KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co-Wash - pranje kose balzamom

3 posters

Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 19/7/2010, 11:02

Goco, CoWash je pranje sa balzamom, jer tako? Kako to ustvari ide?
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 19/7/2010, 11:03

GORDANA ::
Co-Wash - pranje kose balzamom  561840 za cowash se koristi balzam (bez silicona, mozemo ih prepoznati po sledecim imenima-Amodimethicone, Dimethicone i svi koji se zavrsavaju sa-methicone ,Cyclopentasiloxane i svi koji se zavrsavaju sa–siloxane ili -silanol, Dimetyconol, Polyquaternium 80 ili p-80, ovaj poslednji je samo ako ime sledi broj 80, ostali polyquaternium bi trebalo da budu kondicionatori).
Neposredno pre pranja pomesati 2-3 supene kasike balzama sa 2 kasicice secera, (bolje od trske jer je krupniji), naneti na vlaznu kosu i masirati po temenu dok se secer ne otopi (ima dejstvo scrub-a), blago trljati po celoj duzini kose (sto duze to bolje), na kraju dooobro isprati. Kolicina balzama zavisi od duzine i gustine kose, mora se "udaviti" u njemu jer su tenzioaktivne supstanzie mnogo blaze od sampona, ali bas zato nije agresivan. Smesi se moze dodati i malo meda (melem za sve),
Problem je sto vecina balzama ima u sastavu silikone Co-Wash - pranje kose balzamom  Icon_sad
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 19/7/2010, 11:04

E super baš sam na youtubu našla videoklipove na ovu temu, pogledala sam ih i super fora i onda ja kao mojoj sestri da otkrijem ameriku kad ona će meni pa evo baš sam danas to uradila, pa ja to radim ohaj otkad Very Happy
Hvala Gordana na svemu! Da, većina ima silikon ali ima ih i koji nemaju, sreća Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 19/7/2010, 11:24

How to Co-wash Your Hair

Co-Wash - pranje kose balzamom  65714116

Washing your hair with conditioner or in other words, co-washing, is very good for your hair. Contrary to popular belief, this form of washing us good for all hair types. Those that are into black hair care, are learning to appreciate the freedom involved in co-washing. You can create beautiful hair styles using this method.

Difficulty: Easy

Things You'll Need:
* Conditioner

Step 1
You need to have a lot of conditioner since you will be washing your hair often using conditioner. Any cheapie conditioner will do. However when you deep conditioner your hair you should use a better quality type of conditioner.

Step 2
You can wash as often as everyday or a few times a week. Washing in the shower is easiest. Just like you would use your shampoo, use the conditioner instead. You want to really saturate your hair with conditioner. The thicker your hair is, the more conditioner you should use. Massage it into your hair well.

Step 3
After you are finish, rinse all the conditioner out with cool water. Then towel dry your hair.

Step 4
Add some leave in conditioner and style as usual. After a few weeks you will notice the difference in the smoothness and condition of your hair.


Read more: How to Co-wash Your Hair | eHow.com http://www.ehow.com/how_4456350_cowash-your-hair.html#ixzz0u7LLbMVw
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 19/7/2010, 11:27

Svi zainteresovani koji žele da vide kako to izgleda mogu na youtubu ukucati co wash i dobiće mnoštvo vklipova.
Ja se spremam po prvi put da co wash-ujem kosu Very Happy Javiću utiske Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 2/8/2010, 16:26

Gordana, isprobala sam tvoj recept balzam, šećer, med Very Happy
Koristila sam alverde blazam od avokada i grožda, pomešala sa šećerom i medom. Miriše fenomenalno prosto da smesu pojedeš. Masirala sam teme i celu kosu nežno do god se šećer nije istopio. Kosa mi je bila lepa i mirisna. Zadovoljna sam i hvala na receptu. Rekla sam i mojoj frizerki za izum Very Happy Sledeći put ću probati samo sa balzamom da vidim razliku.
Još jednom hvala usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od GORDANA 5/8/2010, 15:41

Odlicno! Drago mi je da ti se svidelo. Co-Wash - pranje kose balzamom  Icon_biggrin
Sto se tice probe bez secera, po duzini kose ce ti biti isto, rizikujes da ne skines prljavstinu sa temena.
Postoje dve vrste tenzioaktivnih supstanci. Anjonske, koje se nalaze u sapunima i samponima, koje rade na principu vezem se za prljavstinu (tojest za vodu) i sa ispiranjem je odnesem, katjonske (balzami) koje nemaju veliki afinitet prema vodi ali se vezu za povrsinu nase kose pa kad se ispere ode i prljavstina. Naravno ostane i jedan deo masnoce, zato balzami ne mogu oprati jako prljavu kosu. Zapravo uloga katjonskih tenzioaktiva je da smanjuju elektrostaticnost kose.
Bilo kako bilo vazno je da funkcionise, i vrlo je prijatno! Cak nisam primetila da mi se kosa brze prlja.
GORDANA
GORDANA

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 5/8/2010, 23:47

Da, ni meni se kosa nije brže isprljala nego inače.Sutra ću pokušati samo balzam čisto da vidim efekat Very Happy
Gogi hvala puno na savetima, srce si! cvet
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od GORDANA 9/8/2010, 08:34

Co-Wash - pranje kose balzamom  Icon_biggrin
GORDANA
GORDANA

Broj poruka : 18
Datum upisa : 10.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od Mimicica 12/10/2010, 22:27

Jel onda ne stavljate sampon?

Mimicica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od HappyGirl 12/10/2010, 22:44

Ne, mimi onda se ne stavlja šampon.
Inače da zabeležim da sam prala kosu i samo sa balzamom(bez meda i šećera) i prezadovoljna sam i tom varijantom.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Co-Wash - pranje kose balzamom  Empty Re: Co-Wash - pranje kose balzamom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu