KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

+10
cicsa80
neven52
Željica
BiKsi :)
djole42
HappyGirl
dina
daco
Marija86
tuzna
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od djole42 1/11/2010, 23:14

tuzna ::evo i mene.
moj muz je radio 2 biopsije.
na prvoj, u Mariboru su nadene spermatogonije i spermatocite, nije bilo spermija. nije niko ni pokusao objasniti zasto taj proces staje,niti je neko rekao da bi se to moglo lijeciti,niti je iko rekao da mozemo bilo sta uraditi.
druga biopsija je bila mesa/tesa naden pokoji spermic,jedva da smo probali VTO.

svaki put kad ej radio hormmone,bili normalni(odnosno fsh je neocekivano nizak) i uopce ne variraju,4 godine isti.
kontam nest,mozda bi vrijedilo pokusati...
Tuzna ukoliko je FSH nizak ili ukoliko je u granicama ref.vrednosti ali blizi donjoj granici moze se pokusati sa inekcijama Gonal f(one koje mi primamo u stimulaciji),da li vam je iko to predlozio?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 09:03

djole39, fsh je oko 4,ali je to neocekivano nisko,ako se ocekuje da kod losih prognoza na biopsiji,kod azoospemrije opcenito,bude po 25-30 fsh.
ustavri,evo kako izgledaju:
FSH 4,40 (1-10,5)
LH 3,45 (1,0-5,8)
progest 0,400 (0,7-3,0)
estradiol 0,081 (< 0,13)
prolaktin 153,0 (83-414)
testosteron 15,6 (10,41-41,64)
TSH1,9 (0,17-4,05)
cini mi se da su uredni?
niko nam nikad nije predlagao nikakvu terapiju,jer nismo jos naisli na nekog ko to pokusava lijeciti.
vise nista ne kuzim...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 2/11/2010, 09:16

Tužna, treba da shvatiš da lekari u 99% slučajeva neće i ne žele da leče slučajeve kao što je tm, mm i ...Jer uspeh je skoro 0. Nemoj da se mnogo misliš što nisu i zašto nisu nego ako imate volje, snage, želje, novca i živaca krenite kod dr koji hoće da se bavi takvim slučajevima i pokušajte.Marija je napisala koja terapija je pomogla njenim prijateljima a dobila si i broj dr.Brzakovića. Nemoj gubiti vreme na razmišljanja što neće niko da se bavi sa vama. Jednostavno tako je, ne vide uspeh i neće da se petljaju u nešto za šta po njihovom izgledu nema uspeha. Zato energiju usmeri na terapiju i dr koji hoće da se bavi vašim slučajem. I godine su jako bitan faktor. Koliko imate godina ako nije tajna Very Happy
Ajd curo, držim fige, samo napred tapšanje
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 09:25

ja 27,muz 33.
od moje 23 se borimo sa njegovom dijagnozom.
n ,ne gubim vrijeme,razumijem da smo pretezak slucaj, smao mi je zao sto nismo prije godinu dana recimo culi za dr.-a koji pokusava nesto uraditi po tom pitanju,da jos probamo i to,pa da odustanemo ako ne bude pomaka.
naime,svjesni smo da nema nikakvog novog izbora,smao jos to.
mi nemamo sta izgubiti,i onako smo bili digli ruke, nismo ni enrealni,citala sam mnogo i znam sta da ocekujem,ali bih voljela probati,kad vec ne moze biti gore.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od HappyGirl 2/11/2010, 09:29

Fine godine Very Happy
Dušo moja, zovi dr. i kad već želite krenite u napad! igracice
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 09:35

hvala,javim vam st aje rekao dr. kad uspiejm razgovarati sa njim

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 2/11/2010, 09:39

tuzna ::eeeeeeee,blago njima.pojavili su se vec spermiji,je l da?
pregnyl treba jos da poboljsa spermiogram ili da odrzi nastalo stanje?

Da pojavili su se spermici i kod mm i kod prijateljicinog muza...
mom muzu su rekli da ce mu davati inekcije Pregnila i Merionala kada udjemo u proces za vto... Wink
da te inekcije sluze za poboljsanje stanja osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 09:45

ma,vi ste (kako bi kod na su BiH rekli) na konju:)
sad uzivajte i cekajte da se potrefi pravi ciklus i da zacujete plac bebe u vasem domu.
svima zelim mnogo srece....

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od djole42 2/11/2010, 15:15

tuzna ::djole39, fsh je oko 4,ali je to neocekivano nisko,ako se ocekuje da kod losih prognoza na biopsiji,kod azoospemrije opcenito,bude po 25-30 fsh.
ustavri,evo kako izgledaju:
FSH 4,40 (1-10,5)
LH 3,45 (1,0-5,8)
progest 0,400 (0,7-3,0)
estradiol 0,081 (< 0,13)
prolaktin 153,0 (83-414)
testosteron 15,6 (10,41-41,64)
TSH1,9 (0,17-4,05)
cini mi se da su uredni?
niko nam nikad nije predlagao nikakvu terapiju,jer nismo jos naisli na nekog ko to pokusava lijeciti.
vise nista ne kuzim...

tuzna ::evo,cure,nabavila sam hormone njenog muza:
FSH 4,40 (1-10,5)
LH 3,45 (1,0-5,8)
progest 0,400 (0,7-3,0)
estradiol 0,081 (< 0,13)
prolaktin 153,0 (83-414)
testosteron 15,6 (10,41-41,64)
TSH1,9 (0,17-4,05)

cini mi se testosteron blizu donje granice,kao i estradiol,progesteron(je l on uopce bitan za muskarce?)prolaktin isto nije visok,...

ja doista o ovome nemam pojma.

Sad ne kapiram jesu li ovo nalazi TM ili muza tvoje prijateljice?
Inace kod azzo se ne ocekuje visok FSH,moze biti i nizak ,imas o tome ovde
https://kutak.forumotion.com/muski-sterilitet-f8/azoospermia-t169.htm
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 15:21

ma,ovo su od mog muza. izgleda da nisam prepisala nalaze njenog muza,vjerovatno sam od silnih papira prepisala pogresne nalaze :)
mada, i fsh njenog muza je vrlo blizu mog muza,negdje oko 4,kod mog muza 4,4.

meni je svaki dr (Vlaisavljevic,urolog u Pronatalu,te dr Brzakovic mailom danas) rekao da se ocekuje visoki fsh i da je ovaj iznenadujuce nizak.

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od djole42 2/11/2010, 15:26

tuzna ::
dr Brzakovic mailom danas) rekao da se ocekuje visoki fsh i da je ovaj iznenadujuce nizak.
Da li ti je dr.Brzakovic predlozio neke analize,lecenje?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 2/11/2010, 17:07

trazio je neke dodatne analize.recimo da ponovi hormone,jer su iznenadujuce uredni i kariogram da uradi.
rekla sam da je radio kariogram,uredan,muski
a hormone je radio mnogo puta,u razlicitim labovima i uvijek su normalni bili. to sam pisala u nedjelju,jos nemam odgovor,pretpostavljam da je pretrpan,da rijetko gleda mail,iznenadilo me da je uopce odogvorio.
a,nisam zvala,ne zelim da dosadujem,cekam mail do ponedjeljka ,ako ne dode,zvat cu .
kaze da postojem hormonalne terypije i da bi vrijedilo probati

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 3/11/2010, 08:52

tuznaaaaaaa eto vidis.....bas mi je drago bb bb bb bb bb bb
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 3/11/2010, 09:08

da,smao sto dr. jako sporo odgovara na mail.pali me d azovem,ali en zelim biti dosadna,a samo bih htjela da rascistimo ima li smisla dolaziti i sta konacno predlaze

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 3/11/2010, 09:11

sacekaj jos malo,pa ako ne odgovori onda ga pozovi!
Pa ako je rekao da vredi pokusati onda to znaci da on smatra da postoji nada,ako ja dobro razumem stvari??
Sta ti muz kaze? Very Happy
Ne znam za tebe ali mene je ova vest bas obradovala lol!

PS.Forvarduj mail!!!!!
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od BiKsi :) 3/11/2010, 09:39

MM su bili dijagnostikovali azoo, jer je imao spermatozoida nešto malo, nekad i ništa, i to malo je bilo grozne morfologije, skroz nepokretni, falični i tak. Onda su mu rekli da ide kod urologa. On otišao, ovaj ga pregledao i rekao kontrola po potrebi, to vam je tako! affraid affraid affraid MM se baš bio ubedačio, ali skroz. Ja sam bila šlognuta stavom tog dr. Kontrola po potrebi, moš misliti! Pa potreba je konstantna! Onda smo pisali Stojkoviću, otišli na konsultacije, odmah mu je rekao da to ne mora biti konačna dijagnoza, i da će probati da nadju bilo šta. I rekao mu je šta da pije i da izbaci kafu, alkohol, cigare, da jede manje slanu hranu, da ne jede soju, da ne nosi uske pantalone i slip gaće. Da pije vitamine i proxeed. MM se tad malo trgao i počeo sa terapijom. Onda smo čuli da je dobar i čaj od ovsa i to je počeo da pije. I onda su počeli da se pojavljuju pokretni. I da se povećava broj. I onda smo skupljali u više navrata spermiće za bar jedan pokušaj. On je sve vreme pio terapiju, nije se baš strogo pridržavao pravila oko pića, pa čak ni oko kafe. Dr mu je rekao da može pivo s vremena na vreme, ali po jedno, ne više. Kad smo skupili i zamrzli dovoljan broj za jedan pokušaj, onda smo krenuli u vto priču. Na dan oplodnje mojih jc, on je dao svež uzorak, i tada su našli dovoljan broj za tada, nisu zamrznute ni dirali. I mislim da je mm psiha malo olakšana kad je zamrzao onaj broj, i da se tada prilično opustio. Inače, radili su mu punkciju u Leskovcu i ništa nisu našli , uopšte nije bilo spermića, dr je rekao da neće da ga muči, da biopsijom verovatno isto ne bi našli ništa, pa mu biopsiju nije ni radio. A mogli su da nam uzmu pare da su hteli. Ali on je tako procenio i mi smo ga poslušali. Moj suprug i dalje pije čaj od ovsa, proxeed ne pije, videćemo šta će biti dalje. Od početne azoo, stigli smo na sledeći nivo dijagnoze, imamo oko 400.000 hiljada, mada pokretnih opet samo 15%, ali i to premija, s obzirom da je na početku cifra bila 0!
Tako da tužna glavu gore, nada uvek postoji! Ja bih se svakako borila! Doktori su često na našoj strani, ali su i često nezaintresovani. Nekad sami moramo prokrčiti svoje puteve, ne nekad, nego skoro uvek!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 3/11/2010, 09:47

evo mail>:
"Kao što Vam je jasno, kod Vašeg supruga je prisutan veoma ozbiljan problem, što se najjasnije vidi iz nalaza biopsije testisa. Ono što je čudno je da hormon FSH nije povišen, što može ukazivati na prisustvo hormonskog problema.
Molim iVas da uradite dve stvari:

genetsko ispitivanje(obično se radi većim centrima, sigurno u Sarajevu postoji genetska laboratorija, koja treba da udai kariotip),
nove hormoske pretrage(FSH, LH, prolaktin, testosteron)


Nalazi hormona kod supruga su uredni, osim neočekivano niskog FSH, pa bi to trebalo ponoviti. Bilo bi dobro ako možete da pošaljete nalaze biopsije, pšto niste napisali da li možda imati nekih začetaka formiranja spematzoida, koji možda ne dostižu zrelu formu.
Ne mogu da obećam da mogu da pomognem, ali svakao da ima nekih dijagnostičkih i terapijskih postupaka koji nisu sprovedeni, a koje bi trebalo probati.

S poštovanjem, Igor Brzaković"

napisala sam da je kariogram ok,,da su hormoni radeni vise puta,ne jednom(stekla sma dojam da on misli da su samo jednom uradeni) i da jednom nije bilo nista,jednom naden pokoji spermic.

rado bih sa njim razgovarala,cini mi se odlican i dosli bi u Novi Sda,nikakkav problem.
marija,muzu jos nista nisma rekla.dok ne dobijem konacni odgovor dr.a sr adalje.

biksi,odlicna prica,puno daj enade svima nama...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 3/11/2010, 11:35

ovo je samo potvrdilo moje pozitivno misljenje o tom doktoru...
stvarno retki su takvi kakav je on likeit
Ako ti ne odgovori danas,ja bih mu forvardovala mail... srca
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 3/11/2010, 11:37

tako sam i mislila.
mada mi se cini da on jednostavno ne otvara mail svaki dan.nema svrhe da mu saljem mailove,on ocito ne cita njih,jer ako je odgovorio na prvi, odgovorio bi i na drugi:)

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 11/11/2010, 14:41

tuzna da li ima nekih novosti??? osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 11/11/2010, 15:22

ma,ne.ne mogu da ga dobijem.na mail je jednom odgovorio i nikad vidse
zvala sam kliniku,kad god nazovem ima neko,a ako nazovem oko 19h,do kad radi klinika,njega vec nema.
ne znam kakao da stupim u kontakt sa njim...

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Željica 11/11/2010, 22:01

mogu da vam preporucim Dr.Vladimira Bancevica,radi na VMA i privatno,pregled je 1600dinara..Veoma je uporan i ne odustaje dok ne izleci pacijenta.Moj ginekolog mi je rekao za njega,ima i neka svetska priznanja.

Željica

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 12/11/2010, 09:04

tuzna...da li i rekla da ili ostavila tvoj kontakt telefon da on tebe pozove?
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od tuzna 12/11/2010, 09:13

da,fole jesam(vec je proslo 8-9 dana od kad sma zvala) i rekli kao da ce on mene pozvati,medutim,nista.ja nisma ni mislila da ce oon pozvati mene,iskreno.
ali,nekako sam izgubila volju,nemam ideje kad da zovem.ako je vrijeme dok je tamo,uvijek neko ima.ako nazovem pred kraj radnog vremena ,on vec otisao....

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Marija86 12/11/2010, 09:20

ovako smo mi radili.
MM pozove u toku dana,recimo ujutru i pita kada doktor radi.
Kada saznamo njegovo radno vreme onda zovemo 15 minuta ranije.
Nemoj da gubis volju,on ima jako mnogo pacijenata,a te sestre sto rade kod njega nisu bas tipovi koji mnogo izlaze u susret... No osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kada odustati od lečenja azoospermije - Page 2 Empty Re: Da li i kada odustati od lečenja azoospermije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu