KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 10/6/2012, 11:40

Posle aspiracije se prelazi na fraxi. Reci ce ti tacnu dozu koja zavisi od kilaze i na koliko ces ga sebi davati.
Srecno! roda
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 12/6/2012, 17:01

Bila sam i ja kod dr Elezovića zbog PAI-1 G4G4 genotipa. Rekao mi je da treba da počnem da koristim fraxiparin čim saznam da sam trudna. Pre toga ne treba ništa.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od djole42 15/6/2012, 22:01

Za cure kojima je Niš blize ,privatna laboratorija Neolab je počela da radi analize FII, FV, MTHFR i PAI-1 -cena 15 500 din
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 16/6/2012, 20:56

Ovih dana otkrila sam još 1 problemčić: uz PAI-1 4G/4G imam i deficit proteina S koji takođe govori o sklonosti ka trombozi. Smućkala sam sebi terapiju: omega 3, vitamin E, folna kiselina, malo vina ili piva. To je sve za cirkulaciju. Uskoro ću početi da pijem i aspirin.
Po savetu hematologa čim zatrudnim prelazim na fraxiparin. Samo još da se to desi Very Happy
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ema78 16/6/2012, 21:11

Nadam se da ces vec od sledeceg meseca da pocnem sa fraxiparinom !!!
Nazdravlje !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 23/6/2012, 16:33

Posle neuspesne ISCI treba da uradim sledece provere:
- lupus antikoagulans,antikardiolipinksa antitela IgM i IgG klase,anti B II glikoprotein I at IgM i IgG klase
- PCR za FII 20210,FV leiden,MTHFR C677T i PAI-1


Sta biste mi vi drage moje savetovale da jos proverim,rekli su samo to ali ja se posle neuspeha uzasno bojim i zelim da iskljucim bilo koju mogucnost koja ce ugroziti ponovni pokusaj... Hvala vam
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 23/6/2012, 16:43

i ja sam juce dobila isti spisak :)
Plus histeroskopiju
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 24/6/2012, 12:16

U istom smo sosu Wink Ne znam da li se to moze uraditi u drzavnim ustanovama?Meni je Niš najblizi veci grad
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 24/6/2012, 12:19

ja cu sutra do lekara opste praxe po upute, videcemo da li moze ista da se dobije
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od LaFolie 27/6/2012, 23:31

Zene :) Da li se MTHFR i FII G20210A rade o sopstvenom trosku?
Posto mi pise da se stecene rade na zavodu, pa sve mislim da se to na uput dobija....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 28/6/2012, 08:52

LaFolie urodjene i stecene radi zavod i tu se placa a ako dobijes uput za visegradsku tamo se nista ne placa e sad da li rade sve potrebne analize to nisam sigurna ali ni u zavodu se ne radi sve pa sam nesto i u privatnim radila ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 30/6/2012, 17:46

Zna li neko da li se ove analize mogu uraditi na uput u Klinickom centru Nis (gde i postoji odelenje za hematologiju) i koje ako ne sve? Hvala :)

*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 30/6/2012, 19:10

Maki, nasa Djole iz Nisa...probaj na p.p. da joj ostavis poruku, mozda pre dobijes odgovor.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 1/7/2012, 10:33

Hvala ti puno draga moja cvet
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bebko 2/7/2012, 15:28

Maki nadam se da ne kasnim. Ja sam većinu analiza radila u Nišu
Da krenem polako...

Histeroskopija na uput- KCN
Kariotip na uput-Institut za majku i dete Bg

Institut za zaštitu zdravlja Niš-na uput:
CMV,HSV,Brucela (tada nisu radili Listeriu,nju sam uradila u Neolabu,a ti proveri sada sa njima,možda rade...)

Transfuzija-na uput
trombofilije (stečene) i to:
Lupus antikoagulans,prot S,prot C,ATIII,APTT;LACs,LACc,protrombinsko vreme,trombinsko vreme,Faktor V,Faktor I)

Institut za nefrologiju i hemodijalizu-na uput
rastvorljive imuno komplekse,antinuklearna (tada nije bilo drugih,opet vidi sa njima,sada možda rade)

Ostala antitela sam radila u Neolabu...

Nadam se da sam ti pomogla cvet
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 4/7/2012, 13:46

Bebko,hvala ti draga,puno si mi pomogla cvet
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od HappyGirl 27/7/2012, 20:05

M. ::Devojke, samo da vam se pohvalim: radeci ove analize saznala sam da imam PAI-1 4g4g i blago snizen protein s.
Pila sam aspirin u poslednjem ciklusu, i - puf, ja trudna Very Happy
Odmah sam presla na fraxiparine i primacu ga do kraja trudnoće.

orline ::M. Da li sam ja to dobro pročitala, draga, da si ti TRUDNA.
Ako je tako objavi na Koracima, da se proveselimo kao ljudi.
Naco Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 670661

lakole ::orline, i ja pročitah da je M. trudnica
ona to baš onako stidljivo objavi. d d d d
čestitam! stiže još jedna beba

Metaurina ::M. cestitke na trudnoci! Neka bude sto laksa i skolska!
Pohvali nam se i na koracima, i napisi nam nesto vise o postupku: kad, gde, kako, ko od dr, prirodna, da li si imala jos nesto od problema.... sve nas interesuje Very Happy
Cekamo te na: https://kutak.forumotion.com/t2145p690-korak-po-korak-na-putu-do-bete

ja posebno, posto smo sestre po mutaciji lol!

[quote="noja"]
M. ::Devojke, samo da vam se pohvalim: radeci ove analize saznala sam da imam PAI-1 4g4g i blago snizen protein s.
Pila sam aspirin u poslednjem ciklusu, i - puf, ja trudna Very Happy
Odmah sam presla na fraxiparine i primacu ga do kraja trudnoće.
M. cestitke radost radost radost
malo procirkulisalo i eto bingo bravo
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od anak 29/7/2012, 22:43

M. pa čestitam draga, ne mogu da verujem, prelepa vest. likeit čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo bravo bravo bravo v v v
I....odmah sam pukla aspirinčić Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bebica mala 2/8/2012, 10:19

Citam ovo i cudim se djevojke pa vi ste bolje od dr.Svaka cast za ulozeni trud,za istrazivanja i objasnjenja.

Neznam kako da pocnem,moram da priznam da sam izgubljena,da nerazumem bas sve.Sigurno je to da ja nisam uradila ni mali dio svih ovih analiza.
Kako to i zasto niko od dr nepredlozi da ovo uradimo bar poslije druge neuspjele IVF?

Moram da dodjem do ovih uputnica,al bi volela da imam ovaj spisak kompletan,pa da se pojavim ispred ovog prf.dr.i da zahtjevam da uradim sve ove pretrage;

Zamolit cu vas djevojke,da mi pomognete da napravim taj spisak kompletan sta trebamo sve uraditi,kao sto vec znate ovo je cetvrta neuspijela IVF,a bile su i dvije sa zamrznutim embrionima.

Dr kazu,kod mene sve u redu ,kod mm sve u redu.
2009 dobio malo vitamina i to je to. Zaredali jednu za drugom IVF dodjemo do dobrih embiona blasto ,al nikako da se zakace da ostanu.

Pomozite mi da napravimo tu listu ,pa da uzmem stvar u svoje ruke.

Hvala vam djevojke
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 2/8/2012, 13:13

Bebice imas pp osmeh srce
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 3/8/2012, 09:24

lolipop ::
orline ::Za urodjene trombofilije onda treba ispitati sledeće

AtIII
Protein C
Protein S
PAI1 (mada često povišen kod jako gojaznih ljudi, pa tada se može svrastati u stečene, a ako gensko ispitivanje pokaže normalne vrednosti)
FactorVLeiden
PII (21210)
MTHFR (koji daje povišen homocistein, s tim što povišen homocistein može da bude kod deficita grupe B vitamina- folna kis. B6 i B 12, pa opet spada u stečene ako je MTHFR u redu)
APC-R =Restitencija na aktivirani Protein C (koju još nisam čula da je neko radio od nas, a i nisu sigurni da li zavisi od gena)
Kopirah ovaj tvoj post, jer nađoh nove informacije za APCR. Radih juče u Institutu, dr. mi je objasnila da se APCR rtadi kao predispozicija za FVLeiden i FII20210A. Pa evo nađoh i dva zgodna teksta vezanih za ovu temu:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18703228
http://www.fhthrombosis.com/APCR

von Willebrandov faktor (verovatno urodjena)

Sve u svemu, visoka nauka. Čak na jednom mestu piše anti beta2gpi kao urodjene. a i Nešto sam zaboravila sigurno. Ako se setim, ili nadjem, dopisaću.

Sad sam opet pogledala zvanični sajt Instituta za transfuziju i gledala šta rade od testova.
Onda na uputu bi trebalo da piše sledeće- screening testovi hemostaze, LAC, beta 2GPI, aCl (izgleda da oni zovu ACA)
Protein C, Protein S i AtIII, zatim APC-R, FVIII i FXII
Verovatno na drugom uputu ide FII 20210, FV Leiden i MTHFR jer se on kod njih radi kao dopunska dijagnostika.


ovo sam iskopirala ovde, cini mi se da su ovo sve analize koje su potrebne za urodjene i stecene trombofilije. A vi me korigujte, ako gresim.

Evo Bebice, napravi spisak, a ima ga negde jos na obe teme, i ja bih dodala jos i OGTT pored ovih analiza. Imas i temu o tome. Kad uradis analize, imas Dr Milijica i dr Elezovica kod kojih mozes da zakazes privatno u Beogradu, da pogledju rezultate za trombofilije i Dr Sumarac, da pogleda hormone i OGT test.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od bebica mala 3/8/2012, 09:34

Meta gdje rade ovi dr Milijic i dr Elezovic i dr Sumarac

i da li mogu u laboratoriji bez uputa samo sa ovom listom
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 3/8/2012, 10:54

Dobila sam upute da radim ove dodatne analize za Klinički centar Niš, i to u Upravnoj zgradi- centar za medicinsku biohemiju, zavod za transfuziju krvi i institut za javno zdravlje. Molim nišlijke koje su radile tamo ove analize da mi kazu da li je potrebno zakazati i moze li putem telefona? I ako znate telefone...puno bi mi pomogle :) Ljubim vas sve


p.s.i dalje je misterija da li se PCR za F II 20210, FV Leiden, MTHFR C677t i PAi-1 mogu raditi na uput negde u Nišu Sad
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od *Maki* 3/8/2012, 11:23

Taman sam poslala ovde poruku kad mi je stigao odgovor od ljubaznih ljudi iz Instituta za zastitu zdravlja Niš,pa da vam javim da se tamo mogu uraditi ove analize na uput od vaseg ginekologa a zakazivanje nije potrebno, mozete da se javite tamo od 8-12h Wink

Lupus antikoagulans, D dimer, protein s,Faktor V,Faktor I,LACc,LACs, Nedostatak antitrombina III,

Samo se placa APCR (to je valjda rezistencija na APC) 1650 dinara i protein C 1575 dinara


Ako saznam jos nesto javljam valjda ce biti nekome od koristi :)
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 3/8/2012, 13:58

U lab mozes sam osa ovom listom, jer ne verujem da ces imati vremena da ises kod dr, pa da onda sa njihovom listom ides kod dr. Ako nesto propustis, dr ce te uputiti opet do laba i dati sta treba, ali sa gotovim rezultatima, mozes odmah da dobijes misljenje.
Sumarac, endokrinolog radi u klinici Zutic (tu je najjeftinija: http://www.dr-zutic.com/index.html), a dr Elezovic radi u Bel MEdicu, na Novom Beogradu: http://www.belmedic.rs/cms/view.php?id=213), mada mozes da biras izmedju Elezovica i Milijica, ali ja nemam kontakte za MIlijica, jer nisam bila kod njega. Neko ce ti vec javiti.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 19 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu