KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
ninica2
Kamilica
lena
bebko
red
maja kg
Zoka83
MARA
Orline
daxi011
Sneza
Sami
makababy
JocY
Tinche
agata
maus
bobica83
bak
Dacaa
dr mali pariz
Shizika
Milijana
Mrvica
Likoli
buby
Tanja83
MAAKKI
cicsa80
BiKsi :)
dragana76ns
KoMetaK
key
Mirjana
Marija86
nolinica
anak
Nefertari
gagax81
seka 35
natalija
Mali Princ
*AIDA*
dragmilk
cvrle76
noja
lolipop
51 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 18/12/2011, 14:41

Popila sam samo dva. Nanu mogu, ali kamilica ne ide nikako, nesto mi ne prija, ne znam zasto.
ja inace obozavam vocne cajeve. Brusnicu jedem ali volim i da je pijem. nema veze, ovaj cu kuvati gostima a ja cu se prebaciti na neki drugi.
Dobro pitah.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 14:43

Wink Onda pravi kompote! Kupi dunje i kisele jabuke, pa u to dodaš brusnice-milina!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 18/12/2011, 14:46

O da, pravim kompote redovno od dunje i jabuke. To obozavam, a i dr rekla da je to super za stolicu. Jednim udarcem-dve muve...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 18/12/2011, 16:27

Jedno pitanje, mislim da u trudnoći brusnica nije dozvoljena, grešim li?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 16:29

List brusnice nije, plod može.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 16:31

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=55&Tekst2ID=162&Show=1167
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 18/12/2011, 16:33

Mirjana ::List brusnice nije, plod može.
Ne razumem-šat .list brusnice??
Mislim na plod isključlivo, gde god sam čitala, ne sme u trudnoći Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 16:37

Izgleda da nemamo istu literaturu Wink
Evo, pročitaj ovde da ne slikam sad knjige http://www.poliklinika-harni.hr/teme1.asp?id=377&godina=2008
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 18/12/2011, 17:30

Oh kako nije? pa svi gin preporucuju brusnicu za bilo kakve urinarnu infekciju, da mi nije bilo nje u prvoj trudnoci zavrsila bi sa ab srecom resila sam se bakt u mokraci i upale besike bez ab samo konzumiranjem brusnice i kompota od nje.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 18/12/2011, 20:44

Onda sam ja pogrešne instrukcije kupila sa neta. Hvala vam. Za sada, hvala Bogu nemam problema,ali da znam za ubuduće, jer nas jeste jedno vreme brusnica spašavala. Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 338438
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 18/12/2011, 21:02

Nefertari ::Najbolje je da kupis brusnicu, skuvas je popijes caj a plodove pojedes. ti cajevi bi morali da sadrze bar 60% brusnice da bi imali efekta, neki cak se tako zovu a imaju samo aromu brusnice
E ovo mi je rekla moja sestra.I ona je imala bakterija u trudnoci.Cak postoji i mleveni plod brusnice koji se razblazi u 2dl vode. yes
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 18/12/2011, 21:12

Trudnjaceee sunny
Pre konzymiranja bilo cega konsultujte dr
Ja nisam ni za brusnic, persun ili bilo koju drugu vrstu cajeva, trava u t, pogotovo na pocetku ytrudnoce
, ima onaj od josip pancica za trudnice,
,a najbolje je nacediti limun i med svako jutro, jel dole bakterije nevole kiselu sredinu
osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 18/12/2011, 21:15

Ja sam kupovala rinfuz brusnicu u zdravoj hrani,kuvala i sve pojedem...
znam za njene blagotvornosti,ali sam čitala da ne sme u trudnoći, drago mi je da sam pogrešila, mada bih svakako ginekologa savetovala.
Inače, hvala Bogu, sad ne treba Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 21:31

Pari, nisi ti u zabludi. Tek 2009 su vršili istraživanja. Tj. nekoliko stotina trudnica su dobrovoljno pile brusnicu kako bi se testirao uticaj te biljke na trudnoću i plod.
Dakle nema nus pojava.
Međutim, smatralo se da brusnicom može da se leči infekcija-NE!
Određena jedinjenja iz brusnice ne dozvoljavaju bakterijama da se lepe i ostaju unutar bešike. Dakle odlična je kao preventiva protiv nakupljanja bakterija, ali kod infekcije se mora koristiti i terapija koju prepiše dr.
Samo zapamtite, i ona ima oksalnu kiselinu, pa ne preterujte zbog bubrega.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 21:40

Nojice, u pravu si da uvek treba pitati ginekologa. Na žalost, jedan kaže ovako, a drugi onako..pa onda moraš i sam da "riškaš"!
Limun i med toplo preporučujem i koristim svakodnevno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 18/12/2011, 21:45

da, limun u toploj vodi je prvo što unesem u sebe, bez meda. Ne jedem med zbog IR
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 18/12/2011, 21:55

Pari, našla sam nešto zabrinjavajuće, ali staviću na temu lečenje biljem ili tako nešto. Pročitaj.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 19/12/2011, 10:17

Nisam stvarno cula nista za brusnicu. Mada, i ono sto jedem ili pijem nista ne preterujem. Toliko ima kvalitetnih stvari, da ni ne mozes sve odjednom da uneses. Od svega po malo, tako ja... Very Happy
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 12:27

1. pitanje- do kada se radi vaginalni UZ u trudnoći?
2. pitanje hemoglobin od 122 (ref. 116-160), je ok? Uvek mi je bio 138
3. gvožđe od 15,9 (ref.6,5-28) je o.k.?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 20/12/2011, 12:43

Draga Pariz,

UZ zavisi kojim aparatom ti rade - npr. ako je 3D nekad rade cak i 3-4uz vaginalno, a posto je meni u 11 nedelji Ljubic radio 2D radio je preko stomaka, iako su mi telefonom rekli da ce biti vaginalno. Tako da zavisi cime radi.

Hemoglobin i gvozdje su ok - svakome padne krv. slika u trudnoci, ali to je normalno.
Meni je hemoglobina sa 148 sisao na 116 a gvozdje sa 26 na 18.5, na moje zgrazavanje - nikad mi nije bila takva krv. slika, dr kaze - pa nikad niste ni bili trudni Very Happy

Tako da mi je rekao da je krvna slika perfektna.
Samo jedi mesce i bice sve ok Very Happy

Ti, jos sa 2 bebice - odlicno se drzis:)
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 196545
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 12:48

hvala Prinče!
gvožđe nisam nikad radila, pa i ne znam,ali hemoglobin vidim da je u blagom padu i pored sve one cvekle koju jedem u enormnim količinama...meso...jedem, ne svaki dan...kad je ono obavezno da se malo i masti uključi? Mislim spremanje na masti? Znam da u nekom periodu trudnoće treba. ja sam dugo na maslinovom, mada zbog muža i njegovih prženih jaja na masti, imam punu kantu u frižideru...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 20/12/2011, 12:52

Za mast ne znam, i ja sam na maslinovom, i na brazilskom orahu.

Takodje, svim trudnicama preporucujem ujutro (po savetu mog sega-mega fitoterapeuta)

- 3 jaja od prepelice
- 2 kasike supene mlevenih badema

dobro umutiti i pojesti za dorucak - super je a hrani bebu proteinima.Ukusno je nije problem. Pri tome unese se najbolje potrebna kolicina E vitamina.

Da, meni dr ne dozvoljava nikakve dodatne vitamine osim folne - kaze po vitamine na pijac king

A za meso stalno ponavljaju da mora jer je jedini izvor ne znam cega sve za bebu...


Poslednji izmenio Mali Princ dana 20/12/2011, 12:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 20/12/2011, 12:53

E cure sutra idem kod gin.pa cu da resim dilemu.Valjda su moje bebane ok,valjda im to ne smeta.I ja imam losiju krvnu sliku pa cu i za to da vidim,mada i dve su bebe.Jedva cekam da svane da budem mirnija ovo me jako muci.
Puno vas ljubim sve pa se cujemo sutra sa novijim informacijama ff ps.uskoro stize nova godina,prvi put da nam zelje nece biti iste za sve ove godine deda mraz
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 20/12/2011, 13:00

Meni je gvožđe 15.4 ref (8.0-30.0)
hemoglobin 128 ref (120-160)
Ni gin ni lekar opšte prakse nisu rekli da je išta zabrinjavajuće. Samo da pijem vit/min za trudnice i da se pravilno hranim. I lek.opš.prakse mi je rekla da počnem da pijem riblje ulje jer mi je nizak dobar holesterol.
A za vaginalni UZ ne znam šta da ti kažem. Mene svaki put pregleda vaginalnim. Ali, uopšte mi ne smeta tako da ne znam...jel to neki problem?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 20/12/2011, 13:01

Ih, prinče, na pijacu po vitamine...em zima, em prskano...ne živimo mi u periodu kad su naše mame ostajale trudne, pa zdravlje pršti na sve strane.
Naravno da se trudimo povrće da jedemo, ali iskreno, više iz svekrvine bašte, nego što na pijaci kupujem...znam , ko nema svekrvu ili ona baštu, šta će-ali nije mi to kao-bolje od vitamina.
Pijem C komplex B, folnu, Mg pored redovne terapije...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu