KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 6 od 18 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 10/1/2011, 10:46

Na brzinu sam iskucala prethodni post. Pretpostavljam da postavljaš pitanje zašto se procenat uspeha IVF smanjuje sa takvim jajovodima. Zato što "kobasičasta" forma ili bilo kakva čudna forma disfunkcionalnih jajovoda znači da postoje veće šanse da dođe do vanmaterične trudnoće. To znači da embrioni koje vrate pri postupku IVF u materičnu šupljinu mogu završiti u jajovodima i tamo ostati - što nije dobro. Drugo, "okludirani" jajovodi sa sobom nose opasnost da se u njima zadržava hidrosalpinks, to je tečnost koja u sebi ima toksičnog i pošto nema gde da ode osim da "pljusne" u matericu, ona tada "ispere" embrione, tj. utiče na moguću implantaciju. Nešto poput "ustajale vode" koja naravno nije dobra, nije za piće. Ja sam ti sad sve ovo objasnila narodski i pomalo metaforično u nadi da ćeš razumeti koliko je važno da najpre utvrdiš kakvo je zaista stanje tvojih jajovoda i shodno tome učiniš nešto svrsishodno, pa tek onda ideš na vantelesnu.
Ovo sve ti pričam iz ličnog iskustva. Nažalost.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Bokicalepotica 26/3/2011, 00:18

Pozdrav svima i ja sam relativno nova na ovom forumu,sve je vise tema koje posecujem u zavisnosti od mojih nalaza.Godinu dana pokusavamo da ostvarimo trudnocu ali nista, dok nismo krenuli da se ispitujemo.Kad ono svasta nesto,da ne duzim.Trebalo bi da radim HSG,ali to ustvari i nije pravi hsg vec metoda HYCOSY.Ne znam da li ste cule ali bi molila da, ako je neka radila, da podeli iskustva posto me zanima da li je sve tako kako kaze moja doktorka i kako sam procitala na netu.Ono sto ja znam je da se u svetu koristi dugo i da su njom zamenili HSG metodu.Ovde se umesto jodnog kontrasta radi sa fizioloskim rastvorom sto je super,nema zracenja radi se pod ultra zvukom nije bolna i nema anestezije i nema dilatacije grlica,posto je valjda uzak taj kateter kroz koji prolazi rastvor.Deluje savrseno.Sluzi za ispitivanje prohodnosti jajovoda sto se moze lepo videti na snimku i to sam videla na netu.Zatim sluzi za ispitivanje unutrasnjosti materica,da li ima polip,miom ili bilo sta sto moze sprecavati trudnocu.Trebalo bi da radim to u aprilu,pa ako je neko radio neka se javi.Ja sam se obradovala kad sam cula za ovu metodu posto mi se HSG uopste nije svidelakao metoda.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od karakaca 29/3/2011, 14:12

bokicelepotice vazno da je sve ok a kako ces da ga uradis nije bitno sva ta ispitivanja nas samo zbunjuju ja sam radila obicni hsg bez anestezije malo boli ali je ispalo da je sve uredu i odradili smo inseminaciju i opet nista ipak ja sam za odmah van telesna i prodjes s manje stresa,jer za van telesnu ti netrebaju jajovodi
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Bokicalepotica 29/3/2011, 16:18

karakaca upravu si skroz.Mozda treba odma ici na VTO.Razmislicu jos malo, imam fore do 15.04.Pozdrav
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lolipop 29/3/2011, 16:25

Izvinjavam se djevojke što ovako ulijećem bez najave, ipak je bitno da se i jajovodi pregledaju i za VTO, pročitajte prethodne postove od Struzzo, pa će vam biti sve jasnije.
Ljubac
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od karakaca 29/3/2011, 17:03

moja doktorka je meni objasnila da za inseminaciju mora da se odradi hsg a za van telesnu nemaju nikakvu funkciju.Ali ipak se konsultuj sa dr meni je rekla i to da posle odradjenog hsg ima sanse i prirodnim putem. U svakom slucaju samo napred ne razmisljaj previse ljubav
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Bokicalepotica 29/3/2011, 21:13

Ja imam pozitivna antispermatozoidna antitela,tako da ce dr morati posebno da me priprema za inseminaciju.A za VTO ne bi trebalo da bude problema.Tako da za mene ne vazi "prirodno posle HSG"Pozdrav
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Dacaa 1/6/2011, 20:18

Struzzo u potpunosti se slazem sa tobom1Sto se tice saveta za Snezanu.Ali evo mog slucaja.Imala sam istu dijagnozu isla na laparo.i utvrdili mi da imam vodu u jajovodima.hidrosalpings...srede mi to i jos neke priraslice po samim jajovodima...Ali mi se ta voda ponovo vratila ta voda.... Sad Radila sam hsg i samo su mi potvrdili.E sad Kopitovicka mi je rekla da ce mi ona prilikom asp.jajnih celija(valjda sam dobro napisala Wink )ona to usisati!Znaci postoji resenje.Stim sto mi je rekla na uz i napisala u onaj izvestaj da nije vidljiv hidro.ona pretpostavlja da se kod mene pocetkom ovulacije jajovodi pune kao tad svaka zena bude socnija Rolling Eyes a sad ce mo videti sta ce biti.Ja sam prosla obe komisije i sad treba da idem na konsultacije u Genesis.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od cile 20/7/2011, 17:05

Devojke drage, imam nedoumice u vezi sa daljim dijagnostickim postupcima, pa bih cenila vasa misljenja.

HSG sam radila u NF, bez anestezije, jer zaboga "to nista ne boli". Moje iskustvo je bilo drugacije... Uglavnom, HSG snimak je pokazao losu prohodnost jajovoda i moja dr sa NF (kod koje inace idem i privatno) je konstatovala da na levom jajovodu postoje "zarezi" koji upucuju da je verovatno, pre par godina, bilo infekcije mycoplasmom i da je ona uzrok sadasnje neprohodnosti. Onda mi je saopstila da, sudeci po svim mojim nalazima, ja ne treba da gubim vreme i da mi preporucuje VTO. Na moje direktno pitanje da li je to uzrok steriliteta kod nas nije dala decidan odgovor. Nesto kao niko ne moze sa sigurnoscu reci koliko je smanjena f-ja jajovoda, mozda je 100%, a mozda 79%. Nije da zameram, i sama se u poslu cuvam iskljucivih zakljucaka, znam kako je to Laughing

Ipak, posle HSG-a je predlozila jos i stimulaciju i dala mi je klomifen da pokusamo iz prirodnih radova (ona prica da se poveca mogucnost prirodnog zaceca posle HSG). 3 lepa folikula (2 manja), pregnil (mozda sam pogresila ime) u datom momentu, ali nista... sem simptoma blage hiperstimulacije Rolling Eyes

Do HSGa su svi nalazi moji i mm bili relativno ok i trebalo mi je vremena da se pokupim i pocnem da razmisljam o VTO posle stimulacije. Sada, kako vise o tome razmisljam (i spremam se za VTO o trosku fonda), nije mi jasno zasto me nije uputila jos na neki od dijagnostickih postupaka (histero ili laparoskopiju)? Mozda je ipak moguce da se moji jajovodi, ili bar jedan, "osposobe" laparoskopijom?

Takodje, ocekujem da je sa HSG snimka, na osnovu analize hormona (blago povecan TSH - hasimoto, pa sam na terapiji 12,5 eutirox) i vise UZ mogla da iskljuci hidrosalpings i priraslice, ali mozda i gresim? Zar ne bi bilo bolje da imam potpunu sliku stvari pre nego krenem u VTO?

Eto moje klinicke slike. E da, ja i mm 33, 3 godine pokusavali opusteno, sad bogami vise nismo opusteni - poslednjih godinu i po, jurimo po lekarima. MM ima nesto slabiji spermogram, ali sve u svemu ok. Ja nikada trudna..... Sad
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 20/7/2011, 17:31

Cile, malo ovo, malo ono...TM malo slabiji spermogram+"loša prohodnost jajovoda"+blago povećan TSH i eto odgovora zašto je ipak bolje krenuti korak napred od "prirodnih" pokušaja..mislim... vođenje ljubavi
Slažem se da nije loše uraditi dijagnostičku laparoskopiju i histeroskopiju pre VTO...Kad je planirani postupak VTO? Zašto se ne dogovoriš o tome sa dr?
Tvoje pitanje...najbolji, najsugurniji način da se utvrde priraslice i hidrosalping u jajovodima je laparoskopija...UZ i HSG mogu samo da "pretpostavljaju".
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od buby 20/7/2011, 17:38

...kao da citam sebe...samo sto mi je TSH bio u redu...isto odradjen HSG....stimulacije...klomifen...2 inseminacije i dr odmah salje na vto...bez laparo...ili histero a imam jasan oziljak od slepog creva koje je inace puklo...bila sam ubedjena da imam ko zna sta i kakve jajnike ..priraslice i svakakva cuda...ali eto prva vto uspesna i sad vise o tome ne razmisljam...jel mozes samo da mi kazes koja je dr u pitanju???da nije ana mitrovic?
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od cile 20/7/2011, 21:15

Hvala na javljanju devojke!
Struzzo, da cini se da je pomalo od svega..... Ali evo kako ja razmisljam, hormoni su sad ok, kako mi je dr rekla uz terapiju se ta smetnja otklanja. Spermogram nije idealan, istina, ali nije ni los, dakle muski sterilitet iskljucen. Ostaju jajovodi...... Laparo je opet daleko manje agresivna od VTO, ako postoji i ta mogucnost zasto ne pokusati, VTO mi uvek ostaje kao poslednje resenje..... Dr je Gordana Lazovic je u pitanju buby mozda si cula nesto o njoj ? Blago tebi curo, vec prva VTO uspela! Divno!
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 21/7/2011, 08:05

cile ::Laparo je opet daleko manje agresivna od VTO, ako postoji i ta mogucnost zasto ne pokusati, VTO mi uvek ostaje kao poslednje resenje.....

Naravno. yes
To je tzv. postupnost u koracima, ako se na UZ ili na HSG posumnja na neprohodnost jajovoda ide se na laparoskopiju. Već sam na ovoj temi objašnjavala da to nije ništa strašno, provedeš max 3 dana u bolnici i laparo je najpre dijagnostička, da se utvrdi, a ako dr vidi priraslice i sl. on će tom prilikom to i ukloniti. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od cile 21/7/2011, 10:16

Onda najbolje da vidim sa nekim drugim dr sta on/ona misli o ideji.... mozda konsultacije sa nekim iz Jevremove.
Ima li neka preporuku ko bi bio najbolji za temu?
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Struzzo 21/7/2011, 10:33

Cile, evo kopiram info od Paris za histeroskopiju, laparo sigurno nije jeftinija od toga:

.....ja ću raditi na uput,u Narodnom frontu,kod dr Ane Mitrović,po preporuci dr ,sa klinike za VTO.
U Jevremovoj to košta oko 100 hiljada,a u NS u Betaniji,košta oko 30 hiljada...takve info sam dobila



Kao što možeš da zaključiš ako bi to radila u privatnoj klinici, to bi te lepo koštalo.
Ja sam laparoskopiju radila u Narodnom frontu na uput ginekologa iz DZ. Radila sam kod vrlo cenjenog dr sa endoskopije, dr prof. Vasiljević.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dr mali pariz 21/7/2011, 11:23

da,laparo je skuplja.
ja sam je radila u Sremskoj Mitrovici,platila samo dane,uzela uput da odradim kod njih.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Mirjana 21/7/2011, 12:24

Ja sam radila laparaskopiju sa histeroskopijom za 30 000 u drzavnoj bolnici. To je bilo 2006. E sada, ja sam morala biti operisana, samo su mi ponudili ovu manje invanzivnu opciju i naglasili da bi to morala da platim. Mozda je zato bilo jeftinije.
2009 sam radila samo laparaskopiju za iste pare (30000) na sopstveni zahtev
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od cile 21/7/2011, 12:37

E da, to sve baca drugacije svetlo na ukupnu sliku! Hvala za info devojke. Onda cu videti sa svojim dr iz dz i sa Gordanom iz NF da li smatraju da bi laparo (ili nesto drugo) bila od koristi kod mene, pre VTO. Ako ima smisla, trazicu uput za NF, tamo sam bila i za hormone i za HSG, osecam se ko kod kuce Laughing Opet ,30000 je mnogo bolje od 100000+....
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 19:28

Dobro veče devojke (i momci;-)

Ja sam nova i otvorila sam temu tumačenje hsg-a i laparo. Da ne pišem ponovo, možete da pročitate moje iskustvo pa da malo razmenimo ovde. Lolipop me uputila ovamo, thx.

Pozdrav!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lolipop 24/2/2012, 19:33

Evo pomoći ću ti malo pa prenijeti tvoje postove ovdje:

invitroveritas ::Poštovanje drage mame i buduće mame!
Nova sam i drago mi je što ćemo razmenjivati iskustva.

Imam 38 godina, za mesec dana 39. Profa sam i prilično sam ulagala u sebe te kasnim sa najvažnijim životnim ulogama. Ipak, nije sve moja krivica jer na bebi radim već tri ipo godine. Nikada nisam imala ozbiljne ginekološke probleme, uredno posećivala lekara kada sam mislila da je potrebno, nisam imala problema sa bakterijama i sl. Uradila sam sve potrbne analize posle godinu dana pokušavanja da ostanem u drugom stanju. Lekar je odlučio da pokušamo sa folikulometrijom, pratili smo šest meseci i uvek sam imala dva folikula. Ni pomenuo HSG. Napravili smo pauzu i pokušali da rešimo problem prirodnim putem. U mešuvremenu sam ponovo radila na sebi, magistrirala i rešila da napustim sjajan posao kako bih se posvetila svom problemu. Dobila sam drugi posao u septembru i imam nekoliko meseci vremena da se posvetim potpuno. Ukoliko se beba desi, naravno da neću razmišljati o poslu.

Druga doktorka mi je odmah NAREDILA da uradim HSG, izašla sam iz bolnice pre dva dana, podnela savršeno i uprkos očekivanom bolu jer sa HIDROSALPINKS baksuz, osetila nisam ama baš ništa. Rađen mi je HSG u Frontu. Rezultate je pogledao prof. Vasiljević, iako je HSG radio Dr. Hadžović i preporučio mi da što pre uradim laparoskopiju jer je rezultat neprohodnost desnog jajovoda, levi ispušta kontrast nešto malo ali da ne bi bilo problema sa VTO preporučena mi je laparoskopija. Odmah sam zakazala i idem ponovo u Front krajem aprila. Pokušavam da zakažem nešto ranije jer će raditi 24.dana ciklusa! Rečeno mi je d anije problem ali za svaki slučaj pokušaću pre ili kasnije kada za to dođe vreme. Sve u svemu, hitno!
Sa hidrosaklpinksom neće da odobre VTO, barem u Frontu. Lekari su sjajni, imam poverenja u njih i čula sam sve najbolje. Uslovi su takvi kakvi su, sve je to za podneti, sestrice fine.
Interesuju me vaša iskustva sa ovim problemom i koliko se dugo čeka na VTO posle laparoskopije. Čula sam da prvi put ide dosta brzo?

Veliki pozdrav za sve forumašice i forumaše!

lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lolipop 24/2/2012, 19:35

invitroveritas ::Hvala koleginice! lol!

Pa da, neprohodni su, citiram nalaz HSG facta Obturatio tubae bil in obs.
Kavum uterusa trouglastog oblika, glatkih ivica homogeno ispunjen kontrastom. Obe tube se projektuju celom dužinom ne propuštajući kontrast u trbuđnu duplju. Samo da ukapiram kako da postavim snimke hsg-a. Hadžović je sjajan, tražila sam da mi Vasiljević i on rade laparo. Verovatno da nečega ima, to će znati kada se zavuku u tibu u aprilu.

Hvala ti puno, veliki pozdrav!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lolipop 24/2/2012, 19:36

invitroveritas ::Draga Rado,

potrebno je da prođe sedam dana za mogućnost upload-a i to na oba linka. Nema veze, mogu i na mejl da ti bacim ako hoćeš. Next time No

Ono što sam čula o hidrosalpinksu i to od tri sjajna lekara (napominjem da ne slušam koješta) je da može da se zatrudni iako veoma teško. Ono što je problem vezano je za održavanje ploda. Ipak, postoje i ženice koje su iznele celu trudnoću. Hidrosalpinks znači vodena truba, toksična voda koja se izliva u materičnu umesto u trbušnu duplju i ne dozvoljava plodu da se zakači ili održi.
Ono što je kod mene bitno jesu godine, nemam kada da čekam niti je dobro da ostajem u drugom stanju i rizikujem da izgubim bebu. Može da se radi VTO i sa tim, neki ga rade ali pravi strunjaci preporučuju da se prvo reši problem. Zapravo je tehnička smetnja. U zavisnosti koliko je zapušen i čime, jajovod se otpuši ili odstrani. Ukoliko ga ptpuše možeš da zatrudniš prirodno ili ideš na VTO. Ukoliko ga uklone ili oba, preostaje VTO. To je ono što ja znam, ali sam naučila da pravila nema, svašta se može dogoditi i tu i jeste tajna stalnih ljutnji na lekare. Ono što je bitno je da izabereš dobrog lekara koji će ti pokazati prečicu a ne vozati godinama.
Eto, nadam se da sam ti pomogla. Pozdrav!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 19:37

Hvalaaaaaaa! Možete i na tom postu da čitate pa se pišemo ovde! Baš carski!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lolipop 24/2/2012, 19:40

invitroveritas ::Hany,

upravo tako, ukoliko misliš na komisiju u državnim bolnicama. Jajovodi se uklanjaju samo ukoliko su ozbiljno oštećeni i onda preostaje vto. Lekari pokušaju da ih očiste, uklone priraslice i sl. produvaju i onda postoji mogućnost prirodnog začeća. Kod mene je desni takav ali nije za uklanjanje već su mi rekli da će da podvežu na mestu gde postoji problem jer nisu izuvijani i deformisani. Čudno je što je levi ok a hidrosalpinks obično zahvati oba jajovoda. Nisam lekar i ne volim da tumačim ono što ne znam, tek prenosim svoje iskustvo i ono što mi je rečeno.
Uglavnom, ako otklone jajovode onda preostaje samo vto. Ipak, mnoge žene ušu u program same ili po preporuci lekara kako ne bi dugo čekale.
Važno je ovde napomenuti da postoji rizik održavanja ploda ukoliko postoji hidrosalpinks iako postoje i pozitivni ishodi. Bilo bi divno da mogu da preskočim ovoliku gnjavažu ali ne volim da rizikujem. Čak sam pronašla da neki lekari tvrde da ukoliko dođe do prirodne trudnoće hidrosalpinks ne pravi problem. Čula sam potpuno suprotna mišljenja, većinska da to ne bi trebalo olako shvatati.
Još jedna činjenica je da privatne bolnice uključuju u programe i baš ih briga da li si zapušena ili ne, uzmu ti parice i to je to. U prilog tome, a pitala sam, privatne bolnice ne rade operativnu laparoskopiju (možda samo jedna ili dve) već samo dijagnostičku! To objašnjava zašto se ne bave ovim problemom. Usput, u Frontu laparo košta 25000 a u privatnoj bolnici 200000. Aman zaman, da li je moguće da to košta deset puta više. Čula sam da neke privatne rade za manje ali kada se bolje raspitaš to je samo dijagnostička. Nije teško zaključiti šta se dešava. I veruj mi, bez obzira na uslove u bolnici, pre ču otići kod nekog ko mašinama barata kao Hakinen nego kod nekog priučenog naduvenka koji će me smetiti u sterilisanu prostoriju, reći par slatkih frazica i ostaviti me da čekam deset godina.
Moj izbor je bio ovakav, veruj mi da sam prilično gadljiva i svakako bih više volela da sam u apartmanu, no više verujem stručnjacima čak i kada bih ležala na betonu. Nema tu fancy forme već ispravnog sadržaja. Zato mi je i dopada prof. Vasiljević, malo reči-puno dela.
Osim toga, znam šta znači raditi privatno, sve sam to bacila i otišla među normalne ljude jer sam želela da napredujem a ne da punim džepove.
Veliki pozdrav!

Eto ga nadam se da sam sve važne stvari donijela ovdje, pošto će predpostavljam zbog već postojeće ove teme moderator obrisati onu temu.
Introveritas sretno u svemu što radiš, samo polako doći ćemo i mi do svojih bebica. A od srca ti preporučujem da ovu temu pročitaš od prve stranice jer ćeš sigurno nešto korisno naći iz iskustava drugih djevojaka. yes
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 19:41

Hvala ti puno, stvarno...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 6 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 18 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu