KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
ninica2
Kamilica
lena
bebko
red
maja kg
Zoka83
MARA
Orline
daxi011
Sneza
Sami
makababy
JocY
Tinche
agata
maus
bobica83
bak
Dacaa
dr mali pariz
Shizika
Milijana
Mrvica
Likoli
buby
Tanja83
MAAKKI
cicsa80
BiKsi :)
dragana76ns
KoMetaK
key
Mirjana
Marija86
nolinica
anak
Nefertari
gagax81
seka 35
natalija
Mali Princ
*AIDA*
dragmilk
cvrle76
noja
lolipop
51 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 13:02

Ne znam Miro da li je problem ili nije, meni ni 1x nije bilo prijatno-valjda zbog uvećanih jajnika,a drugo ne volim da mi se sad mnogo prčka tim UZ...tako da-pitaću i njega prekosutra.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 20/12/2011, 13:05

U školici su nam rekli da gomila voća i povrća ne zameni jedan lekić!!! Ne znam, ja se trudim da kroistim dosta i voća i povrća, a moram i vitaminčiće kako bi bebama sigurno obezbedila sve.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 20/12/2011, 13:05

dr mali pariz ::1. pitanje- do kada se radi vaginalni UZ u trudnoći?
2. pitanje hemoglobin od 122 (ref. 116-160), je ok? Uvek mi je bio 138
3. gvožđe od 15,9 (ref.6,5-28) je o.k.?
Draga naša,
1. Od kad sam saznala da sam trudna, pa nakon toga mi je uvek rađen uz preko stomaka iako ja naivno skinem i gaćice Very Happy
2. Hemoglobin ti je super. Moj je bio 92 u nekom momentu. Dve bebice, nije tako lako...Mislim da mi je sad 102 ili 106 i dr je zadovoljan.
3. I gvođže ti je super.
Ti si žena zmaj, a nadam se da će i bebice biti na svoju mamicu zmajicu!!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 20/12/2011, 13:20

Cime se vi mazete protiv strija - preventivno?

Moja drugarica je u Rusiji od dr dobila preporuku za bademovo i ulje od grozdja, i posle porodja i godine dana dojenja nema ni jednu jedinu striju...

Jel ima jos nekih proverenih recepata?

Ja stavljam ovo bademovo, a ovo od grozdja samo na grudi, posto mi je ona donela iz Rusije, pa ga stedim kao zlato:) jer je u maloj flasici kao kapi za oci lol!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 20/12/2011, 13:23

Ja koristim Menta Padej, ali sam čitala i većina tako tvrdi da za strije nema pravila, prosto ko je sklon dobiće, bez obzira što se mazao!!! Za svaki slučaj ja se mackam!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/12/2011, 13:32

Ks ti je ok Pariz, meni su samo jednom radili vag uzv vec u 9 nedelji su mi radili klasicno preko stomaka
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nolinica 20/12/2011, 13:34

Nef, kako si? Jel beba sad još nemirnija ili naprotiv nema mnogo mesta, pa smireno čeka svoj odlazak na svet kod mamice?
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/12/2011, 13:36

Beba me razvlaci ne miruje ni sec, verovatno pokusava da mi napravi jos jednu rupu pored pupka lol!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 13:56

Jao, samo mene pregledaju vaginalno! Shocked
Što se strija tiče, ja čekam platu da kupim kolagen. Poslednji put kad sam ga kupila bio je oko 2000. Mislim da ako se iznutra ne unese, nikakve masti neće pomoći. Tako bar kažu u knjigama za trudnice.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/12/2011, 13:59

ne sekirajte se za strije prerano, meni se prva pojavila par dana pred porodjaj i to od oziljka od slepog creva samo je nastavila u duzinu
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od *AIDA* 20/12/2011, 14:21

Bogami Nef ti izgura....još malo svaka čast.... igra
Ja jutros bila kod zubaara i ostala bez jednog zuba, rana malo boli i natečena sam al će proći....
Uzela sam rezultate analiza hemoglobin-109, eritrociti 3.8, gvožđe 9.2, sve u svemu nije strašno...
Urinokultura ok, sem briseva u kojima ima entreokoka spp, nisam počela sa nikakvom tr+erapijom zato što sutra idem u Bg imam prijem na odeljenju...pa ću videti šta mi kaže doktorka...
Ja se inače osećam super, bebice se baš čuju lupkaju me non stop...ljubi ih majka....molim dragog Boga da izguram najmanje do 17. januara tad ulazim u 9 mesec pa sam onda u plusu svaki dan što su duže kod mene to nam je bolje...biće dobro...
Ljubim sve mamice sadašnje i buduće..... ljubav ff
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 14:44

Prince, zar jedeš živa jaja?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 20/12/2011, 14:53

Od ovih prepelica da.
Inace, ni od cega drugog ne i imam fobiju od zivih jaja generalno Very Happy .
Pri tom, jaja prepelice kupujem kod Rade - sa teme fitoterapija, a ona je toliko trudnoca izvela bez i jedne jedine komplikacije, da uopste o tome ne razmisljam.
Cak je i moja dr internista iz DZ uzima na isti nacin od nje, za trudnoc isto.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od gagax81 20/12/2011, 14:58

Evo i vama ovde da se javimo. Poceli su gosti da nam dolaze pa se druzimo sa njima.
Pari kks ti je super a sto se tice UZ meni su samo prvi put radili vaginalni.
Sto se tioce strija ja sam se mazala Nivea mlekom za telo za suvu kozu i nemam ni jednu stiju.
Nef, svaki dan mozemo da ocekujemo lepe vesti Very Happy
Noja, jesi pitala za ishranu posle 6 nedelja? Nef, jesi ti pazila sta jedes kad si se porodila?
Trudnice drage ljubimo vas sve
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 14:59

Aha, dobro onda. Ja ovde ne znam od koga bi smela da kupim. Uopšte ne verujem u čistoću proizvođača u Srbiji. Svega sam se nagledala, toliko, da mi se po nekad sva hrana gadi. Sve je to "spolja gladac, a unutra jadac"!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 15:33

Nefertari ::Beba me razvlaci ne miruje ni sec, verovatno pokusava da mi napravi jos jednu rupu pored pupka lol!
lol! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 404938koliko me ovo nasmejalo.
Što se tiče strija, to je toliko individualno, i mislim da svako treba svoju kožu da poznaje koliko joj treba masti.A Šaljića niko ne spominje, a meni su pričali da je neprikosnoven. Ja sad, iako noge i ruke mažem niveom za suvu kožu, na stomak ništa ne stavljam, niti na grudi, ni na bradavice , koje su se pre neki dan malo ljuštile.Osećam trbušne mišiće sa strane da su napregnuti, ali od napred -ne, iako je stomak vidan, ali inače imam moć razvlačenja stomaka, pogotovu kad se gojim.
Inače- niko mi nije odgovorio na pitanje-kada je zbog beba neophodno uključiti mast u ishranu
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 20/12/2011, 15:57

Pariz, ja veceras idem na kontrolu kod fitoterapeuta, pa cu pitati za mast.
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 561840
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 15:58

Hvala Prinče!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 20/12/2011, 16:25

Meni je dr rekla da vaginalni radi do 10.nedelje. Hemoglobin mi je sad poceo da opada pa je 111, ja je prosli put pitala za to, ona kaze u trudnoci je normalno da opadne do 106, tek onda ukljucuju dodatni preparat. Mada ja pijem femibion i revitu. Mislim da voce i povrce kod mene licno ne pomaze puno, iako ga dosta unosim, jer i kad nisam bila trudna bila mi je losa kks, kao da mi organizam ne vezuje dobro gvozdje iz hrane.
Pari, mislim da si ti super s dve bebe, ali se pripremi da ce ti vremenom padati hemogl i gvozdje, tako da ti mozda posle prepisu jos nesto od dodatnih vitamincica.
Ja za strije se mazem svim i svacim. Od inekcija mi se peruta koza pa se obavezno mazem ujutro i uvece a nekad cak i u toku dana kad imam inspiraciju.
Dr preporucila bebi ulje, na vlaznu kozu obavezno. A ja kombinujem, pa nekad koristim i pavlovicevu kremu i striet, a ostali deo koze, ruke i noge mazem mlekom za telo, i niveom.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 20/12/2011, 16:26

Daco, cekamo izvestaj, mada sam sigurna da ce biti ok.
Aida, i kod tebe kao kod Nef igranka? boks
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 17:14

Pari, kako niko ne pominje. Pomenula sam ja još pre neki mesec. Moja sestra i mnoge drugarice su koristile Šaljićev melem i kažu da su prezadovoljne!
Znači Mrvo, sledeći put da očekujem onaj stari UZ? Od kad me niko nije njime pregledao...ne pamtim!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/12/2011, 17:17

Parizanka kao i do sad, sve normalno jedi, sad je period slava i slobodno se opusti, videces tek kad dodju bebe da su masti jako bitne za njihov razvoj. Sad zavisi sta i koliko volis da jedes mislim nema preterivanja cisto zbog tvog stomaka, bebe i ovako uzimaju za sebe najbolje a za mamu ostaje skart lol!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 17:21

Nefertari :: bebe i ovako uzimaju za sebe najbolje a za mamu ostaje skart lol!
Krvopije! Ko bi rek'o? Izgledaju tako bezazleno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 20/12/2011, 17:23

Mirjana ::
Nefertari :: bebe i ovako uzimaju za sebe najbolje a za mamu ostaje skart lol!
Krvopije! Ko bi rek'o? Izgledaju tako bezazleno!


Ahahah izgleda ume da zavara i to dobro, ko bi rekao da nesto malo lepo mekano mirisljivo moze da bude mali predator?! Pa niko ne veruje u to Laughing
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 20/12/2011, 18:21

Nef, sta Sergej kaze, jesi mu objasnila da te nece biti par dana?
Kako on to dozivljava, jel prica s bebom?
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu