KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Menstruacija posle porođaja

+14
ragaco
LaFolie
Sofija Veks
Strumfeta78
BiKsi :)
Botox
heart84
Tinche
Orline
Milijana
penelope
lilly13
nesalela
Sneza
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Menstruacija posle porođaja

Počalji od Sneza 15/3/2011, 20:26

Kako to izgleda? Bila sam kod dr. pre par dana, doduše nije me pregledala UZ nego samo onako, ispipkala, kaže sve je OK. Međutim, meni se pre 2 dana pojavilo neko krvaruckanje, nije sveža krv, nego braonkasta, juče ništa, danas opet affraid braon krvarenje. Još uvek dojim, rekla sam joj da mi se to povremeno pojavi a ona reče da su u pitanju hormoni.
Da li je neko od vas imao slično iskustvo?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od nesalela 15/3/2011, 22:05

Ja sam imala tako nešto, a čini mi se kada se premorim skroz na skroz pojavi mi se to braonkasto ali dokle je trajalo ne mogu ti reći ali baš baš premorena sam bila do trećeg meseca jer je Staša imala grčeve pa otprilike dotle je i to verovatno trajalo.....a dobila sam ciklus u decembru što znači posle devet meseci od porodjaja i to mi nešto bezveze na 30-31dan,a ranije je bilo na28 dana.....mislim da to nije ništa za uzbunu jer kao što kaže doktorka verovatno hormoni i premor.....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od lilly13 14/1/2013, 14:39

Pitanje: nakon koliko vremena vam se uspostavio ciklus nakon porođaja, da li ste dojile i da li je to i kako je to uticalo na dojenje?
Ja sam nešto ubjeđena da će sa ciklusom da se poremeti laktacija. Vjerovatno sam u zabludi, ali ...
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od penelope 14/1/2013, 15:49

Dobila sam menstruaciju 2 nedelje nakon prestanka postporodjajnog krvarenja, a dojila sam-iskljucivo (prestala 14.oktobra - znaci tacno godinu dana). Ciklusi su bili uobicajeno, kao i pre trudnoce, na 26 dana tacno, doduse nesto oskudniji. Ama bas nikakav uticaj na laktaciju nisam primetila.
Kada sam tad, prvi put, prokrvarila, uplasila sam se, mislila sam da je neka komplikacija od cr, ali uz nije pokazivao nista posebno-dr kaze menstruacija. Kaze:"Retko,ali i to se desava". Wink
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od lilly13 15/1/2013, 22:25

Hvala :)
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Milijana 15/1/2013, 22:32

Ja isto kao Penelope. mesec i po dana posle porosjaja, zatim na svakih 28 dana i nikakvog uticaja. Posle prvog porodjaja, kad sam i dojila i dohranjivala, dobila sam posle 2.5 meseca. I isto redovno na 28 dana.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od lilly13 18/1/2013, 00:07

Moja sestra je dobila samo što je prestalo postporođajno krvarenje i ubrzo nakon toga je ''opao kvalitet mlijeka'' (po riječima dr) i počela je dohranjivati sina. Ona je to povezala sa menstruacijom. Pa sam ja sebi nešto uvrtila da to ima veze, ja još nisam dobila pa se sve nešto plašim.
Super što je ta njena 'teorija'' pogrešna Very Happy
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Orline 9/5/2013, 21:58

Ja se ne upisah ovde na vreme. Moj ciklus stigao isti datum kao i poslednji pre godinu dana. Januar-januar.
Znači mesec dana psole carskog krvarila, pa dva bila fraj i onda došao. Dobila dva puta redovno, januar i februar, i tad sam se i žalila kako par dana pre njega ponestaje mleka i stabilizuje se kad stigne.

E sad, naredna dva ne stignu uopšte. Pošto je kod mene stanje "ohne sex" (mm daleko a nisam švrljala Laughing ) trudnoća je isključena (da predupredim komentare i lepe želje Razz ) Ne znam da li da idem ginekologu. Znate koliko ih sve mi volimo, posebno. Pretpostavljam da je to sve prolaktin kriv, i daleko od toga da mi smeta što me malo popustila, čisto me interesuje da li je neka od vas imala slično
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Tinche 10/5/2013, 09:16

Nisam ja, al jeste moja kuma. Ima pa nema pa ima...i tako do jedanaestog meseca, do kad je i dojila. Od onda je dobijala redovno.


Ja sam posle bate dobila tacno nakon 40 dana i od onda redovno dobijala. Videcemo sad.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Orline 10/5/2013, 22:48

Hvala, tino Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od heart84 10/5/2013, 23:34

Ja sam dobila dva meseca posle porodjaja(carski rez) nisam dojila nijedan dan Crying or Very sad Menstruacije su mi bile neredovne na 40 dana, nekad duze nekad krace sa jakim bolovima, posle porodjaja na 28 dana bez ikakvih bolova samo neka tako ostane Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Botox 12/5/2013, 21:18

ja sam dobila 14. aprila (porodjena 19. oktobra ) sto znaci skoro punih sest meseci od porodjaja
vec vidim da nista nema od redovnosti jer sam na danasnji dan trebala dobiti novu mecu, a ja pre neki dan jos bila na pregledu, i dr na UZ mi videla folikul od 12 mm na jednom jajniku, sto bi znacilo da mi nece jos stici vestica
citam da je to kao normalno jer dojim, da dok dojim mogu ovulacije i da izostanu a i ciklus da dodje, pa ne dodje koji mesec, zavisi....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Botox 12/5/2013, 21:20

a da, inace i ta prva meca koju dobih je bila nesto 'sirota, 3-4 dana neko slabo krvarenje, bez ikakvih bolova, tako da nis posebno nije bila
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Botox 12/5/2013, 21:22

opet ja Very Happy
ni ja ne primetih nikakvu promenu u toku dojenja, na proizvodnju mleka, vladeta je sikio kao i obicno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od BiKsi :) 11/1/2015, 12:57

Da se upišem na ove strane.
Porodila se u decembru 2013.
Dojila sve vreme bebu, i dalje ga dojim uveče i u toku noći.
Nakon porodjaja krvarenje trajalo dva meseca.
Prvi ciklus stigao pre dva dana, dakle u januaru 2015. godine, iliti 13 meseci nakon carskog reza.
Nisam primetila da mi se mleko smanjilo ili da je malac nesto osetio po tom pitanju. Mada je nervoza u poslednje vreme jer mu niču zubi.
Ciklus mi je bio pravi, ni preterano obilan ni oskuda, baš kao i ranije. Stomak mi muljao koji dan pre dobijanja, baš kao pre, al me u toku ciklusa nije boleo. Krsta me razvalila, baš isto kao i pre porodjaja, morala sam lekić da popijem.

Sve u svemu, ja sam se od mece baš bila fino odmorila. Devet meseci trudnoće, plus 11 meseci ako ne racunam ona dve meseca postporodjajnog krvarenja, dakle ukupno 20 meseci bez mece.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Strumfeta78 3/4/2015, 22:31

Ja sam dobila 2 nedelje po prestanku postporodjajnog krvarenja (carski rez) koje je trajalo tacno 40 dana. Menstruacije su mi bezbolne od tada, ciklus 28-29dana. Jedino sam primetila da me dan pre da dobijem krsta ubijaju...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od BiKsi :) 4/4/2015, 16:56

Strumfeta, meni nisu ciklusi u 28 dana, kao dok sam bila na glukofazu, verovatno pco radi svoje, al isto me vise ne boli tako stomak kao ranije, isto me krsta odvaljuju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Sofija Veks 4/4/2015, 19:53

Ja sam dobila proslog meseca, kada subebice imale 4 meseca, iako ih dojim. Videcemo da li ce mi sada stici na 28 dana, ili ce kasniti, trebala bi vestica da stifne za koji dan, ali ne znam da li se u startu ciklus normalizuje?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od LaFolie 4/4/2015, 21:56

ja sam krvarila 2.5 meseca posle porodjaja i kada je beba imala 3 meseca, dobila sam menstruaciju koja je trajala 14 dana.... Rolling Eyes
PCO radi svoje, ciklusi su mi i dalje neuredni
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Sofija Veks 5/4/2015, 02:07

Ja sam 2 nedelje nakon CR-a krvarila, ali zato lohije jos puna dva meseca Shocked
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Strumfeta78 5/4/2015, 07:00

Meni ovaj zadnji dosao 23.dan. Ja nemam pcos, videcemo kako ce se ovo nastaviti...mozda cu ranije u menopauzu...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od BiKsi :) 5/4/2015, 23:41

Sofija, pa i meni su preko mesec lohije bile samo, al ja to sve racunam dva meseca krvarenja.

Strumfe, treba mozda vremena da se sve sredi. Ja sam jedino uz glukofaz imala ciklus na 28 dana. Sad ga ne pijem, al prekosutra planiram da odradim ogtt, jer imam zakazano posle praznika kod endokrinologa, da vidimo na koju ce me dozu vratiti. Nadam se da ce mi se onda ciklus opet srediti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Sofija Veks 6/4/2015, 01:12

Evo, meni stigla vestica. Dakle, ko svajcarski sat u odnosu na prosli mesec. Sto bi rekli u teniskom svetu, potvrdila je brejk lol!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od ragaco 16/4/2015, 14:02

Da se i ja upišem u klub: stigla veštica  nakon skoro 9 meseci od porođaja.
Isto sra..e kao i pre-boooooli i preobilna je,posebno za vreme podoja-odlivi.
Ništa mi nije nedostajala,mogla je još malo da sačeka.
Od simptoma-naduven stomak i malac se bunio na siki par dana pred ciklus kao da nema mlekca.Sve se normalizovalo po dobijanju.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od BiKsi :) 16/4/2015, 14:14

Ocito su bapske price kad kazu prestane zene stomak kad se porode, kad pocnu posle da dobijaju. Jes cvrc. Ja sam juce dobila i morala da koknem tabletu, krsta me ubila, a i stomak nije bio nista bolji.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Menstruacija posle porođaja Empty Re: Menstruacija posle porođaja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu