KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od NikolaMaja 2/4/2018, 14:36

Moj ginekolog. Jer doktorka koja mi je bila endokrinolog nije smatrala da mi treba lek. Samo korigovana ishrana. Sto sam ja i uradila. A nedugo nakon toga sam isla na neke konsultacije sto je organizovala Sansa za roditeljstvo ( da ne bude zabune klinika iz Soluna je)i ja sam i njima pokazala nalaze i oni su potvrdili da ne treba terapija. Ja tako uljuljkana nisam ni pomišljala na to, mada sama bih sebi glavu otfikarila, jer mi je Micam rekla da opet pitam ja to ne uradim. Na svoju ruku, ponvo izvadim rezultate, kada ono slični kao prošli put. I tako odem kod ginekologa i on čovek me izbombarduje da nisam normalna i da bez leka ni u ludilu ne mogu ostati trudna. Prepise Glukofaž i ja sada pijem. Sada tražim dobrog endokrinologa, u sredu idem kod dr.opšte prakse pa da vidim kako i šta. Ako uspem da iskukam uput,jer za Kinički centar zakazuju samo do 5 u mesecu.
Pazi, osim tog što sam otkrila IR i što imam usporenu štitnu žlezdu, ostali rezultati su odlični, rađena mi je laparaskopija pre sedam dana i sve je u najboljem redu. Ja tipujem da je samo ova Ir razlog jer tri puta nije uspelo. I to mi koristimo spermu donora koja je proverena. Ništa drugo nije moglo da krene po zlu, samo to.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 2/4/2018, 19:21

Samo da naglasim da si bila na konsultacijama sa Embrioclinic iz Soluna ... Embriolab je druga klinika lol!

NikolaMajo ako ti nije tesko daj okaci rezultate ogtt-a da vidimo
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od NikolaMaja 3/4/2018, 08:01

Alisa, u pravu si za kliniku. Iskreno, otišli smo na konsultciju da vidimo šta oni predlažu i definitivno nismo za njih. A ima li negde više o toj tvojoj klinici gde si bila?
Evo rezultati:
Referentne vrednosi za glukozu 3,9-6,1
Referentne vrednosti za insulin 1,1-17,0
Glukoza                                                                                    Insulin
0-4.1                                                                                       0-12.7
30-7.1                                                                                     30-126.3
60-5.0                                                                                     60-62.8
90-5.2                                                                                     90-77.3
120-5.1                                                                                 120-78.3

Generalno glukoza mi je dobra, insulin mi luduje i ne vraća se na početnu vrednost.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 3/4/2018, 12:50

NikolaMaja glukoza ti je OK , ali ti insulin mnogo skače posle 30 min, zatim kreće da naglo pada, pa posle umesto da nastavi da pada on ti opet skače što e bi smelo.
Po meni ti baš imaš problem sa IR i terba ti baš jedan dobar endokrinolog i jedna ozbiljna terapija, možda npr. Glukofaž 1000 x 2 , možda i x 3, a možda ne toliko jer si mlada. Naravno, režim ishrane se podrazumeva, kao i fizička aktivnost.

Eto, ti si sličan primer meni koja je u PFC imala 3 ET sa super embrionima, ali džabe kad ih je toliki insulin svaki put ubijao.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 3/4/2018, 22:18

NikolaMaja imas temu na forumu o Embriolabu... inace doktori, embriolozi i kordinatorke ce sad oko 20 aprila biti u Bgd i drzace besplatne konsultacije... cekam da mi koordinatorka javi detalje pa cu vas obavestiti...
Tebi insulin stvarno luduje...nije mi jasno kako je endokrinolog mogla da te ostavi bez terapije...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 3/4/2018, 22:38

Alisa javi obavezno u vezi konsultacija, i mene zanima. Da li tu treba unapred zakazati termin ili se samo pojaviš?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 3/4/2018, 22:47

Kako mi je rekla koordinatorka bice prijavljivanje na sajtu... svako ce moci da se prijavi na konsultacije u vreme kad njemu odgovara... cim budem imala blize informacije javljam i kacim link nista ne brini
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 3/4/2018, 23:00

Sto se tiče mog jučerašnjeg pregleda u centru dr Giffing stvari ovako stoje. Ozbiljna dijeta zbog IR i preporuka da odem kod endokrinologa. Prepisali su mi još neke suplemente i kontrola za 3 nedelje. Inače ceo njihov pristup je vrlo posvećen i personalizovan, deluju mi vrlo stručno i predano. Rade prvo test na nekom aparatu gde mere visinu, težinu, ukupne masti, masnoću unutrašnjih organa (tipa jetre, pankreasa itd), zatim mišićnu masu, proteine, minerale u telu i tonus mišića. Nakon toga ide pregled krvne slike koji se ne radi preko vadjenja krvi, već nekom metodom nekih katoda koje se rasporedjuju na 5 mesta u telu: 2 ispod pazuha, 2 na vratu (na 2 glavne vene, žile kucavice) i jednu u pupku. Time se meri kompletna krvna slika, kalcijum, kalijum, magnezijum, natrijum, gvozdje, hemoglobin, holesterol, i neki osnovni hormoni. Onda se ide kod lekara na konsultaciju, koji ti na osnovu toga odredjuje suplementaciju i razmatra tvoj problem tj razlog zbog kog si došao. Nakon toga se ide na konsultaciju sa nutricionistom, koji radi detaljan test intolerancije na hranu putem kvantne medicine, nakon čega ti odredjuje jelovnik i personalizuje po obrocima šta i u koje vreme treba jesti. Provela sam tamo cela 3h i bilo mi je prilično prijatno jer sam imala utisak da su se bas potrudili oko mene. Sama nutricionistkinja je žena koja je trenutno trudna sa problemom IR, pa mi je to posebno značilo u kontekstu preporuka i dijete. Ceo taj pregled košta 10.000din, svaka naredna kontrola sa doktorom i nutricionistom će koštati 3.000din i ponovljenim nalazima tamo. Naravno, doktorka mi je tražila da u medjuvremenu odradim i neke malo složenije testove iz krvi koje oni tamo tom metodom ne mogu, kao sto su vit D, homocistein itd. Ja sam sveukupno zadovoljna i mislim da će mi ovo znaciti u kontekstu pripreme za fet vrlo. Nadam se da sam uspela detaljno da vam prenesem svoje utiske i iskustvo, pa koga interesuje neka pita ako želi još nešto.
E sad, ja jedino razmišljam da li da uradim OGTT još jednom pre odlaska kod endokrinologa, s obzirom da ne pijem Glucophage već 3 meseca sad i da bih volela da imam nalaz iz iste laboratorije (Biomedica) gde mi je radjen prvi put. Mislim da mi je onih 5 bodenja u venu bilo previše stresno i nešto nisam bas sigurna u validnost tih rezultata...jedino vas pitam da li nije previše da ga ponovim posle 3 meseca, mislim zbog onih odvratnih 75g glukoze koju moram da zgutam ponovo...?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 3/4/2018, 23:03

Super, hvala ti Alisa puno! 😃❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Hobbes 4/4/2018, 10:53

Principessa super zvuči ovaj tvoj izveštaj! Taj utisak da se neko posvetio tvom problemu i da ga detaljno ispituje i prati. Sad samo napred osmeh srce
Ja danas idem kod Vujovićke na kontrolu posle 4 meseca. Spremam pitanja :)
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 4/4/2018, 11:19

Super! Ma ja vidim da kod nje zakazuju kontrole najranije za jun. Zadržala sam taj neki termin koji su mi dali za svaki slučaj, ali mislim da će mi to biti prekasno. Nervira me ta fama oko nje, inače ona mi je jedina ozbiljno ovu IR tretirala...reci mi samo da li ti imaš problem sa IR i ako imaš da li piješ Glucophage i u kojoj dozi? Kako radiš kontrolni pregled insulina? Da li ponavljas ogtt ili radiš onu varijantu ujutru, pa 2h posle obroka? Ne znam kako ona to predlaze da se kontroliše kad si pod lekom, to mi bas nije najjasnije...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od NikolaMaja 4/4/2018, 12:00

Ganedina, vidiš da ima i toga. Evo sada idem iz Dz i nerviram se. Po deseti put tražim uput za endokrinologa (stručnog) ali je svima izgvor kako mi prpadamo jednom gradu koji je nadležan za nas.i to da m daju uput kod doktora koja me je ostavila bez terapije. Ne znam kako je kao vas ali ovde nabaviti uput i bilo šta složenije je ravno čupanu kose sa glave. Razmišljam da lepo odem kao čovek u neku našu vto kliniku i uradim i dodatne analize i tu histeroskopiju i budem mirna i spremna. Pa taman dizala još jedan kredit, ne mogu više da se nerviram. A juče odem kod doktora koji mi je radio laparaskopiju da mi skine konce i da se dogovorimo za histero, kada on čovek i ne dođe, đa naravno skidanje konaca mi zakađzao privatno. I tako ja platih 6500 hiljada skidanje konaca i uz i ostah sa tim da ga zovem da se vidimo i popričamo. Izvinite na dužem postu, ali taman se malo ponadam da ovo naše zdravstvo nije baš najgore, oni me tako lepo dematuju.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od NikolaMaja 4/4/2018, 12:02

Alisa, javljaj informacije vezano za konsultacije. Rado bih videla kako kod njih ide.


I da podigli su mi terapiju Glukofaža. Sada pijem ujutru od 500 mg, a uveče xp70mg.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Hobbes 4/4/2018, 13:28

I meni je Vujovićka prva ozbiljno tretirala IR. Mada mi je Šumarac pre nje, ali na moje insistiranje, podigla terapiju sa 500mg na 2 x 500mg, uz komentar da tek ta doza ima smisla ako već pijem Glukofaž.
Moji rezultati OGTT testa su:
        glukoza                      insulin
0'         5,66                         7,0
30'       6,71                        28,6
60'       5,97                        30,8
90'       5,71                         26,4
120'     5,23                          25,4
Ne znam ni ja kako da sada proverim stanje sa glukozom i insulinom, obzirom da sam pod terapijom. Negde sam čitala da bi trebalo ne piti lek 4 dana, 12h pre jutarnjeg testa ne jesti, bez fizičke aktivnosti, pušenja i 30 minuta mirovanja pre samog testa, kao i tokom testa.
Pitaću sad dr pa javljam.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 4/4/2018, 15:17

Meni je napisala ne jesti od 19h prethodnog dana. E sad, to za mirovanje mi niko nije rekao. Proveri molim te i to i kako se pod lekom radi provera. Hvala 😃
Ja sam malo u dilemi zbog jedne stvari. Možda će vam zvučati neozbiljno, ali meni je moj dr Dunjic danas na kontroli rekao da nipošto ne pijem ni Glucophage ni Siofor ni Inofolic, ništa od tih stvari koje regulišu šećer, jer imam alergijsku reakciju na sve te lekove. Istestirao ih je na meni i ustanovio da bas imam jaku alergijsku reakciju na sva 3 leka. Rekao mi je da mi je zato i lošiji nalaz posle godinu dana pijenja Glucophage-a jer kad si na neki lek alergičan, on umesto da ti pomaže on ti odmaže. Kaže zbog toga ti je posle samo 10 dana pauze od Glucophage-a, posle godinu dana terapije gori rezultat ogtt testa nego pre početka terapije. Pošto je video moju očiglednu paniku u očima kad je to sve izgovorio, zamolio me je da sačekam samo još 3-4 nedelje, dao mi je neke suplemente za čišćenje organizma, D vitamin i da 4 x dnevno po nekoliko listova bosiljka koristim u hrani. Kaže da je bosiljak fenomenalan za regulaciju šećera! Eto da znate i vi.
Rekao mi je: uradi tako, pa dodji za 3-4 nedelje na kontrolu. Ako ja ustanovim pregledom da ti je stanje bolje (sto zaista očekujem da će se desiti) onda ponovi ogtt test da ti to potvrdi, pa ćeš i sama videti da će biti mnogo bolji rezultat od prethodnog...
Uhh...intuicija mi govori da se upustim u ovu avanturu, pa šta mi Bog da. Razmišljam ovako: nije to dugačak period, kad već napravih 3 meseca pauzu, kud 3 meseca tu i još 3-4 nedelje...svakako znam da neću ići na transfer dok to ne stabilizujemo na ovaj ili onaj način...uostalom stvarno sam i sama za sve vreme terapije osećala da mi ista uopšte ne prija, naprotiv još mi je dodatno ubrzavala osećaj gladi posle obroka u odnosu na ranije. Svakako nameravam da se striktno pridrzavam dijete koju su mi prepisali nutricionisti (kad je ishrana u pitanju) i da dam šansu insulinu da ga na taj način i uz pomoć suplementacije pokušam srediti....
Možda sam luda, ali moj unutrašnji osećaj, to neko šesto čulo mi govori da treba da ga poslušam....šta vi o svemu ovome mislite?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 5/4/2018, 06:56

Hobbs tvojo rezultati insulina uopste nisu losi po meni...
Principessa inofolic nije lek vec suplement... sastoji se od myoinositola i folne kiseline i jedana i druga komponenta ovog suplementa se prirodno nalaze u organizmu i tu nemas nasta da budes alergicna... inofolic sam po sebi ne moze da zameni metamorfine kod ozbiljnijih problema sa ir... on se pije za kvalitet jc kao i pomoc pri regulisanju ir ali samo uz vec prepisanu terapiju
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 5/4/2018, 09:18

Mogu itekako da budem alergicna na suplement, isto kao sto mogu i na hranu, vodu ili bilo šta drugo...njega sam ja tražila da mi proveri jer znam da ga neke žene piju i za regulaciju šećera...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Hobbes 5/4/2018, 10:42

Samo da se prijavim posle kontrole kod Vujovicke. Što se tiče kontrole sadašnjeg stanja IR pod terapijom rekla mi je da ne treba ništa da proveravam, pokušala sam par puta sa tim pitanjem da bar čujem kako bi se radila ta kontrola, ali bez uspeha. Kaže to je tako, vi ste pod terapijom i odgovarajućom ishranom, proveravaćete kad ostanete trudni i to je to. Jedino mi je rekla da treba da vratim 2kg koja sam izgubila u poslednja 4 meseca i to tako što ću da unosim veće količine dozvoljene hrane. Čak sam pitala jel moguće da mi je prejaka terapija, da mi malo smanji jer meni se eto samo malo insulin ne smanji na kraju. Ona kaže e pa to samo malo i smeta, ne nije prejaka terapija, to je to i tako i treba da bude.
Tako da nisam uspela da saznam ono što sam rekla da ću vam javiti.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od alisa 5/4/2018, 10:55

Principessa a kako vrsi alergijsku probu na myoinositol?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 5/4/2018, 11:20

Hobbes hvala svakako na odgovoru. Napiši mi još samo ako ti nije teško koja je doza koju ti piješ sada?
Alisa, na isti način na koji kontroliše i sve ostalo kad odem kod njega. Ceo njegov princip rada se svodi na lečenje tzv. O-ring metodom. On se bavi tom terapijom već godinama i poznat je ovde, samo što je sve to prilično skupo, pa malo ljudi hoće/može to sebi da priušti. Meni nije žao novca kad je moje zdravlje u pitanju, čak nevezano za vto, pre bih dala na to pare nego na krpice. Ali to je sad već druga tema jer sam se nagledala ružnih stvari kad je zdravlje u pitanju, pa imam poseban odnos prema tome uopšteno govoreći...
Elem, O-ring metoda je grana kvantne medicine i čak iako nekom deluje suludo, ona vrlo precizno odredjuje predispozicije u vrlo ranim fazama ozbiljnih oboljenja kao sto su karcinomi, dijabetes, autoimune bolesti itd. Takodje, prizmom kojom meri stanje organizma, vrlo precizno dozira i lekove i suplemente. Dakle ja konkretno ništa od suplemenata ne pijem “napamet”. Pijem onoliko dugo koliko mi treba i u dozi koju mi on odredi u skladu sa potrebama mog organizma. Lični je izbor ko takvoj metodi lečenja želi ili ne želi da veruje i da se prepusti, ali ja sam se više puta uverila u to da u mom slučaju bar on nikad nije pogrešio sa dijagnozom i terapijom.
U ovom konkretnom slučaju je baš izričito insistirao da ne pijem Glucophage, a vrlo retko (takoreći nikad) se ne meša kad je u pitanju terapija lekovima koju preporuči drugi lekar (on je takodje lekar po struci, ginekolog). U ovoj situaciji baš insistira jer misli da mi taj lek direktno šteti (što donekle pokazuje i rezultat, koji je posle godinu dana konzumiranja leka lošiji nego pre početka uzimanja istog), tako da sam ja negde po svojoj intuiciji odlučila da ipak poslušam njega i proverim za mesec dana stanje stvari. Jer ako se ispostavi da je u pravu, to samo znači da bih napravila još goru stvar da sam nastavila da ga pijem...ogradjujem se da je ovo samo moje mišljenje i da niko ne mora da ga podrži. Pitala sam samo šta mislite o tome jer me čisto zanima ima li ovde mojih istomišljenika, to je sve...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Hobbes 5/4/2018, 12:22

Poslednjih 5 meseci pijem Glucophage 2 x 500mg.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Principessa 5/4/2018, 20:55

Ok, hvala ti. Ja ću ispoštovati ovo što mi je Dunjić rekao još 3-4 nedelje, pa ću ponoviti test. Ako insulin ne bude bolji počeću i ja sa Glucophage-om.
Dokle si ti stigla sa vto? Jel radiš prirodnjake, kolekciju, šta radiš? Sa ovim sad možemo i na korake da predjemo pa da tamo nastavimo prepisku, i onako nema žive duše tamo... 😃
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od sanja 73 20/4/2018, 11:50

stigli rezultati    referentne vrednosti glukoza 4,11---5,89        insulin 2,6--24,9
                                                                  60*<10,0
                                                                 120*<7,8
 glukoza           insulin
0*   5,69          5,10
30*  10,74       30,27
60*  8,98        38,0
90*  6,19         32,82
120*5,83         26,50
već duže vreme sam na terapij siofora 3x 500
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od micam 20/4/2018, 12:55

Sanja po meni malo je veci secer jeste u ref.vrednostima i vraca se na normalu al povecan je i onaj posle 30*preko 10.Sto mislim da nije ok.Narocito sto imas terapiju trebalo bi da je pocetni manji od 5 i da nema vrednost preko 8 u kasnijim merenjima.
Insulin ti je ok nisu velike vrednosti ali ima taj blagi skok u 60* i poslednji ne pada na pocetnu vrednost.Mislim da ti treba veca doza leka.Opet cuces od iskusnijih i od lekara
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 20/4/2018, 13:49

Sanja 73 dobar ti je sada insulin.Bitno je da maximalna vrednos ne bude veca od 2,5 puta od maximalne dozvoljene. Tacno je da ti se posle 120 min ne vraca na pocetnu vrednost, ali to nije presudno i toliko vazno kao kolika ti je ta najvisa vrednost nakon ispijanja glukoze. Kod tebe ta kriva insulina ima lep pravilan oblik. Skace , u 60 min dostize pik i onda krece da pada , bez ponovnog nekog skakanja .
Pocetni secer ti je malo visi nego sto bi trebalo. S obzirom da si pod terapijom taj jutarnji ne bi trebalo da je preko 5 . Ni meni secer nakon ispijanja 75 gr glukoze nije bio bas dobar, isto je skakao preko 10 i nakon 2 h ostajao je negde oko 7, pa eto ga moj Laza sada ima vec 2 god i 8 meseci.
Ono sto je presudno za uspeh VTO,IVI... nije secer, vec upravo insulin . On je glavni hormon i dirigent u organizmu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 34 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu