KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sunčica-naše mezimče

+47
cici
Orline
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
HappyGirl
gagax81
lolipop
jul
KoMetaK
dragana76ns
bokica
Zoka83
Cupava
NINA1
key
adriatika
maja76
bebko
Simona
Sami
buby
lena
zoxa
Nefertari
Sneza
Shizika
tuli
Pakki
BiKsi :)
MARA
Milijana
djole42
Tinche
kasia
Jelence
maus
Anuska
catherine290505
Struzzo
caci
bak
bobica83
dr mali pariz
nesalela
brinbili
51 posters

Strana 7 od 27 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 27  Sledeći

Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 14/4/2011, 13:52

Hvala tete drage [Only admins are allowed to see this image]

Mi smo juce bili na kontroli.Sunci je dobila 800gr i porasla je 3cm od prosle kontrole (6300gr-60cm).Sve je OK... [Only admins are allowed to see this image]
Pitala sam DR-ku za povracanje,kaze vjerovatno joj ne odgovara formula, da imam dovoljno mlijeka cim je ovako napredovala i da sa 4 mjeseca krenemo sa sokicima i vocem...Kad sam je pitala kako se to uvodi (koje voce,nacin pripreme,kolicina...) jednostavno me iskulirala i ponovila da pocnemo sa sokicima i vocem???? Htjela sam da je pitam znaci li to da mozemoubaciti npr.kivi i koka-kolu ali sam se suzdrzala Mad Uostalom,nije ni bitno,ionako sam planirala da je povedem privatno kod nekog renomiranog pedijatra,jer mi se ona uopste ne svidja i njena lezernost (ima oko 35god)...Svi dobri pedijatri u domovima zdravlja su prebukirani pa sam osudjena na nju...Meni nije problem da se raspitam kod iskusnih mama u vezi toga ili da vrsljam po netu...ali voljela bi kad bi i ona radila svoj posao Mad
Primili smo i vakcine:u lijevu ruku,desnu nonu i jednu smo popili...necu opisivati kakva je to vriska bila,a mama je drzala zapuseneusi i plakala sa strane (tata je pomagao sestri) Rolling Eyes ...Nadam se da ce u buduce agonija biti manja jer od iduce nedelje kod nas zvanicno pocinje da se daje Pentaxim...Sledeca vakcina je 25.05. Sinoc smo imali temperaturicu 37,9 pa sam joj dala pola kasicice febriceta,bila je razdrazljiva do jutros i nervozna,skoro da nismo ni spavali-oko 5:30 joj je opet skocila temperatura na 38c i opet smo pili sirup....Do sad je bila OK,mada vidim da pocinje da nervoza i kenjka...nadam se da ce nas brzo proci.

Sta vi tete misliti o dohrani?Zar ne bi trebalo prvo dodati neke slane obroke?Kako to uopste ide kod vas?

U svakom slucaju icicemo kod neke druge DR cisto da vidimo malo ozbiljniji pristup i sta ce nam ona reci....

Eto,za sad toliko-idem da spremam rucak [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od BiKsi :) 14/4/2011, 14:18

Da ljubnem obraščiće lepe buckaste! Da joj se što pre vrati staro raspoloženje i da će je brzo proći ta temperaturica! Mogu samo zamisliti kako je gledati je tako malenu kad joj daju vakcine, auh. Mame će ti dati dobar savet oko hrane, ne sumnjam u njih! Ljubac i za tebe Brini!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 14/4/2011, 14:25

Brini mislim da nema potrebe pre 4.5 meseca posebno ako pije i tvoje mleko a lepo napreduje. Pocni sa pirincanim pahuljicama prvu nedelju (jedan dan dodas jednu mericu u mleko-tako sam ja pocela Neri ili napravis smesu za dve kasicice pa sutra za cetiri itd..), mozes da uzmes Milupine- BIo pa mesaj sa svojim mlekom ili tom dohranom koju koristis, ali obrati paznju da kupis Bio jer onaj drugi Milupin pirinac u sebi vec sadrzi Aptamil pa ako to nije dohrana koju koristis, da ne mesas a ako jeste onda mozes i taj pirinac. posle tih par dana pirinca mozes da das mesavinu kukuruz-pirinac -ja kupujem Nestle jer je bez mleka pa sama dodajes a opet imas Milupa koje u sebi sadrze Aptamil. Posle svi razlicito savetuju, neko pocinje sa sokom od jabuke (npr 10ml vode +10ml soka) ili sokom od sargarepa, ja sam pocela sa sargarepom jer sam pristalica onih koji misle da treba poceti sa povrcem. To su neke dve nedelje pokrivene pa cemo posle piskarati dalje, naravno svako od nas kao i pedijatri sto misle razlicito ima nesto svoje, ali ja licno mislim da je ispravno ovako poceti.
Ljubim vas!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 14/4/2011, 15:37

I ja mislim,Keti, da je bolje poceti sa slanim...Postoji bojazan da posle slatkog nece htjeti da okusi slano...
Mi ne koristimo ,aktivno,nijednu formulu...Samo ona 4 pokusaja od kojih su se 3 zavrsila povracanjem...Meni se nekad cini da su mi dojke totalno prazne i kad krenem rucno da izmlazam ne mogu puno izvuci pa sam joj zato pokusala dodati malo formule....
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 14/4/2011, 16:07

Brini, treba da vidis koja joj dohrana odgovara, stvarno ne bi bilo lose da se konsultujes sa nekim pristojnim pedijatrom (ovo pisem jer ta tvoja izgleda nije zainteresovana posebno) - dohrana odgovara ako beba od nje ne povraca, nema proliv i nema zatvor. Mi smo takodje promenili dve-tri dok nismo nasli odgovarajucu, ali uvek u saradnji sa pedijatrom i nutricionistom. One su oduvek tvrdile da su najbolje dohrane- Aptamil, Novalac, Humana i Bebelac. Mi smo na Aptamilu jer on ima formulu bez laktoze, a ja licno smatram da je Novalac u vrhu, ima masu posebnih formula a i malo sam istrazivala Embarassed . Uvek nam je dr govorila- ako mislite da nemate dovoljno mleka posle podoja dajte bebi vodu na flasicu - ako popije 20 ml i vise- gladna je ako ne, dovoljno joj je. Probaj, mada je tebi odlican indikator to sto Sunce jako lepo napreduje. Svakako treba da znas i koja joj dohrana odgovara za slucaj da nestane mleka ili da joj fali, kao sto rekoh mislim da treba sa nekim strucnim da se konsultujes oko toga, kao sto sam i ja ili sama probas pa vidis sta ne daje nezeljenu reakciju . U skladu sa tim, sta joj bude odgovaralo ces i kupovati pirinac, jer nije najbolja varijanta da ona npr. pije Bebelac a u pirincu uzima Aptamil... jer dohrane ne treba mesati. Moja drugarica je skoro sa Nan-a presla na Aptamil bas zbog toga. Opet kazem - pedijatar je pedijatar a ja samo iznosim nase iskustvo i ono sto citam. Vi ste sa tom kilazom tu na 70-om percentilu sto je extra a sa visinom blizu 50 - dakle imas sve osnove da budes super zadovoljna, sta god radis- radis dobro.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od dr mali pariz 14/4/2011, 16:42

I ja samo da ljubnem malu,naprednu crnkicu-slatkicu [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sneza 14/4/2011, 20:17

Žao mi je kada dete ima temperaturu, proći će, ljubi malu Sunčicu
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Nefertari 15/4/2011, 08:35

Mi smo takodje krenuli prvo sa pirincanim pahuljicama 10ak dana pa smo presli na voce iz razloga jer je sve stiglo sveze bese leto, pa je bilo breskvi, nektarina, kajsija i svog divnog naseg domaceg voca. Naravno da mozes krenuti i s apovrcem sargarepa, krompir, brokoli, tikvica, plavi patlidzan.... Neznam sta kaze vasa dr, ali nama ne savetuju spustanje temp ako je ispod 38.5 st
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 15/4/2011, 12:08

Brini i ja sam negde čitala da beba može da odbija slano, ako prvo krene sa voćem, pa sam rešila da i ja počnem sa povrćem, i to baš kao što je Keti pisala.
Kako je sada Sunčica?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od maus 15/4/2011, 18:16

cmok cmok cmok
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 15/4/2011, 19:20

Sunci je do sinoc bila bas nervozna,za sva tri mjeseca nije plakala kolko je za ova 2 dana...Ali ni spavala kao sinoc od 22-04:30 onda sikila lezeci inastavila da 08:30 [Only admins are allowed to see this image] Vjerovatno se izmorila od placa...Danas je stanje mnogo bolje,raspoloznija je,mada je maloprije pocela da krizira pa je mm izveo napolje i vec se smirila sunny

Inace balavi za medalju i gura u usta sve sto stigne od majica preko cebadi i igrackica...sve sto joj pane pod ruku...Juce smo joj 2 puta mijenjali majice i bodice jer su bas bile vlazne Very Happy ...sve mi se cini da ce njoj brzo zubici [Only admins are allowed to see this image] Prducka ustima i pravi baloncice [Only admins are allowed to see this image]

Ni ona nesto pretjerano ne drzi i ne poseze za igrackama i stvarima (kao ni Lenka) ali u poslednje vrijeme se igra sa jednom kravicom koja se rastvara kao knjiga ima 3-4 stranice koje suskaju i na nogicama gumene djelove...Nju drzi u rukama i glodje je ili suska...Voli da gleda i mini maus kad joj je stavim sa strane i da prica sa njom...POnekad su joj zanimljive zvecke,pretezno kad smo u kolima...Voli tatu da vuce za usi i da mu ih zavrce,i tad nema niko srecniji od nje [Only admins are allowed to see this image]
Danas sam primijetila da je pocela da se uzdize iz lezeceg ili polu lezeceg polozaja koristeci trbusne misice [Only admins are allowed to see this image] ,bas digne glavu i ramena i stoji tako nekoliko sekundi ...
Juce je prvi put sama zaspala preko dana [Only admins are allowed to see this image] uz pomoc laze,cebeta za utjehu i muzicke vrteske i to treba da se zabiljezi...nisam sigurna kad ce me ta sreca opet strefiti pa cisto da se zapamti [Only admins are allowed to see this image]

To su neka moja zapazanja, vrijedna pomena, koja ne treba zaboraviti.Vjerovatno ima jos nesto ali mi trenutno ne pada na pamet...

Ljubimo i grlimo nase tete i drugare [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 15/4/2011, 22:22

Brini, Lenka već mesec i po dana gura ruke, balavi i pravi balončiće, ali neko mi reče da to počinju da rade pljuvačne žlezde i razvijaju se desni, a da ručice glođe jer tako počinje da ispituje svoje telo.... mislim da je još rano za zubiće, mada se nikad ne zna.Sinu mog devera je prvi zub izašao sa 4 meseca Shocked
Sunči će biti neka zgodna cica zategnutog stomaka, vidim ja Laughing
usne

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 16/4/2011, 16:13

Mili,i Sunci odavno bali i gura ruke u usta,odprilike su pocele u isto vrijeme...ovo sam samo rekapitulirala dosadasnje dogadjaje.... Wink
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od MARA 16/4/2011, 17:54

Brini sto se uvodjenja hrane tice apsolutni sam protivnik da se detetu koje sisa bilo sta daje pre 6-og meseca.I pedijatri upozoravaju na to.Dete koje je na dohrani moze poceti vec od 4-og dok ova sto sisaju ne,to je u stvari dominantno dojenje koje bukvalno nicemu ne sluzi
E sad da li poceti sa slanim ili slatkim obrocima-hmmmmm,mislim da je bolje slano.poceli smo sa slatkim i vise obozava slatke obroke,mislim bez secera ali da je to voce.Slano jede ali nekako je sve to sa manje apetita.
Hehe,Suncica,Lenka,Vuk lenjivci jedni,ni mi necemo da drzimo igracke,samo ih zafrljacimo negde,a uzdize se vec 15-ak dana i kolica su nam na 30 stepeni,nisu vise u lezecem
daj neku slikicu
ljubim obraze mile
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Pakki 19/4/2011, 07:29

i mia je isto tako pocela sa 3 mjeseca :),nista ne brini sa 5 mjeseci ce da ima zubic vec a sto se tice hrane mi smo krenuli prvo rizinim cerealiama i sa povrcem pa onda sa vocem ali ona sad odbija povrce.sve zavisi do bebe...ni jedna nije ista
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Jelence 19/4/2011, 17:04

Mislim isto kao i Mara sto se dojenih beba tice,nece im nigde pobeci hrana ceo zivot ce je jesti a majcino mleko samo sad i nikad vise,ali vidim da mame sada praktikuju sto ranije,moje misljenje je bez potrebe,ali svako gaji svoje dete kako najbolje misli da zna i ume,pa ces i ti.
Sve vise je gojazne dece,a kada nutricionisti pitaju kad ste uveli prvi nemlecni obrok mame misle da to nema veze.
Nama su rekli da se u civilizovanoj Evropi(Amerika mi nikad nije bila parametar ni za sta) zna tacno redosled i ja sam se time rukovodila.
A to je vocni sokovi ili kompoti,pa tek kasnije svezi,a zatim odvar od sargarepe i sl.pomesan sa vocnim,pa onda polako kuvano voce i povrce,a zatim sve po redu lagano.
Nikad nisam dala deteu nikakav koncentrat nicega iz kutije,a ponajmanje kukuruzne ili pirincane kase koje uopste nije iskljuceno da su od genetski modifikovanihbiljaka jer se ne zna ni gde su proizvedene ni ko ih je uvezao ni nista.
A drugo kada sam bila u dilemi da je gladna i jedan jedini put pokusala da joj dam to iz kutije sve je bljucnula,naravno sta ce joj to kad ima siku.
E sad,to je moje misljenje i moj nacin zivota,jer ako joj das dobre temelje u organizmu kad je beba mnogosu manje sanse daoboljeva kasnije u zivotu od bilo cega,ali ponavljam tako ja mislim i funkcionisem ,sto ne znaci da se mora tako ili da je to najbolje,meni jeste a kako ce ko to je njegova stvar.
Naravno porasce sva deca i ova i ona koja se ne hrane tako,samo je pitanje izbora ili filozovije zivljenja,jer mi se u kuci tako hranimo,bez preradjevina,sto vise prirodnih stvari,kuvano,ulja hladno cedjena i sl. pa sam tu naviku prenela i na dete.

Ljubim vas ja u lepe obrascice i moderno aljince.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od brinbili 25/4/2011, 12:18

Srecan Uskrs drugari.....posluzite se....
[Only admins are allowed to see this image]
To su moja prva jaja i prvi Uskrs sa mamom i tatom...iduce godine cu da pomazem mami da farbamo Wink
[Only admins are allowed to see this image]


Poslednji izmenio brinbili dana 25/4/2011, 14:35, izmenjeno ukupno 1 puta
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Tinche 25/4/2011, 14:11

Sunce milo, kako samo lepa jaja imas!!! Ali ti si ipak najlepsa!!!

[Only admins are allowed to see this image]

Brini, bas bas je porasla! Vidi joj kose samo, i snalice i obraze mile! Jooooj!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od maus 25/4/2011, 22:55

Koji medenjak! I ja bi je samo cmakala po ceo dan!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od dr mali pariz 25/4/2011, 23:29

Brinić...kakav je ona medić..ja usne ne bih micala sa njenih obraza!
Sunašce milo,prelepa su ti jaja!! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od maja76 26/4/2011, 09:59

Brini, kako ti je lepo dete, sve je sladja i medenija! Very Happy Ljubim je u te njene oke krupne osmeh srce
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od MARA 26/4/2011, 12:11

Bas je medena malena Suncica
Savrsena je prva fotografija,kolika kosica a jos joj nije ni 4 meseci,jos ta snalica-ljubim je tako medenu
Jaju su ti prelepa
Ljubim
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od catherine290505 26/4/2011, 22:04

SAvrsena je!

likeit likeit likeit
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Milijana 26/4/2011, 22:28

Jooj kako ste lepe obe osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od nesalela 28/4/2011, 08:07

Bravo za napredovanje, 800gr je super za mesec dana, nemoj se sekirati....što se tiče uvodjenja hrane ja sam za povrće takodje, ipak voćkice lakše prihvate jer su slatke, ali mislim da dete ako je ješno ješće a ako nije neće pa to ti je....ja sam Staši ranije uvela (iako je dojim) sa nekih 4-5meseci ali nije odbijala siku Very Happy i dalje je punom parom sikila....i sada jede dobro, da li je ona takva ili zato što sam joj uvela ranije ne znam, ali moja sestra je uvela sinu (mladji je od Staše četiri meseca) tek oko 7-8 meseca i ima problema, opet kažem da li je to do deteta ili prosto ranije se priviknu na drugu hranu ne znam, radi kako ti srce kaže i nećeš nikako pogrešiti....uvek slušaj sebe, ti vidiš da li ona neto želi ili ne želi a svako od nas će ti možda drugačije reći....svaka iz svog iskustva....Ljubim lepoticu malenu.... ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sunčica-naše mezimče - Page 7 Empty Re: Sunčica-naše mezimče

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 27 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu