KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

+10
Zoka83
Mali Princ
maki79
Malina
dr mali pariz
lilly13
lena
Orline
dragmilk
Bokicalepotica
14 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 27/3/2011, 00:49

Da li je neko cuo za ovu metodu? Slicna je HSG - u. Ja bi trebala da je radim u Jevremovoj.Ono sto sam procitala na netu i cula od doktorke je da ova metoda nije bolna, radi se bez anestezije. Ispituje se prohodnost jajovoda,unutrasnjost materice da li ima nekih mioma,polipa,neravnina koje mogu sprecavati trudnocu i to pod kontrolom UZ. Za razliku od hsga nema zracenja,bezbolna je i koristi se fizioloski rastvor kao kontrastno sredstvo a ne jodni kontrast ( hsg ).Inace u svetu ova metoda je potisnula HSG.Ako je neko radio neka se javi zanima me da li je sve stvarno tako, jer ako jeste onda to i nije tako lose,hocu reci odlicno je samo da ne radim hsg i bez veze ulazim u anesteziju( ne bi da me boli ).


Poslednji put izmenio Bokicalepotica dana 1/7/2011, 21:27, izmenio ukupno 2 puta
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od dragmilk 1/4/2011, 22:36

Sonohisterografija - to je analiza koju sam ja radila.
Tekst preuzet sa sajta Americke klinike:
"Sonohisterografija (saline infusion sonohysterography ili sonohisterogram) odnosi se na ultrazvučni pregled materične duplje u koju se ubrizgava fiziološki rastvor.

SONOHISTEROGRAFIJA nije isto što i HISTEROSALPINGOGRAFIJA (HSG). Histerosalpingografija podrazumeva fluoroskopski pregled materične duplje i šupljine jajovoda uz pomoć radiološkog kontrasta koji se ubrizgava kroz kanal grlića materice.

Sonohisterografija poboljšava detekciju patoloških promena materične duplje i sluzokože, polipa, hiperplazije, carcinoma, mioma i priraslica"

Mene je bolelo kao malo jaci menstrualni bol. Kratko traje i nije nista strasno. Radila sam bez anestezije. Ali ovom metodom se ne moze videti stanje u jajovodima, samo stanje u materici.

Pozz
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 48
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 1/4/2011, 23:02

Moja dr hoce da mi radi to da bi videla prohodnost jajovoda,zato sto se prilikom ubrizgavanja fiziol. rastvora prati njegovo kretanje koje ide i prema jajovodima i na UZ se vidi kako prolazi ili ne prolazi kroz jajovode.Posto meni treba samo prohodnost jajovoda ne unutrasnjost,da bi radila inseminaciju.Ali me zanima kako si ti to sve podnela,dr mi kaze ne boli i bez anestezije je.A ti kazes da te je bolelo kao menstr. bolovi,mislis da je ok da ne treba da idem sa anestezijom.Koliko traje.Izvini ali bas se nesto plasim cula sam da je HSG bolan,pa reko da li je bolan kao i to ili ipak nije takokao kod HSG.Izvini ali bas sam uplasena.Pozdrav.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od dragmilk 2/4/2011, 10:29

Sonohisterografija nije ista procedura kao sto ti treba da radis, tako da ja ne mogu da ti kazem da li ce tebe da boli taj postupak, kad ja to nisam radila. Meni je fizioloski rastvor ubrizgan kroz grlic materice, da bi se videlo stanje u materici.
A i razliciti ljudi imaju razlicit prag bola. Kad sam nakon sonohisterografije radila biopsiju sluzokoze materice, to je bolelo kao sam djavo, ali opet nije dugo trajalo pa se moglo izdrzati.
Sigurno da nece biti prijatno tokom intervencije, ali opet mislim da je bolje da radis nesto pomocu ultrazvuka, nego pomocu rentgena i kontrasta koji ti ubacuju u stomak.
Ako ti dr. kaze da nece boleti, sigurno je da to nije 100% istina, ali mislim da nece biti strasno.
Pozz
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 48
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 2/4/2011, 12:44

Ali to je ista metoda sonohister.i HYCOSY.Ima svuda na netu samo je HYCOSY skracenica na engleskom i meni ce ubaciti u matericu taj fizioloski zato te i pitam,kad taj kontrast tj. fizioloski udje u matericu i vidi mi se naravno stanje materice i mora da dodje do jajovoda nema sanse da ostane samo tu u materici to je ipak tecnost ona se razliva.Zato me i zanima kako je bilo dok su ti to radili a ne biopsiju.Pozdrav!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 2/4/2011, 12:44

Tema se i zove tako!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 5/4/2011, 15:23

Bokice, ja nisam radila histerosonografiju (ima različitih naziva u dr žargonu, ali čim ima sono u reči, znači da je ultrazvučna metoda)
Meni su radili histeroskopiju. Bol postoji, ali je podnošljiv, u nekim momentima bude malo jači, a histeroskopija je bolnija od te metode, mislim.

Jedina "falinka" kolio ja kapiram je što to vidi samo dr koji radi. Ako promeniš ustanovu, oni obično ne priznaju jer nemaju snimak kao kod HSG-a. Zato je HSG na ovim prostorima HSG još prioritet.
Ukoliko nisu nešto promenili u medjuvremenu pa imaju i neki film snimljen posle toga koji ti daju na CD-u
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 5/4/2011, 15:42

E pa da, ti si radila SKOPIJU a ne SONO ( histeroskopija i sonohisterografija)su dve razlicite stvari. Nisi se u pocetku tako izrazila. Mislila sam da si radila i ti Sono sta god(sonohisterografiju ili sonohisterosalpingografija) a ne histeroskopiju.Imaju slican naziv.Skopija znaci da se ulazi sa optickim instrumentom,a kod sono se ubacuje kontrast pa se pravi snimak pod UZ. "Sonohisterografija nije ista procedura kao sto ti treba da radis" tako si mi napisala u prethodnom postu a ja bas to treba da radim.A kad si to napisala dala si do znanja meni da si ti to radila.Tema je za one koji su radili sonohisterografiju. Zanimaju me ta iskustva.Bez ljutnje,ali bas sam u frci.Pozdrav!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 5/4/2011, 15:48

Vidim koja je tema. I vidim da si u frci Very Happy Normalno je. Nisam ti ja pisala prethodne postove, ovo je moj prvi post na ovoj temi. Htela sam da te utešim da ne boli jako, jer sam ja radila histeroskopiju, i taj instrument kojim se ulazi u matericu je malo deblji, što znači i bolniji, a isto se ubrizgava fiziološki rastvor. Ali meni je bilo podnošljivo čak i sa tim debljim instrumentom. Znači tebe neće mnogo da boli, jedva malo. Nemoj da se ljutiš, htela sam da ti pojasnim i da te smirim.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 5/4/2011, 15:50

I mislim da na kutku niko nije radio hycosy, baš iz razloga što kod HSG-a postoji snimak koji može i neko drugi da protumači. Ovde su cure radile ili HSG ili histeroskopiju. Ja se nadam da tebi neće ni trebati dalje pretrage i da ćeš ubrzo postati mama
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 5/4/2011, 19:00

Orline IZVINI MOLIM TE pobrkala sam te sa dragmilk[b].Posto mi njeni postovi nisu bas jasni.Pa sam se malo moram priznati grrr iznervirala Embarassed Da sad mi je sve jasnije.Hvala ti puno!!!!!!!!!!!! Nadam se da cu kao prva koja je iskusila ovu noviju metodu,kad zavrsim podeliti to i sa drugim devojkama.Ako ti kazes da ne bi trebalo mnogo da boli,posto je tvoj " instrument" bio deblji,ja se zaista nadam da je tako.Izvini jos jednom. love cvet
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 5/4/2011, 19:23

Wink
Nema problema, niko ovde uglavnom i ne misli ništa loše, samo neko je jasniji sa porukama, neko malo manje. Ajde ti to uradi, pa da lepo bude neko sa tim iskustvom.
koliko vidim, dragmilk je radila vrlo slično, samo što su joj nakon ubrizgavanja fiziološkog rastvora gledali unutrašnjost materice, a tebi će da posmatraju i da li fiziološki prolazi u trbuh kroz jajovode. Ako nju nije bolelo, neće ni tebe Very Happy
Eto, vas dve ste prve koje će da prenesu svoje iskustvo, a doktori unose zabunu sa svojim različitim nazivima i skraćenicama Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 5/4/2011, 19:28

Hvala ti bas si osmeh srce
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od lena 5/4/2011, 19:43

orline :: Ajde ti to uradi, pa da lepo bude neko sa tim iskustvom.

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG 561840
Lepotice, i ja sam svojevremeno imala slicnu dilemu kao i ti, tj. htela sam da izbegnem klasican HSG i da idem na taj, da uprostimo, ultrazvucni HSG. Nisam naisla ni na koga na Kutku ko je tu metodu probao, a saznala sam jedino da se u Bgd-u radi u Jevremovoj i na klinici Papic (i jos nekoj, mozda). Cena je tad bila oko 30.000 din. prilicno...
Inace, ne bi trebalo da boli... mozda malo, a i to je individulano...a daju valjda nesto i protiv bolova!

Raspitivala sam se kod raznih dr, pisala i dr Radoncicu u Zgb (znaju devojke ko je) i svi su rekli isto: klasican HSG je ipak pouzdaniji (mada je i njegova tacnost oko 65%), ostaje snimak (manje zavisi od onoga ko je za UZ-om, "citaca", sonografera), a i donekle ima terapeutsko dejstvo (da "otpusi" jajovode)... ma na W svi koriste UZ HSG... Elem, ja uradih klasican HSG i sve je proslo ok.

U svakom slucaju, zelim ti srecu!!!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 5/4/2011, 23:20

Lena hvala puno na informacijama.Znaci i ti si bila u istoj situaciji, tako da znas i gde se dvoumim.Moja dr doktor je iz jevremove pa mi je savetovala da uradim "uz hsg" i ujedno inseminaciju,naravno ako budu prohodni jajovodi.Tako da sam zelela da se raspitam malo da li je neko to radio.Zato sam i otvorila ovu temu,videla sam da malo devojaka zna za ovu metodu i uglavnom je nisu ni radili.Naravno zbog toga mi je veoma zao,zato sto cu ipak ja morati to nekako da uradim medju prvima na forumu.Veliki pozdrav!! Crying or Very sad
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od lilly13 8/4/2011, 22:34

žao mi je što ti niko ne može pružiti informaciju, ali će tvoje iskustvo drugima puno značiti
Nadam se da ti neće biti bolno i da će sve proći uredu.

zagrljaj
Sretno
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 9/4/2011, 11:24

Hvala puno Lilly13.Pozdrav!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/4/2011, 18:48

Nista od hycosy ovog meseca,radicu sledeceg pa se javljam!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 16/5/2011, 14:40

Evo mene opet,ove nedelje radim UZ hsg,pa vam javljam kako je bilo.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od dr mali pariz 16/5/2011, 20:49

Srećno Boki! HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Orline 16/5/2011, 21:54

Bokice, samo napred HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG 512172
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 17/5/2011, 15:27

Hvala puno devojke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 22/5/2011, 19:10

Evo napokon sam radila UZ HSG u jevremovoj i iskustvo je stvarno pozitivno sto ne mogu reci i za nalaz.Nista me nije bolelo,radili su sa glukozom a ne sa jodnim kontrastom bez anestezije i naravno bez zracenja i sve se lepo vidi na ekranu.Inace jajovodi su mi neprohodni idem na VTO.Jedan mi je jajovod skoro ceo prohodan i to sam bas videla na ekranu i videla sam kako se materica puni tecnoscu.A drugi je ceo neprohodan.U svakom slucaju je za preporuku.Tako da ako se neko razmislja slobodno ne mora vise da se muci oko odluke.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 22/5/2011, 19:12

A da ne pricam o uslovima u jevremovoj i svima koji su bili ljubazni,sve pohvale za osoblje!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Malina 22/5/2011, 19:45

Nisam znala da to tako lepo moze da se vidi. Meni je nekoliko doktora, kada sam zelela da idem na taj uz hsg, umesto onog obicnog, reklo da nije bas pouzdan i da se ne vidi najbolje. Pa, na kraju nisam ni otisla na taj, a eto, mogla sam.
Bokice, sta ti rade sa tom glukozom? Opisi malo. Ubrizgavaju kao kontrast ili...?
I Bokice, nije da su neprohodni, nego neprohodan, nemoj tako. I sa jednim moze doci do prirodne trudnoce cak! Very Happy
A uslovi su im stvarno odlicni, tu se slazem sa tobom. Nekad me i to pokoleba u promeni doktora. Deluje mi kao da bih isla s konja na magarca lol!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu