KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laparoskopija (driling jajnika)

+43
Makija
aurora
srculence 84
Lola021
baba Vera
Jerapetra
noja
saska1
luckystar74
KoMetaK
Vecka
Amna84
PalcicaBg
ninchy
Stenli
lela1984
ciklama
d77
Orline
lolipop
hany
rada78
InNaturaVeritas
Kamilica
dr mali pariz
cile
bak
natalija
Cupava
Zaneta
Annie
Jelica
racili
cici
heart84
Danijela85
sani
vašar
daco
maja kg
nabla
JocY
bebko
47 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lolipop 22/3/2012, 12:38

Ja ću još danas samo da razmišljam o ovome, i ostavljam to po strani.
Vjerovaću u FET, i svoje bebice.

Dušo Ljubić mi je sam rekao da je ovo krajnje invazivna metoda, eksperimentalnog karaktera, nije mnogo obećavao, ali se koristi kada sve druge metode ne uspiju pribjegava se ovoj metodi. Tako reći zagovara se isto koliko i In Vitro Maturacija.

No šta mene brine jeste, što se ispod zadebljale ovojnice nalazi naša ovarijalna rezerva, i što postoji mogućnost da pri odrstranjivanju ovojnice mogu da se odstrane i folikuli koji se ispod nje nalaze. To su opet neka druga razmišljanja. Ne znam, zbunjena sam, i ova metoda mi nije uopšte draga.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Orline 22/3/2012, 15:45

Loli, evo me.
Ne znam šta da ti kažem. Taj drilling ili scarifikacija, nisam sigurna da li je isto, ali znam da se radilo curama sa PCOS. Za skidanje čitave opne nisam čula, i ne verujem nekako da je čitava opna, nego dio vjerovatno.
Malo mi to zvuči Rolling Eyes
Koliko je se ja sjećam tebi nije bio problem dobiti jć, podsjeti me...AQli čim si imala za zamrzavanje, ne bi tu bio sporan kvalitet jć.

Ja bih to ostavila za posle ET, za ne daj Bože. Koliko si ti imala jć i embriona? Ipak ti nemaš puno godina, mada si prošla toga kao da si u mojim.
Ja bih gledala da nekako izbalansiram organizam u optimalno stanje, sad da lizdravom ishranom, urednim životom, vežbanjem, akupunkturom, čajevima...nečim...I uradila maksimum pre FET-a, sa max. terapijom koju si izboksovala. I češćom kontrolom koagulacije u postupku, tipa osnovne pt, ptt, inr, trombociti, vreme krvarenja.
Meni izgleda suviše invazivno. Da ne dobijaš jć, ili da ih dobijaš jako mnogo nezrelih, onda bih razmislila o invazivnijoj metodi.
žNisam pametna, ponavljam, ali ću da problam da izgooglam malo o tome, ako nadjem
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lolipop 22/3/2012, 16:11

Hvala Orli na razumjevanju, srce si.
Upravo tako i ja razmišljam, mnogo mi invazivno. A i ako bi do toga došlo, mnogo bih razmišljala kome bih u ruke pala.
U pravu si, ova skatifikacija koju mi on predlaže nije isto što i driling. Nisam ni razmišljala da li skida čitavu opnu, ili dio. Ali znam dobro šta se tamo nalazi, i mnogo me strah svega toga.
Nisu mi nikad problem bile jajne ćelije, zadnji put ih imala 9, jedna nije preživila prečišćavanje, 8 se oplodilo od toga 6 osmoćelijskih, 2 sedmoćelijska, tri vratili, tri zaledili, dva nismo jer nisu bila za zaleđavanje ( u povjerenju, embriolog je bila toliko sigurna u uspjeh, da je razmišljala da mi ovi zaleđeni embrioni neće trebati sve dok ne budemo htjeli drugo dijete).

Ljubić mi je i rekao da bi to radio zbog neke hormonske kontrole ovojnice, i to je to. U principu nije ni govorio o jć. I naravno da je sve na eksperimentalnom nivou.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od dr mali pariz 23/3/2012, 08:38

Loli, meni interesantno zvuči...
Mada, jeste da zvuči invazivno-no-koliko embrionalni hečing, npr., nije?
Meni samo malo zastrašujuće ako je to tek nešto novo...neka nova moda...
Pročačkaj ti,mila, i po drugim forumima.Iskrsni sa istim pitanjem na SC, Rodi, Ringeraji...vidi ostala iskustva. Ne bih radila ništa što do sad niko nije...pa da vidimo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty hsg

Počalji od d77 31/5/2012, 08:40

A sta ja da radim? Sleep
Radila Hsg i misljenja podeljena...da li zna neko da protumaci?
 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Spa1671
 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Spa1672

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od bebko 5/7/2012, 08:20

Možda nekome ko se sprema na laparo bude od koristi

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/331624/Samo-Narodni-front-naplacuje-laparoskopiju-i-to-25000-dinara
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ciklama 5/7/2012, 17:34

U Kragujevcu je laparoskopija isto kostala 2008.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od hany 26/11/2012, 07:32

u visegradskoj je besplatna
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 2/10/2014, 09:05

Zna li mozda neko sadasnju cenu laparoskopije na Betaniji,da mi kaze?Hvala.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od lela1984 23/1/2015, 21:24

Da li neko zna cenu dijagnosticke laparoskopije u Frontu da mi kaze?Hvala.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Stenli 19/2/2015, 18:41

Da li je neko radio laparoskopsko uklanjanje mioma? Imam zakazano za nedelju, tolika me frka uhvatila. Koliko traje oporavak? Hvala😘
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 24/4/2015, 23:26

Cure,treba mi par informacija... juce su mi laparoskopski odstranili dermoidnu cistu i taj jajnik i jajovod. Operacija je prosla dobro, jutros sam pustena iz bolnice. Rane me ne bolebuopste,kao ni stomak u tom predelu. Zeludac mi je naduven, imam osecaj kao da ne vari hranu,nego da se sve samo talozi u zeludac. A najveci problem imam sa ramenima. Sinoc sam dobila inekciju protiv bolova,i malo.mi je pomogla. Medjutim danas kada sam dosla kuci,ponovo sam imala nesnosne bolove. Kazu da tako mora zbog gasa,ali ni jedna od devojaka.koje su sa mnom operisane,nisu imale tolike probleme. inace sam rukometasica,i jaki udarci i bolovi mi nisu problem,ali ovo je nepodbosljivo. Trenutno jedini polozqj koji je podnosljiv je sedenje,ali premorena sam,i zelim da spavam,a ne mogu da legnem,jer mi je taj polozqj bukvalno koban. Da li je neko imao slicne probleme? Nadam se brzom odgovoru. Pozz

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od BiKsi :) 24/4/2015, 23:34

Ninchy, a mozes li i veceras nesto protiv bolova da uzmes? Nadam se da ce se javiti neka cura sa iskustvom. Da bolovi sto pre uminu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 24/4/2015, 23:43

Dobila sam tablete,piju se 1 dnevno. U pitanju je Arcoxia. On je za bolove i rekli su da je dosta jak,zaitm Myderison,za opustanje misica,i jedan za zeludac,za zastitu sluzokoze. Nazalost proslo je vec 5,6h otkad sam ih popila,i i dalje ne pomazu. Sad

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Orline 24/4/2015, 23:58

Ninchy, vrlo nezavidna situacija.
Ti bolovi koje opisuješ su tipični posle operacije uradjene laparoskopski. Baš tako kako su ti i rekli. Nekog boli manje, nekog više. Ne znam da li te cure manje boli jer ih sad trenutno ne vidiš, pa i ne znaš kako je njima, ili je možda tebi trajala duže operacija pa je veća količina gasa i korištena. Samo se pitam. Žao mi je što trpiš takve bolove, ali teško je dati savet kad si već popila Arcoxia koji je iz grupe nesterodnih antireumatika i teško je kombinovati Brufen ili nešto slično tome sa njim. Gde si operisana, ta analgetska terapija mi je malo poznata da se daje rutinski u našim bolnicama, samo pitam, ne kažem da je pogrešna. I taj drugi lek znam da ima u Madjarskoj, ali sam ga kod nas ređe viđala.
Dan posle operacije je rano za velike obroke, jer creva kad su "nadražena" pa makar ih ne dirali direktno, privremeno prestanu da se kreću, tj. da imaju peristaltiku, ne odlazi sadržaj adekvatno nizbrdo pa odatle i taj osećaj težine u želucu. Neki čaj ili bombone sa mentom, ili Klometol, (metoklopramid generički) može da pomogne u krajnjem slučaju. Trebalo bi već sutra da bude lakše, samo polako sa hranom, nemoj ništa teško. Keks, čaj za početak dok ne krenu gasovi nizbrdo i hrana. Čim osetiš nešto kao grčeve i krenu vetrovi biće ti lakšeA kao analgetik...hmmm na našim prostorima se još ponekad koristi metamizol (Analgin, Baralgin M, Novalgetol) koji je jak analgetik i ako nisi alergična može da se kombinuje sa NSAIL.
MOžeš li pozvati ustanovu gde si radila da ih pitaš?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od BiKsi :) 24/4/2015, 23:59

Uh, jako mi je zao sto se tako mucis. Nisam cula za taj lek protiv bolova. Saljem ti makar dobre vibre da ti ti bolovi sto pre prodju da mozes da odmoris. Mozes li da nazoves kliniku u kojoj si radila da pitas da ti daju savet?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:09

Operaciju sam radila u Sremskoj Mitrovici,ali sam iz Sapca,i tu sam trenutno. Danas sam u Sapcu bila kod interniste,i on mi je prepisao te lekove. Inace sam alergicna na penicilin,pa mozda zato te. Ne znam koji sta sadrze,nisam bas strucna ... sto se tice obroka,nisam jela nista tesko.. uglavnom salatice,itd,ali to sam i ocekivala. Cula sam se sa devojkama,pre nekoliko sati,ni jedna nema toliko poteskoca. Malopre sam zvala i odeljenje u SM,i oni su mi rekli,da ne mogu nista da mi pomognu,da idem u hitnu,pa gde me posalju. Nazalost,ne mogu mi dati nikakve informacije o doktoru,ni broj,ni kada radi,pa da se konsultujem sa njim. sve U svemu,i dalje sedim Sad

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:17

Hvala bar na dobrim vibrama :) u ovakvim trenutcima sve znaci :) :*

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od BiKsi :) 25/4/2015, 00:38

Mozes li jastuke poturiti pa probati sedeci da odspavas, ja sam tako u trudnoci spavala zbog gorusice? bolje ikako nego nikako. Ako mozes od bolova?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 00:40

Probala sam, ali,cim se na nesto nalegnem,pocinju bolovi i u skroz sedecem polozaju. Samo dok sedim sama,ne osecam nista...

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 25/4/2015, 07:40

Ninchy pre svega ti zelim sto brzi oporavak.
Te bolove u ramenima i problem sa varenjem sam imala i ja posle laparoskopije,od gasa sigurno.Ja sam cak imala neko nabubrenje pod kozom najvise na grudnom kosu,izgleda kao celulit,kad pritisnes ono pucka,ma grozno.
Probaj sa tim lekovima da olaksas,mada ce to ubrzo proci,kako se organizam bude cistio od gasa bice sve lakse.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od ninchy 25/4/2015, 13:23

Palcice,puno hvala,na odgovoru. Uspela sam malo da spavam nocas,uglavnom sedeci,ali bolje ista,nego nista... nadam se da ce veceras biti malo bolje.. secas li se mozda otprilike,koliko dana je to trajalo?
Hvala puno i ostalim curama,na pomoci i podrsci :) :*

ninchy

Broj poruka : 6
Datum upisa : 24.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 25/4/2015, 14:17

Ne mogu tacno da se setim,ali mislim 2,3 dana s tim sto je svaki dan bilo sve lakse.Setaj sto vise po kuci ako ti rana dozvoljava.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Amna84 10/5/2015, 00:49

Da vas pitam nesto..naravno pitat cu u utorak I svog ginekologa.
da li ja treba da radim tu laparoskopiju ili samo da uradim histero..ja imam uputu za histwro ali su mi u klinici rekli da odradim I lapar.
Malo sam gledala sta je I kako to ide I bojim se!!
I u mojoj sjtuaciji kad mjerim fsh I ne nadam se da ce sa 90 spast na 15. A ako spadne javljam se odma I idem na vto..cemu onda laparoskopija??????
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od PalcicaBg 10/5/2015, 16:30

Amna stvarno ne znam sta bih ti rekla,dr ce proceniti da li treba.
Neko moje laicko misljenje je da je za sada dovoljna histeroskopija.
Jedino ako zele da vide direktno stanje jajnika.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 5 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu