanka ponašaj se normalno,vrati se starim aktivnostima a utrogestan bi trebalo da piješ e sad ne znam dozu šta je doca rekao?
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 26/11/2012, 19:33

Pa ona nije rekla nista konkretno,rekla je sama da odlucim:)) Tako da sam ja krenula da pijem:) etooooooo...sad to nam je ,sto nam je:)
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 26/11/2012, 20:55

Bjanka, navijam, navijam, navijam...
Evo mog iskustva, a ti vidi sta ces sa njim !!!!! Very Happy

Ja utrogestan i dan danas pijem, 2x100mg. Nisam ga lose podnosila, mada mi se strasno spavalo, ali, evo i sada ga pijem, pa nemam tih napada spavanjca. Vodim racuna da ga ne popijem zajedno sa metforminom, jer navodno smanjuje dejstvo metformina.

Sto se tice aktivnosti... hmm... vece posle iui sam htela ili ne morala da odlezim, jer me je stomak boleo, a i sva sam bila osamucena od same intervencije.Nisam ni bila svesna koliko sam bila stegnuta, pa kada je sve proslo, samo sam se "prostrla" po krevetu. Sutradan sve normalno, u ponedeljak sela na autobus i putovala 200 km, kod mojih, tamo malo radila, pa me uhvatila isijalgija, al sam regularno spartala po gradu sa drugaricom. Posle 7 dana me uhvatio kasalj, kijanje i sinuzitis, pa sam opet malo prilegla, ali tada sam vec znala da sam trudna, jer sam uradila analizu krvi... Very Happy Narednih par dana sam leskarila vise zbog te prehlade, a u narednim danima, kao i sada, samo sam pratila sta mi telo kaze... i tada, a i sada ,sam sve normalno po kuci radila, usisavala, brisala prasinu, kuvala, setala psa u sred noci... A kada mi se prispava, ja lepo zalegnem.
Sto se tice sex , mi smo bili aktivni sve dok ja nisam otputovala, znaci svaki dan vise puta...I dobro je sto smo to tako radili, posto se ne secam kada smo posle toga, sto zbog mojih napada spavanja, sto zbog mucnina... navijacica tacno sam odlepila...

Tako da, ja sam bila maksimalno opustena,doduse pitala sam i dr'a imam li neka ogranicenja, rekao je da nemam , tako da sam ja samo malo smanjila tempo... A da nisam dobila tu isijalgiju i tu prehladu, ni toliko ne bih leskarila. E sada, prekinula sam sa vezbanjem, ali ne zbog iui nego zbog tog kaslja, a posle vec nisam ni imala snage... Opusti se, sigurno je da mozes da setas, i treba da setas,da pospesujes cirkulaciju. A zamisli da imas jedno dete, a da radis na drugom, bas bi imala vremena da razmisljas da li da leskaris ili ne.

Ja sam sve do detalja opisala na prethodnim stranicama,ako sam slucajno sad nesto propustila. I navijam da uspe!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 26/11/2012, 21:03

E pa srce si Ema za ovakav lep opis:)!!!
JA nemam nikakve bolove, i bas nikakav osecaj,kao da se nista nije radilo!! Mozda me malkice,malkice zigne jajnik ali skoro neprimetno....Evo sedim u fotelji,pokrila sam se i mirujem...Ujutru cu vec morati da prosetam psa,posto nema ko drugi,bicu sama....
Utrogestan sam krenula da pijem,mada par zena sa foruma pise da stavljam vaginalno,pa se sad lomim..Dr mi nista nije rekla,ostavila je da ja odlucim.....Ja sam danas bila skroz opustena,osim sto mi se uzasnoooooooooooooo piskilo jer imam malu besiku,a skolski sam popila previse vode....:))))) Uzas,kad mi se tako piskija se unervozim,i samo sam na to mislila na onoj stolici:)

Malo smo sucmurasti izasli sa klinike,jer je Dr rekla da su spori spremici,da idu krivudavo,i cak nam je odmah dala tel.urologa kog ona preporucuje,a mm je dok sam j abila na stolu rekla da ako sada ne uspemo, sledeci put za tri meseca dok on ne popravi svoje spremice...Pa posle svega toga nije ni cudno sto smo izasli sa cudnim osecanjem da nista nismo uradili....
MAda ,ja uvek dajem sansu dok god se pokaze da nema sanse:)
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 26/11/2012, 22:06

Bjanka, zasto pre iui niste posetili urologa i zar nije uzorak sperme obradjen pre iui? Ima li neki poseban razlog? Ta obrada sperme, tzv swim up metodom je rutinska stvar, i njome se izdvajaju samo najbolji momci, tako da i nije bas bitno da li se krecu pravolinijski ili u krug? Ni sperma mm nije bas za pohvau, nisu mu plivaci neke atlete, ali eto uspelo nam je.

Mada, zelim da ti i ovako uspe, da se radujemo !!!! smajli angel
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 26/11/2012, 22:12

Ema,mogu ti reci da i ja imam puno pitanja i da sam zbunjena..Stvar je u tome sto smo pocetkom leta radili spermogram u jednoj privatnoj laboratoriji,i tada je spermogram bio vrlo dobar,cak sam i ovde negde postavila rezultate....Bilo je i progresivnih u dobrom procentu....Sve vrlo dobro. I moguce je da je DR u Bis-u videvsi taj nalaz pomislila da nema razloga da se ide kod urologa...
Pre nekoliko dana smo uradili ponovo spermogram,i tada je videla da nije najbolji,i rekla nam je...Odnosno,da se puno razlikuje u odnosu na onaj iz jula...
Meni je krivo sto smo imali vremena dosad,preko leta da mozda lekovima popravimo sve to....
No,sta je tu je, nema nazad....Zaljenje ne pomaze:) KAd prodju dve nedelje,sescemo lepo sa DR pa cemo videti sta kako....Jedino me jos buni sto je mm danas rekla da cemo tek za tri meseca,ako ne uspe,moci ponovo?!!! To mi nije uopste jasno...Ali....sta je tu je....
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 26/11/2012, 22:14

Da, obradila je biolog uzorak pre intervencije,ali i posle toga rekla mi je da nije sjajno....
Meni je toliko drago da je tebi uspelo,to daje nadu i za nas ostale:))
ljubav
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Ema78 26/11/2012, 23:29

I nama je na iui bila doktorka iz Bisa, oni znaju sta rade, tako da nema potrebe da brines!!! U sustini, biolog je iz Bisa, a iui je uradio dr... Mozda su se prema meni drugacije postavili jer sam ja sva bila u pitanjima, a kako, a zasto, a zbog cega...i nije im bilo prijatno kada smo posle konsultacije sa njima, na svoju ruku odradili test na ASA, i bio je pozitivan. Ali, ako ponovo budem radila iui, ne menjam tim ! Imam potpuno poverenje, i u dr Sultanu i u dr Spasu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od OKacica 27/11/2012, 08:47

Bjanka, meni je dr rekla da uzimam jednu tableticu utrogestana dnevno, onu od 100mg, vaginalno, i to nisam pocela isti dan kad je radjena IUI nego posle 2 dana. Tako mi je receno, e sad zasto i kako, ne znam, ja sam poslusala, sta cu... ljubav

Misljenja su razlicita da li utrogestan treba uzimati oralno ili vaginalno... I jedno i drugo imaju za i protiv ali ako sto vidis devojkama uspeva i ovako i onako, tako da samo napred love .

b
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 27/11/2012, 09:32

Ema, verujem i ja da znaju sta rade:)
Okacice,krenula sam oralno,pa cu i dalje tako,pijem od 200 Utrogestan:) c
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 27/11/2012, 09:37

Tetreb izvini,tek sada vidim da si me pitala koju dozu pijem...200mg Utrogestana...Izvini cvet
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od HappyGirl 27/11/2012, 10:07

Ajd sad lepo nastavite ovde :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Bjanka 27/11/2012, 10:13

E sad ispocetka...
znate mene ne ziga nista Very Happy

Salim se,nastavljamo ...Zelim svima lep dan uspesne inseminacije i pripreme za insemniaciju!
Bjanka
Bjanka

Broj poruka : 480
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

IUI dnevnici - Page 35 Empty Re: IUI dnevnici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu