KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

+10
Zoka83
Mali Princ
maki79
Malina
dr mali pariz
lilly13
lena
Orline
dragmilk
Bokicalepotica
14 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od maza1972 6/2/2012, 19:59

od Nataša Danas u 4:20 pm

Devojke, znate li možda da li ovom metodom mogu da se primete i priraslice, miomi, endometrioza ili eventualno neki drugi problemi ili se samo vidi da li su prohodni jajovodi ili ne?
Ovo što navodiš se može videti histeroskopijom i laparoskopijom.Ja mislim da se ovom metodom proverava samo prohodnost jajovoda i eventualno tip materice.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mirjana 6/2/2012, 20:33

Kod nas košta 200e. Mene je zabolelo na sekund samo, kada mi je ubrizgavan kontrast u jedan jajovod. Dr je odmah rekao sestri da stane. Ubrizgavanje u drugi nisam osetila, a taj je bio prohodan. I nije mi visila glava Very Happy To si se ti Boki sama nešto nakrivila Wink
Meni su na laparaskopiji videli da su rogovi (vrhovi) jajovoda zatvoreni, uzeli uzorak, poslali na histopatološku analizu gde su izolovani fragmenti tkiva endometrioze. Ovo poslednje što sam napisala bi nekom drk-u verovatno bilo jako smešto napisano, ali meni je bitno da razumete. Posle te laparaskopije sam opet lečila endometriozu. Zato sam i išla UZ HSG da vidimo da li je došlo do poboljšanja.
Ali, dr Bjelica sa drugostepene komisije (Betanija) kaže da to još uvek nije zvanično priznata metoda, već su prepisali rezultat sa laparaskopije gde stoji da su oba neprohodna. Shocked Dok vidim u BGD-u na komisijama priznaju.
Znači, metodu preporučujem, ali devojke koje se spremaju za VTO o trošku države, a žive na teritoriji Vojvodine, prvo nek se raspitaju da li je komisija počela priznavati rezultate ove metode.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od M. 23/4/2012, 21:46

Ja sam radila u Jevremovoj. Trajalo je 10 minuta, ništa nije bolelo i rezultat je super.

Ja sam visila naglavačke kao Bokica lepotica Very Happy
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 24/4/2012, 12:10

Bas mi je drago.Pozdrav! g
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 24/4/2012, 12:16

Bokice, oma da si otišla na trudničke, danima brinemo za tebe. Raport, moliću lepo lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 3 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu