KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnoca posle kiretaze

+24
ljubicica13
leptirko82
Plavusica
Mica666
JocY
Marinela
Ema78
dajana00
kokolo
tink
Hajnalka
anastasia1980
saška
dragmilk
lolipop
Mirjana
tuzna bubamara
tia
dr mali pariz
Orline
lea2
Milijana
BiKsi :)
Smoki
28 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Plavusica 18/6/2013, 13:11

ok. Hvala ti :)
Plavusica
Plavusica

Broj poruka : 4
Godina : 34
Datum upisa : 18.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od ljubicica13 19/6/2013, 17:17

CAo svima! Ja sam ovde nova, uclanila sam se zato sto je lakse pricati s nekim ko ima slicna iskustva, nazalost takva kakva su. Imam 26 godina, missed sam imala prosle godine u avgustu u 10 nedelji trudnoce, i sila sam na kiretazu koja je hvala Bogu prosla bez ikakvih komplikacija. Radila sam posle briseve koji su uredni i jedan ultrazvuk koji je pokazao da je sve u redu i da se sve vratilo na svoje mesto. Prosle godine sam zatrudnela u ovo vreme i sad je jos najcudnije menstruaciju dobijem isti dan kao i prosle godine-a datum sam zapamtila vrlo dobro je znate i same kolkvo vas je doktora pitalo kad je bila poslednja menstruacija. kako je to sad opet doslo na isti datum ne znam, jer nisam imala od juna do septembra-period trudnoce pa posle kiretaze- pa onda ciklusi na 30  i nesto dana pa na 25 dok nije doslo do prosecnih 28. I sad sam bas poprilicno zamisljena i nadam se da cu zatrudneti ovaj mesec, jer proteklih par meseci nista... Eto mozda je potrebno da sve to dodje na svoje, da se napravi taj celi neki krug i da organizam dodje na svoje.

ljubicica13

Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:41

Ljubičice, dobrodošla, i što pre ostala trudna Very Happy
Imaš ovde dosta zanimljivih tema, ali cure su u poslednje vreme skoncentrisale na Koracima, https://kutak.forumotion.com/t2632p255-korak-po-korak-na-putu-do-bete#429368 pa tamo razmenjuju iskustva.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Jelena.Liber 23/4/2014, 17:07

Zdravo svima! :)
Imala bih jedno pitanje za Vas drage dame.
Imam 24 godine, pre 2 godine sam uradila kiretazu i vise nisam odlazila kod ginekologa. Pre nekoliko dana sam otisla kod ginekologa i receno mi je da imam veliku ranu na grlicu materice i da je to posledica abortusa. Da li je moguce da za vise od 2 godine nije zarasla? Zna li neko koliko treba da to zaraste i da li cu moci da imam decu kad za to budem spremna.
Unapred zahvalna na odgovoru.

Jelena.Liber

Broj poruka : 1
Godina : 34
Datum upisa : 23.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od saska1 23/4/2014, 21:20

Jelena žao mi je neznam ništa o tim ranama,a imala sam više kiretaža .Vidi sa dr šta trebaš povodom toga,a djecu naravno da ćeš imati ima žena sa raznim problemima pa na kraju rode.Srećno .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tink 24/4/2014, 12:05

zdravo!
jelena, meni je radjena kiretaza pre dve godine, nakon toga mi je dr rekao da imam ranicu na grlicu (ali nije naveo uzrok postanka iste), i trebalo je da idem na spaljivanje, medjutim ja sam u medjuvremenu zatrudnela, ranica je ostala a trudnocu sam iznela do kraja, i evo, vec devet i po meseci uzivam sa svojim andjelkom!
sve najbolje!
tink
tink

Broj poruka : 14
Godina : 41
Datum upisa : 13.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od jelena92 25/3/2015, 11:41

Pozz svima,nova sam na ovom forumu,nadam se da sam na pravom mjestu sto se tice teme. :)

Ovako da kazem u tezama moje iskustvo...

Ove godine tacnije 19.1.2015 odradjena mi je kiretaza,u 3 mjesecu trudnoce,bebi je stalo srce,sve je je proslo bez problema,krvarila sam 20 dana posle,krvarenje je stalo,i nakon 4-5 dana sam dobila menstruaciju koja je bila normalna,trajala kao i obicno,bez bolova,sve super. Posto nakon toga moj doktor je odradio briseve (vaginalni,cervikalni,hlamediju i mikroplazmu) svi su bili uredu sem mikroplazme nadjena je bakterija ureoplazma,koja izaziva pobacaj kod zene,ja i muz smo pili lekove 10 dana i jos 10 dana pauze,pa ponovila bris koji je bio na svu srecu negativan. Kad sam otisla doktoru rekao je da je sve ok i da mu se javim kad opet ostanem trudna i da mogu odmah poceta,posto sam imala menzis... sto i radim :)

Sad me zanima da li neko ima iskustva da nakon 2,5 mjeseca posle pokusao i ostao trudan,i koko je sve proslo? Hvalaaa unapred :)
jelena92
jelena92

Broj poruka : 4
Godina : 31
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od KoMetaK 25/3/2015, 13:09

Jelena, ja bih, da sam na tvom mestu, kontrolisala miko i ureaplazmu, jer na zalsot, i pored negativnih rezultata i pored terapije, umeju da se vrate brzo. Rolling Eyes Imali smo ovde zene koje su se lecile godinama i jedva je se resile, a terapiju su pile mesecima. Bude negativan rezultat, pa posle par nedelja ili meseci opet pozitivan. Kontrolisi je stalno, da ne dodjes opet u tu situaciju. Mislim da je 2.5 meseca u redu da se nastavi, pogotovu ako ste dobili zeleno svetlo od dr, a verujem da je pogledao matericu na UZ pre toga i da se ona vratila na staro.

I, da, tesko da ovde ima zena koje su posle kiretaze pokusavale i ostale trudne prirodno, na zlaost, ovde je mnooogo veci broj zena koje idu na VTO, tako da nemoj da panicis ako ne cujes ni jedno misljenje i iskustvo, samo vi radite na bebi! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od jelena92 25/3/2015, 13:59

pa posle kiretaze,sam isla na UZ skroz mi je uredu sve noramalne velicine,ma sve extra nalaz,ja sam pre radila te nalaze,nije bilo nista,on kaze verovatno je na vreme otkrivena,proslo je mesec dana izmedju ponavljanja brisa,i ssad kad sam bila kaze mi sve je uredu,vidimo se u trudnoci,ja sam isla i privatno jos da vidim cujem misljenja,svi su rekli cekaj menzis i nastavi,sad imam strah daleko od toga bojim se,al doktor kaze psihicki se pomiri s tim i bice sve uredu,moja sestra je imala ureoplazmu istu terapiju i nije joj se vratila ali i muz je pio pa kazu nebi trebala da se vrati ako oboje pazimo. sad me malo nekad boli al doktor kaze da je to zato sto sam strasnooo uska.
jelena92
jelena92

Broj poruka : 4
Godina : 31
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Trudnoca posle kiretaze - Page 4 Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu