KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mame, kako postizete sve?

+52
Jerapetra
Lija
Bobac
marina_82
BiKsi :)
Vanilla
Mimi12
missile
bak
Niny
Tangerine
JAmajka
Shizika
neca73
twinsi
key
shenon
plavaptica
mijaki
sanjicica
Marija86
Ema78
cufta
nina :)
nena beba
Zoka83
Mirjana
kasia
bobica83
bokica
lena
Milijana
Republica
Nefertari
HappyGirl
Struzzo
Simona
vašar
MARA
maus
caci
Sami
lolipop
maša
Gala
nesalela
zoxa
Lily
catherine290505
Tinche
buby
Anuska
56 posters

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od buby 5/5/2014, 11:48

wooow...kako se najezih  Sad 
divna vest..zaista,i razlika ce biti "taman "
zadnja recenica sve govori,ko sisa ruckove,prljav ves i sudove...polako i sve ce doci na svoje...ljubimo vas Duda,David i ja  srca1 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od nina :) 5/5/2014, 13:37

anuska bas si me obradovala sa tvojim postom .cestitam ti trudnocu i da uzivas sto vise u njoj a naravno i u ovo dvoje velike decice.koliko se secam da je tvojas marija rodjena 16.1 prosle godine na rodjendan moje marije stim da smo mi stariji 4 g od nje.nezanm dali si videla tad post kad sam rekla da ti zelim ovako nemirnu cerkicu ko sto je moja i pravi mali zvrk jer koga gods znam da je tad rodjen svi su takvi.a mislim jos i malu princezu samo jos godinu dve i videces kako ce se doterivati ko ova moja .da danas nisam ni primetila da se nasminkala pre nego sto smo krenuli mikija da vodimo u zabaviste da jedna zena nije rekla kako si lepa nebi ni primetila
sto se tice svega ostalog u kuci tako sam i ja mrtva ladna da sam rekla kome se nesvidja nemora ni da mi dodje u kucu jer su deca jos mala,juce mi banuli gosti a oni igracke poredjali po hodniku i prodaju tako se igraju a u sobi urnebes uzasan jer dok su trazili sta ce prodavati sve pobacali.ovi kad su doli i videli kazu joj sto ste razvasarili a ja odma pa gde ce da se igraju kad kisa pada napolju neka ih a kao kod tebe uvek sredjeno kad mi dodjemo odma je zacutala,inace ja ni negledam kakao je kod nekog pogotovo gde su deca tu nemoze biti cakum pakum pa nek pricaju sta oce ti roditelji jedino da trce non stop i da sklanjaju za njima stvari
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Niny 5/5/2014, 14:11

Anuska, kakva divna vest  osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce I ja sam se sva naježila. Čestitam ti trudnoću i da prođe lagano  trudnica Samo da je ovakvih lepih priča što više  ljubav ljubav ljubav ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Ema78 5/5/2014, 17:03

I ja se pridruzujem cestitkama... cvet cvet cvet 
A kucni poslovi....hm...zivele kutije, posteljina koja se ne pegla i muz na sluzbenom putu ! I to samo iz razloga sto ne peglam kosulje... grozna sam , znam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od BiKsi :) 5/5/2014, 17:11

E pa Anuška, nek ti je sa srećom, oduševih se!
Nasmeja me za leb i džem  lol! , i dva dana u bolnici. Kraljice
Da ti ostatak trudnoće protekne što laganije, i da što pre imate vaš krov nad glavom. Ovo za očekivanja je potpuno tačno. Nek smo mi svi živi i zdravi, nek je što više dečice, sve ostalo, ma može i ne mora!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Simona 5/5/2014, 23:23

Čestitam Anuška, divne vesti  vv  v 

Kod nas dete sve veće, sigurnije i samim tim i nezavisnije i nekako nam životi više počinju da nalikuju na one "pre deteta". S jedne strane radujem se što imam donekle a kako vreme protiče imaću i više vremena za stare aktivnosti a s druge strane bih da dete još malo duže bude (malo) dete...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od bak 6/5/2014, 08:38

Cestitam Anuska, tebe bas nema, al kad dodjes sve nas raspametis  srca srca srca srca srca 
kakav ves, sudovi, prasina... Nek su deca srecna i zdrava sve ostalo je nebitno.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od missile 6/5/2014, 09:05

Anuska, kako ti je ovo divan post! Bilo bi lepo da cesce dolazis i pises!!!!

Zeno, svaka cast! Pusti i pare i stan, prodje i nestasica, prodje vreme, a decica ostanu! Nista vrednije ni vaznije ne postoji na ovom svetu. Zelim ti laganu trudnocu, skolsku, i ajd makar iz bolnice za tih par dana, ako imas net, pisi nam malo!

 ljubav 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Anuska 7/5/2014, 13:12

Hvala vam na cestitkama i podrsci.
(Da ne bude da sam i ove postove, kao ninin proslogodinji, procitala tek pre nekoliko dana  Embarassed )
Jeste, Marija je rodjena 16. januara, i vidim vec da je mali zvrk  yes 
Ali, toliko je obogatila nas zivot, i toliko mi je izmenila osecaj roditeljstva i, kao sto rekoh jednom, paradoksalno sve olaksala, da ne mogu da se ne radujem jos jednom clanu. Iako to znaci jos bar tri godine nereda i nezadovoljenih mojih osnovnih fizioloskih potreba.
Sad se vec osecam kao "profi" mama, haha.
Kako sam samo "kukala" kad je trebalo da ostanem ili prenocim sama s Lazom, a sad bez problema oboje nahranim, upakujem u krevet, uspavam, razvezem (peske i kolicima, ne polozih nikad onaj zlosrecni vozacki) u vrtic, kod komsinice, pa na posao... i sve to sama, jer mm je npr. otputovao na sluzbeni put.
Treba verovati u sebe i svoje mogucnosti.
A deca nisu bas tako krhka bica, zilavi su oni, od starta su malo paraziti kako se cesto salim, prezive oni mnogo toga. Nekad sam imala tremu od onog malog drekavca kad bih pre podne sama ostajala s njim u stanu. Prodje i to.
Samo ljubavi, zagrljaja i cmakanja ne bih nikad da im uskratim. Za ostalo neka se malo i bore, proci ce bolje kasnije u zivotu. I neka su zdravi. Ne mislim ono da nisu slinavi, kasljavi... ma to im je u opisu posla kad su balavci, mislim na ono: zdravi, u glavi i srcu.
Mozda cete mi zameriti za ovu poslednju recenicu, ali morala sam da prepoznam istinu u necem sto nedavno procitah: da majke u doba bez televizora, kompjutera i slicne tehnike, nisu imale problem da nadju vreme da umese i kolac.
Zato mi oprostite sto me nema ovde cesto...

 love 
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od HappyGirl 8/5/2014, 09:28

Anuška, uživam kada nam svratiš i još kad nam doneseš predivne vesti, sreći nikad kraja. Svaka tebi čast! A što se tiče poslednje rečenice mogu samo da ti kažem da si pametna žena i hvala Bogu da je tako!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od fight&faith 8/5/2014, 23:19

Anuska, divne vesti! Ohrabruju. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od mijaki 9/5/2014, 15:19

ja da se upišem u one nesposobne:-)
ništa ne stižem, sa posla dolazim oko pola 6, žena koja čuva Anu poslepodne ostaje do pola 8 kod nas, odemo napolje, dok ja nešto pojedem, stavimo ručak za sutra, dok se istuširam, uvek ima nešto vanredno da se završi, neka od nas dve ode u nabavku....MM sa posla retko pre 8 svraća....a ja ne mogu sama, uveče sam kao iscedjena krpa.
o da, znam da se sve može, ali ne moram bas sebe da iscrpljujem i sve sto sam mogla prebaciti da neko drugi radi, prebacila sam. Jedino što se od Ane ne odvajam....
na prvo odvojeno spavanje i ne pomišljam još uvek, ja nisam spremna...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Blanka 13/10/2016, 23:56

E pa ne znam kako sve postižem sa dvije bebe, ali postižem. Muž mi je ogromna podrška. Do sada se hvalio kako sve radi sem što nema "sisu" lol! lol! lol!
Nekako je organizacija ključ svega. Navikla sam ih da zajedno jedu, spavaju, i da su budne ( tu i tamo ima odstupanja, naravno da neću buditi dijete kad spava,pošto je drugo budno a znam da ima i takvih majki v )
Moja majka dođe i skuva svaki treći dan, pa ja i dragi imamo šta i da jedemo ljudski, a nekad skuva on nekad ja. Što se tiče čišćenja kuće tu ne dam nikom, jer ja to po mojim "standardima" čistim, luda jesam ali tako je. Preko dana kuća je u haosu, pa na stolu i podu imamo sve i svašta, ali noć je nekako moja. Kad svi legnu i bebe i muž ja onda pospremim taj krš što je nastao preko dana. Nekad nemam snage pa i ja legnem zajedno sa njima. Uglavnom svo vrijeme preko dana sam sa njima, tj kad su budne kad ne spavaju zajedno smo, mazimo se, igram ispred njih, pjevam, a one kako rastu sve više opažaju stvari oko sebe pa i majku kojoj se se precenjuju od smijeha. Ma kad se one smiju sav umor prođe i nestane za tren, Elem, sad sam malo prije i oprala kosu, presrćna sam lol!
Odoh na spavanjac Very Happy
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od marina_82 14/10/2016, 09:27

Blankic svaka cast za osvezavanje teme.likeit  Nadam se da ce jos mama pisati svoja iskustva.
Moji rodjaci imaju trojke i oni isto kazu da je organizacija najbitnija i to da bebice koliko toliko sve rade istovremeno. Super pa ti mama i muz pomazu. Ja mog uvek pohvalim kad nesto pomogne pa on procveta i pita da li treba jos nesto. lol!  Videcemo da li ce tako nastaviti kada se bebac rodi lol! lol!
Uzivajte sa skocicama i ljubi ih puno puno srca srca ljubav
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 10:30

Blanka zena zmaj!
Jos i o nama brines, pored dve skocice. srcasti poljupci

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Blanka 14/10/2016, 10:44

Mimi12 ::Blanka zena zmaj!
Jos i o nama brines, pored dve skocice. srcasti poljupci

Hvala puno Mimi osmeh srce
Osvjezih ove teme na kojima se odavno ne pise pa da bi i vama bilo lakse sjutra da pisete osmeh srce

Marina osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Mimi12 14/10/2016, 13:23

Nemoj bas sutra, neka jos koja nedelja prodje lol!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Vanilla 14/10/2016, 14:03

Svaka čast Blanka 😊 Mimi jel frka? 😁 Mene nekad baš uhvati, kad razmišljam o porođaju i tako... 😊
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od MalaSaJuga 14/10/2016, 14:57

Blankic ti si car, ovaj carica lol!
E ja ujutru ustanem dete metnem na nosu, kuvam kafu. sredim dete, obucem, spremim, nahranim njega, spremim nama dorucak. dete u hranilici kad sam sama, a kad je mm kuci, oni se igraju , ja usisam i obrisem prasinu. Onda setnja do 12h, uzina, pa u 14h spavanje a ja spremam rucak. Jos uvek zasebno spremam Vasi, zasebno nama. Dete se budi opet nosa, pa rucak. operem sudove, dete se igra. Oblacimo i idemo u ssetnju a ako je lose vreme onda se igramo tj pravimo haos u kuci lol! . vecera u pola osam, osam. Devet sati, kupanje, mlekce i uspavati dete. E onda sredim onaj lom koji smo malo cas napravili, tusnem se , malo tracarimo ja i muz i spavam jedno dobrih dva sata lol!Sleep . Vasilije se budi, prelazi u nasem krevetu i tu vise nema spavanja jer me vuce za kosu, sutira i budi se stalno i trazi da se ljulja. Ustaje izmedju 6,7 i opet sve iznova. Od pre par nedelja pocela i neki poslic tri putta nedeljno pa i to nekako uklapamo ja i mm. Eto stigne se sve, amo organizacija. Jedva cekam da dobijemo jos jednu bebu pa da Vasa ima drustvo, a ja uzivam gledajuci ih dok se igraju, puna kuca, puno srce.
Pozdrav zenice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od marina_82 14/10/2016, 15:12

Sanjci tebe sam i prizeljkivala da vidim na ovoj temi ljubav
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od MalaSaJuga 17/10/2016, 16:19

Marina osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Blanka 18/12/2017, 23:45

Ajmo nove mamice ima vas dosta hvala Bogu. Da cujem sada kako sve stižete? lol! osmeh srce love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od BiKsi :) 20/12/2017, 13:17

Evo stare da kazu da su zakovale s ledjima i da nista ne mogu, a kamoli da stignu! lol! lol! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od marina_82 20/12/2017, 13:44

E ovo je prava tema za malo kuknjave! lol! lol!
Prvo, ja sam naucila da se ne iznerviram kada ne stignem sve sto sam naumila. Odredila prioritete..prvo je jelo..Stefanovo i nase, pa setnja i odlazak u nabavku, zatim pranje vesa (imam susilicu pa mi ves ne oduzima mnogo vremena jer ga ne peglam) I to je to.. Sve sto preko toga uspem da odradim po kuci je super. A kada se nakupi posla zovem mamu da izvede dete dok ja poradim sta imam. Ima dana kada jedva uspem da skuvam. S obzirom da Stefan lepo spava i ja budem odmorna, tako da zaista nikada nisam fizicki iscrpljena. Jedino nekada psihicki... puknem, sednem, otplacem da niko ne vidi i nastavim dalje sa osmehom lol! lol! Jer kada sam nervozna on je jos gori posto oseti. Tesko je imati sredjenu kucu i provesti dosta vremena igrajuci se sa detetom. Sto pre se skonta da ne moze sve ici po planu to ce biti lakse.queen queen  Ma zene su stvarno kraljice i svaki dan moraju izvoditi magiju da bi sve funkcionisalo. Svaka cast i tatama koji pomazu. king
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Bobac 20/12/2017, 20:06

moj odgovor u najkrace bi bio - ne postizem! Ali posto ja ne znam kratko... lol! onda 'vako:

Dobra je tema sto kaze Marina malo da popustimo ventile pa se iskukamo. Kod nas postoji neki spisak sta treba da se uradi svaki dan, ali vrlo lako stvari otpadnu sa njega. Ono sto se nikako ne menja je da ako je lepo vreme i temperatura nije preniska, idemo napolje i ostanemo dugo. Sad vec ga  vodim za rucicu u park. Tu su naravno ljuljaske i razne druge spravice pa uzivamo koliko god je njemu zanimljivo. Usput dira blato, sneg, suvo lisce, kamencice i sve druge drekice koje moze da nadje.
Kad zaspi, gledam da uradim nesto - sudje, rucak, ves, citam Kutak, kao sad Very Happy ...to ne mogu sa njim jer ga sve zanima pa visi sa vrata od rerne ili masine za sudove ili nadje vec nesto da lupa, vadi sve iz fijoka...
Uglavnom ni ovo ne stignem u toku jednog dana, jer pocinjem da radim kasno popodne, tako da moram biti koliko toliko odmorna i prisebna da mogu i na poslu nesto da uradim i da ne pravim bas puno gresaka.

Dok se vratim, bude vec jako kasno, beban je okupan, nahranjen i spava, to sve moj dragi odradi, ali i ja sam mrtva da bilo sta pocnem da radim.

Vikend je za sve ostale poslove...ako samo ne zatvorimo vrata kuce i ne kazemo pa-pa i na ceo dan odemo negde. 


Nego zene moje drage, znate sta sam ja primetila, od tih svakodnevnih stvari koje su hitne, ja nikako ne stignem da uradim nesto sto je bas dugorocno bitno za nasu familiju, nekako za to ne nadjem vremena zato sto nikada ne gori pod nogama za takve stvari.
Kad kazem bitno, ne mislim neke kucne poslove, nego nesto sto je vazno za vas, vas posao, karijeru, finansije, strucno usavrsavanje, ili recimo za vasu bebu - pronaci vrtic gde ce ici, neki sport i razonodu za male bebe, procitati nesto na koju god temu da vas zanima, nesto uraditi za zdravlje, relaksaciju...Kako postizete te stvari?
Nadam se da me razumete. Ja ima citav spisak kojekakvih stvari koje cekaju da se nesto desi vec predugo. 

A sad nazad u moju kolotecinu da vidim sta cemo danas rucati.

Pisi te mame!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Mame, kako postizete sve? - Page 8 Empty Re: Mame, kako postizete sve?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu