KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zrno njeznosti raste

+60
leptirko82
SoJa
SannI-AlL
missile
Sofka
JAmajka
nena beba
makababy
korpica
cicsa80
snedra
Masha UK
MAAKKI
mamajednogprinca
Mrvica
cici
Tanja83
cufta
Mali Princ
Mirjana
tuli
HappyGirl
naca
dragana76ns
bobica83
zoxa
bokica
gea
KoMetaK
adriatika
caci
Sami
Cupava
Zoka83
buby
Simona
Republica
lena
bak
Danicab1
cipiripi
lolipop
maus
bebko
Nefertari
BiKsi :)
dr mali pariz
djole42
maja76
MARA
Sneza
Struzzo
Pakki
Orline
nesalela
brinbili
catherine290505
Tinche
Milijana
Shizika
64 posters

Strana 31 od 39 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 39  Sledeći

Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 01:01

Nisam odavno ovde pisala pa ne znam ni kako da zapochnem.
Ariana jeste porasla, sa 2 godine je imala neshto ispod 13kg a visinu smo joj mjerili kuci, nije bash pouzdano, oko 89,5cm. Ima bash velike shake i stopala shto primjetim tek kad je pored druge djece slichnog uzrasta. U drushttvu je pochela da studira djecu, vidim da procjenjuje moze li im oteti igrachke ili im mora svoje prepustiti. Usavrshila je i neki oblik "uljudnog" otimanja, naime ako ne'ko (pa i odrasli) drzhi predmet a njime se ne zabavlja, ona pridje, uzme to i kazhe "Thank you!". Rolling Eyes Jako je razgovorichna (malo je naprednija s nashim jezikom nego engleskim), drushtvena, pokushava zapocheti komunikaciju i bude razocharana kad joj se ne uzvrati. Ima i neku gestikulaciju, ne znam otkud je pokupila, malo djeluje teatralno. Laughing
O sebi pricha u trecem licu, a chesto se pretvara da je neki lik sa TVa i sl., recimo sam joj par puta na Youtube pustila 2 pjesmice iz Kekeca pa je danima bila Kekec, shetkala po vrtu drzeci shtap od slomljene metle. Rado sjedi na noshi (al' da joj chitam knjige dok chekamo ulov), dam joj papir da se posushi sprijeda, a ona sheta sa papirom izmedju nogu do WC sholje, kazhe "Kao medo i jaje" (u "Masha & medo") Laughing . Inache josh je nisam naviknula bez pelene jer se nije bash sasvim proljepshalo vrijeme, nisam hrabra da joj obuchem samo gacice kad bi se smrzula ako se upishki. U zadnje 3 noci jednom se probudila s mokrom a 2x sa sasvim suhom pelenom.
Voli da se ljudi ukljuche u zabavu, u lokalnom Djechjem Centru gdje barem jednom sedmichno pohadjamo aktivnosti za djecu bila je prisutna jedna vaspitachica posvecena djetetu sa specijalnim potrebama. Dok smo svi pjevali i tapshali rukama ona je posmatrala tog klinca i ozbiljnog lica neshto
zapisivala. Ariana joj je prishla i pred njom pjevala dok se zena nije ukljuchila, nije bilo nachina da je ignorira.
Ne voli ni kad ja glasnije pricham, prije par mjeseci sam izgubila strpljenje i neshto kratko se izvikala na muza. On se pokupio u kuhinju a Ariana brzo za njim, pomilovala ga po koljenu i kaze "It' all right, tata." Onda je pozurila do mene i uputila mi osmjeh da me oraspolozi, totalno me raznjezila i posramila Embarassed . Nastojim pred njom malo bolje kontrolirati svoj temperament.
Prije neki dan smo gledale "Loleka i Boleka", epizoda sa Ruznim pachetom. Mislila sam da su opet neshto iskarikirali i da nece biti tuzno. No medjutim... malo joj pojasnim radnju i kako ni'ko nece da se igra sa njim, a ona se rasplakala, gleda ekran i teku joj suze. Dusha mila, bilo mi teshko jer plache, a opet i drago jer ona osjeca empatiju. Bit' ce dobar chovijek.
Moram predahnuti.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 01:21

Imali smo i jedan nesretan incident pochetkom februara. Ariana je pala drzeci staklenu teglicu u ruci, posjekla je dlan. No Naravno, sve moja krivica. Ishli smo u hitnu, jedva joj uradishe snimak da vide ima li josh stakla. Oko ponoci zakljuche da je moraju uspavati kako bi joj ranu zalijepili flasterchicima jer je tako stegla prste. U 1:10 uspijem joj na shpricu dati odabrani sedativ i konachno je zaspala u 2:10 ujutro! Shocked Jbt, mi smo se nekoc drogirali da ostanemo budni do tog doba! v
Rana je uredno zarasla, ozhiljak se vidi na sred dlana (ipak na lijevoj ruci a ona je deshnjak). I dan-danas strepi od padova, ako ima shanse zaklopi ruku i dochekuje se na stegnute shake. Onda odmah provjerava je li unutra ima "kuv".
Eto, to mi se kao dadilji nikad ne bi dogodilo, a sa svojim djetetom sam riskirala i moment nepaznje je doveo do nesrece. A vec godinu dana je odvrtala i zavrtala taj poklopac i "jela dzem" "kao medo". Sad sam malo opreznija sa rizicima, neka iskustva je bolje ne imati.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 01:56

Slichice od prethodnih mjeseci
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 02:01

Prvo ( jedino dosad Very Happy ) samoinicijativno pospremanje igrachaka: bila se naljutila na mene kad sam odbila uraditi neshto shto je trazila, pa je demonstrativno izbacila iz kutija teshke drvene igrachke i unutra nabacala mekane igrachke sa sofe.
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
sreca
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 02:15

Ja da ti poziram?
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Omiljeni kompanjon na putovanjima:
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Ako malo okrenem kapu s jedne strane je kao strashna ajkula:
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 5/5/2013, 02:21

Pazhljivi odabir literature za sjedenje na noshi:
[img][Only admins are allowed to see this image][/img]
Valjamo se neki dan po krevetu, golicamo i mazimo, ja da cu je privuci sebi u josh jedan zagrljaj a ona meni poluljutito: "Dosta je bilo!". Very Happy
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od djole42 5/5/2013, 08:54

Uzivala sam čitajući i zamišljajući svaku scenu a ondaK su stigle sličice i tu sam se raspametila srca srca srca

Medenica !
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od MARA 5/5/2013, 09:46

Sifo ona je preslatka,jedna damica,ali prava vravcijata.
Stajling ocaravajuci,mnogo mi se dopada kako je oblacis.
Ljubim ja taj dlan,jbg desi se,jednostavno tako je moralo,vazno je da je sad dobro
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od BiKsi :) 5/5/2013, 10:15

Ajoj kakva je dusa mila, emotivna! [Only admins are allowed to see this image]
Kako je ona porasla, promenila lik,uobzbiljila se, vise nije beba bebic! Mackica! Kao lutka je! Nosic kao tacka! [Only admins are allowed to see this image]

Ljubim vas puno, drugarice moje mile! Pisi cesce Shizo, ne daj da se ovako pozelimo i tebe i deteta! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od nena beba 6/5/2013, 18:36

Siz pročitah u letu tvoje postove još juče, al nikako da sednem da na miru napišem utiske.
Evo sad tek.
Elem, ona je tako autentična! To mi je najjači utisak. Još pominjes teatralnost... Zamišljam je kao umetnicu kad poraste, slikarsku ili glumicu... Znam sa je njen stajling mamin ukus, al ona to tako dobro nosi. I da, promenila se likom....
Što se nose tiče u istoj smo fazi, al mi sticajem okolnosti evo dva dana poslani u gaće... Pisaću kad stignem u dnevniku
Knjiga na nosi je odličan izbor... Moje malo nju malo kockice,slagalice, a ti nastaje problem. Ustaju da dohvate...
Epizoda sa teglom, ne ponovila se. Kod nas slično sa keramickom soljom (mama se opustila previše), al srećom bez posledica... Al nekako kapiraju sta je opasno kad se desi... Korisno je
Imam pitanje. Kako postizes suvu pelenu noću? Ne pije mleko ni vodu koji sat pre spavanja? Moje baš locu vodu ovih dana... Suvu pelenu nikad nismo imali ujutru...
Uh
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od cufta 6/5/2013, 21:04

Shizi, šokirana sam. ONA JE PREKOPIRANA T I !!!!!

Tvoj izgled, tvoja građa, tvoja gestikulacija, tvoja mimika..... ponašanje koje opisuješ kod nje.....neverovatno!!!!!!!!!!!!!! kada sam vas videla pre godinu dana, nije mi ličila, sada.....

Incidenti su izgleda neminovni. i mi smo imali sa laktom, sprečiš nesreće 100 puta, 101. put se desi nešto. lakše, teže......



cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od dr mali pariz 6/5/2013, 21:23

Au ženo,bre!!
Stvarno nema smisla što tako retko pišeš,jer tako preneseš doživljaj svog deteta,da uvek ostanem nema ,a puna emocija-i to ti uvek kažem. Ona je tako porasla-duša jedna. Skroz deugačija i lepša!
i dalje su ljubičasta i crna favorit boje...
Mama,dosta je bilo?!
e, zbog toga treba zanemariti sva moguća majčinska opterećenja,najčwšće neopravdana,i uživati,zaboga,samo uživati sa svojom decom,o Bože kako brzo odrastu...
Šiz,prelepa je,ali fotka iz profila-
črće malog-
fascinirala me skrkz-kao i njen opisan karakter.
ljubimo vas
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od maus 7/5/2013, 12:18

Jao Ariana lepoto mila!!!!
Slatkisu osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Sladak ti drugar za putovanje i kapica i jako je bitan odabir literaure za sedenje na nosi yes yes yes
Zao mi je sto si se rasekla. Ljubim rucicu da sto pre prodje.
Siz, daj, stvarno cesce svracaj na ove strane i pisi o vama, salji slike. Uzivancija je i citati i gledati sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od dragana76ns 21/5/2013, 00:03

Eh...odavno me nema kod vas, a vi veliki, ljubicastveni i prelatki sunny
[Only admins are allowed to see this image]
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od dragana76ns 21/5/2013, 00:06

preslatki*
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od bak 21/5/2013, 09:57

Velika ljubicanstvena devojcica srca srca srca

tebe je tako divno citati osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Mirjana 21/5/2013, 13:45

Jesi dugo zabušavala, ali sve si nadoknadila likeit
Da ne ponavljam sve što su cure rekle, isto mislim, uživala sam yes
A Zrno više nije zrno, već prelepa devojčica srca anđeo
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od dr mali pariz 28/6/2013, 22:35

Dakle-stvarno čekaš polazak u školu?
Kad putujete? daj neku reč.
ljubim!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od maus 3/7/2013, 09:33

dr mali pariz ::Dakle-stvarno čekaš polazak u školu?
Kad putujete? daj neku reč.
ljubim!

da daaaaaaaaaaa:aa79: 
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Shizika 8/7/2013, 00:50

Jeste, prorijedila sam dolaske na RD uopceno, a sve rjedje pishem i u Arianinom dnevniku. Nemam koncentracije za duge postove, a ne znam pisati sazeto. Na druge teme je lako: uletish, prochitash, napishesh prvi/najjachi dojam.
Djole, Maro, Biksi, Maus, Parizanko Dragana, Bak, Mirjana, hvala vam! cveće 
Ma kako Cufto vidish da lichi na mene, ja je studiram i mislim da na licu ima samo moje obrve/sljepoochnice? Mozda pravimo iste grimase, ali ja imam slike sa klincima s kojima radim i isti sluchaj - nakon odredjenog vremena pochnemo slagati iste face! Very Happy  Mozda ima neke moje manire.
Neno, dopada mi se ovaj izraz "autentichna". Tako je i ja nekako dozivljavam nakon vishe od 2 godine. Nekako je bash svoja i teshko mi je da je "oblikujem". Pravila ponashanja bash mora da ukapira zashto da bi ih prihvatila. Zudi za nezavisnoshcu i npr. opire se koliko moze da drzi ruku preko ulice. A za stil shto pishesh - tu smo se nashle na pola puta: malo ja gledam kakav je ona tip i shta bi joj pristajalo; malo ja kupim shto mi se jako dopada i uvjeravam je da joj odlichno stoji. Laughing 
Inache je bash nezgodno naci praktichnu odjecu za djevojchice, ove godine sam joj kupila sandale za djechake.
A Mala i Maus, u pravu ste i za shkolu, imali smo paniku i u vezi toga jer se uskoro moramo nastaniti u blizini neke pristojne shkole poshto nam se adresa mora pojaviti na poreznim papirima lokalne uprave. Rolling Eyes  Najomiljenije shkole su pod rukovodstvom Engleske Crkve (kaze mm da je to najbolja opcija nakon ateizma Laughing ) pa smo ukapirali da nam nije garancija da ce primiti Arianu samo radi blizine kad mi ne idemo u crkvu.
Sreca u nesreci je da je nasha najbliza shkola dobila novog, veoma sposobnog upravnika i pochela se oporavljati od najgoreg statusa. Najveci problem je bilo medjusobno zlostavljanje i maltretiranje klinaca. I eto odluchismo stati u nashoj kucici, a aplicirati mozemo za 3 shkole.
Ariana je dobila mjesto za pretshkolsko, samo jedno jutro u sedmici, pochetkom januara. Chekamo da chujemo i od lokalnog Centra za djecu, ovde drzava placa 15 sati sedmichno nakon 3eg rodjendana. Do tada ce Ariana nauchiti nachine sporazumijevanja i diplomacije pa ce se lakshe snaci sa vrshnjacima.
Ja obozavam provoditi vrijeme s njom, narochito kad mi ne vise za vratom usisivach, pegla i varjacha. Nauchila me je da to moze prichekati.


Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od cufta 8/7/2013, 10:13

Da, da, jeste "svoja", i to je super. I ista ti je, nemaš ti pojma da gledaš zagrljaj 

Znaš Šiz, ja sam te na kratko upoznala i znam te sa foruma, Arijani je nagrada što je ista ti!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od djole42 8/7/2013, 10:34

Shizika ::
Ja obozavam provoditi vrijeme s njom, narochito kad mi ne vise za vratom usisivach, pegla i varjacha. Nauchila me je da to moze prichekati.

Ovo mi se jako svidja i bravo za Arijanu učiteljicu as 
Kad se setim svog detinjstva uvek mi je tata u glavi ,kako se igra sa nama ,vodi nas svuda ....mame nema nigde ...ona je uvek koristila kad smo mi van kuće da počisti .....Sećam se samo maminog pogleda kad mi ne daj Bože nešto ispadne dok jedem .....


djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od dr mali pariz 8/7/2013, 15:00

E... Đole...ništa reći neću.
Ariana, drugarice,znala sam da će se maman javiti kad kreneš u školu.
Svašta je u toj pustoj Londri-iako niste tu baš- drugačije...čudnije...škole pod upravom crkve,vrtića gratis 15 sati,ostalo se plaća-nešto zgodno,nešto izopačeno,ali Ariana je ...cura prava. Maman te,srce milo, opisuje ko osnovca-pravog svojeglavog-pa mi sve čudno. Ona mamu prevaspitava-e-tu skidam kapu. Nikad nisam shvatala one koji kažu- neka,nek pričeka pegla-ima se za to vremena...ne znam. Ako ne završim sve to-a nisam baš preterenjakuša, ko će to završiti umesto mene?? niko-samo će gomile veša za pegnje,sudova za pranje i prljavih podova biti više i veće.
I ja žudim za tom vrstom prevaspitanja.
Ljubim slatkaču malu,a curu našu veliku. Časti nekad i nekom fotkom-i na odmoru se lepo provedite!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od caci 8/7/2013, 15:22

Arijana vec krece u predkolsku...ka vreme brzo leti yes 
Drago mi je da ste se nasli,dali na pola puta ili tamo negde blize tebi ili blize njoj nije ni bitno.yes 
da se neponavljam mislim isto ko i parizanka...svak ti cast za ono"moze da priceka" likeit 
Ljubim medenu malu slatku Arianu ljubav 
Verujem da cete naparviti pravi izbor za skolicu yes 
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od BiKsi :) 8/7/2013, 19:28

Da vas ljubim velike male šmizle moje! Uskoro očekujem da se javi Ariana, i da ispiše koju o tebi, kako ti nju opisa!lol! lol!  Ljubim vas ljubičaste i volim!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zrno njeznosti raste - Page 31 Empty Re: Zrno njeznosti raste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 39 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu