KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
ninica2
Kamilica
lena
bebko
red
maja kg
Zoka83
MARA
Orline
daxi011
Sneza
Sami
makababy
JocY
Tinche
agata
maus
bobica83
bak
Dacaa
dr mali pariz
Shizika
Milijana
Mrvica
Likoli
buby
Tanja83
MAAKKI
cicsa80
BiKsi :)
dragana76ns
KoMetaK
key
Mirjana
Marija86
nolinica
anak
Nefertari
gagax81
seka 35
natalija
Mali Princ
*AIDA*
dragmilk
cvrle76
noja
lolipop
51 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 3/1/2012, 11:13

Trudnice drage naše
SREĆNA VAM NOVA GODINA

Seeko, kakav paketić ispod jelke stoji... love love love
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od seka 35 3/1/2012, 13:53

drage moje i vama od srca zelim isti poklon kao sto sam ja dobila
seka 35
seka 35

Broj poruka : 622
Location : bosna i hercegovina
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 3/1/2012, 16:41

Ja opet slala sms dr-u. Rekao mi je da ako je d dimer dobar, mogu prestati da primam fraxi. Sutra ću se testirati.
Ima li još nekog ko je primao samo u I trisemestru?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 4/1/2012, 12:30

Ja ne znma ko je primao samo prvi trimestar. Znam da je cipiripi primala celu trudnocu iako njen d-dimer nije uopste rastao. E sad, ona je homozigot na MTHR, pa verovatno zbog toga. Moj d-dimer poceo da raste, dr kaze da tako treba u trudnoci, i da cak je manji nego sto bi i trebao skociti u toj nedelji.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 13:13

Ma mora d dimer biti veći u trudnoći, kao i holesterol. To je normalno. Zato se ne gledaju referentne vrednosti, već javiš lekaru koliko je, pa on kaže da li je dobar.
Ja čekam da me pozovu iz neke privatne klinike i kažu mi kada da dođem kod hematologa. Nadam se da me neće odrati sa testovima. Rešila sam da odem da mi on kaže da li smem da prekinem. Ne znam. Vi svi zbog nečega primate, a meni je mislim preventivno dat...ali pustiću hematologa da odluči šta je bolje za mene.
Mislim da je i mom dr-u bilo dosadilo da ga stalno pitam moram li još uvek da primam, a to sam radila jer mi je mm seo na glavu. Ponaša se ko pičkica dok mi pomaže da se bocnem i stalno me pita kad ću već prestati da se bodem.
Nadam se da će mi zakazati za sutra, pa ću vam javiti šta su mi rekli.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 4/1/2012, 16:22

Miro, ides privatno kod hematologa ili u drzavnu ustanovu?
Ja ne znam sta bih bez mm-a, on me bocka a ja okrenem glavu. Bice da sam u ovom slucaju ja pi...ca. Wink
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 4/1/2012, 16:39

Mirjana ::Ma mora d dimer biti veći u trudnoći,
Ko kaže da mora?
Meni nije uvećan d-dimer, mada znam da sa trudnoćom raste,ali ne mora-ako se koriguje terapija.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 4/1/2012, 18:22

Kada ste prvi put osetili pokrete bebe?

Meni se sinoc cinilo da se nesto unutra krece... a i jednom danas tokom dana, a ocekivala sam posle 18....

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 196545 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 20:21

Pari, ne znam, na mnogo mesta sam pročitala da je povišen u trudnoći u odnosu na stanje pre trudnoće.
"Morate imati na umu da su vrijednosti D-dimera u trudnoći pormjenljive, i nisu jednake
Za period prije trudnoće i do 12. tjedna trudnoće, normalne su vrijednosti do 500mg
U II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg, a u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg."
ili
http://www.stetoskop.info/Pitanje-za-lekara-18583-answer.htm

ili

U toku trudnoće dolazi i do promena u koagulacionom i fibrinolitičkom sistemu. Tokom normalne trudnoće raste koncentracija fibrinogena (faktor I) za oko 50%, a povišene su vrednosti i VII, VIII, IX i X. faktora koagulacije. Vrednosti protrombina (faktor II) su neznatno povišene, a aktivnost faktora XI i XIII je nešto snižena. Raste broj trombocita i beta tromboglobulina u drugoj polovini trudnoće, a rastu i vrednosti plazminogena (4-8).

I ima tako toga svuda. Možda ja e tumačim dobro. Kod hematologa idem sutra odmah posle eUZ-a, pa ću videti šta ona kaže.

Prince, pa to je divno! Laughing Evo, u knjigama piše da se može osetiti već u 16-oj nedelji, a ti vidim ulaziš u 17-tu!
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Screenhunter01jan042029


Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 4/1/2012, 20:37

Miro, ne zanima me statistika-pogotovu koja kaže da su normalne su vrijednosti do 500mg, znači nigde ne piše da MORA
kao što si ti napisala. Ja se vodim svojim hematologom, ne toliko studijama u udžbenicima
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 20:50

Pa eto ja još nemam hematologa, pa se vodim studijama iz knjiga koje su pisali hematolozi!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 4/1/2012, 21:11

odlično Miro, još kad bismo svi bili univerzalni, a ne jedinstveni kakvi jesmo, možda bi i vredelo to nečemu.
Samo se ti nemoj ljutiti, nego sutra sve da ga ispitaš, možda i nema potrebe za fraxijem, ako nemaš ni mutaciju ni problem sa koagulacijom, pa da posle čitaš neku beletristiku Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 4/1/2012, 21:30

CURE, SVE NAJLEPŠE U NOVOJ 2012 GODINI, I DEVOJKE KOJE NEMAJU POKLONČIĆ KAO SEK AISPOD JELKE, DA GA ŠTO PRE DOBIJU!!!!!
SVE VAS LJUBIM!


Da li neko zna gde mogu kupiti najlone da navučem na dušek kako ne bi probilo ako se bebice upiške u krevetić?
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 21:34

dr mali pariz :: možda i nema potrebe za fraxijem, ako nemaš ni mutaciju ni problem sa koagulacijom, pa da posle čitaš neku beletristiku Wink
Tome se i ja nadam Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 4/1/2012, 21:54

Mirjana ::
dr mali pariz :: možda i nema potrebe za fraxijem, ako nemaš ni mutaciju ni problem sa koagulacijom, pa da posle čitaš neku beletristiku Wink
Tome se i ja nadam Wink
jer, pazi, pisala sam ti o tome, našoj forumskoj, koja se retko javlja kod nas, su isključili fraxi, iako ima mutaciju, d-dimer joj je oko 500 , ako ne i više, neka 16. nedelja...imala krvarenja iz nosa-verovatno malo više razredila krv...tako da se nije igrati sa tom terapijom, pa zato sam i tamo na Imunologiji apelovala da devojke ništa bez saradnje sa hematologom ne uzimaju na svoju ruku.Ništa nije čarobni lekić.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 4/1/2012, 22:31

Pa da. Dopisivala sam se ja sa jednom od cura koje imaju baš krvarenje iz nosa. Sve sam ja to razmotrila i odlučila idem kod hematologa privatno, jer u bolnici nikada neću stići na red. Sutra u 10.45h sam kod nje.
Jedino što sam uradila na svoju ruku je da nisam još prekinula terapiju, tj. juče nisam trebala primiti fraxi (da sam poslušala dr-a) i danas isto. Znači, produžila sam 2 dana.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 5/1/2012, 11:59

Evo i ja malo da se javim.3.12smo bili na uz kod dr Kopitovic bebe su super jedna je 35mm druga 32mm.Nije mi tu fascikla pa ne znam bas sve tacno.jajnici su i dalje veliki jedan 8cm jedan 7cm ali smanjuju se.Bebe su preslatke bas sam se sva raznezila.jedna lezi onako na ledjima a ova druga naglavacke lol! I sve je zena lepo objasnila sve se vidi cak je i muz video sve.Jedna je nemirna ova krupnija pa joj je tesko izmerila otkucaje srca.A ova druga sto je naopacke spava.Jutros sam isla da vadim krv.ma umrla sam od gladi!!!Ja nemam pojma kako vi ali ja cim otvorim oci moram nesto da jedem ili povracam.Jutros je bilo strasno koliko sam bila gladna,umalo da padnem u nesvest h Tesko sam do pekare dosla i onda mi je toliko lose bilo da sam popila samo kiselu....Majko mila!A inace na pocetku trudnoce uopste nisam imala apetita a vidi me sad. v  b Inace opet mi urin cudan.Skroz zamucen.Videcu sta ce sad reci.10 bi trebala ici kod dr u drzavno bas cu je pitati sta se desava stim urinom.
ps.zamislite dr Vesna mi kaze samo nabavi uput za Betaniju za euz i ja cu te uvesti kod dr NOvakove.Svaka joj cast!A ja vec zakazala privatno kod nje.
Intersuje me da li se radi dabl test sa blizancima?
.....inace juce sam obrisala nos i bilo mi krvi na maramici.Nisam see puno iznenadila jer sam citala o tome.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/1/2012, 12:35

Prince, to je individualno za pokrete bebe. Kazu da trudnice kojima je prva trudnoca bebu osete oko 18-19 nedelje, a u drugim i ranije. E sad, ja sam osetila i ranije, oko 17.nedelje, ali ne udarce kao sad, nego kao da mi se neki baloncic s vodom okrece u donjem delu stomaka. Posle sam oko 20.nedelje odetila bas onako udarce, i cak nekad pod rukom da mi se stomak ispupci. Ali, mislim da nema pravila, da je svakoj trudnici drugacije. A osecaj je stvarno predivan, zar ne. Very Happy
Sutra idem kod hematologa na vadjenje krvi, necu je pitati nista za d-dimer, jer mi je rkla da on raste u trudnoci. Ali cu je obavezno pitati da prestanem da se bockam vise u stomak, sva sam u kuglicama i boli me. I moram je pitati za Pt sto mi je malo bio snizen , da li tako treba. Pa cu vam reci sta mi je rekla.
Cao, Nolinice, pa gde si nam ti, kako si?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 5/1/2012, 12:43

Mrvice, kako gde sam??? Kućiiii! Wink
Ja ću u ponedeljak na uz kod dr, pa vam javljam izveštaj. Nekih velikih novosti nema. Ova druga beba me malo sekira, zato što se malo mrducka i onda uvek brinem. Nekad se i ne mrducka, ali se javi kasnije pa vidim da je sve ok.
Mrvice u kojoj si ti fazi? Šta ti fali i šta imaš viška??
Ja sad imam gomilu problemčića kao što je krvarenje iz nosa, usta, kapilari, vene, kretanje...ma, da ne nabrajam, ali čini mi se da sve ovo lakše podnosim od one muke do 4-5 meseca. Ono je bio haos. Verovatno i kad osetim udaranje u stomaku zaboravim na sve zbog čega sam se mrštila. sunny

Ljubim sve trudnice, kao i ostale devojke koje posećuju ovu temu!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 5/1/2012, 13:07

jao verovatno je predivan osecaj kad krenu da se mrdaju sreca jedva cekam!
Nolinice mozda je jedna samo malo aktivnija od druge.A za"problemcice"svaka cast!Super si ti borac.Da li si radila dabl test kad si radila Euz?meni sestra med.kaze da se on ne radi sa blizancima?! Rolling Eyes
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 5/1/2012, 13:13

Ja ispisa celu poruku i izbrisa mi se affraid
Noli, sta meni fali? Kucni uz! Laughing
Svaki dan analiziram stomak, bolove, ovo ono, kako se osecam, pa i ono sto je normalno mene uspanici, kao npr juce, pa sam odmah trk na uz, HVALA BOGU sve je ok, 40 minuta me je gledala, sve smo merili, videli decaka kao zeva Sleep , zalepio nosic za posteljicu pa nismo mogli da mu uslikamo lik.
Inace, standardno, verovatno kao ostale trudnice, malo ovako malo onako.
Nesto sam pobrljavila, da li koristis neku terapiju pa ti ide krv iz nosa ili je nesto drugo? Da li si ti kupila onaj pojas za trudnice? Ti ipak nosis dve bebe, jel ti tesko?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 5/1/2012, 13:34

Mislim da se trebamo malo opustiti, da sve previše analiziramo....
Čitala sam d aje u trudnoći normalno da pucaju kapilari i da ide i krv iz nosa, poslednji put mije bilo užasno kad je krenula krv niz grlo da curi, verovatno negde duboko puklo.
Ne nosim pojas za trudnice, mada mi stomak kreće bukvalno od stidne kosti, ili se možda spustio poslednje vreme..nemam pojma. Dr kaže da je sve to ok.
Nemoj mnogo brinuti i sekirati se, već se čuvaj, nemoj previše raditi, saginjati se...
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 5/1/2012, 15:25

Mrvica :: videli decaka kao zeva Sleep , zalepio nosic za posteljicu pa nismo mogli da mu uslikamo lik.


Jooooooooooj, sto je ovo slatko, zeva momak sunny
Hvala Mrvice, tako i ja osecam od onog dana kao neki balon koji se mrda, i povremeno me zagolica iznutra Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 275568

Trudnjacice moje, uzivajte! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 522523 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 522523
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 5/1/2012, 15:44

Daco, bravo za super izveštaj. Još malo pa će ti proći mučnine. A što se gladi tiče, kod mene se to baš drastično menjalo iz nedelje u nedelju. U jednoj jedem kao luda u drugoj ne mogu više od dva zalogaja. Kiselu takođe cepam, što nisam pre trudnoće.
Nolinice, jedna beba ti je lenja "na tatu", zato se ne javlja. Znaš kako roditelji kad hvale svoje dete, kažu "na mene", a kad ga kude onda "ista majka/isti otac"! Laughing
Mrvo, tebe ne mogu pobediti što se broja UZ-ova tiče Wink Laughing Samo nek si ti mirna, to je najbitnije. Pa ako treba i da se kupi UZ, što da ne Wink
Prince cvet

Ja samo da prijavim da sam bila na eUZ. Dr rekao da je beba lepa i da je sve OK. Vodila sam i mm-a. Zaboravila sam da ga pogledam dok je trajao pregled, ali skontala sam da je oduševljen kad mi je kasnije tumačio pregled i rekao da mi je dr pustio da čujem otkucaje srca Wink Wink Wink Beba je bila aktivna, hvatala je nogu rukicom Laughing
Posle radila dabl. U rezultate se ne razumem, ali Mrva kaže da su dobri Very Happy
Bila i kod hematologa i evo upravo sam odlučila da ću je poslušati i primati fraxi još malo.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 5/1/2012, 15:46

Daco, pošto Nolinica nekako nije videla tvoje pitanje, probaću da ti odgovorim. Ja sam zakazala dabl, iako je nemerodavan u blizanačkoj-tako mi je i dr Sonja rekla i moja dr u DZ.Svejedno ću ga uraditi,ali i tripl planiram.
Miro, pročitah u dnevniku šta ti je hematolog rekla, i o.k. Uradićeš te nalaze? Vidiš, reče da ne bi ukidala...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu