KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

+43
Eja
Sanja Savica
plavaptica
dr mali pariz
Padobranka
dusica78
Blanka
Deni
AriesGirl
Zmajuška
ninica2
Gramatika
JocY
7-patuljaka
bak
Mirjana
LaFolie
noja
KoMetaK
heart84
viktorija
Jejaaa
lolipop
dragmilk
Ma'at
lilly13
ciklama
kalijana
Malina
mimica
Cupava
Zoka83
Marija86
bebko
Shizika
Simona
djole42
MAAKKI
Struzzo
JAmajka
anna
Aki
Orline
47 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 8/9/2011, 13:07

Hvala Nojice! Jako mi se sviđa natpis na tikeru Razz
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 12/9/2011, 21:08

@ La Folie, @ Mirjana - Zao mi je sto nije bilo sve kako treba sa folikulima, ali ako idete dalje, drzim vam palceve da sledeci pokusaj bude ok yes .

@ Noja - Iz tvog posta shvatam da nam treba debeo endometrijum zbog "kacenja" eventualnih embriona ( "i da bude lepih folikula ovog puta i lep debeo endo za bebane da se smeste" - @ noja). Vec drugi mesec pijem progesteron da bih stanjila endometrijum jer mi pravi probleme svojom debljinom, zbog cega sam relativno skoro bila na kiretazi. Treba da pijem hormone jos jedan ciklus, ali ne kapiram zasto stanjivati zid materice ako nam treba njegova debljina ?

Da nije tvog citata iznad, ne bih postavljala ovo pitanje jer svakako ne zelim probleme koje sam vec imala zbog, kako mi rekose, prilicne kolicine estrogena, ali mi sad nije bas najjasnije u ceme je stos: treba li nam zaista debeo endometrijum koji, kao kod mene, pravi probleme ili ne treba Shocked ?
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od bak 13/9/2011, 11:50

Maat, ni predebeo nije dobar. Kazu, da je a neka me isprave zene ako sam omasila, optimalno od 10 tak do 15 mm u momentu transfera. Sve ispod 8 nije bas sjajno, a preko 16 takodje. Pa sad mu treba utrefiti Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od noja 13/9/2011, 12:16

mat koliko ja znam kad je sve ok znaci menstruacija redovna on sa njom se ljusti i pocinje ponovo stvarati i kao sto bak kaze mora biti tu negde od 10-15, a recimo 7 dan ciklusa oko 7 mm a 14 dan ciklusa oko 10 mm, zadebljanje endom. nevalja predpostavljam da zato i pijes lekice sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 13/9/2011, 12:57

Da, da... Zadebljanje je preterano. Negde prolestos sam imala menstruaciju u kolicini za bar jedno 4-5 ciklusa, recimo. Tako sam i morala "pod noz". Pre toga su najednom postale neredovne, sto se ranije nije desavalo i onda je nastupio problem. Jos sam predugo cekala (+ imala ginekologa koji nije znao ili nije hteo da uradi sta treba) pa sam postala anemicna i nije mi bas bilo ok nakon tolikog gubitka krvi (prepun ulozak na svakih sat vremena, kapanje po plocicama, toalet kao da sam zaklala nekog i tako oko 4 nedelje). Mislila sam da smo kiretazom zavrsili problem, ali ispada da nismo... v

Hvala @Bak i @ Noji na informacijama.
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 13/9/2011, 14:58

Ma'at, tako ti ja krvarim od kada sam prvi put dobila. Pre par meseci sam otišla na posao, a tog dana sam imala samo 4 časa. Ponela sam pakovanje noćnih always uložaka, a preko njih stavim mrežastu vatu. Tog dana mi je mm DVA PUTA donosio veš, čarape i pantalone da se presvučem, ali to drugog puta nije bilo moguće jer sam se sva bila umazala i trebalo mi je tuširanje. Tako nisam ni držala 4 čas!
Jednom su mi ljuštili zidove (zbog ranice) sa abutilonom-to je mnogo bolje od kiretaže, jer ništa ne boli i ne oštećuje ništa ako se koristi koliko treba. To su vaginalete-pitaj dr-a za njih.
Ipak, posle ove neuspele stimulacije, moj endo je bio tanji no što treba...ko će ga znati!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 13/9/2011, 18:35

I ja sam, verovatno kao i ti, navikla na obilne i duge menstruacije (retko ispod 7 dana). Onda je, negde 1997-98 krenulo sa toliko obilnim odlivima da sam flekala stolicu na poslu, imala skoro trecinu ukrvavljenih pantalona koje sam prala u firmi i susila na pendzeru (ves nosim u rezervi, na poslu imam pakovanja rezervnih ulozaka), a ciklus je trajao duze nego inace, ali ne kao pred kiretazu.... Shocked Ne pitaj me u ceme sam hodala dok se roba ne osusi affraid .

Medjutim, nije bilo stalno tako. Pojavljivalo se i prestajalo. Ovog proleca je nastupilo ludilo, a posto se moralo proveriti da li je stanje benigno ili ne - pravac kiretaza.

Pitacu za vaginalete koje pominjes (abutilon). Svakako, ne zelim svaki cas na kiretazu.

@ Mirjana - Hvala na savetu.
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 13/9/2011, 19:08

bak ::Maat, ni predebeo nije dobar. Kazu, da je a neka me isprave zene ako sam omasila, optimalno od 10 tak do 15 mm u momentu transfera. Sve ispod 8 nije bas sjajno, a preko 16 takodje. Pa sad mu treba utrefiti Wink
Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 561840 da,baš tako...
Ma'at,stvarno sam se stresla kad sam pročitala da si bila na kiretaži-ama zbog zadebljanog enda...Bože...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od KoMetaK 14/9/2011, 02:57

I ja sve ovo prvi put citam, i ne mogu da verujem kroz sta prolazite. Da sto pre zabebita, kazu da se posle porodjaja i ciklusi menjaju! yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 14/9/2011, 09:53

@ Mali Pariz, @ Metaurina - Zaista vam hvala na recima razumevanja jer nema bas mnogo onih koji nam tu podrsku pruzaju srca1 .

Za sad bila samo na jednoj kiretazi, proleca o.g (zato sad pijem hormone da izbegnemo nove jer, izgleda, da ovo nisu problemi koji se ne ponavljaju).

Putesestvije je bilo otkriti sta se desava (a ja jos bila na nekom sluzbenom putu u tom zakrvavljenom stanju i radila od jutra do mraka, bukvalno, nikome nista ne govoreci), pa stici na red za kiretazu, a tamo te naplase kakvih sve slucajeva mladih zena ima koje ostaju bez icega u utrobi, neke i bez izgleda da prezive (kancer) - kad sami lekari odbijaju da idu na neke komisije jer vise ne mogu da gledaju i slusaju uzase koji se desavaju zenama, pa razliciti ginekolozi sa slicnim i razlicitim dijagnozama...prilicno ludilo. Znam "that shit happen", ali ti nije svejedno jer svaka intervencija je rizik. A obavljanje ove kiretaze bio je prvi uslov da uopste mogu da razmisljam o VTO.

Sve se radi kao na traci (NF) sto me posebno ne deprimira jer sam vec navikla da je tako. Pre podne su na redu zenice sa eksplorativnom kiretazom, posle podne devojke/zene za prekid trudnoce.

Slusala sam vrlo trezvene zene koje pricaju kako su se stalozeno oprastale od muzeva, ostavljajuci im razne stvari u amanet ako im se nesto desi. Znas da moras to da uradis jer drugacije neces znati da li krvaris iz benignog ili malignog razloga, ali se pitas hoces li ziv ustati sa stola i kako ces sve podneti. Ja jos imam i problema sa anestezijom. Ovaj put je bilo ok, srecom.

Jedna od opersanih kad i ja nije imala srece - zaboravili su (?!?)da joj urade biopsiju, a zena u predkancerogenom stanju. Lepo vidis paniku na licu pacijentkinje jer se situacija dodatno komplikuje i pogorsava.

Posle 3 nedelje ides po rezultate i tada si bas u grcu jer od rezultata zavisi da li si ok ili ne. Tada smo nas 3 cekale na dijagnozu: ja bez dece, a ostale dve sa decom. Samo moji rezultati su bili ok. Kad sam preracunala, to znaci da je procenat kancera zenskih reproduktivnih organa oko 66 %. Pitala sam ginekologa da li je moguce da je tako visok postotak obolelih. Odgovor je bio - da.

Kao "slag" na sve napisano dodacu improvizovan komentar zene kojoj sam zaista verovala te joj poverila problem, a koja mi je objasnila: "Ma sta se sekiras... Rak prostate i zenskih organa su najlaksi. Ako se i desi da ga imas lepo sve povadis i zavrsis". affraid Dobro u celoj prici je sto onda shvatis s kim imas posla, a ne bi trebao.
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 14/9/2011, 13:21

Dakle, strašno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od dr mali pariz 14/9/2011, 14:51

Ma'at Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 639820
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Ma'at 14/9/2011, 20:30

Svima usne za podrsku, a doktorki parižanki i c Very Happy .
Ma'at
Ma'at

Broj poruka : 80
Location : Serbia & Croatia
Datum upisa : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od 7-patuljaka 30/9/2011, 10:20

Hormonska terapija može da izazove astmu

Z. N. | 30. 09. 2011.

Prema poslednjim istraživanjima Danskih naučnika, hormonska terapija može da dovede do dobijanja astme, ili da pogorša njene simptome kod obolelih ljudi.

Hormonska terapija utiče na probleme sa astmom

Čak 2,6 miliona žena u Velikoj Britaniji koristi hormonsku terapiju kako bi umanjile znake menopauze, a danski stručnjaci upozoravaju na njene nuspojave.




Danski naučici su uradili istraživanje na 58.000 žena u Francuskoj, tokom dvanaest godina, a koje uzimaju hormone. Čak 29 odsto žena požalilo se na probleme sa disajnim organima za tri godine. Žene koje su uzimale hormone i duže od tri godine, bile su izložene riziku od 34 odsto, a one koje uzimaju lekove duže od deset godina, imale su 50 odsto šansi da obole od astme.



- Ova studija pokazala je da postoji veza između obolevanja od astme i ženskih hormona. Ukoliko pacijent dobije problem sa disajnim organima, ili mu se asmatično stanje pogorša, trebalo bi da prestane sa hormonskom terapijom odmah - rekao je doktor Klaus Bonelik iz Danskog Astma centra.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 9/10/2011, 23:53

Tek sam sada imala vremena da čitam sve što ste napisale na ovoj temi ibaš sam se potresla.
Ja sam dobila gomilu uputa i neke sam analize odradila, za neke piše da nije bilo reagenasa, neke su zakazane tek za kraj ovog meseca (iako pre toga radim sledeću VTO) a neke preglede nisam ni zakazala, jer nemam vremena da trčim od šaltera do šaltera zato što oni ne zakazuju preko telefona.
Za sada znam da mi je FSH opet skočio, da mi je lipidni status veoma loš (ustvari, vrednosti su dobre, ali odnos loš), da mi "verovatno" je neki unutrašnji organ uvećan i u određenom položaju tela, vrši pritisak na srce, kada ono krene da divlja i dovede me do paničnog straha da ću umreti ako ne nađem položaj koji mu ne smeta. Taj uz takođe posle VTO. Gušenje kažu, od jednog od onih hormona koje sam primala-piše i u kutiji leka-mislim da beše od diferelina. Hvala Bogu, to je prestalo.
Sada sam ovde saznala za kilažu...a nije mi bilo jasno od čega sam se ovako ugojila.
Od prethodnih upotreba hormona, imam ružne fleke na licu, kao i dlačice po istom. Dlake mi rastu čak i po sluzokoži, što je moja starija sestra rekla da više nikada ne kažem na glas jer je to nemoguće, pa će mi se ljudi smejati. Onda sam joj ja uvređena pokazala, a ona je ostala šokirana.
Od zoladexa na ovamo, moje lice je izgubilo sjaj i zategnutost. Sada je tanko, sivo, ružno.
.....baš sam tužna večeras
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od JocY 10/10/2011, 13:40

Mirjana nemoj da si tuzna, znam kako se osecas. I ja imam endomertiozu, ugojila sam se 20 kg na moju originalnu kilazu (visoka sam 163 a imam 70 kg), mene nije sredila VTO nego me je sredilo lecenje endometrioze. Kad ja to pomenem doktorima oni mi kazu da se od hormona ne goji nego od hrane- pih, ko da ja jedem vola za rucak. O maljama da ne pricam. Lipidni status isti ko tvoj. A na sve to kad pitam dr da li treba da odradim neku dodatnu analizu, ona odgovara da ne treba. c
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od lilly13 11/10/2011, 20:28

Ista stvar, dobila 10 kg od Danovala, a ovih preostalih 5kg nabila u 2 godine prolaska kroz VTO (to eventualno mogu pripisati hrani)
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Mirjana 19/2/2012, 00:18

Biću kratka, da ne davim. Posle prvog postupka, tj. stimulacije imala sam probleme sa gušenjem par dana i aritmijom. Aritmija nije ništa novo kod mene i ranije dovodila pod kontrolu brzo. Međutim posle pomenute stimulacije se desila noć koju sam jedva preživela. Opisivala sam negde, više se ne sećam gde, pa ovde neću(treća poruka iznad govori samo o gušenju, a ne i o noći koju sam jedva preživela). Oni koji su mi taj postupak vodili me nisu udostojili poziva, iako sam molila sestre da prenesu da mi nije dobro. Na kontrolnom UZ-u mi je rečeno da je nemoguće da mi se tako nešto desilo od stimulacije.
Juče sam saznala da je moguće i da je sreća da mi se stvarno ništa ozbiljnije nije desilo.
Dakle, osoba koja ima sklonost ka trombozi ne sme ili samo pod kontrolom, terapijom....sme da koristi kontracepciju, supresiju i stimulaciju (rekao mi hematolog). Dakle, mi nismo znali da ja imam taj problem, pa niko nije kriv. Međutim, onaj ko vodi stimulaciju bi trebao da zna da se u nekim slučajevima može desiti čak i veliki zdravstveni problem poput stvaranja tromba(da ne objašnjavam moguće posledice) i nikako nije u redu da ne pozove pacijenta koji se žali.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Gramatika 20/4/2012, 02:35

Devojke, ja se tek sad usudih da uđem na ove strane. Ali dosta toga sam i znala o posledicama vto. Svakako treba da znamo moguće rizike, a čini mi se da nas doktori ne upućuju baš u to.
Ja imam problem sa jetrom, ali od nekih uopštenih podataka, koje znamo iz opšte kulture, lekari mi nisu dali bliže informacije o mogućem uticaju vto na moje zdravlje. Doduše, specijalista je rekao da nema kontraindikacija, ali...
Svakako, mnogo dobre volje i malo hrabrosti nam treba. Svi smo u Božjim rukama.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od ninica2 30/4/2013, 14:13

Devojke evo da i ja dam doprinos ovoj temi,posle 2neuspele vto i tri operacije! U ovu pricu sam usla sa 40kg inace visoka tj niska :) sam 140,posle 3 operacije 2zapusenih jajovoda i jedna histero polipa dogurala sam do 56/57kg. Posle prve vto ustanovljena IR naravno.U vreme prve vto u toku stimulacije,katastrofa sa disajnim organima,dosla do pumpice,o herpesima da nepricam i prva i druga vto posle 2,3 dana od ET herpes na ustima,inace i sad ga imam,bas cesto izlazi.Pocela su i nocna znojenja,samo se probudim sva mokra najvise u predelu grudi plivaju u znoju...Posle prve vto srculence poludelo,otkucaji do 120,a i isprekidani,cini mi se da se to zove svese,presolol me ubijao imam nizak pritisak a on ga jos smlati a i bromazepan mi nije prijao.Sad ponekad popijem bromazepan.Posle druge vto cista i poremecen m.ciklus a dobijala u sat 28dan.Radila sam trombofilije e tu je nesto poviseno i trebala na vma ili vmc da odradim nalaz ali nisam jos uvek.Kilazu sam uspela da povratim koliko toliko na 47kg ali iskreni osmeh,snagu,vedrinu i spokoj nisam,a znam kada cu,kada uspem u ovome,samo da me zdravlje posluzi.
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od BiKsi :) 18/6/2013, 00:36

Nakon prve vto dobila hiperstimulaciju, bolove posle aspiracije koji su me kidali, pojma ništa imala nisam, tele tele. Prokrvarila pre bete. Kontracepciju užasno podnela, lupanje srca svaki dan, teskoba i slično, čak i u hitnoj završavala. Pre Feta, isto bila na kontracepciji, isto grozno odreagovala, isto u hitnoj završavala. Nakon pozitivne bete, pa potom ničega na uz, moje psihičko stanje je bilo katastrofa. Klasičan oblik depresije, dugo mi je trebalo da se saberem, baš dugo. Nakon treće vto, uz pozitivnu betu i vidjenu srčanu radnju,  opet blaži oblik hipera, doduše bez albumina, uvećan jajnik koji se prati. Nakon aspiracije bolje prošla. Nakon prve vto su mi se pojavili policistični jajnici, koje ranije nisam imala, il ih niko nije primetio. Ugojila sam se bila 7 do 8 kg, i trebalo mi je vremena da ih skinem. Nadam se da ću što pre uspeti da izbacim primljene hormone uz sebe, uzimam surutku, a dok nisam bila u postupku, uzimala sam čaj za čišćenje jetre od semena gujine trave. Prilično sam opterećena ovom temom i stalno me je kopkala i dalje kopka. Sad pijem deksazon i od njega sam primetila pojačanu dlakavost i akne (kao i od utrogestana). I da, nakon čitanja po netu i istraživačkog dela, shvatila da je meni bolje da idem u postupak bez kontraceptiva, predložila sam to doktoru i on je prihvatio. Ispostavilo se da sam bila upravu i da je dobro što sam poslušala sebe! Kuc kuc kuc
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Zmajuška 22/5/2015, 13:52

Na ovoj temi odavno nema postova i ne znam da li neka od vas razmišlja o tome, meni je potrebno da negde napišem o čemu mislim, šta me muči, prosto da sebi na neki način pomognem.
Na samom početku ove borbe sa mnom je sve bilo ok i niko od doktora nije obraćao pažnju na mene, akcenat je uvek bio na suprugu i bili smo uvereni da će nam uspeti iz prve, nadali se jako. Elem, pred drugu vto moj unutrašnji osećaj mi je govorio da nešto nije u redu i odlazak kod endokrinologa je potvrdio hipotireozu. U mojoj porodici užoj i široj niko nikada nije imao problema sa štitnom žlezdom, uverena sam da mi je proradila od stresa i hormonske stimulacije.Takođe, hormonski status mi je poremećen došlo je do inverzije FSH i LH hormona tako da mi predstoje detaljnija ispitivanja, jer želim da u naredni postupak koji planiram za 1,5-2 uđem potpuno spremna. Potrebno mi je da napravim dužu pauzu.
O psihološkom aspektu i da ne govorim, izbegavam dečije rođendane, ljude sa malom decom jer kada pogledam sada malu bebu raspadnem se skroz iako sam u javnosti uvek vesela i puna optimizma.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Zmajuška 22/5/2015, 13:58

Ono što sam primetila je da doktori ne govore o negativnom uticaju ivf na naše zdravlje, niti nas upozoravaju na moguće neželjene posledice, prosto nas ne pripremaju na to šta sve može da se desi, često smo prepuštene same sebi kao da smo mi studirale medicinu a ne oni.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od BiKsi :) 22/5/2015, 14:15

Zmajuska, mene je isto to mucilo, pisala sam vec na ovoj temi. Ja nisam mogla otici na trecu vto dok psihicki ne budem skroz spremna, tako da sam dugo pauzirala. Jednostavno mi je trebalo. Nisam htela nista na silu. Verujem da je i to uticalo na dobitni postupak, jer sam u njega usla mirna, po pitanju psihe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od AriesGirl 22/5/2015, 14:21

Do sada sam primetila sledece, a molim Boga da me vise nista ne snadje:
1. Nenormalno opadanje i proredjivanje kose od heparina. Do sada sam muku mucila sa ovim zbog PCOS, ali ovo sada prevazilazi sve granice.
2. Pojacana maljavost na licu. I ovo me je mucilo ranije zbog PCOS, ali ne ovoliko.
3. Braon fleke na licu ( valda se to zove melasma). Pretpostavljam da su od Utrogestana. Taman sam ih se otarasila prosle godine, a sad su me ponovo napale.
4. Celulit mi je mnogo izrazeniji nego do sad.
5. Ludacki svrab celog tela za koji niko od dr nije siguran od cega je, ali pretpostavljaju da je zbog hormona.
Ako se jos neceg setim, dopisacu. A o psihickom stanju necu ni da pricam.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje  - Page 6 Empty Re: Potpomognuta oplodnja i uticaj na zdravlje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu