KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
SannI-AlL
makababy
buby
Marija86
Dacaa
caci
LaFolie
vildana m
ragaco
daxi011
Simona
lena
Orline
lilya
vikica800
lilly13
Likoli
natalija
7-patuljaka
sanja 80
malenaa
gagax81
Republica
djole42
tuli
viktorija
suncica muncica
bak
maus
cvrle76
lolipop
racili
grudva
Niny
Deni
shenon
Anavi
BiKsi :)
little monster
JocY
Zoka83
Sofka
Sneza
Tanja83
ciklama
hany
fenix
Malina
Shizika
Mali Princ
dragana76ns
jaca*caca
ananana
KoMetaK
bebko
MAAKKI
dr mali pariz
ninica2
adriatika
anak
Xena
Mirjana
Kamilica
noja
Botox
maza1972
traveler81
cicsa80
heart84
73 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 20/10/2011, 15:18

Hvala Noja a kakvi trebaju da budu tj. ja sam po ovim parametrima mislila da su ok v A potrazicu sad i na temi doktor
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/10/2011, 16:12

Dacaa ::inace secam se i Biksi uvek luda i otkacena puna bubica Korak po korak na putu do bete + - Page 26 569534 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 216281
Što jes jes! Very Happy

Cicsa, nisi dušo ništa propustila, nije sreće, nego smo se prethodno zezale sa Mirom, a Šiza zna da sam prilično niska 155 cm, a i njeno sam pilence, pa mi zato stavila onu malenu trudnicu, umesto one velike sa sličica.

Inače, ja sam dobila juče, nakon 10 dana kašnjenja, stres je čudo. Sutra idem da mi vade krv za hormončiće, krvnu sliku i tako to, na tu temu.

stisak za sve
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 20/10/2011, 16:16

Biksi draga srecno sutra i da budu nalazi cakun pakum :) ljubim te
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 20/10/2011, 16:48

Bixi da rezultati budu savrseni i ja ljubim, ja sam 162,malo visocija Very Happy radost
Nini oni su ok, ali za vto malcice da budu nizi jer ih stimulacija povecava jos tsh
izmedju 1 i 2,savrsen
Jao sto volim mobilni uvek mogu da vas citam osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 20/10/2011, 17:30

noja ::Postoje dve vrste macine ta gorka je za rast folikula,
a ona druga je valerijana za opustanje,
U stvari, u narodu tri trave zovu macinom.
Jedna je Valeriana, druga Marulja ili očajnica (Marubium vulgare) a treća Nepeta cetaria.
Za ovu treću ne znam nijedan drugi naziv sem macina trava, blagog je prijatnog ukusa za razliku od marulje (ne volim naziv očajnica) koja je izizetno gorka. Kad u Bosni tražite macinu travu, dobijete tu treću. A i mace kad je pojedu u dvorištu skaču i prevrću se naglavce od sreće. Tako kažu.
Imate čitav PDF o lečenju biljem dole ispod. Ima i tema o vrkuti.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 18:01

orline :: A i mace kad je pojedu u dvorištu skaču i prevrću se naglavce od sreće.
Shocked Korak po korak na putu do bete + - Page 26 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 404938
ja sam tu čemerušu pila jedno kratko vreme...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 21:16

Ćao svima... ff vidim da je aktuelna večita diskusija o lekovitim travama i nedoumica oko naziva....
Kamilice, vidi -moja situacija je bila drugačija od tvoje u smislu da su mi potpuno prekinuli Suprefact i rekli mi da prestanem da uzimam kontracepciju na 2 nedelje.E u tom periodu sam pila Macinu travu(Marubium vulgare),pod tim imenom sam je kupila.I ona je jako gorka i koristi se za podsticanje ovulacije.Dobila sam i menstruaciju i te folikularne ciste više nije bilo na kontrolnom UZ .
Kod tebe nije prekinuta supresija (ako sam dobro razumela),tako da nemogu ništa da ti sugerišem ,odluči sama... ff
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 20/10/2011, 21:19

orline ::
U stvari, u narodu tri trave zovu macinom.
Jedna je Valeriana, druga Marulja ili očajnica (Marubium vulgare) a treća Nepeta cetaria.
Za ovu treću ne znam nijedan drugi naziv sem macina trava, blagog je prijatnog ukusa za razliku od marulje (ne volim naziv očajnica) koja je izizetno gorka. Kad u Bosni tražite macinu travu, dobijete tu treću. A i mace kad je pojedu u dvorištu skaču i prevrću se naglavce od sreće. Tako kažu.
Imate čitav PDF o lečenju biljem dole ispod. Ima i tema o vrkuti.
Taman sam opet htela da intervenišem, kad' vidim kako si im lepo objasnila! Znači ja sam pričala o Očajnici i ovoj bosanskoj, a valerijanu ne ubrajam u macinu travu, a pijem je redovno i to isključivo da bi bila mirna i opuštena dok traje postupak!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 21:30

Devojke,malo je falilo da zaboravim da vam napišem...nego videh da je Maakii radila sa doniranim materijalom.E ,to nisam znala da može ...Elem,poenta priče je ...sedim u klinici, primila terapiju (šesti menopur) i čujem sestru za pultom kako objašnjava telefonom nekome, kako se tu, kod njih, radi VTO sa doniranim materijalom ,ali da se daje od nepoznatog donora,ali da može i od poznatog (tj.izabranog) ali je druga cena i da o tome moraju da se dogovore sa DR-om.Ukapiram da je u pitanju donacija ne sperme,nego jajne ćelije,jer je sestra objašnjavala kako i jedna i druga treba da se podvrgnu hormonalnoj pripremi... Shocked Shocked Shocked Za ovo tek nisam znala da može ovde kod nas...
Inače ,sutra je moj prvi UZ, nadam se i molim da imam materijal za nastavak postupka... molitva
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 20/10/2011, 21:34

Mazo, i ja se molim da imaš dosta kvalitetnog materijala molitva
Žene, meni nešto nije jasno, naime...mnogo mi je daleko ova moja aspiracija, tj. pada na 15-ti dan ciklusa. Jel' se desilo to još nekome?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 21:36

Mazo,to o čemu pričaš sad, je Zakonom NEDOZVOLJENO kod nas. A to što doniraju ćelije žena kod kojih su izvukli mnogo više od broja koji treba za postupak...to je već priča za neke druge organe.
Maakki je radila u Makedoniji,gde je donacija dozvoljena,a radila je s doniranom spermom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 21:38

od Mirjana Danas u 9:34 pm

Mazo, i ja se molim da imaš dosta kvalitetnog materijala
Optimisto moj...ja se molim da ga UOPŠTE imam ...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 21:42

mazo, srećno na UZ!! Korak po korak na putu do bete + - Page 26 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 32796 Korak po korak na putu do bete + - Page 26 32796
Miro... ciklus u kome se stimulišemo uopšte ne treba gledati naspram redovnog ciklusa...tako da ne brigaj. Mislim da ih je bilo koje su radile kao i ti.
Inače, nisam komentarisala.Sinoć gledam beogradsku hroniku sa onom neurotičnom voditeljkom, i u najavi je bila info o bračnom paru iz Surčina,koji su "veštačkom" oplodnjom dobili četvorke,u Višegradskoj, i odmah nakon porođaja ženi ustanovljene teške srčane probleme...
kao nezaposlena samo 3 meseca dobila porodiljskog,i muž na jedvite jade dobije porodiljsko i on, ali na određeno- ne kažu koliko...
sramota za državu! I još jedna stvar, stvarno mislim da bi trebalo raditi redukciju ,ukoliko bude višeplodna trudnoća-više od 2 bebe,nisam tako mislila,ali to je ipak ,pre svega,toliki atak na majku i njeno zdravlje,a posle,naravno i na te bebe...
eto, htedoh to da podelim sa vama.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 21:43

Pari, nije mi sad jasno...nije dozvoljena donacija jć.uopšte ili od izabranog donora?
Naprimer,ja nemam jć.a imam sestru bliznakinju ,koja ima ,zašto ne bi mogla ona da bude donor ...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncica muncica 20/10/2011, 21:46

Mazo srecno sutra, navijam za dobar UZ i mnogo lepih folikula igracice igracice igracice igracice
suncica muncica
suncica muncica

Broj poruka : 113
Location : Beograd
Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 21:48

maza1972 ::
Naprimer,ja nemam jć.a imam sestru bliznakinju ,koja ima ,zašto ne bi mogla ona da bude donor ...
zato što to kod nas nije zaživelo! Kod nas se ne radi donacija, ili se ne radi iznad žita Wink Kapiraš?
Ja verujem da se zato i ne rešava pitanje banke materijala kod nas, jer dr-kovima sa naših prostora to ne paše, jer ovako naplate debelo za ono što su uzeli od drugih za džabe, po svoj prilici bez znanja...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 20/10/2011, 22:03

Posto sam ja u prici sa doniranim materijalom, kod nas to jeste dozvoljeno ako je poznati donator i naravno sve se pravno regulise, e sad kao i u svemu kod nas postoji i ona prica "ispod zita", zakon donesen a nema banke doniranog materijala, mnogo puta sam se pitala kako onda rade donacije kada je u pitanju muski sterilitet.
Uopste mi je grozna ta pomisao da bi nekome mogli da "ukradu" jc ili deo sperme za nekog drugog, bez obzira kolika je moja zelja za bebicom.
Mazo volela bih da mi posaljes broj klinike na kojoj radis pa da ih nazovem i pitam o donacijama veoma me to zanima. Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 20/10/2011, 22:06

dr mali pariz ::Sinoć gledam beogradsku hroniku sa onom neurotičnom voditeljkom, i u najavi je bila info o bračnom paru iz Surčina,koji su "veštačkom" oplodnjom dobili četvorke,u Višegradskoj, i odmah nakon porođaja ženi ustanovljene teške srčane probleme...
kao nezaposlena samo 3 meseca dobila porodiljskog,i muž na jedvite jade dobije porodiljsko i on, ali na određeno- ne kažu koliko...
sramota za državu! I još jedna stvar, stvarno mislim da bi trebalo raditi redukciju ,ukoliko bude višeplodna trudnoća-više od 2 bebe,nisam tako mislila,ali to je ipak ,pre svega,toliki atak na majku i njeno zdravlje,a posle,naravno i na te bebe...
eto, htedoh to da podelim sa vama.

lol! Za neuroticbu voditeljku lol! Prava rec za nju i dodala bih jos i nepodnosljiva za gledanje i slusanje.

I slazem se za redukciju u potpunosti.

dr mali pariz ::
maza1972 ::
Naprimer,ja nemam jć.a imam sestru bliznakinju ,koja ima ,zašto ne bi mogla ona da bude donor ...

zato što to kod nas nije zaživelo! Kod nas se ne radi donacija, ili se ne radi iznad žita Wink Kapiraš?
Ja verujem da se zato i ne rešava pitanje banke materijala kod nas, jer dr-kovima sa naših prostora to ne paše, jer ovako naplate debelo za ono što su uzeli od drugih za džabe, po svoj prilici bez znanja...
Licno sam protiv toga. Imam u bliskoj okolini isti slucaj kao tvoj, samo nisu bliznakinje u pitanju. Ja to ne bih mogla jer bih ceo zivot gledala u to dete kao svoje, a u stvari ono pripada mojoj sestri. Ne znam, ali radije sam za opciju nepoznatog donora.
Ovo sto si napisala Pariz je JAKO STRASNO!! Ako se to stvarno desava, onda moje dete u ovom trenutku spava negde drugo, a ja to ni ne znam? Uh, ne mogu to ni da zamislim.... affraid
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 20/10/2011, 22:43

Mene to uopšte ne bi začudilo, da nečiji materijal zaglavi kod nekog drugog! I to ne slučajno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 22:43

JOJ,devojke,ja sam samo htela da podelim moje iznenađenje ovim novim momentima sa donacijom, nadam se da mi neće biti potrebno,ali i okolnosti su bile neobične kada se ovaj razgovor odigrao ...bila je potpuno prazna klinika,a ja iza nekog paravana,pa me sestra nije ni videla...
Za neurotičnu voditeljku ću samo da kažem da ja te bg hronike i ne gledam jer mi izaziva stres način njenog vođenja emisije,žena je van sebe u totalu,tokom cele emisije....a za redukciju se slažem sa Pari ,mislim da nije humano to što rade sa višeplodnim trudnoćama...
Za ovo što Pari napisa oko jajnih ćelija nemam reči ... No da se profitira na tuđoj muci... No
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 22:47

MAAKKI ::kod nas to jeste dozvoljeno ako je poznati donator i naravno sve se pravno regulise,
tj. nikako Laughing
MAAKKI :: zakon donesen a nema banke doniranog materijala,
lol! pa o tome ti i pričam! kako onda i ima! Muvačina i samo muvačina!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 20/10/2011, 22:52

Na zalost Pari ovo je postao veoma unosan biznis u danasnje vreme, nekako ovo poredim sa trgovinom organima samo sto se ovde radi na finjaka, e sad kome se posreci cuti, a kome ne opet cuti jer zna da je kaznjivo. Ne vidim nacina stati tome na kraj, ali valda ce jednom i neko. Shocked
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 22:52

Zoko, Mazo, nije mi cilj bio da vas, tebe npr. Zoko stresiram...ali da dajem tolike jajne ćelije, itekako bih se pitala...a eto o čemu Maza priča,a nije prva to ispričala. ja sam čula priču, jbš ga,s ad se više i ne sećam od koga, verovatno od neke ženice sa kojom sam ležala u betaniji, da je jedna njena prijateljica išla u Betaniju da se o svemu raspita, oko VTO, i njoj je bilo rečeno, parafraziram, da se ne sekira oko stimulacije, i ako ne bude reagovala, mogu joj ponuditi doniranu jajnu ćeliju.
Možda je lakše da verujemo da ispod žita pripremaju mlade žene,tipa studentkinje na donaciju, nego da uzimaju ćelije od žena u postupku.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 20/10/2011, 22:57

dr mali pariz ::
Možda je lakše da verujemo da ispod žita pripremaju mlade žene,tipa studentkinje na donaciju, nego da uzimaju ćelije od žena u postupku.

Mnogo lakse je prihvatiti ovo nego da uzimaju zenama koje su u postupku jer je sasvim drugaciji pogled na celu situaciju, a i te zenice koje tako doniraju verovatno nisu u fazi i godinama kada hvataju zadnji voz za potomstvo. yes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 20/10/2011, 22:58

Evo,da napišem sve do kraja...u toku razgovora sestra je napomenula toj osobi sa druge strane žice,da je cena 3000 evra za nepoznatog donora, jer oni već imaju materijal i nema dodatne stimulacije,a u slučaju poznatog je skuplji postupak jer se radi stimulacija donora i primaoca... Embarassed
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu