KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty trombofilije

Počalji od daxi011 7/5/2012, 08:15

Meto Zavod za transfuziju ima te sasave termine tako da je i meni bilo kad sam zvala da mi je termin za mesec dana ...ja sam radila trombofilije kod njih ... i sa uputom je bilo cca 5000 din ... pise negde na ovoj temi sta sma tamo radila ... a ako je bez uputa mozda moze i brze da se zakaze ... proveri ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 7/5/2012, 10:33

daxi011 ::Zamislite B6 ne radi Konzilijum ... ?

Gde ste radile B6 ?

Eto ostao jos B6 da uradim ...

Pitanjce na butinama sa strane mi se pojavili ispucali kapilari ... imala sam to i ranije ali nemam pojma sta je uzrok ... pojavili su se recimo dan pre ciklusa mislim i vec drugi dan su se malo povukli ... Da li je to nesto na sta treba da ukazem dr za vto ili ne ? Da nema neke veze sa ovim trombofilijama iako su mi reuzltati dobri ?
Daxi, meni su u Konzilijumu rekli da se radi na transfuziji. Sad u subotu sam vadila krv.

Meta, znaci nista do jula affraid A je si zakazala licno ili telefonom?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 7/5/2012, 10:35

Meta, skokni ti kod mene, u Mali Pariz, da odradimo te proteine ranije, jer će ti trebati za Elezovića.
rekoh ti, sigurna sam da moja privat. lab., u koju idem, šalje za BG, i verovatno u Transf. zato ovi pre izlaze u susret laboratorijama iz unutrašnjosti, nego pojedincima.
A? Taman kafu i sa tobom da popijem, šta veliš?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 7/5/2012, 10:41

dr mali pariz ::Meta, skokni ti kod mene, u Mali Pariz, da odradimo te proteine ranije, jer će ti trebati za Elezovića.
rekoh ti, sigurna sam da moja privat. lab., u koju idem, šalje za BG, i verovatno u Transf. zato ovi pre izlaze u susret laboratorijama iz unutrašnjosti, nego pojedincima.
A? Taman kafu i sa tobom da popijem, šta veliš?
Pari, to znaci da ja mogu da proverim u Pancevu da li moze na tu foru da se izvadi to sto mi nedostaje? Hm... zbunjen I to da pokusam.
A da li mozda VMA radi te stvari koje moraju na infuziji? Mozda moze i tamo da se zavrsi.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 7/5/2012, 10:56

Lilyo, ja se sećam da nalaz nisam čekala duže od 5 dana. Eto sad ću im poslati mail da ih pitam. Pa onda čitajući to zakazivanje za mesec ipo unapred, pade mi napamet da oni pre odrade labovima sa strane, pa tek onda pojedincima. Raspitaj se preko nekog laba u PA
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 7/5/2012, 12:51

Evo i mene zvali za Elezovića,ponedeljak 14.5.Meta,možda se sretnemo tamo lol!
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 7/5/2012, 15:03

Evo frisko sa VMA: rade protein C, ali ne i Vitamin B. Sad cu da probam da proverim u Pancevu. Kakva komplikacija Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 7/5/2012, 22:34

Jesi li proverila Lilya da li neko radi u Pancevu ovo ili ne? Da znam dal da idem za Pariz ili za Pancevo? lol!
Mazo, ja imam zakazano u 20h, verovatno svi imaju u to vreme, pa cemo naci neki znak za prepoznavanje Very Happy
Nego, vidim da pominjete vit B, jel i to trazi Elezovic ili ne? Jel se radi B6 ili i B12? Pitam se dal ima jos neka analiza koju bih mogla da uradim? zbunjen
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 8/5/2012, 00:32

Da,sestra mi je rekla da tog dana ima samo četiri termina.Ja sam u 20.30.Lako ću te prepoznati-kačila si slike pa znam kako izgledaš Laughing lol!
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 8/5/2012, 07:26

Metaurina ::Jesi li proverila Lilya da li neko radi u Pancevu ovo ili ne? Da znam dal da idem za Pariz ili za Pancevo? lol!
Mazo, ja imam zakazano u 20h, verovatno svi imaju u to vreme, pa cemo naci neki znak za prepoznavanje Very Happy
Nego, vidim da pominjete vit B, jel i to trazi Elezovic ili ne? Jel se radi B6 ili i B12? Pitam se dal ima jos neka analiza koju bih mogla da uradim? zbunjen

Mama je juce bila da proveri, rade nesto, ali posto ni njima nije bili sve najjasnije uzela je broj pa cu danas zvati pa ti javljam.
Treba i vitamin B6 i B12. Nemam pojma da li je to on trazio, mislim da je Mirka rekla da bi trebalo oba uraditi.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 8/5/2012, 10:31

Meta, evo proverila sam, u Pancevu rade Protein C, APCR i Beta 2 glikoprotein i rezultati se cekaju oko 10-ak dana. Ocigledno da vitamin B6 radi samo transfuzija.
Ja cu biti u subotu tamo pa cu i to odraditi. Evo i broja telefona ako zeli da se raspitas o jos necemu: 013/321-987.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 8/5/2012, 20:20

lilya ::Pari, draga, hvala ljubav
Evo ovako ovo sam uradili i prilazem rezutate: (pod 1 i 2 sam radila krajem oktobra nakon prve neuspele VTO)
1) Lupis Antikoagulans 0,98 ref: <1,20
2) Imunologiju
Antikardiolipinska IgM At <2,0 ref: <13,0
Antikardiolipinska IgG At <2,0 ref: <20,0
Antifosfolipidna IgM At <1,1 ref: <15,0
Antifosfolipidna IgG At <1,3 ref: <15,0
3) Fibrinogen 3.0 ref: 2 - 4 (to sam radila prosle nedelje)
4) Trombociti 306 ref: 158 - 424 (takodje prosle nedelje radjeni u okviru pripreme za histero).
Danas sam uradila sve sem Proteina C, APCR, Vitamina B6, AT, PC, fPC i euglobulinskog vremena lize koaguluma i Beat 2 glikoproteina. Htela ja, ali su mi rekli da to samo rade na transfuziji. Sad ne znam da li i tamo moze da se plati pa bez uputa ili ne. Mislim, nismo mi bas mnogo pri parama, ali nekako ovo nam je prioritet pa ne zelimo da dodatno trosimo vreme i zivce, a nekako je najlakse od svega ovoga nadoknaditi novac, a pogoovu ako se vrati u obliku velike i lepe bete i normalne trudnoce yes
A evo sta mi je odmah danas od rezultata stiglo na mail:
Protein S 71 ref: 60 - 82
Vitamin B12 586.1 ref: 191 - 663
Folna kiselina >45.40 ref: 6 - 39 (reklo bi se da je dnevna doza od 1200 mcgr malo too much)
Protrombinsko vreme 11.1 ref: 10.7 - 14.2 sec
INR@ 0.96 ref 1.00 - 1.25 (ovo blage veze nemam sta je, ali mi je malo snizeno, ako neko ima neki predlog, molim vas prosvetlite me)
APTT@ 26.0 ref: 22.1 - 28.1.
Eto cekam jos rezultate za sva cetiri faktora za urodjene trombofilije, ANA i Homocistein. Sve ce biti do kraja sledece nedelje pa kod Elezovica da vidimo sta mi on kaze. A zvacu i transfuziju da vidim da li mogu kod njih bez uputa ako platim.
Ovde sam napisala sve rezultate pa da dodam i ostatak koji mi je sad stigao:
Homocistein 5 ref: 5 - 12
ANA: negativan (jel tako i treba da bude da bi bilo OK?)
Urodjene:
Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II), metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR) i PAI 1 gen. Analiza je izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.

Nalaz: U analiziranom uzorku NISU nađene mutacije u genima za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) i metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR, C677T).
Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 5G/5G genotip koji ne utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno ne povećava nivoe
plazminogen aktivator inhibitora-1.
Ovaj genotip ne dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilija.

Koliko ja vidim, a ni malo se ne razumem, sem onog INR@ koji mi je malo ispod donje granice i Homocisteina koji je na donjoj granici, sve ostalo mi je OK ako ANA i treba da budu negativna. Ja cu uraditi i Protein C i APCR i onaj beta 2 glikoprotein pa kod Elezovica. Ako on kaze da uradim jos nesto, i to cu, ali sa ovim idem kod njega pa kako mi bude.
Nemam pojma sta je taj homocistein i da li je ok da bude na donjoj granici i cemu sluzi i kako se vraca u normalu. Ako neko zna molim da pomaze. Odo ja na Metaliku Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 8/5/2012, 20:28

Dok ti đuskaš na koncertu da rečem koju. Nemam odgovor ni na jedno tvoje pitanje lol! vidim da od urođenih jedan ima predispozicije, ali je okarakterisan da nije opasTan po život.
Inače da dodam, mada sam MetKu javila, da ni u mojoj lab. u kojoj radim, ne rade više proteine C i S. Od vitamina B radi se samo B12-proverih da sam i ja njega radila, kao i folnu...
No, vlasnik mi reče da su se privatni labovi zakačili sa Transfuzijom, oko čega-love naravno, i Trans od tada ne radi sa labovima, pa su zato liste čekanja...
eto, to bi bilo to.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Kamilica 8/5/2012, 20:43

Lilya...

Što je homocistein?
Homocistein je aminokiselina koja se normalno nalazi u malim količinama u svim stanicama tijela. Nastaje demetilacijom metionina koji u organizam dolazi hranom. Metionin je jedna od 11 esencijalnih aminokiselina (aminokiselina koja se mora primati hranom, jer je organizam ne može stvarati – sintetizirati). U zdravim stanicama metionin se vrlo brzo konvertira u druge produkte. Folna kiselina potrebna je za metabolizam homocisteina – održava ga u niskim koncentracijama. Ako je metabolizam homocisteina oštećen bilo zbog defekta enzima
ili unutarstanične deficijencije kofaktora, homocistein se akumulira u stanicama i transportira u cirkulaciju. U plazmi cirkulira uglavnom u oksidiranom stanju (homocistein ili homocistein- cistein disulfidi), vezan za proteine.

Posljednjih par godina utvrđeno je da je povećana razina homocisteina povezana s povećanim rizikom od bolesti koronarnih arterija, udara (kapi) i tromboembolija (začepljenje vena) kod ljudi koji imaju normalni nivo kolesterola.

Abnormalna razina homocisteina dovodi do pojave ateroskleroze na najmanje 3 načina:

1. direktnim toksičnim učinkom homecisteina koji oštećuje stanice oblaganjem unutrašnjosti arterija

2. interferencijom s faktorima zgrušavanja i

3. oksidacijom lipoproteina niske gustoće (LDL).



Homocistein je bolji test za predviđanje srčanih bolesti, moždanog udara i smanjenog krvotoka u rukama i nogama od kolesterola.

On je najnoviji test koji se koristi kao «screening» kod ljudi s visokim rizikom od srčanog infarkta ili moždanog udara. Može biti koristan kod osoba kod kojih postoji obiteljska anamneza koronarnih arterija, ali se ne znaju ostali riziko-faktori.

Mjerenje razine homocisteina u krv je novi, potencijalni test koji «spašava» život osiguravajući informacije o vitaminima B12 i B6 i stanje metilacije, a pored toga određuje razinu toksičnog homocisteina.



Povećane vrijednosti se nalaze kod:



· genetskog defekta cistation beta-sintaze koja je uzrok homocistinurije i izrazito visoke razine homocisteina u serumu. Umjerena hiperhomocisteinemija smatra se neovisnim čimbenikom rizika za razvoj kardiovaskularnih bolesti,

· komplikacija u trudnoći

· kongenitalnih malformacija,

· žena u menopauzi

· kod nekih neuroloških i psihičkih poremećaja,

· anemijama itd.


Kada određivati homocistein?



Homocistein može se određivati kao dio procjene srčanog rizika ovisno o godinama i drugim rizičnim faktorima. On se može također tražiti nakon infarkta srca ili moždanog udara kako bi pomogao određivanju tretmana bolesnika.

Kardiolozi sugeriraju da bolesnici sa srčanim bolestima uzimaju multivitamine (folna kiselina, B12, ..) kako bi održavali nisku razinu homocisteina.

Međutim, uzimanje multivitamina na slijepo bez određivanja homocisteina u krvi je velika pogreška s obzirom da se bez toga testa ne može znati da li uzimate određenu količinu vitamina u dovoljnim količinama hrane.

Ljudi uzimaju nadopunu vitaminima vjerujući kako se zaštićuju protiv smrtonosnih učinaka homocisteina, iako u stvarnosti korisnici dopuna s multivitaminima mogu imati razinu homocisteina daleko iznad «sigurnosnog» nivoa od 6.3 do 7.0 mmol/L homocisteina.

Mnogi ljudi koji uzimaju vitamine kao dopunu pretpostavljaju da će razina njihovog homocisteina biti u «sigurnosnom» rasponu od 6.3 do 7.0 mmol/L. Institut Life Extension Foundation otkriva da to nije uvijek slučaj i da i kod takovih osoba razina homocisteina može biti daleko iznad «sigurnosne» razine.

Jedini način da budete sigurni da je razina homocisteina «sigurnosna» jest da napravite test određivanja homocisteina.

Koncentracija homocisteina iznad 15 mmol/L ekstremno je opasna.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK 8/5/2012, 21:42

Sad cu ja, kao pametna lol!
ANA i treba da budu negativne i to je ok, a za homocistein i INR nemam pojma sta su.
Nego, javljaj ti cene tamo, pa da se ne bogati Transfuzija na meni, da vidim da li kod tebe u Pancevu mogu da uradim Protein C i S, antitrombin, beta2glikoprotein i folnu , posto videh da vit. B ne rade, za manje para i krace vreme nego ovde Very Happy Ustvari, ostavila si br. tel. pa cu zvati ujutru.
Nego Pari, sta njoj nije ok, za sta ima predispozicije, ja procitah sve negaivno, i ovaj PAI je ok 5G/5G, i ne dovodi do povecanog rizika za trombofilije. zbunjen
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 8/5/2012, 21:45

Lilya -i meni ovi tvoji nalazi izgledaju odlično,ne vidim zašto uopšte ideš kod hematologa i ispituješ homocistein i ostale neke stavke kad nemaš urođene trombofilije.Sve ti je dobro-sad samo pravac po pingvine lol!
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 8/5/2012, 21:49

Ja skontah da je pronađen neki iskorak, jer ga naglasiše,a ustvari nije.Ne znam što su tako onda i napisali...
Baš me zanima da li ćeš u PA moći da odradiš te nalaze...inače od B vit. se radi samo B12
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Homocistein

Počalji od daxi011 8/5/2012, 22:23

lilya evo i mene sa mojim homocisteinom meni je 4,9 a refenrentne su 5-12 umol/l

i sta sad ?

da li to ne valja mnogo ili manje mnogo ?

doktor
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Homocistein

Počalji od daxi011 8/5/2012, 22:53

Devojke jedno pitanjce vezano za ovaj Homocistein ...

mi drage moje pijemo po jednu a neke i po dve tablete folne dnevno ... da li je lilya i meni mozda ovaj Homocistein bas zbog uzimanja Folne ovako nizak ? Mozda nas dve imamo dovoljno folne ? mada trebalo bi da organizam suvisnu folnu izbaci ?

citala sam ovo sto je Kamilica pisala pa nesto sada mozgam da li mozda moje pitanje ipak ima neke logike ?

https://kutak.forumotion.com/t1945p300-imunologija-sterilitet-i-subklinicki-pobacaj-level-1
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 8/5/2012, 23:32

Daxi, odgovorih ti na nekoj drugoj temi. Evo vidi i meni je bio na donjoj granici i hematolog mi ukinula folan. Rekla mi je samo prenatal ili femibion 2 da pijem, tu ima dovoljno folne za mene.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/607/dscf3582m.jpg/
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od daxi011 9/5/2012, 08:16

Miro hvala poljubci

Moja dr jos nije obavestena da sma ja radila sve ove analize anđeo

Saljem joj ja danas pa pisem sta mi je rekla navijači2
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lilya 9/5/2012, 10:19

Drage devojke, puno vam hvala na komentarima ljubav Meni licno u ovom trenutku su ovde komentari najznacajniji. Sve ostalo nekako i skontas, ali meni je ovo ko kvantna fizika. Zapravo u mom slucaju moze da bude samo fizika pa sam vec zbunjena lol!
Dakle vako, nemamo pojma da li mi je ovo OK ili nije. Neko kaze jeste, neko kaze nije. Da ne bi previse mozgala, ja sam za 21. maj zakazala kod Elezovica. Preveliki ulog je u igri da bih se sad nakon svega sto sam uradila opustila i kao: "Ma sve je OK". Kami je postavila tekst sa kojim se slazem, a to je da ni vitamine ne bi trebalo koristiti na svoju ruku, ako ni zbog ceg drugog, a ono sto i to poprilicno opterecuje jetru.
Ja Prenatal pijem od proslog leta kada sam se spremala za prvi postupak pa ona mala pauza pa priprema za drugi postupak koji je bio u martu pa pauza od nedelju dana pa priprema za FET. I ne bila mi visoka folna kiselina. Sve u svemu, ne bih se ja sa ovime zezala, kad sam sve do sada platila, platicu i taj pregled i onda makar znam da sam OK. Nekako mi bezveze da sad te rezultate ostavim bez strucnog misljenja. Sta sam ih onda i radila Rolling Eyes Kako se vama cini ovaj moj plan?

Meta, sve mogu u subotu da se raspitam ako ti tad nije kasno. Protein S rade u Konzilujumi, ja uradila prosle nedelje, jos mi ruka modra kako su mi krv izvadili.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 9/5/2012, 10:29

Daxi,sad sam listala tvoje postove unazad par strana i vidim da si radila neke od urođenih trombofilija,šta je bilo sa druge dve mutacije,jel nećeš da radiš ?
PROTROMBIN II u analiznom uzorku nisu nadjene mutacije u genima za koagulacioni faktor II
MTHFR u analiznom uzorku nisu nadjene mutacije u genima za MTHFR C677T
Vidim da su ti stečene trombofilije uredne,ali imamo još dve mutacije koje mogu da prave problem.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od shenon 9/5/2012, 10:48

Daxi,
Ja juce bila kod hematologa, homocistein mi 4.2 i rekao mi da je dobar Shocked
Kaze da nastavim sa folnakom iako pijem i mamavit u kom ima folne samo u znatno manjim kolicinama.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 9/5/2012, 10:56

maza1972 ::
ali imamo još dve mutacije koje mogu da prave problem.
Koje Mazo?

Lilyo i ja sam isto papir i olovku i pisala redom ko, sta pa napravila spisak sta cu raditi. Ja bih isto kao ti otisla kod doce pa nek kaze on da je sve ok. cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 13 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu