KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

+10
cicsa80
neven52
Željica
BiKsi :)
djole42
HappyGirl
dina
daco
Marija86
tuzna
14 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 28/10/2010, 17:22

pozdrav
muz moje druagrice ima azoospermiju. 2 puta biopsija,nema spermija,kanalici u losijem stanju. rekli ti dr.i to je to.
medutim,niko nije pokusao da ga lijeci.
drugaricin muz nema pojma o tome, on je digao ruke od svega i ne zeli da prica o tome,
on ima normalne hormone i mi bi htjele da dr pogleda nalaze i kaze ima li smisla pokusati hormonalnom terapijom.
samo onaj ko prolazi sve ovo( a prolaazim i sama) moze znati koliko teska je ta borba,. sad zamislite da nemate priliku ni da se borite...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 08:42

problem je sto smo mi iz BiH,sto niti moj muz(koji ima isti problem-azoo) ,a i prijateljicin nemaju pojma o tome da bi mi nesto radile po tom pitanju.
moj muz je stavio tacku an to,i mislim da ga ne bih mogla motivirati da ode,izuzev ako bih rekla da sam kontaktirala dr.-a i da je rekao da vrijedi pokusati.
mm se jako tesko nosi sa tim da je azoo, ne razgovara o tome i doist amisli da nema pomoci(rekli nam oni kod kojih smo isli,mada niko od njih nije bio urolog,niti je iko pokusavao da lijeci to stanje)

ono sta mene koci je to sto ne zelim da udem u kucu i ispricam ovo sve,dam mu nadu i prevalimo toliki put i onda dr kaze (po ko zna koji put je mm vec to cuo) da je to to,dda ne vrijedi pokusavati i da nikada nece biti niti jedan spermij u ejakulatu iz nepoznatih razloga!
mislim da ga to ubije i da zato ne trazgovara na tu temu...
ja samo zelim ručice koje ce biti iste kao kod mog muza.... Sad

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 09:05

ovako...mozda ce zvucati pomalo Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ko jesam li normalna? pa,ja ne znam nikog ovdje?
ali,pitala bih sljedece:
obzirom da sam iz BiH i obzirom da moj muz doista ne prihvata da se bori vise(sto nije ni cudo,i ja ,vjeciti optimist, sam odustala jer su nam 2 eminentna dr.-a rekla da nema smisla ),a ja ne bih htjel ada mu dam nadu,pa dr. kaz enista od toga,htjela bih zamoliti,ako slucajno neko moze i hoce i zivi u blizini,,ja bih poslala nalaze mog muza i pismo sa svime sta smo do sad radili, poslal bih novce koliko kosta pregled,pa da neko ode do njega i vidi ima li smisla dolaziti.
ako kaze da bi pokusao, da vrijedi da dodem, ja cu muza da dovedem,ne znam ni sama kako.
odvazila sam se da ovo pitam,iz jednog razloga:aktivna sam na jednom hrvatskom forumu i kad god mi je sta trebalo od lijekova iz zagreba ili bilo odakle iz Hrvatske,te cure su mi slale i sam ese nudile da kupe,spakuju,odu na outobusku stanicu i posalju autobusom za BiH.
ja sam mislila da to ne postoji i nosam mogla vjerovati kako su cure susretljive,pretpostavljam jer prolazimo kroz isti i razumiju kako teska je ova borba.nasa u BiH mozda i teza: urologu evo moramo u Novi Sad,ginekologu smo isli u Zagreb,a VTO radimo u českoj...tuzno...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 29/10/2010, 09:08

tuzna.....i moj muz je imao 0 sto sam ti vec rekla,i doktor nije odustao od njega...
Ako ti muza niko nije lecio od tog stanja naravno da ima nade,to znaci da nije nista probano...posebno zato sto su njemu hormoni ok...
ja bih pozvala i razgovarala osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 09:23

vjerujte,nije mi zao novaca,ni vremena,ni puta,ja bih se sad spakovala i dosla,ali nema sanse da on krene,ne zeli stavljati sol na ranu(znam ga dobro,po njemu je to to i nema smisla ici bilo gdje vise po tom pitanju),a ja mislim da bih ga pokrenula samo kad bih mogla reci da sam stupila u kontakt sa dr.-om i da je pogledao letimicno nalaze i rekao da bi pokusao sa nama.
ne,niko ga nikad niej lijecio,niti je iko htio nama da se bavi...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 09:33

svakako cu probati.slazem se da nemam sta da izgubim...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od daco 29/10/2010, 09:35

Srecno! Javi se! cvet

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 29/10/2010, 09:37

zelim da ti kazem,i nadam se da se neces naljutiti,moras da nadjes nacin da motivises muza,nije u redu da on odustane i da ti krisom zoves i trazis pomoc..naravno da mu je tesko,mi smo kroz to sve prosli,i kroz depresiju i negodovanje,ali ne moze na tome da se zavrsi.
Nije u redu da on kaze i stavi tacku na celu pricu,nije u redu prema tebi kao njegovoj zeni,ako me razumes!
Eto samo to sam htela da ti kazem... osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 09:42

tacku sam bila stavila i ja. oni kod kojih smo bili,rekli su da nema smisla.
aktivirala sam se kad sam vidjela tvoj post,Marija(znas vec,andriol i to)
i ne zelim da mu dajem nadu...jako tesko podnosi sve ovo, jednostavno se zatvori u sebe...
znam da bih ga motivirala kad bih znala da dr. misli da vrijedi pokusati.

kod koga god smo isli,kazu nema pomoci.
na drugoj biopsiji nasli pokoji spermicd a probamo ICSI. tad dr rekao da je tako kako je i da nema smisla raditi bilo sta(a,hormone niko nije ni pogledao,samo taj famozni FSH i kazu prije biopsije:ma,fsh odlican,sigurno ce bit obilje spermija.kad ono samo par njih) i tad smo i mi digli ruke.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 29/10/2010, 09:51

to sto niko nije hteo da se pozabavi vasim problemom ne znaci da nema nade...
najlakse je reci ma nema nista od vas i dici ruke,lekari su danas najgora mafija i mi zene nazalost sve moramo same da iskopamo...
pricala sam ti za moju prijateljicu koja je prosla isto kao i vi..niko nije hteo ni da ih pogleda ni da se njima pozabavi!
Nema stavljanja tacke,ako su hormoni dobri mora biti nacina!!!
Znam i moj muz se zatvarao u sebe,psovao sto eto ima problem,ali ja nisam dala da se preda,nisam dala i nikada necu,ma koliko mi bilo tesko.Ja znam kako mi je bilo i kakve sam misli imala,ali nisam dala da on vidi,bas da ne bih dobila coveka koji nece da se bori!!
Tako i ti,kada se budes cula sa doktorom,reci mu sve,odakle ste kakvo je stanje sve mu reci!
I onda muzu sa nadom sve ispricaj!Mozda odbije prvi put ali peti sigurno nece! osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 29/10/2010, 09:54

ako dr. kaze da vrijedi probati,on ce ici,znam to.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od dina 30/10/2010, 20:17

Tuzna kod tebe muz stavlja tacku da je gotovo a u moj slucaju ja satavljam tacu a moj muz hoce da trazimo dalje lijek iako su mu hormoni losi.

dina

Broj poruka : 150
Datum upisa : 11.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 31/10/2010, 11:54

hmmmmmmmmm,ne znam dina sta da ti kazem.
kazu,ne odustaj.ali ,mi smo morali odustati.nismo znali da se neko bavi time da pokusava bilo cime popraviti ovo stanje.nama su samo radili biopsije i oba pute rekli ,odustanite,to je to.idite na donora,ako to prihvacate kao opciju.
tacku sam bila stavila i ja,sta cu,ne mogu covjeka tjerati,kad nema izlaza.nemamo kome otici.
tek sad sam saznala da se neko kod Vas u Srbiji bavi ovim problemom.

znas,da ima i 1% sanse, i da moj muz inzistira,ja ne bih imala srce stavljati tacku na to.
ja sam spremna na kraj svijeta ako ima imalo nade da bi neko pokusao lijeciti mog muza.
dakle,da sma na tvom mjestu,pokusala bih i hormonalnu terapiju,pa kad urolog koji vas lijeci kaze da nema sanse,onda odustanite.
ponavljam,i mi smo odustali kad su nam oni koji su radili biopsiju(a nisu nam rekli da iko to ikada pokusava lijeciti,nego kao to ej to)rekli da nema vise nikakve nade.
sretno sta god odlucite

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 1/11/2010, 10:29

Marija, ima stvari koje se ne mogu promeniti sem nekih posebnim čudom. Posle toliko godina u ovoj priči još nisam čula da je neko dobio dete sa svojom spermom a da na biopsijama, punkcijama... nije nađeno nikad ništa čak iako su hormoni bili ok.
Daleko od toga da kažem da bilo ko treba da odustane, to je stvar lične odluke, kada će i da li će par odustati. Ipak treba biti i realan i shvatiti neke stvari. Takođe siliti nekog da ulazi u postupak vto a da on to ne želi je ogromna greška. U Srbiji će uglavnom sa tim rezultatinma gde na dve biopsije nije pronađeno ništa isto reći ili donor ili usvajanje. Zato tužna želim nešto da ti kažem, možete i dalje pokušavati naravno i treba ako mislite i želite tako ali morate biti čvrsti i shvatiti da je velika verovatnoća da od toga neće biti ništa. Nemoj milsiti da sam surova jer znam kroz šta prolaziš ali jednostavno doza realnosti mora da postoji jer jako je važno da očuvate vaše psihičko zdravlje. Na Kutku ima dosta parova čiji muževi su imali azoo, totalno odsutvo sperme i neki parovi su radili donaciju i sada imaju prelepu decu a neki su usvojili. Nije smak sveta nemati svoje dete, život je lep yes
I još nešto tužna, svim srcem bi volela da doživim da me vaš slučaj demantuje cvet

Tužna, da li sam dobro razumela i tvoj muž i muž tvoje drugarice su dva puta radili biopsiju i nije bilo rezultata?


Poslednji put izmenio HappyGirl dana 1/11/2010, 11:17, izmenio ukupno 2 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 1/11/2010, 11:07

Happy ja nista ne pricam napamet i sve sto sam rekla je potkrepljeno cinjenicama!!!
Moj muz je imao 0 i muz moje prijateljice je imao 0,kojem ni putem dve biospije nije nadjen ni jedan spermic!
veruj mi i ja se borim da dobijem dete i znam sta pricam,ne zivim u snovima i laznim nadama,dobila sam ja treznjenje ledenom vodom!
Nisam ja rekla da nekoga treba siliti u postupak vto,samo sam rekla da se ne treba predati i stojim iza toga! Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 1/11/2010, 11:12

Marija, to je definitivno novina za mene.Svaka čast! Ajd molim te pošto je to jako bitna informacija za mene, a i za dosta ljudi ovde napiši tačno ako ti naravno nije teško sve. Od toga koliko spermograma ste radili i koliko godina je imao totalnu azoo i koliko biopsija je pokazivalo o i kakva terapija je sprovedena da bi došlo do pojave spermatozoida i sada po tvom potpisu vidim da ima 2 miliona. Naravno ako si negde pisala ostavi mi link, jer baš bi volela da to sve pročitam i naravno preporučim gde treba. Ako ti nije teško možda bi mogla da obradiš i slučaj tvoje drugarice tj. njenog muža, baš bi značilo!
Marija ja i nisam rekla da si ti rekla da nekog treba siliti, nemam pojma gd esi to pročitala.Ja sam se osvrnula na pisanje tužne i osećanja njenog muža.
Kao što sam hiljadu puta rekla svako za sebe treba da odluči kada će i da li će odustati je rposledice svake odluke moraće sam da nosi na svojim plećima.


Poslednji izmenio HappyGirl dana 1/11/2010, 11:20, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 1/11/2010, 11:20

Tužna, sada sam ponovo pročitala tvoje postove. Ipak su mu našli nešto pri biopsiji ili sam opet nešto pobrkala sa mužem tvoje drugarice. U svakom slučaju moram ti reći a ovo treba da bude ohrabrujuće pronaći pri biopsiji nešto. tj. mali broj i 0 može biti ogromna razlika u uspehu i pokušaju da bez doniranog materijala dobiješ dete.
Odogovorila sma ti na pp.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 1/11/2010, 11:28

NIje mi tesko da ti ponovo sve napisem.Prvo cu napisati za muza a posle i za prijateljicinog muza.
MOj muz je pre 4 godine operisao varicocelu i receno je da stanje mora da se popravi posle nekog vremena,medjutim sve je krenulo lose..
Imao je 13 miliona pa 30 miliona i onda je pocelo da se spusta da bi doslo do nule.Urolog mog muza nikada nije davao da mm radi biospiju,rekao je da jos nije vreme za to..
Godinu dana smo se borili sa 0 i 0.5 .
Do poboljsanja je doslo kada je mm poceo da pije Klomifen i Andriol testorsteron i sve one klasicne vitamine.
Pio je lekove 5 meseci i na sledecem spermogramu rezultat je bio 2 miliona.
Naravno bez progresivnih,i sa nekih 20 zivih davno je bilo ne znam tacno.
E onda je na Cipiripinu preporuku poceo da pije Aloju,sve preparate koji pomazu oko spermograma ( kasnije se ispostavilo da je mm prelezao teske zauske,za koje nam njegova mama nije rekla ).Zajedno sa alojom je pio sve ove lekove koje sam navela sem vitamina.
Uradili smo bezbroj spermograma ne znam im broj!
Pre mesec dana smo radili nov spermogram,rezultat je 60 miliona,zivih 40%,pokretnih 20 % ali morfologija nije dobra.
Sto se tice muza moje prijateljice oni se mnogo duze bore sa azo,radili su dve biopsije na kojima je bila 0,odustali su i ona je odustala od svega.Poceli su da koriste istu terapiju kao mi i posle 3 meseca rezultat je bio 2 miliona.Onda su poceli da primaju inekcije Pregnila i sad cekamo rezultat.
Isto radili brdo spermograma.

Moram da kazem da ovi lekovi nisu preporucljivi zato sto crpe rezerve ,bar tako kazu,mogu da ostete jetru,ali druge nije bilo,niko nije hteo da nas pogleda sa 0.
Ne znam da li sam jos nesto trebala da napisem Very Happy
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 1/11/2010, 11:41

Ne, sve si napisala što je trebalo samo nije ovo iznenađujuće uopšte. Obično posle operacije varicocele i krene loše a i bolje i čeka se oko godinu, godinuipo za neka poboljšanja tj. neku konstantnost u rezultatu. Sem toga nažalost spermogram i jeste bezobrazan jer stalno đipa gore dole i kad nemate problema sa njim a kamoli kod ovakvih stanja.
U svakom slučaju hvala Bogu imate spermatozoida i to je najvažnije pa da da Bog da uspete.
Mene mnogo više interesuje ova priča tvoje drugarice jer su oni stavrno bili azoo. U svakom slučaju hvala i javi kako napreduju jer baš me interesuje. Držim fige molitva
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 1/11/2010, 11:44

Reci sta bih mogla jos da ti kazem u vezi prijateljicinog muza i njihovog problema?!

Do poboljsanja je kod nas doslo posle 4 godine i vise je sad proslo...ne mislim da to ima veze sa varicocelom! Wink
Hvala osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 1/11/2010, 11:50

evo i mene.
moj muz je radio 2 biopsije.
na prvoj, u Mariboru su nadene spermatogonije i spermatocite, nije bilo spermija. nije niko ni pokusao objasniti zasto taj proces staje,niti je neko rekao da bi se to moglo lijeciti,niti je iko rekao da mozemo bilo sta uraditi.
druga biopsija je bila mesa/tesa naden pokoji spermic,jedva da smo probali VTO.

svaki put kad ej radio hormmone,bili normalni(odnosno fsh je neocekivano nizak) i uopce ne variraju,4 godine isti.
kontam nest,mozda bi vrijedilo pokusati...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 1/11/2010, 11:51

Baš juče kad smo se sastale smo popričale koliko je neplodnost kompleksan problem i koliko uspešnost zavisi od hiljade faktora.Koliko je svaki par priča za sebe...Nemam pojma šta sa čim ima veze ali znam da sve sa svi ima veze u ovom i da kada se slože kockice baš kako treba e onda se svi radujemo.
Very Happy
Što se tiče druagrice , samo izveštavaj i da, daj Bože, čujemo za boljitak Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 1/11/2010, 12:00

marija,evo pitala bih ja,kakvi su hormoni bili kod drugaricinog,a kakvi kod tvog muza?

da,posebno je i meni zanimljiv ovaj dio da taj drugaricin muz nije imao niti jedan spermij cak i biopsijom...
ocito negdje upali,negdj ene,niko ne zna zasto
mom muzu su uvijek davali veeeeelike sanse,ali uvijek.
cak i nakon prve biopsije,kad su bile samo spermatogoniej i spermatocite,i to uvijek samo zbog dobrih hormona.
zato se uvijek posebno razocaramo
nekkao mislim da bi nam bilo lakse da je taj famozni fsh visok i da smo kao i ostali azoo slucajevi.ovako ispadamo kao izuzetak...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 1/11/2010, 12:05

tuzna kod mog muza su svi hormoni ok.isto kao i kod drugaricinog.
Sve je u referentnim vrednostima!!!
Dva puta mu je radjena biospija i nista nisu nasli,ako budem mogla da je nagovorim doci ce ona sama da vam sve isprica.
Zaista ne znam sta drugo da kazem.Kod mog muza su se eto pojavili spermici posle par godina,a kod njih sa terapijom sad cekaju rezultat posle Pregnila. molitva
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 1/11/2010, 12:20

eeeeeeee,blago njima.pojavili su se vec spermiji,je l da?
pregnyl treba jos da poboljsa spermiogram ili da odrzi nastalo stanje?

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu