KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 18/7/2014, 13:33

Zakljucno sa 14. nedeljom trudnoce 2 x 1000. Postepeno ukidala od 12. do 14. nedelje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od pticica 6/8/2014, 19:50

zdravo svima, ja samo ovde nova i htela bih da se posavetujem sa vama  Wink 
imala sam jednu kiretazu u oktobru 2013g, dijagnoza je bila blighted ovum, vec nekoliko meseci posle toga pokusavam da ostanem u drugom stanju i neuspeva mi, ginekolog mi je rekao da uradim nalaze hormona i rezultati su sl, tsh-5.6, fT4 i fT3 u granicama normali kao i FSH, LH, estradiol, progesteron, a prolaktin mi je bio 886, povisen. uputila me je kod endokrinologa i on mi je dao da pijem Eytirox od 25mg 1x1 dva meseca, i da opet odem na kontrolu sa jos nekim nalzima, kada sam otisla tsh se smanjio bio je 0.6, a prolaktin u 8h bio je 840 a u 11h 256, radila sam jos i insulin pre i nakon opterecenja 75g glukoze, pre opterecenja bio je 14.7 a posle 120 min bio je 86.1, ogtt pre opetecenja bio je 4.62, a posle 120 min bio je 4.64, anti tpo <5, on mi je isto bio dobar, dala mi je da i dalje pijem eytirox ali jedan dan u nedelji da uzimam po pola tablete a ostalim celu kao i do sada, uvla mi je jos i glukofaz 850mg, nedelju dana 2x1/2 a na dalje da pijem 2x1, i rekla mi je da bih sad mogla da ostanem u drugom stanju. Glukofaz pijem od 28.6. i nisam ostala u drugom stanju, ako ne dobijem sada oticu na kontrolu pa cemo videti, kakva su vasa iskustva sa tim, da li mislite da cu uspeti da ostanem u drugom stanju i koliko je vremena potrebno za to, inace imam 20 godina, 170cm, i 85 kg, pre glukofaza sam imala 91, pomogao mi je da smrsam, ciklusi su redovni, hvala vam unapred, jako mi znaci vas savet i to da cujem vasa iskustva  cveće 


pticica

Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 7/8/2014, 09:03

Dobrodosla Pticice,
Niko od nas ti ne moze reci koliko ce vremena trebati da zatrudnis .Ono sto je vazno je to da je kod tebe utvrdjen problem (visok tsh i insulinska rezistencija ) i da si terapijom pokrivena ,sad samo ostaje da se radi  Very Happy 
Pridruzi se curama na ovoj temi
 https://kutak.forumotion.com/t2897p405-korak-po-korak-na-putu-do-bete

Zelim ti da ubrzo predjes na trudnicke strane ,srecno !
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mireille25 28/8/2014, 15:12

Evo mene opet.
Ako me se neko ne sjeca, ja sam ona koja je imala sve sumnje na IR ali mi doktorica opce prakse (u norveskoj) nije htjela dati uputnicu za endokrinologa jer mi je tri puta na tri nacina mjerila SECER i ubjedjivala me da nemam dijabetes ?!?!?!?!?
da skratim pricu...

jedno vrijeme sam se na svoju ruku drzala ipravne prehrane i lagano trenirala i smrsala oko 8 kg za par mjeseci

sada sam bila u domovini, i radila nalaze stitne zlijezde (nekako mi se simptomi cine slicni) i ogtt sa IR

ispostavilo se da imam IR i to povisoku!
nemam sad nalaze ali potrudit cu se da ih prepisem
znam da je inzulin ujutro na taste bio 11 (vrijednosti su negdje oko 1-17 ili tako nekako stoji na papiru)
nakon sto sam popila glukozu (75) ... prvo mjerenje bilo je nevjerovatnih 262 a drugo ili 184 ili 164 ne sjecam se

dobila sam siofor od 500mg da pijem 2x
i preporuku da jos jednom uradim nalaze jer je ovo fakat preveliko - ali ja nisam ljubitelj igle tako da ...

e hajde sad ... pucajte savjete! :)

Mireille25

Broj poruka : 12
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 1/9/2014, 10:58

Mireille25 , i ja imam IR koju sam na zalost otkrila tek posle 5 neuspesnih VTO .Kod mene su jutarnje vrednosti secera i insulina bile savrsene , tako da nisu postojale indicije da se ispituje dalje i radi OGTT sa insulinemijama . Ali, kad sam na predlog cenica sa foruma ipak uradila jos i tu preostalu analizu , ispostavilo se da je tu problem . Samo meni insulin posle 75 mg glukoze nije prelazio vrednost od 100, mada se nije ni vreceo posle 2 h na priblizno istu vrednost kao pre glukoze. Dobila sam isto 2 x 500 mg i kad sam posle nesto vise od 2 meseca terapije , a pred 6 VTO otisla opet samoinicijativno da ponovim test, rezultati su bili jos gori, narocito secera. Otisla sam kod drugog endokriniloga , koji mi je s obzirom da je to bilo 25 dana pred zakazani ET uveo dozu od 2 x 1000mg. Da napomenem da sam tada bila i na dijeti u skladu sa dozvoljnim glikemijski indexom, tj., na hronoishrani, koje sam se pridrzavala do momenta dok opet nisam ugledala negativnu  betu . Od tada, 04.04.2014. pa do danas nastavila sam sa terapijom , ali 1000 plus 500 za rucak. i posto sam dosta smrsala i pre neki dan vadila krv samo na secer , koji je bio 6,3 i to 2 h p0osle dorucka uz koji nisam popila 1000mg Glukofaza , ja sam sama odlucila da tu dozu smanjim na 500 uz popodnevnih 500 mg. Ove nedelje planiram da ponovim samo insulin i to 2 h posle jela bas da vidim da li je terapija konacno dala rezultate, samo ne znam da li da tog dana uz dorucak popijem i lek , ili da opet idem bez njega . Kontam da je bolje da ga ipak popijem, kako bi moglo da se vidi da li ta doza ima efekta i vrsi posao, ili treba da se koriguje .

Po meni je doza za tebe mala , s obzirom na stepen IR, ja mislim da bi trebala ujutro 1000mg , a popodne 500 , a mozda cak i popodne 1000mg.
Samo vodi racuna kad krenes sa terapijom, svakako prvo moras te manje doze tj., da ga postepeno uvodis, dok ti se organizam ne privikne na njega. Nemoj da te cudi ako u pocetku budes imala tegobe u smislu dijareje, mucnina i sl, to je normalna pojava u pocetku koriscenja ovog leka, svi smo to imali . 
Mozda kad ti se organizam bude privikao na njega da postepeno povecas dozu do 2000mg dnevno. Ali. to je samo moje laicko misljenje i iz raznih  iskustva , ja nisam lekar i nemoj se slepo drzati ovoga sto sam ti ja rekla , vec se obrati nekom dobrom endokrinologu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 1/9/2014, 10:58

Mireille25 , i ja imam IR koju sam na zalost otkrila tek posle 5 neuspesnih VTO .Kod mene su jutarnje vrednosti secera i insulina bile savrsene , tako da nisu postojale indicije da se ispituje dalje i radi OGTT sa insulinemijama . Ali, kad sam na predlog cenica sa foruma ipak uradila jos i tu preostalu analizu , ispostavilo se da je tu problem . Samo meni insulin posle 75 mg glukoze nije prelazio vrednost od 100, mada se nije ni vreceo posle 2 h na priblizno istu vrednost kao pre glukoze. Dobila sam isto 2 x 500 mg i kad sam posle nesto vise od 2 meseca terapije , a pred 6 VTO otisla opet samoinicijativno da ponovim test, rezultati su bili jos gori, narocito secera. Otisla sam kod drugog endokriniloga , koji mi je s obzirom da je to bilo 25 dana pred zakazani ET uveo dozu od 2 x 1000mg. Da napomenem da sam tada bila i na dijeti u skladu sa dozvoljnim glikemijski indexom, tj., na hronoishrani, koje sam se pridrzavala do momenta dok opet nisam ugledala negativnu  betu . Od tada, 04.04.2014. pa do danas nastavila sam sa terapijom , ali 1000 plus 500 za rucak. i posto sam dosta smrsala i pre neki dan vadila krv samo na secer , koji je bio 6,3 i to 2 h p0osle dorucka uz koji nisam popila 1000mg Glukofaza , ja sam sama odlucila da tu dozu smanjim na 500 uz popodnevnih 500 mg. Ove nedelje planiram da ponovim samo insulin i to 2 h posle jela bas da vidim da li je terapija konacno dala rezultate, samo ne znam da li da tog dana uz dorucak popijem i lek , ili da opet idem bez njega . Kontam da je bolje da ga ipak popijem, kako bi moglo da se vidi da li ta doza ima efekta i vrsi posao, ili treba da se koriguje .

Po meni je doza za tebe mala , s obzirom na stepen IR, ja mislim da bi trebala ujutro 1000mg , a popodne 500 , a mozda cak i popodne 1000mg.
Samo vodi racuna kad krenes sa terapijom, svakako prvo moras te manje doze tj., da ga postepeno uvodis, dok ti se organizam ne privikne na njega. Nemoj da te cudi ako u pocetku budes imala tegobe u smislu dijareje, mucnina i sl, to je normalna pojava u pocetku koriscenja ovog leka, svi smo to imali . 
Mozda kad ti se organizam bude privikao na njega da postepeno povecas dozu do 2000mg dnevno. Ali. to je samo moje laicko misljenje i iz raznih  iskustva , ja nisam lekar i nemoj se slepo drzati ovoga sto sam ti ja rekla , vec se obrati nekom dobrom endokrinologu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mireille25 1/9/2014, 12:12

Ja bih najprije trebala uraditi jos jednom ovaj test da se potvrdi da je IR bas tako velika - problem je sto ne znam kako sada da ovoj svojoj kretenusi od dr dokazem da mi to treba tj da mi treba endokrinolog

sad zasad nemam smetnji nekih
izgleda da ako pojedem nesto nedozvoljeno (malo rum plocice juce i sl) onda imam stomacnih problema :)
pokusavam smanjiti unos hljeba, tj jedem samo crni i to bas bas crni jecmeni hljeb, trudim se z rucak da ga izbjegavam ... slatko izbjegavam ali sam u pmsu pa me malo puca slatkoglad ali drzim se podalje.

ove mi se doze ne svidjaju bas su povelike, ali opet ne svidja mi se ni to sto je kod tebe bilo jos i gore nakon nekog perioda.


Mireille25

Broj poruka : 12
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od ganedina 1/9/2014, 14:23

Da, trudi se da se pridrzavas reyima ishrane , izbaci belo brasno u svakom smislu, bilo u hlebu, testeninama , konditorskim proizvodima , kao i secer . Mislim de je najbolje da umesto secera koristis speltu . Ne bi trebalo uopste da koristih ni mleko ni mlecne proizvode, to je inace 1 od principa hronoishrane .Nemoj da mesas meso ni sa krompirom, testeninama, pirincem , mozes samo integralni pirinac . Nemoj da jedes bareno korenasto povrce poput krompira , sargarepe, celera, cvekle ....
Mozes sve u svezem stanju, sem naravno krompira .Boranija ti je odlicna , zatim sveza paprika, paradajz, krastavac, zelena salata, rukola, , tikvice, plavi patlidzan .
Od voca ne banane, grozdje, ananas, mozes uglavnom zelene jabuke i eventualno pola zelenije banane .
Mozda da se drzis te pocetne doze leka i ovog rezima ishrane, koji je nace potpuno OK, pa da za 3 meseca odes i ponovo uradis OGTT sa insulenijama, pa ako opet ne bude OK, nateras je da ti da uput za endokrinologa .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 26/11/2014, 16:09

Zdravo svima,
Kao i vecina zena na ovom forumu, sama sam na svoju ruku uradila OGTT test zbog steriliteta. Smatrano je sve vreme da je problem do mog decka, a da je sa mnom sve u redu.
Moji nalazi ogtt testa pokazuju sledece:
Glukoza: 0` 4.3, 30` 10.3, 60`7, 90`6.2, 120`6.7, 180`5.6, 240`3.1
Insulin: 0`<2, 30`28.6, 60`26.9, 90`20.4, 120`17.6, 240`3.6, 300`<2

E sad, endokrinolog je u izvestaju napisao, uredna podnosljivost glukoze, dalja konsultacija sa ginekologom, a ginekolog mi je prepisao Glucophage 500mg dva puta dnevno.
Sta vi mislite o tome? Da li mi stvarno treba terapija?
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 26/11/2014, 21:32

Ica, da treba ti glukofaz, glukoza ti se nakon dva sata ne vraca na pocetnu vrednost, veca je od dozvoljene. Povedi racuna o hrani, i izbaci slatkise i beli hleb. Insulin ti je ok, ako je ref vrednost do 27. Odavno nisam videla da je nekome tako nizak insulin u početnoj vrednosti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 26/11/2014, 21:37

Hvala ti puno, Biksi. A sto mi je tako nizak insulin? Znas li moguce uzroke?
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 26/11/2014, 22:07

Ica, ne znam stvarno. Tvoj organizam tako fercera. Kod svakog iksana različitost u hormonima i njihovom obavljanju posla po organizmu. Nisam skontala uzroke, niti neku zakonitost, mozda ema pomogne, al ima cura kojima je dobar insulin, losa glukoza, ili los insulin, a ok glukoza, ili oboje lose, pojma nemam od cega sve to zavisi, sem da je svaki organizam prica za sebe i da svako ima svoju hormonsku sliku i da je to prosto tako. Sto bi rekli stari, tako nam se zalomilo, plus malo uticemo hranom, malo genetika i eto ga.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 28/11/2014, 14:56

Kod mene novi momenti v Otisla sam danas kod druge doktorke endokrinolog i pokazala joj moje nalaze ogtt testa i ona je rekla, kao i prethodna dr endokrinolog da mi ne treba terapija, pogotovo sto mi je insulin takav kakav je (nisam to bas razumela).
Znaci, sad imam situaciju gde dva endokrinologa kazu da ne treba, i dva ginekologa koji kazu da treba. Koga poslusati?
Kaze mi endokrinolog, mozes ti da pijes, ne moze da skodi, ali ti ne treba!!! zbunjen
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 29/11/2014, 10:49

Ico, kao sto rekoh...treba ti nalaz uz i klinicki znaci pcos...kao i vrednost slobodnog testosterona.
Nadji endokrinologa kojinse bavi reproduktivnom endokrinolgijom, ili ginekologa koji ima supspecijlizaciju iz te oblasti, pavidi sta ce ti reci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ica1171 1/12/2014, 15:09

Hvala, Ema  sunny . Ja sam prestala da pijem Glucophage, nemam klinicke znake za pcos, testosteron mi je normalan, radila sam ga pre mesec ili dva, bio je 1,4nmol/L. Ako mi je samo glukoza povisena, a insulin dobar, ja cu lepo ishranom probati da je regulisem, jer bas puno slatkisa jedem i puno sokova pijem (bar 1-2 case dnevno), tako da nije ni cudo sto je povisena. lol!
Ica1171
Ica1171

Broj poruka : 94
Datum upisa : 08.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 28/12/2014, 12:23

Devojke pijem siofor neko vreme pa me zanima kako bih mogla da proverim da li deluje,da li moram opet da radim ogtt ili mogu samo da izvadim secer i insulin pre i posle jela?
Pocela sam sa glukofazom,ali mi nikako nije odgovarao,imala sam grceve u stomaku,dijareju,dok sa sioforom nemam nikakvih tegoba.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od KoMetaK 28/12/2014, 14:50

Palcice, ne znam kod kog endokrinologa ides, ali znam recimo da endokrinolozi iz NS-a praktikuju da se izvadi krv za glukozu i insulin i da se onda dorukcuje, pa se posle vadi jos jednom, al ine znam da li posle 30 ili 60 minuta. DOruckuje se neka kifla, neki UH. Mada, ja sam radila klasican OGTT.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 28/12/2014, 17:43

Posle 120 min. se vadi krv,a doruckuju se UH-2 kolaca ili dve kugle sladoleda ili parce torte itd... Ja sam takav test radila pre dve i po god. i bio dobar,a ovaj OGTT mi sad nije valjao.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 29/12/2014, 11:17

Hvala devojke,ovo cu ja cisto zbog sebe da uradim da vidim ima li poboljsanja,a kod endokrinologa na kontrolu tek u aprilu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:26

Devojke da li kad budem vadila insulin i glukozu pre i posle jela siofor normalno popijem dan pre toga i da li ga pijem ujutru uz dorucak kad je vadjenje?
I da li mora slatko da se jede za dorucak?
Meni od kad sam na sioforu kad god stavim nesto slatko u usta krene diareja i karambol po stomaku Laughing
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:29

Dan pre toga da,ali to jutro ne.Slatko-2 kolaca ili 2 jugle sladoleda ili parce torte.Ja sam onda jela onaj petit ber s cokoladom keks.Pokazalo vrednosti insulina i glukoze.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:30

Jooooj ko ce tako rano kolace i torte affraid Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:35

Meni nije smetalo,ja slatko volim.Cesto sam ga inace jela za dorucak.A sad nema... Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od PalcicaBg 17/1/2015, 08:38

Ja ne volim ni inace,a kamoli kad znam da mi izaziva dijareju.Al ako mora mora,sta cu. Rolling Eyes
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od lela1984 17/1/2015, 08:46

Ja imam opstipaciju od siofora,dijareju nisam ni imala,ali opstipaciju uredno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 18 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu