KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 27/10/2012, 20:01

Obično se u pripremi za VTO kreće sa aspirinom pa se po potvrdi trudnoće prelazi na fraxi. Ja nisam išla na vto al sam isto uradila - čim sam uradila betu, prestala sam sa aspirinom i 24 sata od poslednje tablete sam krenula sa fraxiparinom. Elezović nije ništa rekao na to, bilo mu je ok.

Ja sam se posle raspitivala i oko omega 3 (ima ga u femibionu 2) u kombinaciji sa antikoagulantima, jer imaju slično dejstvo koje se sabira. Ali, 2 dr su mi rekla da je to zanemarljivo.

Aspirin teoretski može i na 48 sati da se pije. Možeš da počneš tako do Elezovića, pa pitaj.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 27/10/2012, 20:36

Ja sam aspirin pila tri nedelje pre aspiracije na 48sati a fragmin dve nedelje pre aspiracije a folnu i bevipleks pijem stalno
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 27/10/2012, 20:55

Hvala vam cure. Nego mene buni to sa vitaminima. Ims folna od 400 mikrograma i 5 miligrama. Ja sam mesecima pila od 5 mg, pa sam napravila pauzu. Djole je dobila da pije beviplex 4 tablete. Koje doze vi pijete? I da li Elezovic trazi pored urodjenih i stecenih jos neke analize?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 27/10/2012, 21:07

Ja pijem folnu od 5mg a bevipoleks 2 tablete ja sam kod dr Miljića
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 27/10/2012, 22:33

5mg je 500 mikrograma, nije neka razlika. Meni je Dr rekao da uz femibion koji ima 400, uzimam još jednu folnu od 400 ili 500. Ja uzimam folnak.

Elezović traži sva ona antitela, urodjene, stečene, protein c i s. Pretpostavljam da i antitela imaš uradjena. Ponesi sve što imaš. On inače ne priča mnogo, al odgovara na sva pitanja. Ako ne pitaš, on se neće sam raspričati.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 28/10/2012, 11:37

I ja sam mutant PAI-1 4g/5g, Povišen mi je lupus antikoagulans.
Čim sam dobila rezultate,rečeno mi je da odmah pocnem sa aspirinom 100 protect,i da je to moja terapija i kroz vto i u toku trudnoce do odredjenog perioda.Posle samog embriotransfera ce mi biti ukljucene inekcije fraksiparina a neki doktori su spominjali i pronison.Ali o tom potom.

Htela sam Veco da ti kazem da je aspirin obavezna terapija kod trombofilija,to su mi potvrdila 3 doktora,ova mutacija govori da imamo predispoziciju dubokih venskih tromboza i zbog toga se aspirin i ukljucuje kao terpaija da razredi krv pre svega, jer koliko sam ja razumela mi i imamo guscu krv koja moze da pravi problem da se plod prikaci Ljubim te
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 28/10/2012, 14:22

Devojke, hvala na pomoci. E sad me zanima kako dobiti terapiju pre aspiracije jajnih celija? Koliko sam ja upucena, ginekologu je potreban izvestaj hematologa. Ja znam za slučajeve kada se ide državno, ali da li ce mi priznati privatni izvestaj od Elezovića? Ili cu morati opet u Klinički centar kod nekog drugog, pa opet nazad kod ginekologa?
Ako je tako, onda štedim sebi i vreme i novac ako odmah odem po uput za hematologa, a opet sa druge strane pretpostavljam da se ostali ne bave problematikom, pa bi mi put bio sledeći: Elezović - ginekolog u DZ - neki hematolog u KCS koji će prepisati Elezovićev izveštaj - ponovo ginekolog u DZ koji mi daje nalog za injekcije?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 28/10/2012, 16:20

E to i mene zanima :) Posto treba da radim vto u drugom gradu u drzavnoj ustanovi, meni treba izgleda uput i za hematologa u tom kliničkom centru.Ako neko zna ovo molim da mi odgovori :)
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 28/10/2012, 20:09

erato :: Djole, sta je to OHB injekcija?

Kompleks vitamina B
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 28/10/2012, 20:35

A djole duso, kad se to tacno prima pre postupka? Izvinite cure, znam da bombardujem sa pitanjima, ali nije ni cudo. Ipak sam ja mutant. Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 28/10/2012, 20:55

Meni je receno pre stimulacije, no ja sam zaboravila da primim, inace sam isto homic mutant na genu za MTFHR
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 29/10/2012, 10:41

erato ::A djole duso, kad se to tacno prima pre postupka? Izvinite cure, znam da bombardujem sa pitanjima, ali nije ni cudo. Ipak sam ja mutant. Very Happy
Meni rekli primam na prvom UZ ,znači 2dc,znači pre stimulacije Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 29/10/2012, 10:55

erato ::ali da li ce mi priznati privatni izvestaj od Elezovića? Ili cu morati opet u Klinički centar kod nekog drugog, pa opet nazad kod ginekologa?
Erato, priznaće izveštaj dr Elezovića gde god da odeš. Kada sam radila VTO (u Višegradskoj), meni je skoro 100% izveštaja i analiza bilo urađeno privatno, i niko mi ni reč nije rekao. Elezović i radi u Kliničkom centru, i plus je specijalista za ovu problematiku, tako da će njegov izveštaj oberučke prihvatiti. Nemoj da sumnjaš u to Wink
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 29/10/2012, 10:57

*Maki* ::
Htela sam Veco da ti kazem da je aspirin obavezna terapija kod trombofilija,to su mi potvrdila 3 doktora,ova mutacija govori da imamo predispoziciju dubokih venskih tromboza i zbog toga se aspirin i ukljucuje kao terpaija da razredi krv pre svega, jer koliko sam ja razumela mi i imamo guscu krv koja moze da pravi problem da se plod prikaci Ljubim te
Hvala, Maki! ljubav
Nastavila sam sa aspirinom. Isti smo mutanti!!! Nadam se da će nam svima VTO uspeti!!!
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 29/10/2012, 11:53

Veco, da li ti je pored urođenih i stečenih trombofilija tražio još nešto? Vitamin B12, folnu, homocistein, D dimer...?
Ja imam kompletne stečene i kompletne urođene. Stečene sam radila u Zavodu za transfuziju krvi - tu je fibrinogen, trombociti, proteini C, S, lupus antikoagulans...itd..
To mi je u redu!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 29/10/2012, 13:52

Nije mi ništa dodatno tražio i rekao mi je da imam sve što je trebalo da se odradi...
Imala sam analizu folne i homocistein, ali ne i B12 i DDimer. Rekao je da ću DDimer raditi na 2 nedelje kad se konstatuje trudnoća. Ranije nema potrebe...
Ja ti savetujem da zakažeš kod njega, odneseš mu sve što si do sada radila, i on će ti reći da li nešto fali.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 29/10/2012, 14:15

Zakazala sam već, za 05.11. Zato i pitam, da ne idem ponovo i ne plaćam bez veze ako nešto fali. Ok, uradiću još i folnu, B12 i homocistein. Valjda je onda to to. Tnx
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 29/10/2012, 14:54

Meni kod Ivanovića rekli da OHB injekciju mogu da primim bilo kad,i da je to b-12 u koncentrovanom obliku. Daje se u debelo meso i pečeeeeeeeee lol!
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 29/10/2012, 23:37

Ja sam kod dr Miljica, imam povisena antisosfolipidana antitela i paraprotein kapap tipa i la. Pila sam aspirin od 100mg do 37 nedlje trudnoce svaki drugi dan, folnak 2x1, fraksi 0,6 2x1 tokom cele trudnoce i tri meseca posle porodjaja, i pronizon.
Verujete dr koga ste odabrale, to je moj savet. Ako sumljate u njegov nalaz niste mirne i samo "jedete sebe" a to znamo da ne valja. Odaberi jedno dr i idi sa njim do porodjaja Wink
Kroz celu trudnocu, Dr Miljic je imao samo njemu znan plan da to izguramo do kraja.Moram da priznam da nisam svaki put izlazila iz ordinacije "zadovoljna" u smislu da me je smirio, ili odgovarao na pitanja. X puta ga vidim na 3min dok mi napise sta da uradim u lab, kad ja pitam on kaze, videcemo rezultate,kad dodju rezulatai. on kaze, ok je sve, vi se dobro osecate i da mi izvestaj.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 30/10/2012, 07:09

cici ::Ja sam kod dr Miljica, imam povisena antisosfolipidana antitela i paraprotein kapap tipa i la. Pila sam aspirin od 100mg do 37 nedlje trudnoce svaki drugi dan, folnak 2x1, fraksi 0,6 2x1 tokom cele trudnoce i tri meseca posle porodjaja, i pronizon.
Verujete dr koga ste odabrale, to je moj savet. Ako sumljate u njegov nalaz niste mirne i samo "jedete sebe" a to znamo da ne valja. Odaberi jedno dr i idi sa njim do porodjaja Wink
Kroz celu trudnocu, Dr Miljic je imao samo njemu znan plan da to izguramo do kraja.Moram da priznam da nisam svaki put izlazila iz ordinacije "zadovoljna" u smislu da me je smirio, ili odgovarao na pitanja. X puta ga vidim na 3min dok mi napise sta da uradim u lab, kad ja pitam on kaze, videcemo rezultate,kad dodju rezulatai. on kaze, ok je sve, vi se dobro osecate i da mi izvestaj.

Šta je sad ovo??? Shocked
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Veca77 30/10/2012, 09:58

erato ::Zakazala sam već, za 05.11. Zato i pitam, da ne idem ponovo i ne plaćam bez veze ako nešto fali. Ok, uradiću još i folnu, B12 i homocistein. Valjda je onda to to. Tnx
Obavezno javljaj šta ti je rekao! Wink
Verujem da neće biti slučaj FT1P lol!
Ja danas krećem sa mrimolut nor-om zbog ciste (ali to je već off topic Embarassed ) Laughing
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 30/10/2012, 13:37

Erato, pitas sta je paraprotein kapa tipa?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 6/11/2012, 07:44

Jutro drage moje. Bila sam sinoć kod prof. Elezovića. Ne znam šta da vam kažem. Prvo se jako iznenadio što sam odradila sve ove analize, u fazonu kako to da se to nađe na internetu, kao da je recept. Kada sam mu ja rekla da nije recept, već da su to meseci, dani i noći istraživanja i razmene iskustava sa drugim ženama, on me je upitao čime se bavim i onda kako bi to bilo da se on bavi mojim poslom.
Ja mu onda kažem da to nije isto i da se ja bavim sobom i svojim životom, kao žena koja je izgubila bebu i ne može prirodno ostati trudna, a on to ne može da shvati. Onda on doda da bi valjda trebao neko da me vodi kroz ovu priču...
Šta da vam kažem, digao mi je pritisak na 10000000.....
Uspela sam nekako da iskuliram i da sve okrenem na šalu, ali stvarno ne znam zašto svi imaju takav stav, kao da sam ja lujka koja voli da daje pare na bespotrebne analize.
Što se tiče terapije...obe ove mutacije su blage, ali udružene zajedno daju neki rizik koji se u principu ne može izmeriti koliki je tačno. Ja za njega nisam neki slučaj, jer nisam imala pobačaje. Uglavnom, kada krenem sa hormonima, pratim D dimer. Ako krene da skače, uvodimo fraxiparin 0.3 ml, do kraja trudnoće i 6 nedelja posle. Kontrolišem ga na 2-4 nedelje i u skladu sa rezultatima doza ostaje ista, ili se povećava ako Ddimer skoči 2-4 puta više od dozvoljenog. Kad krenema sa hormonima 1 folna dnevno, nakon embriotransfera 2 i u trećem tromesečju 3.
Sve u svemu, ja sam dobila ono po šta sam otišla, mada sam malo zbunjena što mi nije dao aspirin, vitamine, ništa..što mi odmah ne uvodi terapiju, već tek ako DDimer skoči. Ali čovek je profesor, bavi se ovom problematikom, nadam se da će sve biti u redu.

Moram još da prokomentarišem enterijer u Belmedicu...kuku majko! Prelaz sa mermera na najjeftiniji laminat! No
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Marija86 6/11/2012, 07:56

uf uf erato..sto ne volim takve lekare.Sta njega briga cime se ti bavis i sta radis u zivotu..a ste me adekvatno lecili ne bih morala da kopam i trazim Mad
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 6/11/2012, 08:08

Ne znam...čovek da 5600 dinara za pregled, da bi se posle osećao kao budala. Evo i sad me drži taj glupi osećaj. Platiš i još ti dignu pritisak. Da - i pitanje da li idem državno, ili privatno...kakve to ima veze.
Opet kažem, dobro je, idemo dalje, još jedna stepenica savladana.
Da mi nije mog ginekologa, ja bih počela da umišljam da sa mnom nešto nije u redu. Ali srećom postoji doktor koji ni najmanje nije sujetan, koji ima dušu, koji hoće da pomogne ženi u nevolji, koji je stručan, kojem nije smešno i nepotrebno sve ovo što radimo...mislim da je zaslužio da ga pomenem - dr. Ivan Bojović iz Gradske bolnice na Zvezdari.
Njemu hvala do neba za sve!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 26 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu