KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sunčica-naše mezimče

+47
cici
Orline
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
HappyGirl
gagax81
lolipop
jul
KoMetaK
dragana76ns
bokica
Zoka83
Cupava
NINA1
key
adriatika
maja76
bebko
Simona
Sami
buby
lena
zoxa
Nefertari
Sneza
Shizika
tuli
Pakki
BiKsi :)
MARA
Milijana
djole42
Tinche
kasia
Jelence
maus
Anuska
catherine290505
Struzzo
caci
bak
bobica83
dr mali pariz
nesalela
brinbili
51 posters

Strana 8 od 27 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći

Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 30/4/2011, 11:18

[Only admins are allowed to see this image]

Danas punimo 4 mjeseca sunny sunny sunny sunny sunny
.....a moje Sunce je sve zahtjevnije Rolling Eyes Very Happy Poslednja 3 jutra se budi u 5:30-6:00 a uvece zaspi oko 21:00,cemu predhodi cjelosatna vriska i dreka bez valjanog razloga,neutjesna je,pa se i na brzinu kupamo.Mogu po njoj sat da navijem u zadnja tri dana...Nije gladna,ne boli je nista(sve sam zivo ispipala i ispitala)-predpostavljam da je pospana jer ona preko dana odspavsa svega 2 sata ukupno,sa cestim budjenjem.Tek kad je okupamo pocne da trlja oci i da zijeva....
80% vremena provede na rukama,opuci me...Kad je lijepo vrijeme u kolicima smo,napolju i to mi je jedini spas...Mada je bas nestabilno,vjetrovito i kisovito...ovo proljece ninasta ne lici....
Uf,morala sam se olaksati... Rolling Eyes
Inace,necemo uvoditi nikakvu hranu dok god imam mlijeka (do pola godine).Sad mi bas fino nadolazi (kuc-kuc)...na formule ni ne pomisljam...
Vec nreko vrijeme podize glavu i ramena iako su joj kolica na 30c...>Okrece se na stranu.Skinuli smo siroki povoj,svecano...

Eto,toliko za saD...izvinite na greskama,u rukama mi je.... [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 30/4/2011, 12:12

I jos ovo...sve se sladje i glasnije smije[Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Shizika 30/4/2011, 15:05

Chestitamo 4 puna mjeseca! d
Divne okice ima Sunchica, a i ten nemam reči (kuc, kuc, kuc u drvce).
Ne znam shta da ti kazem za zahtjevnost, ja se trudim da se ne dozvolim manipulirat' ali opet kad pomislim da je mozda muche grchici ne mogu da joj ne udovoljim. Sigurna sam da cesh i ti naci izgovor za Sunchicu Very Happy
sreca
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od dr mali pariz 30/4/2011, 18:10

brinbili ::I jos ovo...sve se sladje i glasnije smije[Only admins are allowed to see this image]
Nek vam je srećan 4.mesecdančić!!divna Sunčice!! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Jelence 30/4/2011, 23:47

brinbili ::[Only admins are allowed to see this image]

.
80% vremena provede na rukama,opuci me...
Evo valjam se od smeha,mogu tacno da te zamislim,a dete ti je pu pu pu,ne zna se koja je slika lepsa,vidi se da uzivate u njoj i treba u Suncu se uvek valja uzivati ljubav
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 3/5/2011, 20:52

A morate da vidite kako citam kIngu...
[Only admins are allowed to see this image]


i jedan osmijeh za tete i drugare

[Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od dr mali pariz 3/5/2011, 22:39

neopisivo!
Ona je ...pupupu...ne znam kako odolevaš da je ne usisaš celu...majke mi. [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od BiKsi :) 4/5/2011, 12:38

Da je smažeš i tačka! Mače lepo! Porasla joj kosa, kao lutka je! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Jelence 4/5/2011, 19:51

O ljudi moji koliko je preslatka,a okice ko dugmici,a obrazi pucaju smajli angel
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 7/5/2011, 11:33

Suncica je potpuno predivna, ako ikad bude mo ponovo kolima na more isli, svraticu da je ugnjaviiiiim yes . Sto se tice odluke da je samo dojis do 6. meseca- bravo i svaka cast, ja se vise ne usudjujem da to ponavljam, da me neko ne bi pogresno shvatio, na kraju svako ima pravo odluke pa i da da prasetinu u trecem mesecu, ali iskreno mislim da je ova odluka koju si donela najbolja moguca za Sunce, na kraju na slikama se vidi da joj nista ne fali -naprotiv.
Sto se tice nosenja- znas da smo i mi odsluzili svoje sa Nerom Very Happy i dalje stojim iza toga da je nismo mi navikli i mm tvrdi da je to stvar temperamenta a ne navike, ako je za utehu, pisem ti ono sto su i meni druge majke i bile su u pravu (samo sto kad to citas cini ti se dalekim) -procice i plus- falice ti Very Happy . Svideo mi se i Shizikin komentar- za pronalazenje opravdanja. Jedna moja drugarica koja je bila u istom sosu kao i mi je govorila- kad cu da je nosim, ako necu sad Wink . Na kraju, i sasvim iskreno, mnogo toga se promeni kada pocnu da sede i ja sam od tog trenutka imal dosta lakse dane, sad opet pocinje zurka sa prohodavanjem i stajanjem Shocked Very Happy . Dakle sledi ti jedan lep period -sedenja do nekih 9-10 meseci kad pocinje deo II ..Drago mi je za siroki povoj, da si je oslobodila, idu vrucine. Drago mi je i molim te da nastavis da postavljas slike, uzivam u svakoj likeit srca
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 7/5/2011, 12:08

Hvala na svim komplimentima i divnim,konstruktivnim komentarima [Only admins are allowed to see this image]
Keti,ja Sunci i uporedjujem sa tvojom Nerom...imaju slicne faze-spavanje na nama,nosenje,a sada vec i "setnja" po kreveticu (juce sam je nasla poprecke na mjestu gdje stoji jastuk,dobro nije zaglavila nogice[Only admins are allowed to see this image])
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od adriatika 7/5/2011, 12:17

Sta reci za ovu bubicu. zagrljaj
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 8/5/2011, 23:18

Brini, odlično za mleko. Ipak je tako najbolje, a i ne vidim razlog da nešto dodaješ ako imaš dovoljno svog mleka yes
Sunči je prosto divna, ali mi deluje starije od moje Lenke. Vidim da joj se kosica ukovrdžala i da će biti prava lepotica smajli angel Slažem se sa Keti oko navikavanja. Mi smo Lenku od prvog dana nosali, svi od reda, kako ko uđe stan, tako je uzima i ona se nikada nije navikla na to. Jednostavno je takvo dete. ali verujem da je to jako frustrirajuće, pogotovo za ruke Shocked
Ljubi je u te predivne obraze osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 12/5/2011, 22:58

Evo jedan vanredni izvjestajcic Very Happy
Danas smo isli na kontrolu u jednu privatnu pedijat. ambulantu gdje ordinira ovdje poznata i priznata DR-ka.Cisto na konsultacije i sistematski pregled jer nisam bas zadovoljna sa nasom pedijatricom...a i juce sam u rukama drzala malu Irinu koja je 5 dana starija od Suncice i primijetila da je znatno cvrsca i jaca od nje-drzi se pravo kao strijela lol! pa cisto da nista ne prepustam slucaju...

Za mjesec dana napredovali smo 1kg (7200gr) i porasli 3cm (63cm) [Only admins are allowed to see this image] Iskljucivo doji,bez dodataka vode ili caja.Jos uvijek se uspjesno odupirem napadima okoline da joj dam pomalo kamilice ili vode sa 1 zrnom soli[Only admins are allowed to see this image]
Sto se drzanja tice i to je OK,kaze kao dijete od 6 mjeseci [Only admins are allowed to see this image]
Pitali smo za naslon u kolicima i nosenje kengura.Kengur moze,bez problema koliko god ona hoce,tako da smo odmah posle kontrole raspalili jednu dvocasovnu setnju u kojoj smo svi uzivali [Only admins are allowed to see this image] Naslon na kolicima moze na 35 stepeni do petog mjeseca,onda da ga podignemo na 60,a vec sa 6 mjeseci moze pod uglom od 90.

E sad cu iskopirati post sa druge teme,da ne kucam opet...Evo sta nam je rekla za dodavanje cvrste hrane:

Rekla je da pocnemo polako da uvodimo sokice i to kombinacija 2 vrste voca odjednom pa onda vocne kasice,isto kombinacija 2 vrste i to sve da "isfuramo" do 5. mjeseca.Tada ukljucujemo slane obroke (bijelo povrce prvo),a od 6-og mjeseca kasice sa mesnim fondom razblazivati...Zitarice-riza,kukuruz...tek kasnije----rece,i osta ziva lol!

I ajde sad budi pametan...u odnosu na sve predhodno ispisano ovo je veeeeeliiika nebuloza Shocked

Ja i dalje ostajem pri tome da samo doji,za mjesec dana napredovala je oko 1kg-sad imamo 7200gr. ---a posle cemo se vec nekako snaci .

Valjda nista nisam zaboravila...

Redovna kontrola i vakcina je 26.05. pa cemo vidjeti sta ce izabrana DR reci...

Ljubimo vas,moja krofnica i ja [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 12/5/2011, 23:05

Brini, pa ona je baaaaaš krupna yes Moja Lenka mislim da sada ima oko 6-6,5 kg, a na kontroli 01.04. je bila duga 62m, s tim da se od tada viiiidno izdužila. I po slikaa se vidi da Sunči lepo napreduje i ne vidim zašto bi joj uvodila čvrstu hranu. I ja bih ostala pri tome da je samo dojim, da sam na tvom mestu.
A savet pedijatra je samo još jedna potvrda da će svaki dr imati svoj stav i da će nas samo zbunjivati Shocked
Ljubi Sunči, medene obraščiće smajli angel

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od BiKsi :) 12/5/2011, 23:31

Brini, Sunce je stvarno toliko slatka da nemam reči! Ovi obrazi su joj samo za cmakanje! [Only admins are allowed to see this image]

Što se tiče uvodjenja te čvrste hrane, ako imaš mleka, što da se opterećuješ kad ona stvarno super napreduje! Kuc, kuc, kuc!
Moja snajka sisa bebu (treće dete za 4 godine) koja ima 6 meseci i 12 dana, i tek je od pre 7 dana počela da joj uvodi kašice, ali mala samo muljka, nije baš oduševljena. Pritom ima obraze kao tvoje Sunce, i stvarno je napredna. I doktorka joj je pre mesec dana rekla da nema potrebe da joj uvodi kašice kad ona tako fino napreduje, a snajka ima dovoljno mleka! Da ti kažem i da moja sestra od tetke sisa sina koji ima sada 6 meseci i 5 dana, ali samo sisa, i doktorka joj rekla da mali mora na dijetu, mi smo popadali od smeha, kako da mu ne daje da sisa, a on bumbo bumbavi!
I da, snajka takodje nije davala ništa bebači sem mleka, ni vodu, ni čaj, ma ništa, ništa, samo mlekce! A tako je radila i sa prvim i drugim detetom!

Svako dete jeste priča za sebe, ali ovi njeni obrazi govore više od svake reči! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 13/5/2011, 12:21

Bixi,Mili [Only admins are allowed to see this image]
Ih Mili,na kontroli prije mjesec ipo dana...Lenka je sad sigurno 65cm visoka,ako ne i vise...
Zaboravila sam da napisem da smo prosle nedelje bili kod hirurga da pogleda frenulom ispod jezika (onu resicu o kojoj sam ranije pisala).Hirurg kaze da je za sad OK,da dodjemo na kontrolu za tri mjeseca... Na anamnezi pise samo- "kratak frenulum jezika". Pa ajde da mu vjerujemo...
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 13/5/2011, 13:08

Ja mu verujem love

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Shizika 13/5/2011, 13:20

Preslatka je Sunchica, obozavam taj kontrast svijetle puti i tamnih ochiju i kose love .
Samo bih dodala u vezi vode, narochito zato shto dolazi ljeto, bolje je da joj pokushash davati vodu ranije da se prije navikne jer ce uskoro doci vrijeme kad ce biti samo zedna a ne i gladna. Tvoje mlijeko je ochigledno bogato svime, ne vidim zashto bi uvodila chvrstu hranu osim mozda radi motorike, mozda je lakshe savladati zvakanje i gutanje sa 6 nego sa 9 mjeseci (isto kao i voznju auta u 20im nego u 40im Wink )?
ljubav
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Jelence 13/5/2011, 16:42

Ja volim kod tebe da iskomentarisem jer verujem da ces me pravilno razumeti i dobronamerno,dakle,veruj sebi,vidis i sama da je Suncica skolski primer naprednog i lepog deteta,osim genetike i vasa-tvoja je zasluga,i oko nege i oko ishrane.
Kad je pogledas vidis da je srecna i zadovoljna,nastavi sa dojenjem dok ne krene u skolu,a posle ces videti Very Happy tako sam ja htela ,al ne daju dusmani,salu na stranu,odaberi pedijatricu kojoj ces verovati i po malo ispostuj svoj instinkt i to je to.
Kada bih opet imala bebu,pocela bih sa vodom negde oko 5. meseca ali samo kad krenu vrucine,jer gresna mi dusa ja sam A nudila ali ona nije htela,a sada me dusa boli sto nisam davala detu vode,ali dobro..ona nije htela i dr mi je rekla ok majcino mleko sadrzi 80% vode,tako da ali pazi cim ona napreduje tako lepo kao sto je i moje dete samo od sikenja znaci mlekce je kaloricno,nudi vodu ali na kasicicu.

Ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od key 13/5/2011, 16:58

Brini,Suncica je kao andjeo!prelepa je!kako bih je slatko ugnjavila... osmeh srce
slazem se sa Jelence u vezi vode.ja sam mojima pocela da dajem sa 4i po meseca iako sam ih dojila.sava nije hteo vodu,a marija jeste.kasnije se i on navikao.ja sam njega bas forsirala,jer moja kuma ima devojcicu od 6god.koja ni sad ne pije vodu,samo sokove Shocked
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od MARA 14/5/2011, 14:08

Brini potpuno je medena,ima tako lepu kosicu,tako slatke obraze da bih je i ja ugnjavila
Mi ne koristimo vodu,znaci nista osim majcinog mleka
Viktoru sam davala nije hteo,ja silom gurala,insistirala...ali mislim isto sto i jelence,kad krenu vrucine ponudis,hoce nece,kakva kamilica ,kakav caj,kakav so,vidis i samam kako Suncica lepo napreduje ima cak 600 gr vise od Vuka.
Ljubim
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 15/5/2011, 11:00

Juce smo imali jedan mali foto seŠn...
...bili smo kod bake i deke koji zive nedaleko od grada,i tamo je prava uzivancija (zelenilo,ravnica,voce,povrce,cvijece....).Pored njih i mi gradimo nasu kucu,koja je trenutno u malom zastoju,slikacemo se drugom prilikom pa da vidite.


Ovo tetka voli malo da me dotjeruje....
[Only admins are allowed to see this image]


...onda smo se vratili kuci....Spremamo se za kupanjac....uz obaveznu igru i mazenje prije toga...

[Only admins are allowed to see this image]

...a ovo je moja fLizuLaaaaaa posle kupanja....

[Only admins are allowed to see this image]


Poslednji izmenio brinbili dana 15/5/2011, 12:02, izmenjeno ukupno 1 puta
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 15/5/2011, 11:45

Majko draga .......kakva je ona sestro slatka

nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči
nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči

BRINI HVALA TI NA OVIM SLIKAMA yes
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od BiKsi :) 15/5/2011, 18:20

catherine290505 ::Majko draga .......kakva je ona [Only admins are allowed to see this image]

BRINI HVALA TI NA OVIM SLIKAMA [Only admins are allowed to see this image]


I ja ostah bez reči! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 8 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 27 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu