KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 9/5/2012, 11:01

Evo vako :

Moja dr kaze za moje pitanje nizak homocistein da je ok i da ne valja da je visok ... sto se folne tice rece mi da pored prenatal tableta pijem i jos jednu tableticu fole ... poslala sam joj sastav prenatal tableta pa mi je na osnovu toga rekla sta i kako ... za prenatal koji pijem sam ovde stavila sastav ako vas zanima ...

https://kutak.forumotion.com/t2044p855-korak-po-korak-na-putu-do-bete#297817

lilya slazem se sa tobom ... nista na svoju ruku ... sve ima svoje ... kao sto je tsh za neke endokrinologe sasvim normalan i nije za terapiju tako je za endokrinologe koji se bave vto i ako je u granicama referentnih ponekad za terapiju ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 9/5/2012, 11:25

cicsa80 ::
maza1972 ::
ali imamo još dve mutacije koje mogu da prave problem.
Koje Mazo?

Lilyo i ja sam isto papir i olovku i pisala redom ko, sta pa napravila spisak sta cu raditi. Ja bih isto kao ti otisla kod doce pa nek kaze on da je sve ok. cvet
FACTOR V
PAI-1
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 9/5/2012, 11:32

lilya ::
Urodjene:
Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II), metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR) i PAI 1 gen. Analiza je izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Ako mene oci ne varaju Lilya je to uradila Wink
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 9/5/2012, 11:43

cicsa80 ::
lilya ::
Urodjene:
Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II), metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR) i PAI 1 gen. Analiza je izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Ako mene oci ne varaju Lilya je to uradila Wink

Jesta, ja sam to uradila, ali mislim da je Maza ostavila poruku za Daxi, a ne za mene Very Happy
Ovde postaje kompilovano v
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 9/5/2012, 11:47

Evo me yabila sam glavu u pesak, pogresila Embarassed Soriska Mayo
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 9/5/2012, 11:49

lilya :: Kami je postavila tekst sa kojim se slazem, a to je da ni vitamine ne bi trebalo koristiti na svoju ruku, ako ni zbog ceg drugog, a ono sto i to poprilicno opterecuje jetru.

shenon ::Daxi,
Ja juce bila kod hematologa, homocistein mi 4.2 i rekao mi da je dobar Shocked
Kaze da nastavim sa folnakom iako pijem i mamavit u kom ima folne samo u znatno manjim kolicinama.

I šta sad čovek da radi? lol!
Daxi, mislim da je dobro da pred postupak imaš dovoljno folne, tj. da ne manjka u prvih tri meseca trudnoće. Već s ulaskom u 4-ti mesec većini trudnica se ukida ta dodatna doza od 5mg. Meni je nisu ukinuli zbog mutacije na ovom MoTHer Fuc....eR-u. Međutim, dr misli da mi više ne treba i ja ću je poslušati. Unosim folnu kroz prenatal, pijem spirulinu koja je puna folne, a stigla je i salata, mladi kupus i ostalo povrće i voće puno folne kiseline.
Tako. Ne trebamo se uvek upoređivati, jer možda Wink nešto i ne znamo, pa su doktori zato tu. A dobro ih i plaćamo yes osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 9/5/2012, 11:52

Cisca,sve OK love Pratim ja i Lilyu i Daxi šta rade i šta nisu još završile... doktor
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 9/5/2012, 12:37

Ajoooj opsta zbrka ...

Mazo hvala uradjeno FACTOR V i PAI-1 no zaboravih da se upisem ... pisem kasnije kad budem imala vremena da sve lepo popisem u jedan post ...

lilya i ja se ocigledno utrkujemo ko ce pre u lab pa smo vas zbunile anđeo

daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 9/5/2012, 22:11

Znate da imam samo mutaciju MTHFR, sve ostalo je o.k., Elezović mi još tada rekao odmah sa folnakom 1x, a sa trudnoćom pojačati na 2x dnevno.
Tako da ja pijem i folnak i femibion2 koji ima u sebi folne, te mi ništa ne fali.
Tako da je folna itekako korisna kod tih problema sa koagulacijom.
jeste, pitala me moja ginekolog iz DZ što pijem folnak uz femibion2, ja joj samo poturih Elezovićev papir pod nos, i ona reče, aha...nekako ona uvek tu moju trombofiliju stavlja u zapećak, ali ne zameram, za nju je to špansko selo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 9/5/2012, 22:17

IMUNOLOGIJA REZULTAT REFERENTNA VREDNOST
ANTINUKLEARNA ANTITELA ANA negativan <5 U/L
ANTIKARDIOLIPINSKA ANTITELA ACL IgM ELISA 1,1 <7,0 MPLU/ml
ANTIKARDIOLIPINSKA ANTITELA aCL IgG ELISA 3,3 <10 GPLU/ml

GLIKOPROTEIN REZULTAT JED. MERE NEGATIVAN INTERMED. POZITIVAN
ELISA ANTI BETA2 GLIKOPROTEIN IgM 1,7 U/mL <5 5-8 >8
ELISA ANTI BETA2 GLIKOPROTEIN IgG 2,2 U/mL <5 5-8 >8

CITOGENETIKA REZULTAT
PROTROMBIN II u analiznom uzorku nisu nadjene mutacije u genima za koagulacioni faktor II
MTHFR u analiznom uzorku nisu nadjene mutacije u genima za MTHFR C677T

FAKTORI KOAGULACIJE REZULTAT REFERENTNE VREDNOSTI
APTT 32,6 24,3-35,0
PT 101% 78-142%
BR TROMBOCITA 255X10 15-350 X 10/I
FIBRINOGEN 2,5 2,2-1,96 g/I
EUGLOBULINSKA FIBRINOLIZA >m >2h
DRVVTR 0,92 <1,2
AT 104% 79-111%
PC 86% 70-140%
PS 89% 58-127%
APCR 4,6 >1,8

Zakljucak za faktore koagulacije napisan na nalazu :


Photobucket

BIOHEMIJSKI PARAMETRI Rezultat Referentna vrednost
LUPUS ANTIKOAGULANS 35,00 sec 31-44 sec
HOMOCISTEIN 4,9 12-22 pmoI/I
B12 420,1 191-663 pg/ml
FOLNA 36,89 6-39 nmol/l

CITOGENETIKA Rezultat
FAKTOR V U analiziranom uzorku NIJE nađena mutacija u genu za koagulacioni faktor V (Leiden V). U analiziranom uzorku nađen je
5G/5G genotip koji ne utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno ne povećava nivoe plazminogen aktivator inhibitora-1.
Ovaj genotip ne dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilija.
PAI GEN U analiziranom uzorku NIJE nađena mutacija u genu za koagulacioni faktor V (Leiden V). U analiziranom uzorku nađen je
5G/5G genotip koji ne utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno ne povećava nivoe plazminogen aktivator inhibitora-1.
Ovaj genotip ne dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilija.

Zavodu za transfuziju krvi : Trobofilije sa uputom ginekologa kostalo cca 5100 din a na uputu je pisalo : Testovi na urodjene i stecene trombofilije PT, APTT, Fibrinogen ATIII, PC, PS APCR, lupus antikoagulans

Paster : ANA, antikardiolipinska antitela IgM i IgG klase, antiB II glikoprotein i AT IgN i IgG klase kostalo cca 7000 din

Konzilijum : PCR za FII 20210 i MTHFR C677T kostalo cca 6000 din a Faktor V i LA cca 6000 din a B12 i Folna cca 1700 din

Da li nedostaje jos nesto ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 10/5/2012, 20:59

Daxi, I ja se mučim sa ovim spiskovima i analizama, evo šta sam ja napravila. Molim komentar ako neko zna: da li sve ovo treba, da li nešto fali?

IMUNOLOGIJA:
- antifosfolipidna antitela
- Anti-TPO antitela
- antimikrozomalna antitela
- antinuklearna antitela
- antikardiolipinska antitela
- anti beta2- glikoproteinska antitela
- antipareijetalna antitela
- antiovarijalna antitela
- antitireoglobulinska antitela
- antiperoksidana antitela
- antispermatozoidna antitela

+

TROMBOFILIJE:
-brojenje trombocita
-vreme krvarenja
-protrombinsko vreme
-aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme APTT
-fibrinoliza
-fibrinogen-gravimetrijski
-protein C hromogena metoda
-protein S
-lupus antikoagulans
-rezistencija na aktivirani protein C koagulacijski
-antitrombin III

+

TROMBOZE:
faktor 5 Lieden (R506Q)
Protrombin
MTHFR-metilentetrahidrofolat reduktaza

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 10/5/2012, 21:54

Dobrodošla M!!!
Mislim da kod tromboza nedostaje PAI1.
Nisam sigurna da ti kod imunologije treba baš sve ovo.Možeš da vidiš u mojim ranijim postovima šta sam sve radila
https://kutak.forumotion.com/t700p900-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1-br1
Kod ispitivanja tromboza bitno je da naglasiš da li je bilo pobačaja,bar su mene pitali kad sam radila stečene trombofilije u Zavodu za transfuziju.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 10/5/2012, 22:09

Mazo, hvala puno! Nisam imala spontane. Prošla sam sve analize osim ove imunologije i sve je ok: hormoni, ovulacije, spermogram, jajovodi, antispermatozoidna antitela oboje... Nadam se da ću pronaći problem ovde.

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 11/5/2012, 09:17

M. da li ste radili kariotipe ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 11/5/2012, 22:47

Nismo ni to. Prošli smo samo ovo što sam gore navela: moji hormoni su dobri, išla sam na mnogo folikulometrija i uvek je postojala ovulacija, spermogram MM je odličan, jajovodi prohodni. I radili smo na Torlaku antispermatozoidna antitela, nemamo ih.

Sutra ću da odradim OGTT, insulinemije i deo imunologije, pa ako tu bude sve OK, radiću za par dana ostatak imunologije i trombofilije.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 13/5/2012, 18:23

Nasla lab gde mogu da se urade protein C i S, beta 2 glikoprotein (IgM i IgG) i antitrombin i to kosta 9550 dinara, a lab je BioMedica, radi 0-24h u bulevaru Oslobodjenja, tako da sam danas uradila ove analize kod njih i jos folnu i B12. Very Happy Na transfuziji ovo sto sam uradila ovde kosta 12.500 (bez B12 i folne), tako su mi rekli. Rezultati za folnu i B12 su stigli a za ostale moram da cekam 15-tak dana i stici ce pre nego sto imam termin u Transfuziji.
Eto, ako vec same placate, ne morate da cekate na Transfuziji mesec i vise, mozete da odete u ovaj lab. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 14/5/2012, 21:42

Upravo sam zavrsila pregled kod dr Elezovica, dobila fraxi od pocetka bockanja 0,3, a od ET 0,4. Kaze da su mutacije na PAI genu otkrivene pre otprilike 2 godine i njegovo iskustvo je da je svaka od njegovih pacijentkinjasa ovo mutacijom posle ukljucivanja fraxija ostala trudna,pa se nadam i ja da cu se zaraziti ovim virusom :-) Ostaje da donesem ostatak anakiza kad budu gotove i ako imaju odstupanja, i da uradim opet onaj gen 2020 jer mi nisu uradili sve sto treba. evo nas na kafi sa Mazom :-)
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2012, 21:44

META-K, odlično za fraxi...to će i na psihu da utiče i eto stomaka,al trudničkog Wink
Pozdrav za Kutanjke! Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 14/5/2012, 22:19

Bravo Meta i za Fraxi i za druzenje i za Bio Medicu, a meni su pred nosom, a nisam otisla kod njih da proverim v
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 22:54

Metaurina ::Upravo sam zavrsila pregled kod dr Elezovica, dobila fraxi od pocetka bockanja 0,3, a od ET 0,4. Kaze da su mutacije na PAI genu otkrivene pre otprilike 2 godine i njegovo iskustvo je da je svaka od njegovih pacijentkinjasa ovo mutacijom posle ukljucivanja fraxija ostala trudna
He, što sam srećna što sam to pročitala! Moj/a hematolog je rekla nešto slično. Naravno, dodala je da mora proći još vremena i da se zaključci ne izvode na osnovu iskustava nekoliko stotina žena, ali da po dosadašnjem iskustvu ima puno onih sa mutacijom na PAI koje su zatrudnele, bilo spontano ili van telesnom, upravo kada im je uveden heparin.
Dakle Meta, dve pametne glave su rekle nešto što obećava. Ja se spremam za navijanje b b b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 14/5/2012, 23:40

Ja zaglavila do sad sa Mazom i njm, ali moram da se javim da napisem i ovo, jer mi je ostao gorak ukus u ustima (a nisam znala dok sam pisala prvi post) Mad Pomenuh pre neki dan da je cena 5400 za prvu posetu Elezovicu, kad sam dosla da platim pojavila se neka mala sestra koja mi je rekla da treba da platim 7500, jer je to expertski pregled. Shocked Maza je bila u cekaonici za to vreme i cula sve, i bila zbunjena jer su njoj rekli da je 5400 telefonom. I ona je ocekivala da joj naplate 7500, ali nisu, vec su naplatili ono sto su i rekli. Da napomenem da smo i ona i ja prvi put bile kod hematologa i kod Elezovica! Eto, i u privatnim klinikama je kao na pijaci, na zalost! No Cisto da znate!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 23:42

Strašno! Shocked
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 14/5/2012, 23:43

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Važno je da ćeš ti biti pokrivena fraksijem, i eto te kao na avataru, veoma uskoro! Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 561840 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 561840 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 561840

Pretpostavljam da su videli da imaš strano prezime, pa ko vele... nanu im naninu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 15/5/2012, 00:36

Ma nemam strano prezime, sto je najgore Rolling Eyes Imala sam samo rezultate iz Italije, ali mi Elezovic uopste ne deluje kao neko ko je rekao sestrama da mi naplate vise, a one nisu videle nista od tih rezultata. Nije mi zao para, vazno je da imam terapiju i da sam otkrila moguci uzrok neuspeha. Sta su 2000 u odnosu na hiljade eura koje potrosimo u postupcima, samo je stvar principa. NEgo, zvacu ja sutra sigurno da se raspravljam malo sa njima, bas zbog principa i te male sestre koja je insistirala da donesem ostatak rezutlata kad stignu da prof. pogleda jer ne moze ona da mi tumaic telefonom v A ja joj vise puta ponovila da mi je prof. rekao da nema potrebe da donosim ako su u granicama normale, vec samo ako su blizu granicnim vrednostima! Ako su ok, pokrivena sam terapijom, a ako ima odsutpanja da donesem da pogleda i on zbog doze fraxija. A ona bi da me odere jos koji put! c
I, da, iako mi je Pari rekla da pravim spisak pitanja, ne stavih na njega da li treba da uzimam pojacanu dozu folne, ali nista ni je napisao, i da li mogu da koristim kontraceptive u postupku (ali sam ja zakljucila da je bolje da ih ne koristim, a izgovor imam).
Moram jos protrombin20210 da uradim, ne shvatih zasto, fali nesto, a FII sam radila i ok je.

Lilya, ne znam jesi li obratila paznju na ime laba, nije BelMedic clinica, vec BioMedica laboratorija, u bul. Oslobodjenja, kod Slavije. Pomenula si da ti je Bel Medicu komsiluku (NBG) pa tesko da moze i BioMedica (slavija). Da te ne odere ova "moja" sestra, posto su kod njih sve analize skuplje kako shvatih.

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 15/5/2012, 10:41

Metaurina ::
Lilya, ne znam jesi li obratila paznju na ime laba, nije BelMedic clinica, vec BioMedica laboratorija, u bul. Oslobodjenja, kod Slavije. Pomenula si da ti je Bel Medicu komsiluku (NBG) pa tesko da moze i BioMedica (slavija). Da te ne odere ova "moja" sestra, posto su kod njih sve analize skuplje kako shvatih.

Ne ukapirah zasto si platila 7500 dinara, ali ako je odokativnom metodom, onda je to totalni bezobrazluk. Bas da vidim koliko ce meni reci u ponedeljak kad odem. Telefonom su mi rekli 5400. Onaj moj koliko ne podnosi zavlacenje haos ce im napraviti. Jednom prilkom je jednog taksistu koji je hteo da nas opeljesi u NS na Exit-u tako osramotio da je i meni bilo neprijatno kao da sam ja htela da nas pokradem.

BioMedica je lab, imaju ekspozituru u Goce Delceva u mom kraju i ja tamo cesto vadim krv. OK su. A Bel Medic je klinika i nalazi se u Palamira Toljatija u zgradi arhiva. Nece mene ta odrati, nista se ti ne brini. I hvala sto brines osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 14 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu