KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnoca posle kiretaze

+24
ljubicica13
leptirko82
Plavusica
Mica666
JocY
Marinela
Ema78
dajana00
kokolo
tink
Hajnalka
anastasia1980
saška
dragmilk
lolipop
Mirjana
tuzna bubamara
tia
dr mali pariz
Orline
lea2
Milijana
BiKsi :)
Smoki
28 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Smoki 15/6/2011, 14:24

Cao. Posto sam nova na forumu, da napisem nesto o nama. Imam 31 god. moj suprug 30. Za tri godine braka imali smo cetiri prirodne, neuspesne trudnoce,
od kojih se poslednja zavrsila prosle nedelje namernim pobacajem u 14. nedelji jer je beba imala Down Sy. Prethodne tri trudnoce su jako rano odlazile, kako kazu,
najverovatnije zbog neobjasnjivo povisenog D-dimera (dr Miljic), koji smo u cetvrtoj uspeli da regulisemo uz sc Fragmin 2.500 ij /12.h. Sto je pokazalo da
trunoca moze da se izgura do kraja. E sad, ono sto mene interesuje jesu vasa iskustva, ako ih imate, u trudnoci koja je dosla vec sledeceg ciklusa posle kiretaze. Jer mi je plan da vec tada krenemo u akciju. vođenje ljubavi [/left] Hvala unapred.
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Smoki 15/6/2011, 14:43

P.S. Mislim da nisam na pravom mestu postavila temu, ali sad ne znam da je premestim Embarassed Sorry!!!
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od BiKsi :) 15/6/2011, 22:20

Smoki, dobrodošla i što pre se ostvarila u ulozi mame!

Nisam roditelj i nemam iskustvo lično, ali znam za jednu devojku koja je prvi mesec posle spontanog ostala trudna, iako se ne preporučuje, rodila je sina prevremeno, u 6. mesecu. Mali je sada super, već ima preko godinu dana, ali ne želim ni da pomislim kako im je bilo sve one dane dok je on bio u inkubatoru i borio se da preživi! Hvala Bogu pa je uspeo, ali takav vid stresa ostavlja velike posledice. E sad, pretpostavka preranog porodjaja je što je ona odmah ostala trudna posle spontanog, mada to niko sa sigurnošću ne može utvrditi! Ali pusti matericu da se vrati u normalu, ipak je ovo stres za nju i tvoje telo, napravi pauzu bar 3 meseca, najmanje, ja bih samo više pauzirala! Ipak to duguješ svom telu, zdravlje nek ti uvek bude na prvom mestu!

Srećno dalje.

Prebaciće administratori temu gde treba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Milijana 16/6/2011, 13:04

Smoki, i ja mislim da treba sačekati neki mesec, minimum 3 kao što reče Biksi. Znam da lekari tako savetuju. Šta je tebi rekao tvoj dr?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Smoki 16/6/2011, 14:58

Posto radim na ginekoloskoj klinici i kao medicinska sestra u prilici sam da komuniciram sa velikim brojem lekara, a svi su oni nekog drugacijeg misljenja. Moja mi je konkretno rekla da sacekam 3 meseca, ali opet neki misle da se nista ne bi desilo ni da dodje do trudnoce posle jednog ciklusa ( nije da sam isla od jednog do drugog i trazila sebi najprihvatljiviji odgovor :-) vec zakljuceno iz ranijih razgovora ). Zato su me i ineresovala tudja iskustva.
A, najteze od svega mi padne kada mi pojedini lekari kazu "Ma, opusti se, najvaznije je da ti ostajes trudna". affraid
A, kako smo u poslednjem pokusaju pokazali da bi mozda moglo i da se izgura do kraja, ja ne mogu da sacekam.
I jos pri tom treba da se vratim da radim tamo gde su sve same trudne zene. Da me ne shvatite pogresno, nisam ja ljubomorna na njih nego me uhvati neka tuga... kada cu ja imati tako veliki stomak, kada cu osetiti bebu kako se pomera i svasta nesto drugo. Crying or Very sad
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 16/8/2011, 15:38

Potpuno te razumem ja sam pre 8 dana imala sponteni pobacaj u 11 nedelji trudnoce nosila sam blizance i grozno se jos uvek osecam a najgore mi je kad pomiskim da do toga moze jos doci,neznam kako cu podneti ako se to jos jednom desi.Hocu sto pre bebu a svi mi govore da sacekam barem 6 meseci,za to vreme cu izludeti... Crying or Very sad
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od BiKsi :) 16/8/2011, 15:44

Lea2 dobrodošla na naš Kutak. Žao mi je zbog spontanog, uvek me secnu te priče kad čujem, i uvek pomislim kako je ženama koje to prežive! Uh...Drži se mila, polako, vreme će učiniti da se bolje osećaš, rana će u duši sigurno uvek postojati, i daj svom telu vremena da se malo oporavi. Nemoj ga siliti. Moj predlog ti je da za to vreme možda uradiš neke analize da probaš da vidiš što je došlo do spontanog da ti se, ne daj Bože, ne ponovi. I sačekaj da se materica malo vrati u normalu. I tvoji hormoni. Eto, uradi hormone štitne žlezde, test opterećenja glukozom sa insulinemijama, i trombofilije, da sledeći put tvoja glavica bude mnogo mirnija, a to su neke od stvari koje utiču na spontani! I kad sve to uradiš, za tili čas će proći tih 6 meseci, i stići će ti nova sreća!

Sve najbolje! I da što pre budeš bolje i da što pre prodje 6 meseci i budeš ponovo trudnica! Ali ovaj put sa hepi endom!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 16/8/2011, 17:00

Puno sad svrljam po netu i nasla sam ovo/Daleko većoj opasnosti od komplikacija izložene su žene koje ostanu u drugom stanju više od dve godine posle pobačaja, pokazali su rezultati istraživanja grupe škotskih naučnika s Univeziteta u Aberdinu.

Stopa ponovnih pobačaja iznosi, kako su utvrdili naučnici, 10,3 odsto ukoliko se ostane u drugom stanju manje od šest meseci nakon prvog pobačaja, a 12,4 odsto ako je raspon veći od 24 meseca, dok stopa vanmateričnih trudnoća u prvom slučaju iznosi 0,4 odsto, a drugom 1,6 procenata.

I stopa trudnoća iznetih u redovnom roku veća je kod žena koje ostanu u drugom stanju manje od šest meseci posle pobačaja (85,2 odsto), u odnosu na one kojima se to desi nakon više od dve godine (73,3 odsto). JEL TO MOGUCE???
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Orline 16/8/2011, 17:38

Ostavi se ti statistike iz naučnih radova!

Dobro ti nama došla, lea Trudnoca posle kiretaze 275568

To što si našla, grubo zvuči, ali može i moja baba Marija da zaključi da ako posle spontanog treba dve ili više godina ženi da zanese, ona ima neki problem Laughing

Da te ne prepadnem, znaju me ovde cure da se volim šaliti.
Znam kroz šta prolaziš...I mnoge devojke odavde.

Najčešće posle prvog spontanog dolazi do prirodne sasvim normalne donešene trudnoće. I onaj procenat od deset posto rizika okreni u 90 posto uspeha. Uvek postoji rizik od spontanog, i kod prve trudnoće uredne, naredna može tako da se završi.

Poslednje što sam čula je da je potrebna pauza od tri meseca. a trebaće ti, veruj mi. Da se oporavi i psiha i organizam. To je posle drugog ciklusa kad dobiješ M

Mi smo tu da damo vetar u ledja i navijamo Very Happy
SRETNO
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 16/8/2011, 17:53

Hvala ti sad si me malo smirila,cekacu ta 3 meseca posto sam psihicki na kraju samo listam po netu sta pisu ljudi a to me jos vise uznemiri.
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dr mali pariz 16/8/2011, 20:58

Lea2,dobrodošla i srećno u daljim poduhvatima Trudnoca posle kiretaze 338438
Grozno je to što ti se desilo,ali sebi daj oduška,i vreme iskoristi za pretrage koje ti je Bixi navela.
Ne unosi se mnogo u procente i izvode sa neta,jer smo mi ipak-jedinke,svaka za sebe.Otkrij problem koji je do pobačaja doveo,i mirno kreni u ostvarenje svog cilja!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 16/8/2011, 21:02

Cao hvala ti na savetima.Imam jos jedno pitanje ako neko zna neka mi odgovori,kolko traje krvarenje posle pobacaja i kad mogu ocekivati prvu menstruaciju?posto mi je juce prestalo krvarenje a danas sam dizala teske stvari i pocela sam jako da krvarim.POZZZ
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tia 17/8/2011, 15:03

sta god da bude zelim ti srecu...
tia
tia

Broj poruka : 9
Godina : 34
Datum upisa : 06.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 17/8/2011, 15:13

Hvala tia...
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tuzna bubamara 14/9/2011, 16:24

lea2 ::Cao hvala ti na savetima.Imam jos jedno pitanje ako neko zna neka mi odgovori,kolko traje krvarenje posle pobacaja i kad mogu ocekivati prvu menstruaciju?posto mi je juce prestalo krvarenje a danas sam dizala teske stvari i pocela sam jako da krvarim.POZZZ



meni je poslije kiretaze trajalo do 12 dana...5 maja sam imala kiretazu nakon utvrddjenog MISSED AB Sad((((....poslije toga sam dobila menstruaciju 26 juna.
tuzna bubamara
tuzna bubamara

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty trudnoca posle kiretaze

Počalji od tuzna bubamara 14/9/2011, 16:32

Drage moje, evo citam i placem ;(. Ja sam prije 3 mjeseca imala kiretazu , trudnoca nije uspjela jer je dijagnoziran MISSED Ab.to mi je doktor rekao u dr mj trudnoce. Sad sam opet trudna, ali doktor nije uspio vidjet plod vec samo mjesak...a kaze da sam u petoj sedmici...rekao mi da dodjem za 7 dana, strasno sam zabrinuta. trebam ici sutra, a pojavilo se i blago krvarenje , tamnije boje...kazu da i to moze biti normalno u ranoj trudnoci... moja prijateljica je imala krvarenje i rodila je zdravu bebu na kraju.. kako god ja sam strasno zabrinuta...jako zelim bebu...i ne mogu da shvatim zene koje namjerno prekinu trudnocu Sad(((((((((((((((((((((
tuzna bubamara
tuzna bubamara

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tuzna bubamara 14/9/2011, 16:33

i da, uopste nije bilo krvarenja u prethodnoj trudnoci, cak je doktor u 1 mjesecu rekao da je trudnocca zdrava..
tuzna bubamara
tuzna bubamara

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tuzna bubamara 14/9/2011, 16:34

Sad
tuzna bubamara
tuzna bubamara

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Mirjana 14/9/2011, 16:42

Draga tužna drugarice, ja se nadam da će ovoga puta biti sve u redu! molitva molitva molitva
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od tuzna bubamara 14/9/2011, 18:39

hvala osmeh srce divne ste sve
tuzna bubamara
tuzna bubamara

Broj poruka : 5
Datum upisa : 14.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dr mali pariz 14/9/2011, 19:26

Mirjana ::Draga tužna drugarice, ja se nadam da će ovoga puta biti sve u redu! Trudnoca posle kiretaze 38642 Trudnoca posle kiretaze 38642 Trudnoca posle kiretaze 38642
potpisujem Trudnoca posle kiretaze 561840 i dodajem,da se samo nadam da si neke pretrage posle tog spontanog uradila,kako bi predupredila neki novi.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lolipop 14/9/2011, 21:09

Mirjana ::Draga tužna drugarice, ja se nadam da će ovoga puta biti sve u redu! molitva molitva molitva

Potpisujem, mislim na tebe
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od dragmilk 15/9/2011, 15:55

Ja sam u sestoj nedelji imala braonkasto krvarenje koje je trajalo par dana. Za sad je sve ok, u 18 sam nedelji i nosim blizance. I ja sam tada bila u totalnoj panici.
Nadam da ce sa tvojom bebicom biti sve u redu molitva molitva molitva
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 48
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od saška 11/10/2011, 13:32

ja sam imala sedam spontanih dijagnoza urođene trombofilije i povećana antitijela na štitnjaču i uz odgovarajuću terapiju nisam uspjela tako da mi sad sumnjaju na imunologiju i preporučen miu je imunoglobulin pre sledeće trudnoće. Ako ima ko sa saličnim problemom molilm da mi se javi.

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od lea2 17/10/2011, 10:35

Cao smoki jesi uspela opet da zatrudnis posle kiretaze?ja cekam ovaj mesec rezultate i jako sam nervozna posto smo malo pozurili odmah posle 1 redovne mens.pozzz
lea2
lea2

Broj poruka : 21
Godina : 36
Location : Slovenj Gradec Slovenia
Datum upisa : 16.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnoca posle kiretaze Empty Re: Trudnoca posle kiretaze

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu