KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prolaktin, uvecana hipofiza

+37
saska1
lela1984
Pilce
Ema78
leptirko82
djole42
noja
zvoncica36
labradorka
laKole
tetreb
sareni leptir
enaa95
Valkira82
tanjica
Kamilica
daxi011
Cupava
buby
Seelmma
cerise
Xena
*Maki*
*AIDA*
bubili2
Zoka83
KoMetaK
deja
racili
BiKsi :)
dr mali pariz
ini89
lolipop
ciklama
fenix
cici
nena beba
41 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 26/11/2010, 18:28

Neno, koliko sam razumela bila je u svog gradu na MR? A kada ide ponovo na kliniku? sta je taj dr rekao?
Pricala sam ponovo sa onom mojom drugaricom sto je imala preko 2000, njoj niko nije predlozio nista osim bromokripitina. I ona se zabrinula kada sam joj ispricala ovo za hipofizu i tumorcice.
No, ocigledno su tumorcici prateca pojava povecanog prolaktina, samo sto neki dr daju lekic i tako rese problem a neki upucuju na rtg, MR i dalju dijagnostiku. Sta je pravi izbor nemam pojma, zelim jos da se lakospusti prolatin i da ostane nizak dok ne ostavri cilj-bebu!
javni se kad bude novosti i pozdrav za obe tj vas tri Wink
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 26/11/2010, 18:38

hvala cici!
mr je radila u bgd-u privatno. a na klinicki ce kod enokrinologa. tek.
ma ja mislim da ce i njoj dati taj lek, al eto malo vise je pregledali da bi to zakljucili, i malo se istrosila, ali sigurnije je...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od lolipop 10/12/2010, 11:12

Pozić djevojke, moguće je da sam se kasno javila na ovu temu, ali se nadam da će vam moje iskustvo barem malo pomoći. I ja sam imala problema sa prolaktinom, hipofizom i mikroadenomom (benignim tumorčićem) od 2 mm. Radila sam i MR, i dnevni profil prolaktina. Pila sam i bromergon (na što sam jako dobro reagovala), a posle sam pila i vitex agnus kastus ( to je konopljika), i na to sam dobro reagovala. Kada se prolaktin vrati na normalu, za njim se i ostali hormoni smire. Prolaktin je u principu hormon stresa, i dr. Protić sa Kliničkog centra Srbija, mi je to objasnila tako da svako ima neki svoj izduvni ventil, i da je moj izduvni ventil hipofiza, tako da koliko vi možete pomoći sebi sa lijekovima, toliko sebi možete pomoći sa izbjegavanjem stresa (koliko je to moguće, mogu vam reći da meni ide slabo).
Pošto se hipofiza i mikroadenomi kontrolišu svake dvije godine, tako je ovaj mjesec meni upravo kontrola i hormona, i kod endokrinologa, a možda i MR, ako za njom bude potrebe. Bilo kako bilo, sve što ovih dana budem radila javiću vam.
Da, da ne zaboravim, meni su još doktori rekli i da se sa uzimanjem terapije mikroadenomi mogu smanjiti, a ponekad i isčeznuti, ukoliko su mali.
Nadam se da sam malo pomogla.
Javiću se još ovih dana dok budem radila kontrolu.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 10/12/2010, 15:18

lolipop hvala na javljanju. moja drugarica je dobila da pije bromokriptin i nadam se da ce joj ubrzo pomoci.

cekamo tvoj izvestaj! srecno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 15/2/2011, 22:53

Pozdrav svima,evo da vam ja kazem da sam imala problema sa prolaktinom,meni je prolaktin bio 15125,a sada a mi je zadnji nalaz bio 4,13 pijem dostinex 2 puta sedmicno po pola tab...ja imam tumor na hipofizi velicine preko jednog cm i vec nakon koristenja terapije 6 mj.smanjio mi se tumor za 4mm,sad i dalje koristi tu terapiju i imam kontrolu u sedmom mjesecu,nije mi iskljucena ni operacija,to je toliko problematicno da vam nemgu opisati,treba imati strpljenja i hrabrosti boriti se sa ovom bolescu....molim vas ko ima isti problem neka mi se javi da podjelimo misljena i iskustva....bice na lakse....bar malo....najgore je sto zelim djecu a sad ih nemogu imati.........
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od dr mali pariz 15/2/2011, 23:05

Ini,baš me je potresla tvoja priča.Enormno visok ti je bio prolaktin...kako je to moguće?
Dobro je da je sad bolje...
moja kuma je imala taj problem...i prolaktinom na hipofizi.Nekoliko god. se lečila,bromokriptin teško podnosila jer je jako sitne konstitucije,ali sad nema problema sa ciklusima,niti prolaktinom.Na poslednjoj MR,ni na hipofizi nije imala više prolaktinom...nadam se iskreno da će i tebi išćeznuti,da ne moraš na operaciju...
tako si mlada...a takav problem...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 16/2/2011, 00:18

Ini89, dobrodošla na ovaj divni kutak! Želim ti da što pre dovedeš svoje stanje u najbolje moguće, i da se ostvariš kao mama. Samo hrabro napred, nadam se da će ti terapija dati još bolje rezultate! Piši ako si imala neke simptome pre nego što si otkrila dijagnozu, pomoćićeš nekome za ubuduće. Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 17/2/2011, 20:45

hvala vam na podrsci,prije nego sto sam otkrila da imam tumor na hipofizi,imala sam glavobolje i nisam nikako imala menstruaciju nekoliko mjeseci,i kada sam posjetila ginekologa ona mi je dala tbl bromergon da pijem nekoliko dana,a onda mi je dala yasmin,i dobila sam men. ali ubrzo sam se razocarala jer svaki put kad napravim pauzu i prestanem piti bio kakve tablete meni men. izostane i onda sam odlucila da promjenim ginekologa jer ta doktorica mi je samo davala lijekove a nije mi radila nikakve nalaze......i kad sam otisla kod druge doktorice ona mi je odmah uradila hormonalni status i kad je vidjela povisen prolaktin odmah je sumnjala na adenom prolaktinemija hipofize.........tako je pocela moja nocna mora i traje vec nekoliko godina,tacnije od 2007 god.
Imala sam prvu neuspijesnu terapiju bromergonom koja mi je pocela smetati zbog velike doze,a dok. endokrinolog mi nije htjeo promijeniti,a pa sam na svoju odgovornost prestala......i nakon dvije god sam se udala i odlucila da ponovo uradim pretrage i nastavim novu terapiju uz nove doktore....i sada sam zadovoljna,imam odlicnog doktoricu endokrinologa i neurohirurga......izvinite ako sam dosadna al treba mi neko da se ispricam opusteno bez ustrucavanja.......pozzzzzz
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 17/2/2011, 20:51

Tu smo da te slušamo i pomognemo ako možemo, te samo pucaj, bez ustručavanja!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od lolipop 17/2/2011, 22:27

Ini prvo da ti poželim dobrodošlicu.
Iz svog vlastitog iskustva ti mogu reći da nema mjesta tolikoj panici srce moje drago. Jako dobro znam koliko te doktori isprepadaju sa tim svojim prijedlozima za operaciju, i ja sam kroz to prošla.
Koliko vidim ti jako dobro reaguješ na terapiju dostineksom, mikroadenom se smanjio reći ćemo za trećinu(bio je preko 1 cm, smanjio se za 4 mm).
Ko ti kaže da ne možeš ostati u drugom stanju? Mikroadenomi izazivaju hiperprolaktinemiju koja dovodi do dizbalansa hormona zbog koga ne može doći do začeća. Ali ti više nemaš hiperprolaktinemiju koliko vidim, prolaktin ti je 4,13, što je extra. Što znači da ti već sada možeš ostati u drugom stanju, s tim što bi morala korigovati terapiju. Srce moje nije sve palo u vodu, polako nije toliko strašno koliko ti se čini iz ove perspektive.
A sada jedan savjet od srca, prolaktin je hormon stresa, što se ti više nerviraš i sekiraš, to će prolaktin više rasti, znači BEZ NERVIRANJA, jer tim izazivaš mnogo problema.
Mlada si gledaj da što više uživaš u životu.
Sve što te bude interesovalo po pitanju mikroadenoma i prolaktina slobodno pitaj.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od dr mali pariz 17/2/2011, 22:34

Ini,samo piši,tu smo!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od racili 18/2/2011, 17:20

Ini, zao mi je zbog problema koji imas, ali ako ti je za utehu ispricacu ti iskustvo moje koleginice, I ona ima tumor na hipofizi, a imala je i jako visok prolaktin. Za tumor je i saznala jer nije ostajala trudna. Pila je odredjenu terapiju i cim joj se stabilizovao prolaktin ostala je prirodno trudna. Ima 38 godina i rodila je zdravog decaka pre par meseci.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 19/2/2011, 17:40

Ini, dobrodosla c
zao mi je zbog tvog problema, ali verujem i vidm da se sad stanje popravilo, dobro podnosis terapiju i imas dobre dr - sto je najbitnije! verovatno si procitala predhodne redove, tu sam napisala iskustav koja sam saznala dok sam lezala na edokrini. Izbaci bruseve za zicom, sintetiku, i pocni ako se vec ne bavis nekom fizickom aktivnoscu. povedi racuna da ti pravilno uzimaju krv, to sam takodje napisala, kao treba.
I da, samo ti pisi, mi cemo da citamo, tu smo za tebe Very Happy
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 21/2/2011, 23:42

Pozdrav svima,meni je briga sto u mene ije mikroadenom vec makroadenom, i kako sam se informisala na netu makroadenomi su tumori od 1cm,a ispod 1 cm su mikroadenomi,takodjer sam nasla da se ti veliki tumori mogu samo lijekovima malo smanjiti a ne i ukloniti i da je za njih jedino rijesenje operacija............molim vas ako neko ima iskustva sa tim da mi kaze nesto,cula sam takodjer da se u 30-40% slucajeva nakon operacije tumor moze vratiti..........
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 17/3/2011, 20:50

Ini, nema iskustva sa time. Ndam se i verujem da ces resiti tvoj problem, mozda operacija nije tako strasna ako vec mora. Odklonis to i krenes dalje u borbu. Dobar lekar zlata vredi. javi se . Misli pozitivno i veruje u to. Ljubim te osmeh srce
Neno, kako ti je drugarica?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 18/3/2011, 21:25

pozdrav,sto se tice ljekara to si upravu,dobri ljekari zlata vrijede.....nije mene strah operacije,vec me strah sta ce se desiti poslije nje,jer sam cula da se cesto tumor zna vratiti poslije operacije,pa me to brine,al u julu imam kontrolu pa cu zajedno sa doktorom odluciti sta dalje i sta je najbolje....pa kako bog da....hvala vam na podrsci....pusa....
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od deja 22/3/2011, 01:24

drago mi je da ima ova tema,ja se borim s prolaktinom vec 2 god naime prvo je bio 1150 ,ostali hormoni uredu,radjena magnetna rezonanca nema tumora bila na terapiji naravno bromergonom nisam ga podnosila,jake mucnine,spavanje mantanje,slabe motoricke funkcije,povracanje,kad sam ga nakon 2 mjeseca spustila prekinem sama terapiju i menstruacije su mi bile redovne skoro godinu cim je izostala uradim ponovo kontrolu ovaj put hormon jos veci nego prosli put,ponovo sam na terapiji od 12 mjeseca...ovaj put ga podnosim bolje izradila sam neke taktike Very Happy a i valjda se organizam navikao..menstruacije su mi opet redovne bile sve do sad zadnja 11.2. jos nisam dobila vadila prolaktin ispod 400 je znaci normalan...jednostavno neznam sta mi je sad zato sam i postavila tamo pitanje na prvi znaci trudnoce

deja

Broj poruka : 4
Datum upisa : 21.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 22/3/2011, 21:19

Zdravo,deja a zasto ne probas dostinex bolje se podnosi od bromergona,ja sam pila bromergon i nisam ga podnosila,a dostinex dobro podnosim i smanjio mi je prolaktin za 2-3 mjeseca 15125 na 4.1 znaci ispod normale i imam redovne menstruacije.....i smanjio mi se tumor za 4mm.....pozzz
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od KoMetaK 5/4/2011, 22:57

Uh zenske, ja tek sad zalutah na ove strane, zbog svog problema, a vidim da ima par vas koje ste postale experti, na zalost.
Drzim vam fige da resite vase probleme sa prolaktinom, jer vidim da ste hrabre i da se sa tim odlicno i odlucno nosite!
Nego, meni juce stigao rezultat i cini se da je malo povecan, a dr se jos nije javio i ne znam da li da panicim ili ne. Moj prolaktin je bio 31,2 a ref. vrednost je 2,8-29,2. Doduse, bas sam nervozna u poslednje vreme, sve mi ide na zivce, i sacekala sam par dana da se kao malo smirim, ali je ipak malo preko gornje granice. Samo mi je jednom do sad bio povecan, pre skoro 15-tak godina, kad su mi otkrili da imam fibroadenom na desnoj dojci, ali ja to nisam skinula, jer je jos uvek istih dimenzija kao i onda. Ne znam jel ima to veze ili ne. Ciklus mi je kasnio dan-dva, ali mi inace ne kasni. da panicim? Ili je mozda bolje da se smirim i ne nerviram, pa ce pasti?
Wink
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Zoka83 6/4/2011, 00:41

Meta, nisam ekspert, ali onako, iz iskustva, znam da moze da varira. Kada sam prvi put vadila prolaktin, bio je blizi gornjoj granici, a drugi put dost ispod granice, znam da su me devojke zezale da pijem anti stres Very Happy

Koliko dugo si bila budna?
Nije bas sjajno kad je povisen, bolje bi bilo da je nizi, ali nije kod tebe nesto alarmantno, resice se.
Sto se tice povezanosti prl-a i dojki, to stvarno ne znam, javice se vec neko...

Ljubim! osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od bubili2 6/4/2011, 09:31

Meta ja sam jednom imala prolaktin preko 50, prepisali mi mislim bromokriptin ali ga on jos povecao pa sam pila bromazepan i brzo ga skinula usput me slali kod ocnog jer su mislili da imam adenome na hipofizi, nikad vise nisam imala visok, Inace sam takodje imala fibro adenom ali ga nisu uopste povezali sa hormonima, ja sam moj izvadila i redovno idem na kontrole nedavno su posumnjali da se ponovo pojavio i predlozili da ga izvadim pred VTO ali se ispostavilo da je ustvari cista na istom mestu.
Tvoj prolaktin nije strasno visok, smiri se i spustice se ipak je on hormon stresa.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od lolipop 6/4/2011, 12:06

Metaurina ::Uh zenske, ja tek sad zalutah na ove strane, zbog svog problema, a vidim da ima par vas koje ste postale experti, na zalost.
Drzim vam fige da resite vase probleme sa prolaktinom, jer vidim da ste hrabre i da se sa tim odlicno i odlucno nosite!
Nego, meni juce stigao rezultat i cini se da je malo povecan, a dr se jos nije javio i ne znam da li da panicim ili ne. Moj prolaktin je bio 31,2 a ref. vrednost je 2,8-29,2. Doduse, bas sam nervozna u poslednje vreme, sve mi ide na zivce, i sacekala sam par dana da se kao malo smirim, ali je ipak malo preko gornje granice. Samo mi je jednom do sad bio povecan, pre skoro 15-tak godina, kad su mi otkrili da imam fibroadenom na desnoj dojci, ali ja to nisam skinula, jer je jos uvek istih dimenzija kao i onda. Ne znam jel ima to veze ili ne. Ciklus mi je kasnio dan-dva, ali mi inace ne kasni. da panicim? Ili je mozda bolje da se smirim i ne nerviram, pa ce pasti?
Wink
Meta nema mjesta sikiraciji, ali stvarno nema, jer ti prolaktin nije toliko visok. Najbolje ćeš se njega riješiti ukoliko se riješiš stresa i sikiracije. Popij i koju tableticu za smirenje, pa nije to smak svijeta.
To što ti ciklus kasni dan-dva vjerujem da uopšte nije do prolaktina.
Ljubac
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od KoMetaK 7/4/2011, 15:14

Hvala vam puno, sad mi je lakse, mada od dr-a ni traga ni glasa.
E, da, sestra mi je rekla pre vadjenja krvi za prolaktin, vece pre toga da se ne tusiram, i dan pre toga da nemam odnose, jer to hoce da utice na rezultate. Isto sam videla na sajtu laboratorije, da se ne vozi bicikla i ne bavi sportom par dana pre vadjenja krvi. Cisto da znate, ako zatreba.
Ja se istusirala prethodnog dana, ali sam tog jutra bila instruktor svom muzu, posto je prvi put posel duzeg vremena seo da vozi, da nebi ja isla bajsom, pa je mozda i zbog toga. Kako me muci nesanica u poslednje vreme, poceh da pijem bromazepame od 2mg, tako da je sigurno sad situacija bolja Wink
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 7/4/2011, 20:34

Ma verujem Meta da je već mnogo bolje! Vidimo se! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od bubili2 7/4/2011, 21:27

Da dodam to sto su me slali kod ocnog zbog adenoma ispostavilo se da je moja dr bila neiskusna i da to uopste nisu visoke vrednosti.
I ja sam sigurna da ce ti se to smiriti samo od sebe. Meni su rekli u laboratoriji da je vazno da sam najmanje 2 sata budna pre vadjenja.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 2 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu