KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 23/5/2012, 14:32

dr mali pariz ::apsolutno te razumem...treba sve izgurati,a onda je sreća nemerljiva. Videćete uskoro Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 561840
ljubav
Ne znam kako bih sve ovo uspela da savladam da mi nije vas i vasih saveta i podrske yes Ponekad mi suze krenu samo kad krenem da citam vasa komentare i koliko je u njima podrske i istinske zelje da se nekome pomogne.
I samo da se pohvalim da sam uspela da ubedim jednu devojku (koja je imala vec dva spontana, a sad nikako da ostane trudna) da se pokrene. Zamolila nas zajednicka drugarica da popricamo sa tim parom, kaze: "Vi se borite ko lavovi, mozda mozete da im date neki savet." Voda ginekolog zenu vec godinama samo sa brisevima i par hormona sa pocetka na novi pocetak affraid
Ja je lepo uputim na Betaniju, na jednodnevnu dijagnostiku za pocetak i bila je tamo sve dogovorila i ide sledece nedelje da to obavi as
Bas sam se obradovala da mogu nekom makar malo da pomognem koliko ste vi meni ovde yes
A onda me pita jedna koleginica da li bih mogla da sednem da popricam sa nekom drugom koleginicom (nas je mnogo ovde pa se ne poznajemo svi) koja sad krece u postupak. Naravno da mogu yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/5/2012, 14:35

Da, to su "čari" borbe sa sterilitetom Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 23/5/2012, 14:42

dr mali pariz ::Da, to su "čari" borbe sa sterilitetom Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 561840
Ima jos jedna velika prednost, a to je neogranicen sex anytime, anywhere Wink
Bitno je samo da naucis i da nisi opterecen time da sex sluzi samo pravljenju bebe, nego i necemu drugom Laughing
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 23/5/2012, 18:33

dr mali pariz ::da, javna potvrda da ste muško i žensko... Rolling Eyes
no, postoji analiza, pričali smo sijaset puta o njoj, a reč je o mikrodeleciji Y hromozoma- a u vezi sa muš. sterilitetom...
No, navodno se utvrdi koji je deo tog hromozoma zakazao, pa donekle se moće terapijom uticati-ili nema pomoći-postoji i to...
nisam htela tu opciju raditi, jer kad znam da je muški sterilitet, šta mi znači da znam koji mu je deo zakazao...idemo dok ja mogu. Wink
Ne sećam se, ali mislim da je neko sa našeg foruma radio tu analizu. Rade je u Helixu.

A jel se ovo radi rutinski čak i kad je spermogram dobar?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/5/2012, 21:53

Ne, nema potrebe za tim, iskljucivo kod muskog steriliteta.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 24/5/2012, 13:06

lilya ::
Ima jos jedna velika prednost, a to je neogranicen sex anytime, anywhere Wink
Bitno je samo da naucis i da nisi opterecen time da sex sluzi samo pravljenju bebe, nego i necemu drugom Laughing

E to je ono što sam često umela da zaboravim, pa živela od ovulacije do ovulacije.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 25/5/2012, 13:34

Evo ja sam ovde pisala o kariotipizaciji ...

https://kutak.forumotion.com/t1945p390-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1-br2#306062

Radi se :
1) IMD - na uput nisam proverila da li rade bez uputa
2) Palmoticeva - rade na uput ako imas dokaz o 3 neuspele trudnoce, nisam pitala da li rade bez uputa
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 25/5/2012, 13:37

Hvala Daxi ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 25/5/2012, 20:04

Mazo vidim da su tebi otkrivene one mutacije vezane za tromboze. Jesu li tvoje imunološke analize bile uredne? Kakvi su ti bili rezultati antifosfolipidnih i antikardiolipinskih?

Zanima me da li je to uvek povezano.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 25/5/2012, 21:27

Sve imunološke analize i antifosfolipidnih at. i antikardiolipinskih at. uredne,i stečene trombofilije -uredni nalazi.
Zašto pitaš,nemora da je povezano.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 25/5/2012, 21:37

Dobila sam deo rezultata, svi su uredni. A iskreno, nadala sam se da neki neće biti OK, pa da bar otkrijem problem. Idem za koji dan onda u Helixlab da radim te 4 stvari.

Evo rezultata:

Anti-Cardiolipin IgM 1,0 (0,0 - 7,0 MPL-U/ml)
Anti-Cardiolipin IgG 2,8 (0,0 - 10,0 GPL-U/ml)
Anti-Fosfolipid Skrining IgM 1,2 (0,0 - 10,0 MPL-U/ml)
Anti-Fosfolipid Skrining IgG 2,2 (0,0 - 10,0 GPL-U/ml)
Anti-C 1q 3,8 (< 10,0 U/ml)
AMC-At (TPO) @ 5,15 (0,0 - 10,0 IU/ml)
ATG-At @ <10,00 (0,0 - 25,3 IU/ml)
Lupus antikoagulans 34,0 (31 - 44 sec)

Čekam još ANA i Imuni kompleksi - PEG
A rekli su mi da ne rade Beta 2 glikoprotein. To moram u Zavodu za transfuziju taman sa stečenim trombofilijama.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od laKole 4/6/2012, 12:28

malo googlam ovih dana o pai 1. interesantno, često se uz povećan pai 1 u krvi (bilo kao rezultat prisustva genetske mutacije na pai 1 ili ne) spominje insulinska rezistencija i povećan rizik razvoja dijabetesa tipa 2. odnosno, metaboličkog sindroma x (uz ir, rizik od pojave kardiovaskularnih bolesti).
na nekim forumima (američkim uglavnom) naiđoh da žene, po otkrivanju genetske mutacije na pai 1), kao terapiju dobijaju i metmorfin a da im nije ni rađen test za ir.
sad malo bolje razumijem razvoj i pojavu ir kod sebe.
čak sam negdje, čini mi se (a sad se ubih da ponovo to nađem), naišla na informaciju da i pojačano lučenje insulina može uticati na porast fsh.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 4/6/2012, 15:07

Pitala sam i na koracima da li je neka od vas imala iskustvo da kad je pozvala d apita da li je rezultat gotov da su rekli da rezultat zahteva dodatno pojasnjenje ali da ne treba da se brinem i da ne moram po rezultat hitno iako sam pocela bockanje ... sad se bas brinem sta se desava i sta je to na rezultatu ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 5/6/2012, 22:01

Meni su danas stigli rezultati iz Helixlaba, imam PAI-1 homozigot, g4-g4 genotip. Vidim da nisam sama, ima dosta devojaka sa istom mutacijom.

Mislila sam da zakažem kod dr Elezovića konsultacije. U Helixlabu su mi rekli da se za to daje aspirin.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 5/6/2012, 22:02

Daxi, ja nemam IR a imam pai-1, kod mene nije povezano.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 5/6/2012, 23:05

M. ::Meni su danas stigli rezultati iz Helixlaba, imam PAI-1 homozigot, g4-g4 genotip. Vidim da nisam sama, ima dosta devojaka sa istom mutacijom.

Mislila sam da zakažem kod dr Elezovića konsultacije. U Helixlabu su mi rekli da se za to daje aspirin.

I ja imam ovu mutaciju i još MTHFR,Elezović mi je dao Folnu 2 puta po 5 mg i Fraxiparin 0,3 uz praćenje Ddimera u slučaju trudnoće.E,sad jedna terapija je za jedno,druga za drugo,a sad se ne sećam više šta je za šta...aspirin nisu pominjali...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 5/6/2012, 23:07

Mislim da ti je folna za MTHFR. Čitam sad po nekim američkim sajtovima, na par mesta sam našla da je PAI-1 uglavnom vezan za problem sa implantacijom. Neke žene sa tom mutacijom 4G4G su dobijale i cink, pošto ima veze sa nekim enzimom koji je vezan za nivo cinka... ne razumem baš najbolje.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 6/6/2012, 00:31

M. drugarice po mutaciji lol! Ja sam bila kod Elezovica i dobila fraxiparin kad krenem u postupak, imas malo napred moj izvestaj od njega. Ako si uradila sve analize, odi do njega, neces se pokajati. yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 6/6/2012, 10:22

Metaurina, upravo sam zakazala kod Elezovića, idem u ponedeljak. Very Happy
Jedino nemam uradjene stečene trombofilije, ne znam dal to traži. Ostala imunologija i sve druge analize su uradjene i svi rezultati su mi dobri.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 6/6/2012, 14:02

M. Elezovic ce ti najverovatnije reci da uradis i stecene trombofilije. Ja sam isla pre nekih tri nedelje, svi rezultati i za urodjene i za stecene su mi uredni, ali mi je rekao da odradim jos neka 4 faktora, ali se ja sad opustila posto mi je sve OK Embarassed
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 6/6/2012, 17:30

Ja bih uradila i pre ponedeljka, al vidim da se u Institutu za transfuziju čeka na termin po mesec dana, a izgleda da je to jedino mesto gde se rade stečene.

Pročitala sam ponovo ovu temu jer prvi put nisam obratila pažnju na PAI-1, a čitala sam i svuda po netu pa sam iskopala sajt sa nekoliko jako dobrih tekstova o tome šta je PAI-1, šta izaziva, tretnami, iskustva... Pisao neki DR iz Amerike i dosta plastično sve objasnio pozivajući se na razna istraživanja.

Pa koga zanima (na engleskom):

Opšte o PAI-1 i ishodi trudnoće

PAI-1, lečenje i odgovori na tretman

PAI-1 i implantacija

PAI-1 i komplikacije u odmakloj trudnoći

PAI-1, ovulacija i razvoj žutog tela

PAI-1 i ponovljeni pobačaji
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty KARIOTIPIZACIJA

Počalji od daxi011 7/6/2012, 10:19

Dobili rezultat kariotipizacije : kod mene normalan kariotip kod mog mm ima inverzija ali se takva smatra normalnom ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 8/6/2012, 15:13

M. ::Ja bih uradila i pre ponedeljka, al vidim da se u Institutu za transfuziju čeka na termin po mesec dana, a izgleda da je to jedino mesto gde se rade stečene.

Pročitala sam ponovo ovu temu jer prvi put nisam obratila pažnju na PAI-1, a čitala sam i svuda po netu pa sam iskopala sajt sa nekoliko jako dobrih tekstova o tome šta je PAI-1, šta izaziva, tretnami, iskustva... Pisao neki DR iz Amerike i dosta plastično sve objasnio pozivajući se na razna istraživanja.

Pa koga zanima (na engleskom):

Opšte o PAI-1 i ishodi trudnoće

PAI-1, lečenje i odgovori na tretman

PAI-1 i implantacija

PAI-1 i komplikacije u odmakloj trudnoći

PAI-1, ovulacija i razvoj žutog tela

PAI-1 i ponovljeni pobačaji
Ovde se pominje terapija folnom kiselinom 5mg i vitaminom B6 50mg.Potražila sam u apotekama-imaju Bedoksin (B6) 20mg i B kompleks (sadrži uz ostale vitamine B grupe i B6 2mg).
Našla sam i da B6 utiče na nivo homocisteina u krvi.
http://www.zdravahrana.com/prirodne-terapije/ishrana-kao-terapija/vitamini-neophodni-za-zdravlje-srca.html
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od M. 8/6/2012, 18:21

Idem kod Elezovića za par dana i planiram da mu kažem da ću nastaviti prirodno da pokušavam i da mu tražim neku redovnu terapiju koju mogu da uzimam duže vreme, dok pokušavam. Drugarica koja je njegov pacijent zbog MTHFR kaže da ženama koje pokušavaju prirodno da zatrudne prvo prepisuje velike količine folne, pa onda dodaje i aspirin, pa ako ni to ne upali, onda posle par meseci fraxi.

Mehanizmi te pojačane koagulacije kod MTHFR i PAI-1 koliko kapiram dosta se razlikuju (mada je krajnji ishod sličan) pa verovatno ima i neke razlike u terapiji. Njoj nije davao B6, možda baš zato.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 10/6/2012, 08:25

M. da li se taj airin pije i posle aspiracije ili ne ? doduse mi jos malo do aspiracije pa ce mi nadam se i dr sve reci sta i kako ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 18 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu