KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sampon protiv opadanja kose i peruti

+9
zvoncica36
laKole
emilie
cile
Mala
Tinche
zoxa
bobica83
MARA
13 posters

Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od MARA 8/10/2010, 13:46

1 kosili
1/4 kantarionovo ulje
1/4 ricinusovo ulje
1/5 pantenol rastvor
1/5 ad kapi
To se sve izmucka i pere se kosa 2 meseca pa mesec dana pauza.
U vreme pauze koristi se kosili sampon ili pak neki blagi bebci
Meni je pomoglo posle prvog pranja,kosa izgleda prelepo,sija,i sto je najvaznije ne treba vam nikakva maska.
2 in 1
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od bobica83 8/10/2010, 15:09

hvala maro cula sam negde za to moracu da probam jer u poslednje vreme mi kosa pocela opadati a i perut se pojavila nikad je u zivotu nisam imala!
hvala ti nadam se da ce pomoci!!!!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od zoxa 8/10/2010, 20:28

Maro mogu li vigantol kapi, kod nas nema ad?
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od Tinche 8/10/2010, 22:02

bobica83 ::hvala maro cula sam negde za to moracu da probam jer u poslednje vreme mi kosa pocela opadati a i perut se pojavila nikad je u zivotu nisam imala!
hvala ti nadam se da ce pomoci!!!!


I meni tako u trudnoci.... Sampon protiv opadanja kose i peruti 561840
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od Mala 17/8/2011, 12:00

Moze li mi neko reci koliko to dodje mililitra od 1/5? Ja sam koristila nesto drugaciji- pantenol, kopriva sampon, AD kapi (vodene), bevipleks, kopriva kapi i ricinus. Bas bih da probam ovo sa kantarionovim uljem. Nego me zanima taj kosili, svi kazu da je on dobar sampon...

Mala

Broj poruka : 4
Datum upisa : 25.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od cile 22/8/2011, 13:47

Maro, hvala za recept, meni slican sampon i drugarica predlozila samo sam dodala B kompleks ampulu i kapi koprive. Vidim to je slicno sa ovim sto je Mala koristila.

Pocela sinoc da koristim, ali posto farbam kosu, nije mi bas sjajna i meka, mada sam je lako rascesljala kada se osusila.

Inace, u panici sam zbog opadanja kose, trenutno imam 1/3 kose koju sam imala pre 10 meseci i OCAJNA sam affraid!!

Vec imam blagu hipotireozu, cekam Sampon protiv opadanja kose i peruti 150370 pa da uradim hormone ponovo i vidim da mi ne treba veca doza eutiroxa. Devojke, javite ako imate jos neki savet sta vam je pomoglo da kosa prestane da opada. U zescoj sam panici i pod dodatnim stresom zbog kose, uz posao i ove nase problemcice..... tako da smanjeno nerviranje kod mene nije opcija No
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od emilie 8/6/2013, 15:31

da se i ja upisem,opada mi kosa kao luda Sad ocajna sam...
emilie
emilie

Broj poruka : 289
Godina : 31
Datum upisa : 16.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od laKole 11/6/2013, 20:20

emilie, jesi skoro radila hormone štitnjače? meni je tako kosa opadala kad je štitnjača divljala.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od zvoncica36 13/6/2013, 14:01

Slažem se sa Lakole.Štitna može da bude problem.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od OKacica 14/6/2013, 12:17

I meni kosa uzasno opada, stitnjaca mi je ok, ali mi je krvna slika losa, konkretno gvozdje... Pila sam caj od koprive i lekove za poboljsanje gvozdja, ali ona i dalje opada. Crying or Very sad
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od emilie 5/11/2013, 14:35

laKole ::emilie, jesi skoro radila hormone štitnjače? meni je tako kosa opadala kad je štitnjača divljala.
nisam nikada proveravala,opada mi kao luda otkako sam bila trudna. dete mi sada puni 2 godine ...kako da proverim stitnu zlezdu? gde se uzima uput za to?
emilie
emilie

Broj poruka : 289
Godina : 31
Datum upisa : 16.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od OKacica 5/11/2013, 15:37

Proveri i krvnu sliku, hoce kosa da opada i kod anemije.

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od emilie 5/11/2013, 17:39

nisam anemicna,imam odlicnu okrvnu sliku.opada,ali se obnavlja...sumnjam da je nesto ozbiljno.malo sma se zabrinula za stitnu ,nadam se da nije opasno,jer ipak imam 21 godinu.gde jos to da me snadje .kako se ona proverava?i gde ?
emilie
emilie

Broj poruka : 289
Godina : 31
Datum upisa : 16.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od zoxa 5/11/2013, 22:12

Meni je kosa pocela nenormalno opadati posle porodjaja.
Pijem amino kiseline, kupila sampon i ampule od Vichy, sad opada mnogo manje a i raste mi nova kosa.
Za ovaj Marin mix nemam AD kapi a Vigantol mogu kupiti samo na recept.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od laKole 6/11/2013, 21:16

emilie ::
laKole ::emilie, jesi skoro radila hormone štitnjače? meni je tako kosa opadala kad je štitnjača divljala.
 nisam nikada proveravala,opada mi kao luda otkako sam bila trudna. dete mi sada puni 2 godine ...kako da proverim stitnu zlezdu? gde se uzima uput za to?
normalno je da kosa opada nakon porođaja - nagli pad progesterona i estrogena dovode do toga, samo to ne bi trebalo da traje duže od nekoliko mjeseci.
za procjenu statusa štitnajče rade se hormoni (nalaiza iz krvi) - tsh i ft4 i uzv nalaz štitnjače. trebalo bi da uputnice daje porodični ljekar, a u slučaju poremećaja, liječi je endokrinolog ili spec. nuklearne medicine.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od ChillyVilly 3/3/2014, 09:52

Devojke,ja sam koristila sampon i balzam Rigenforte,i kuvala sam koren koprive,pa sam time posle pranja ispirala kosu.Koren se bere u prolece i jesen,osusi se i moze da se koristi mesecima.Cula sam da je dobro i da se pije,ja nisam...
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od Tangerine 3/3/2014, 10:33

Ja sam koristila ervamatin šampon i losion, i kosa mi je bila znatno bolja, ali ne znam da li to da pripišem tim preparatima ili trudnoći. Više ih ne koristim jer su mi preskupi, a kosa mi je opadala nakon četiri meseca od porođaja (što je normalno) i više ne opada, ali je počela da se masti kao pre trudnoće na 2-3 dana.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od medolino 2/10/2014, 16:22

Evo da dam doprinos i jedan recept Very Happy
Isproban i ja sam zadovoljna,od tada ga stalno koristim..mozda nekom pomogne... Meni je uzasno pocela da opada kosa posle porodjaja zatim kasnije iz drugih razloga sam pocela da gubim kosu napred,odnosno siske (verovatno od stresa i svega) rasla je nova ali slabo...upotrebom ovog sampona pocela je kosa da mi se obnavlja,da raste i bude jaca,ja sam zadovoljna pa mozda jos nekom pomogne..
Potrebno je :
1/2 l sampona od koprive
bocica pantenol rastvora i
bocica ad3 kapi (one koje nisu uljane)
Sve izmesati i prati kosu, koliko hocete i kad hocete Very Happy
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sampon protiv opadanja kose i peruti Empty Re: Sampon protiv opadanja kose i peruti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu