KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 2/2/2012, 18:33

Na seracell.rs ima u novostima clanci kome je radjena terapija lecenja maticnim celijama.
Miro, dosla si kuci? Ta tvoja drugarica se poradjala u NS?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 2/2/2012, 18:40

Mrvice 28-ma nedelja Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 21831
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Kamilica 2/2/2012, 19:20

A ti Prične, 21-a radost b
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 2/2/2012, 19:26

Joj, da, guram polako. Svima vreme brzo prolazi, a meni...
Jel se tvoja bebana mrda?
Boki, 130gr, mali covek vec, srce malo. Jel znas pol? Mozda si i napisala, a ja zaboravila.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JocY 2/2/2012, 19:43

Trudnicice samo da vam mahnem ff
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 2/2/2012, 20:28

Mrvica :: Ta tvoja drugarica se poradjala u NS?
A ne. Ovde se porađala. Isti nam je dr, pa smo se tako i upoznale. Zato mi jako znači njena priča, jer sada mogu naslutiti šta me čeka. Naravno, možda ne bude baš ista ekipa doktora, sestara i sl, ali princip je isti.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od natalija 2/2/2012, 22:27

Naravno da treba slušati svoj instikt, pogotovu kada su ovako škakljive teme u pitanju.( mislim na matične ćelije). Pročitala sam ovaj tekst, pa sam se raspitivala i kažu da je dobro da 3 minuta bude nepresečena pupčana vrpca da bi sve što treba iz posteljice prešlo u plod. Inače znam da mnogi lekari to ne poštuju i da brzo seku pupčanu vrpcu, ali opet ne toliko brzo kao kada uzimaju mat. ćelije. I još nešto kažu da ukoliko se samo dete razboli od neke krvne bolesti da je to negde u genima i da je samim tim i u matičnim stanicama pa možda i ne bude koristi od toga za dete. I još jedna stvar, niko nikada nije pomenuo koliko će koštati da pošalju ćelije nazad ukoliko zatrebaju, pominje se samo cena skupljanja i zamrzavanja i čuvanja.

To je neko moje razmišljanje i ne znači da se bilo ko treba osvrnuti na njega. Ali za sada sam pri stavu da ne ostavljam. Što opet kažem da nije neopozivo.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 3/2/2012, 02:00

Ne daj Boze, ako je necije dete bolesno taj kopa ispod kamena da nadje sredstva za lecenje, ljudi traze preko sredstava informisanja pomoc. Jednog dana, a doci ce znam, MI cemo ostaviti. Jednog dana....
Nema ljutis i crvenis Wink razmenjujemo misljenja.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 3/2/2012, 15:10

Cile, može jedno zeleniš? Wink Eve ti! Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 3/2/2012, 18:55

Trudnice sa vecim stomacima kako lezite, na ledjima ili sa strane? Citam da ne treba na ledjima, ali ja ne mogu da izdrzim dugo sa strane, a narocito kad citam knjigu, onda mi je bas nezgodno.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 3/2/2012, 18:57

Sa više strana sam dobla savete da ne ležim dugo na leđima..nego sa strane, i to leve...
Sada spavam kako mi odgovara,ali vodim računa da ne bude čestog ležanja na leđima.
Koristi li neka od vas one belunga jastuke?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 3/2/2012, 19:02

Ja imam taj problem da kako god da legnem, probudim se na stomaku. Sve me je strah zbog bebe, ali ja to nesvesno radim!
A ja sam počela da guram anatomski jastuk ispod struka. Baš mi godi za sada. Fino se namestim. No, opet kad se probudim vidim da sam se okrenula na stomak.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 3/2/2012, 19:18

Pari ja sam koristila taj jastuk i meni je bio dobar. Nikako nisam mogla da se namestim pa sam stavljala male jastucice ispod stomaka, izmedju nogu, ispod glave... Pun krevet jastuka pa sam zato uzela taj Beluga i bio mi je super. Ali mi je muz zato stalno govorio kako nema mesta u krevetu za njega lol!

Trudnice drage, odmarajte i uzivajte!!! love
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 3/2/2012, 19:25

Gago, služi li ti sad, za dojenje, možda?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 3/2/2012, 20:25

I meni su rekli da ne sme na ledja, nego na stranu.
Trebalo mi je par nedelja da uvezbam jer sam uvek spavala na stomaku.
Ovih dana cu dobiti belugu od drugarice, ona ga mnogo hvali, a dojila je
dete sa njim prva 3 meseca i kaze da joj je mnogo pomogao.

Da li ste se vi u nekom trenutku osecale kao da niste trudne, mislim bez
ikakvog ziganja, stazanja i sl. simptoma? Ja se juce i danas osecam
tako, tu je stomak i grudi, ali nista ne streca, ne zateze, ne ziga, pa
se zabrinuh? Embarassed

Bebu nekad osecam da se mrducka, a nekad prodje dan da nista ne osecam, mada sam citala da se mrdanje beba koje su na prednjem zidu (a to je moj slucaj) slabije oseca, nego kada je na zadnjem...

E, sta su ti trudnice - kad boli jel dobro sto boli, a kad ne boli, sto ne boli... Rolling Eyes lol!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 3/2/2012, 21:01

Moj Vuk je jako malo sisao, pa zato nism koristila taj jastuk u tu namenu. Sad sam ga bas stavila da lezi na njemu ali mu se nesto bas ne svidja ali kad jos malo porastemo trebace nam jastuk da se podupremo kad buemo ucili da sedimo a i dobro dodje da se stavi na krevet da ne moze da se skotrlja dole lol!
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 25s8thk

Sto se tice spavanja ja sam ceo zivot spavala na stomaku pa sam se bas tesko navikla da spavam na boku. Preporucuju da se vise spava na levom boku ali sam se ja tokom noci stalno okretala... malo na levi bok, malo na desni, pa na ledja, pa nekako na pola-ni tamo ni vamo...

Prince, ne brini, ja sam par puta htela da pomerim namestaj jer nisam imala uopste osecaj da sam trudna Embarassed
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 3/2/2012, 21:06

gagax Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 578491 ,draga, bas ti hvala Very Happy - tako se ja osecam ova dva dana, pa rekoh, da li je normalno Rolling Eyes, a bilo me sramota da zovem Jevremovi i da kazem - nemam nikakve tegobe- jel da dodjem da me pogledate Wink Embarassed

Rekli su mi da je drugo tromesecje lakse, ali nisam verovala da je bas toliko Very Happy Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 569534
Sta bih ja bez vas iskusnijih drugarica Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 694552
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 3/2/2012, 21:09

Ja inace spavam na boku i to desnom.Ali sam isto cula da je bolje na levom zbog protoka krvi...Inace koske me nesto bole ,posebno desni kuk,a navikla pa se okrenem na levi pa se opet vratim i tako u krug Rolling Eyes Laughing Inace sam cula da je taj jastuk dobar. sestro slatka A za kosti mi dr rekla da je to norrmalno sirim se pa se i kosti pomeraju,uuuuu kao to je tek pocetak!A mene zna da probudi koliko boli,inace nije pre trudnoce,i onda dok se okrenem poludim.A imaam samo stomak a kad budem jos veci bice to sou  b v
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 3/2/2012, 21:40

Pari, ja sam ga jako malo koristila, i to tako što sam jedan njegov kraj stavljala između nogu. Da, najbolje je da spavaš na levom boku, ali nije strašno ni ako se probudiš na leđima. Ja sam spavala na stomaku do 4 meseca sigurno, ako ne i više. Organizam će ti sam pokazati šta mu ne odgovara.
Mame drage, pitanjce jedno, da li ste vi odmah bile sigurne da su to kontrakcije. Nisam sigurna da li me bebe jako udaraju u bešiku ili su kontrakcije? Ja bi rekla da je udranje, ali pojma nemam.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 3/2/2012, 22:02

Noli, kontrakcije su ti kad ti se stomak stegne pa popusti. Prepoznaces ih kad pocnu. Meni je prvo pukao vodenjak pa tek kad sam otisla u Betaniju su mi pocele kontrakcije. A za napone uopste ne mogu da se setim kakav je bol bio zbunjen
I ja sam stavljala jedan kraj jastuka izmedju nogu a gornji kraj sam zagrlila Laughing
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 3/2/2012, 22:28

Gagax, hvala mnogo. Valjda onda nisu kontrakcije, ali nikad me nisu udarale sat vremena tako jako....
Ljubi bebu, idem videti šta nisam spakovala... Laughing
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 3/2/2012, 22:49

Devojke, sto se tice spavanja na ledjima, nigde nisam cula da je nepozeljno, ali ja nisam mogla vec od 6. meseca vise tako da lezim jer bukvalno u tom polozaju nisam mogla da disem... Najudobnije mi je bilo na boku, mada sam i ja bas dugo spavala na stomaku, dok nije bas toliko porastao da je pocelo da mi smeta. Najgore mi je bilo pred kraj, kada je vec postalo tesko da se okrenem, a kukovi utrnu od lezanja na jednoj strani... Rolling Eyes Meni je doca rekao da spavam onako kako mi odgovara, ako je na stomaku - onda na stomaku. Sigurno je znao da necu tako moci dugo lol!

Prince, ne brini se za mrduckanje, normalno je da ne osetis bebu svaki dan sada, dok je jos mala. Takodje, ako sam dobro razumela, posteljica ti je na prednjem zidu pa se ona nalazi izmedju bebe i tvoje koze, pa zato slabije osecas. U 8. mesecu ce ceo stomak da se pomera levo - desno i tu ni posteljica ne pomaze Very Happy

Pozdravcic za sve trudnjacice osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 3/2/2012, 22:56

Prince, ja kad poredim prvi trisemestar u kom me je stalno zatezalo, boluckalo, pa mi bilo muka, pa sam bila umorna, pa mi se spavalo...i ovo sad' - pa baš kao da nisam trudna. Po nekad' me žigne, ali vrlo retko i to je sve.
Mene samo brine što se uopšte ne gojim. Dobila sam 200gr za poslednjih mesec dana. Nadam se da je to nije strašno.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 3/2/2012, 23:22

Nemoj da te brine Miro, to ti mrsavis, ali beba napreduje i sama uzima koliko joj treba. Tako nam u skolici rekose, da je skroz normalno, a u nekim slucajevima i preporucljivo ( npr kada trudnica na samom pocetku trudnoce ima visak kg).
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 3/2/2012, 23:29

Uh, dobro je onda. Mislim, nije da želim da budem kao trokrilni ormar, ali sam spremna i na to ako je bolje za bebu. Ako je njoj svakako dobro, onda više volim što se ne gojim.
Da li ja već mogu da se upišem u školicu ili moram čekati treći trisemestar?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu