KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+43
7-patuljaka
HappyGirl
catherine290505
ciklama
mika811
sanja77
Cupava
tuli
Deni
Aki
Aloha
maus
zoxa
maka71
Tinche
bobica83
dr mali pariz
anna
buby
bak
Simona
nena beba
naca
Filippa
nesalela
Jecaneca
Struzzo
Zaneta
lena
cici
Shizika
dacca
Jelena*
Zoka83
maja76
julija
adriatika
Orline
jovana 77
BiKsi :)
djole42
bebko
sneza-milan
47 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 12:03

Biksi :) ::
Ja sam se zaljubila! Embarassed

???? sestro slatka
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 18/8/2010, 12:06

djole39 ::Pokusavam da nastrapam bar jedan nalaz iz Konzilijuma preko 1 ali nema ali zato ima primera drasticne razlike vrednosti iz Konz. i Beolaba
Ajd ako nadješ, javi...ja nisam uspela, hehe.

Zoka83 ::Otisla u laboratoriju..... ne znam kako to nisam procitala... Embarassed svasta.
Tu sam...Čekam Korak po korak na putu do bete + - Page 8 279933
Sreća te kod nas stiže za par sati u privatnim labovima, stvarno su večnost Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin
I da stvarno je lep avatar. Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Lol

Biksi :) ::
Ja sam se zaljubila! Embarassed
Divno Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin Opet u muža Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 18/8/2010, 12:06

Jelena, divna ti je kafa, ti si najvrednija domaćica ovdI Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 12:09

orline ::
Biksi :) ::
Ja sam se zaljubila! Embarassed
Divno Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin Opet u muža Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_lol

Jopet! Embarassed Kupio danas neki tanak džemperak, mornarski, na teget bele, sitne pruge, slažu mu se sa plavim očima, ja odlepila, kao velika beba je! Uh, baš ga volim! Embarassed
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 18/8/2010, 12:12

Dobro je, nisam jedina koju drmaju emocije Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin
To je baš lepo Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_sunny
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 12:19

orline ::Dobro je, nisam jedina koju drmaju emocije Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_biggrin
To je baš lepo Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Icon_sunny

Nisi jedina, nisi. Ja se ponekad prepadnem kad skontam koliko ga volim! Pa onda kad on radi noćnu, ja tako razmišljam o našoj ljubavi, pa sam u stanju sita da se isplačem koliko ga volim! Šta ćeš kad sam bolesnik! Nije ni to dobro! Al taki sam!
Pre neko veče sam sanjala da mi nismo zajedno, on kao ima neku devojku, ja isto zauzeta, i srećemo se i ja shvatam da ga i dalje volim, i krećem da ga poljubim, a on se odmakne, kaže neće da prevari tu devojku! Ali sam u snu baš osetila tu emociju da ga volim! Strašno! Kad sam se probudila, ceo dan me držalo to iz sna! Ej, bre, pa ja i u snu shvatim da ga volim i pritom u snu to i osećam! Pa meni nema pomoći definitivno! Embarassed
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 18/8/2010, 12:35

Sto se tice AMH, isto sam imala ispod jedinice, rezultat iz Konzilijuma.
I mene drmaju takve emocije sto se tice mog muza puza, cesto mi tako nedostaje, stalno bi da se gnjavim sa njim, da mu tepam Very Happy


Poslednji izmenio maja76 dana 18/8/2010, 12:38, izmenjeno ukupno 1 puta
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 18/8/2010, 12:35

Za Biksi i ostale koje voleeeeeeeeeeeeee

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 18/8/2010, 12:42

orline ::
djole39 ::Pokusavam da nastrapam bar jedan nalaz iz Konzilijuma preko 1 ali nema ali zato ima primera drasticne razlike vrednosti iz Konz. i Beolaba
Ajd ako nadješ, javi...ja nisam uspela, hehe.

Dzaba smo trazile lol! lol! lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 12:43

Djole, oooooooobozavam ovu pesmu!
Hvala sunny
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/8/2010, 13:40

Hvala Djole! Imam je u fonteleu! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 14:55

Žao mi je što zauzimam temu, ali ne znam pogodniju za pisanje. Rezultat bete je 6300 što izgleda odgovara 5.nedelji. Naravno da mi je dr. rekla da sačekam još nedelju dana pa da ponovim betu, ali ne znam stvarno što bih to radila. Ja sam joj iznela sva moja saznanja o tome (nisam joj rekla da su sa kutka Wink i pitala sam je da li je imala takvo iskustvo. Naravno da nije, kaže da je samo imala ženu koja je ostala trudna dan pred menstruaciju, pa možda sam ja taj slučaj. Traži da čekam još jednu nedelju. Moram danas da odlučim, ili ću da čekam ili ću sutra tražiti na moju odgovornost da mi urade kiretažu. MM traži da čekamo, a ja se pitam čemu? Ako gestacijski meštak nije rastao i pored svog tog progesterona, šta mogu da očekujem. Eto, čisto da podelim sa vama, mada znam da nema tu saveta, moram sama da donesem odluku.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 18/8/2010, 14:58

Sačekaj naco. Ja isto nisam pristalica agonije zvane čekanje, ali ostaće ti crv sumnje ako uradiš na sopstvenu odgovornost. Pogoršaćeš i odnose i sa mužem. Moj ti je savet da sačekaš, bez obzira na sve.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 18/8/2010, 14:59

djole39 ::Za Biksi i ostale koje voleeeeeeeeeeeeee


djole queen likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit likeit
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 18/8/2010, 15:01

naco, slazem se sa ori skroz!
koliko god da ti je tesko, cekaj! u ovom slucaju nista neces izgubiti cekanjem, a zurbom , mozes mnogo toga!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 18/8/2010, 15:10

Naco sacekaj ma koliko to bilo tesko.....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 15:26

znala sam ja šta ćete da mi kažete Very Happy . normalno je da mi to savetujete, ali samo me zanima da li ste ikada čule za slično iskustvo, da li se nekome ikada ovako nešto desilo, a da je imalo pozitivan ishod. kad bih znala za bar jedan slučaj da se odvijalo kao kod mene i da je bilo sve u redu, ja ne bih imala dilemu. Zaboravih da napišem da je taj drugi doktor odmah rekao, ma neka ide da je očiste i neka odmah zakaže operaciju mioma. E tu sam popizdela. on se skoncentrisao na moj miom i mesecima me ubedjuje da ga operišem. tvrdi da to ima veze sa miomom, iako svi znamo da nema. ako se plod po treći put za dve godine implantira i pored mioma, što tvrdi da miom smeta. drugo, miom u tako ranoj trudnoći ne može da dovede do spontanog. sačekaću do ponedeljka, ali ne verujem da ću raditi betu, otićiću na UZ i videti. ako nema ničeka,čemu ponovo beta. hvala na razumevanju, neću više da davim, preokupirala sam se ovim svojim problemom, pa nisam ni stigla da vidim šta ima novo kod vas osmeh srce
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Simona 18/8/2010, 15:42

Sacekaj Naco! Ne misli o drugim slucajevima, eto kod tebe ce biti uspesno pa cemo tebe da navodimo kao primer ljubav
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 15:53

Simona draga, nisam te odavno "videla" ovde. Baš mi je drago što si se javila. Ja ne znam da li mi verujete, ali nekako uvek imam osećaj za mnoge stvari u životu, tako sam već nakon trećeg UZ znala da nije dobro. Osećala sam to. Znam, znam, šta ćete reći, ali stvarno je tako, neki unutrašnji osećaj, ali i zdrav razum mi je to govorio. Onda sam se pomirila da tim, pa se više nisam ni nadala. A najviše me izbezumljuje kad mi neko kaže da mislima mogu da utičem na stvari, pa tako mi danas doktorka reče da ja svojim mislima utičem negativno i da ne dam da se to razvije. Kao da je studirala naučnu fantastiku, a ne medicinu. Ja verujem da se čudo nekad i desi, ali ako nema embriona ni u 8.nedelji, tu ni čudo ne pomaže.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 18/8/2010, 15:54

naco procitaj ovo... nije da je odgovor ali ima tu nesto...

http://www.porodicnilekar.net/index.php?option=com_content&view=article&id=140:miom-materice-myoma-uteri&catid=46:bolesti-ena-bolesti-ena-&Itemid=58

izdvajam: Neke miome prati sterilitet. Tu se nezna da li je on uzrok steriliteta ili su miom i sterilitet posledice nekog poremećaja, pre svega povišenog lučenja hormona estrogena. Ako dođe do nekroze i razmekšanja tumora, uslediće infekcija sa povišenom telesnom temperaturom, tako da mora hitno da se izvrši operacija.

http://www.topvita.info/clanak.asp?id=751
...Tri nedelje posle začeća, bebino srce, krvni sudovi, mozak i kičmena moždina počinju da se razvijaju. Između četvrte i osme nedelje srce počinje da kuca i formiraju se pluća, bubrezi i jetra... ...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 16:06

Neno, šta si htela ovim da mi kažeš? Ne postoji članak o miomima koji nisam pročitala. Kao što znaš, bila sam i na razgovoru o laparaskopskoh operaciji. Ali taj doktor Zoran Jokić, zaista mi je delovao jako iskreno i poverovala sam mu kada mi je savetovao da ih ne operišem. Moji miomi nisu na peteljci, tako da ne postoji opasnost od uvrtanja. NE rastu, godinama su isti, nisu smetali u prvoj trudnoći. AKo sam tri puta za dve godine zatrudnela sa njima, prosto ne mogu da verujem da su oni uzrok steriliteta. To da su posledica uvećanog estrogena, to je poznata stvar, oni zbog toga i nastaju. Dalje, ako su IVanovići pristali da mi rade VTO i pored mioma i ako Dragan tvrdi da ne smetaju, zašto ne bih njima verovala. Već jednom sam se vrtela u krug i presekla.
NE znam šta si htela da mi poručiš ovim tekstom o razvoju embriona. Ako misliš da je već sve to trebalo da se formira, to i ja mislim, zato i ne bih otezala sa tom kiretažom.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 16:06

Neno, šta si htela ovim da mi kažeš? Ne postoji članak o miomima koji nisam pročitala. Kao što znaš, bila sam i na razgovoru o laparaskopskoh operaciji. Ali taj doktor Zoran Jokić, zaista mi je delovao jako iskreno i poverovala sam mu kada mi je savetovao da ih ne operišem. Moji miomi nisu na peteljci, tako da ne postoji opasnost od uvrtanja. NE rastu, godinama su isti, nisu smetali u prvoj trudnoći. AKo sam tri puta za dve godine zatrudnela sa njima, prosto ne mogu da verujem da su oni uzrok steriliteta. To da su posledica uvećanog estrogena, to je poznata stvar, oni zbog toga i nastaju. Dalje, ako su IVanovići pristali da mi rade VTO i pored mioma i ako Dragan tvrdi da ne smetaju, zašto ne bih njima verovala. Već jednom sam se vrtela u krug i presekla.
NE znam šta si htela da mi poručiš ovim tekstom o razvoju embriona. Ako misliš da je već sve to trebalo da se formira, to i ja mislim, zato i ne bih otezala sa tom kiretažom.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 18/8/2010, 16:14

naca ::
NE znam šta si htela da mi poručiš ovim tekstom o razvoju embriona. Ako misliš da je već sve to trebalo da se formira, to i ja mislim, zato i ne bih otezala sa tom kiretažom.

Naco, nije htela da ti kaze da je sve vec trebalo da se formira, vec da srce moze da pocne da kuca i u 8-oj nedelji. Bar sam tako ja shvatila. A ti jos uvek nisi stigla do osme nedelje. Zakljucak: treba da cekas.

Jedino, sto se mesak ne uvecava onako kako bi trebalo, ali u to se ne razumem, a verujem da se ne razume ni Nena.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nena beba 18/8/2010, 16:23

jos nisi 8ma nedelja zar ne? to prvo. a dalje: citam, razmisljam, opet citam, uzim u obzir... i nemam resenja ali, posto ti nista drugo niko nije otkrio, pitam se da li da odes po jos neko misljenje povodom mioma...
jer ako si sve drugo ispitala, i ogtt je u redu, (ne secam se za trombofiliju da li si proverila)... kod tebe izgleda nije toliki problem da zatrudnis, vec period posle... e sad posto kvalitet jc i spermica bez ivf nemozes sustinski da proveris, ostaje da trazis uzroke ili u miomu ili spolja. ovo drugo sigurno ima nekog uticaja, ali je pitanje da li presudnog.

sve u svemu, ne znam sto ti se toliko zuri sa kiretazom? sacekaj jos malo i informisi se sto vise
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od naca 18/8/2010, 16:33

Ma ok je Neno, sačekaću još koji dan. Samo kažem da sam već obišla milion lekara zbog mioma i da je svako imao drugačije mišljenje. Ja sam negde morala da presečem, a kako mi je Jokić ulio poverenje, odlučila sam da ga poslušam. I prvi put sam ostala trudna i pored mioma, iznela celu trudnoću iako su miomi bili tu. I sama znaš da sam za tri meseca dva puta ostala trudna, rani spontani i sad ovo. Ne mogu da tražim uzroke, razmišljam da je to prosto tako i dešava se. Verujem da niko nikada nije sa sigurnošću otkrio uzrok spontanog pobačaja. Možda samo nagadjanja. Eto, desilo se da se oplodi jc kad nije tebalo, da je ili lošeg kvaliteta, ili je drugi uzrok, ali kako nikada nisam saznala koji je virus doveo do onoga što mi se desilo, pretpostavljam da je i ovo uzalud ispitivati. Idem dalje, neću da odustajem, valjda će nekada da se poklope sve kockice i da konačno uspem. Ako je moglo jednom, što ne bi još jednom Very Happy
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu