KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Laparoskopija (driling jajnika)

+43
Makija
aurora
srculence 84
Lola021
baba Vera
Jerapetra
noja
saska1
luckystar74
KoMetaK
Vecka
Amna84
PalcicaBg
ninchy
Stenli
lela1984
ciklama
d77
Orline
lolipop
hany
rada78
InNaturaVeritas
Kamilica
dr mali pariz
cile
bak
natalija
Cupava
Zaneta
Annie
Jelica
racili
cici
heart84
Danijela85
sani
vašar
daco
maja kg
nabla
JocY
bebko
47 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Kamilica 18/10/2011, 17:17

Cile, na temi Histeroskopija, pisala je Pariz i druge devojke
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od dr mali pariz 18/10/2011, 17:54

Cile, draga,nisam ti ja dr ... to je plod moje i zaj'bancije mojih forumskih drugarica. Kako sam prošla na toj klinici sam pisala u KLUBU +38, i to bolje nemoj čitati,ali savet sa teme histeroskopija-pročitaj i zapamti.
Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Kamilica 18/10/2011, 21:08

dr mali pariz
Cile, draga,nisam ti ja dr ...

Jesi, jesi...samo se pretvaraš da nisi
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od cile 22/10/2011, 16:04

Hehehehe.......nasa dr........i premijerka....... queen Hvala Pari i Kamilice, pogledacu! Ali ne na Klubu.....
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Čitanje HSG-a i laparoskopija

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 11:59

Poštovanje drage mame i buduće mame!
Nova sam i drago mi je što ćemo razmenjivati iskustva.

Imam 38 godina, za mesec dana 39. Profa sam i prilično sam ulagala u sebe te kasnim sa najvažnijim životnim ulogama. Ipak, nije sve moja krivica jer na bebi radim već tri ipo godine. Nikada nisam imala ozbiljne ginekološke probleme, uredno posećivala lekara kada sam mislila da je potrebno, nisam imala problema sa bakterijama i sl. Uradila sam sve potrbne analize posle godinu dana pokušavanja da ostanem u drugom stanju. Lekar je odlučio da pokušamo sa folikulometrijom, pratili smo šest meseci i uvek sam imala dva folikula. Ni pomenuo HSG. Napravili smo pauzu i pokušali da rešimo problem prirodnim putem. U mešuvremenu sam ponovo radila na sebi, magistrirala i rešila da napustim sjajan posao kako bih se posvetila svom problemu. Dobila sam drugi posao u septembru i imam nekoliko meseci vremena da se posvetim potpuno. Ukoliko se beba desi, naravno da neću razmišljati o poslu.

Druga doktorka mi je odmah NAREDILA da uradim HSG, izašla sam iz bolnice pre dva dana, podnela savršeno i uprkos očekivanom bolu jer sa HIDROSALPINKS baksuz, osetila nisam ama baš ništa. Rađen mi je HSG u Frontu. Rezultate je pogledao prof. Vasiljević, iako je HSG radio Dr. Hadžović i preporučio mi da što pre uradim laparoskopiju jer je rezultat neprohodnost desnog jajovoda, levi ispušta kontrast nešto malo ali da ne bi bilo problema sa VTO preporučena mi je laparoskopija. Odmah sam zakazala i idem ponovo u Front krajem aprila. Pokušavam da zakažem nešto ranije jer će raditi 24.dana ciklusa! Rečeno mi je d anije problem ali za svaki slučaj pokušaću pre ili kasnije kada za to dođe vreme. Sve u svemu, hitno!
Sa hidrosaklpinksom neće da odobre VTO, barem u Frontu. Lekari su sjajni, imam poverenja u njih i čula sam sve najbolje. Uslovi su takvi kakvi su, sve je to za podneti, sestrice fine.
Interesuju me vaša iskustva sa ovim problemom i koliko se dugo čeka na VTO posle laparoskopije. Čula sam da prvi put ide dosta brzo?

Veliki pozdrav za sve forumašice i forumaše!

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od rada78 24/2/2012, 12:33

Hadžović i preporučio mi da što pre uradim laparoskopiju jer je rezultat neprohodnost desnog jajovoda, levi ispušta kontrast nešto malo ali da ne bi bilo problema sa VTO preporučena mi je laparoskopija.

dobrodošla!

kakve veze ima jajovod sa VTO, zašto bi to bio problem?
predpostavljam da ti je preporučena laparaskopija zbog neprohodnog jajovoda, zbog priraslica ili već nečeg trećeg. Moj ti je predlog da sve analize koje su ti potrebne za VTo polako prikupiš, a laparaskopiju kad uradiš dopuniš i tom analizom predaš za komisiju i spremna si. Sve ukupno 1mesec. Ja sam tako.

Pozdrav
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 12:39

Hvala koleginice! lol!

Pa da, neprohodni su, citiram nalaz HSG facta Obturatio tubae bil in obs.
Kavum uterusa trouglastog oblika, glatkih ivica homogeno ispunjen kontrastom. Obe tube se projektuju celom dužinom ne propuštajući kontrast u trbuđnu duplju. Samo da ukapiram kako da postavim snimke hsg-a. Hadžović je sjajan, tražila sam da mi Vasiljević i on rade laparo. Verovatno da nečega ima, to će znati kada se zavuku u tibu u aprilu.

Hvala ti puno, veliki pozdrav!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 12:49

Da, rekli su mi da sa hidrosalpinksom nema šanse da uđeš na VTO program...zato i pitam za iskustva. Pozdrav
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od JocY 24/2/2012, 12:58

Da Rado, ima veze hidrosalpinks sa VTO jer laicki receno u njemu se skuplja voda koja "spere plod" i na taj nacin sprecava implantaciju tako da je bolje ukloniti takav jajaovod ionako ne koristi a smeta. Invitroveritas samo da ti kazem da si u odlicnim rukama sto se dr tice. Meni je prof Vasiljevic dva puta radio laparoskopiju i prezadovoljna sam. Sto se tice pitanja koliko dugo se ceka VTO to je sad nesto duze a ti mozes u medjuvremenu da uradis analize koje duze traju (serologija, spermogram...) i kad zavrsis sa laparo samo predas dokumentaciju. Drzim pesnice i srecno osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 13:08

Hvala devojke, mučim se sa fotografijama, baš hoću da vam pokažem.
Videću kakva je procedura za prijavljivanje na VTO i uraditi analize. Spermogram već imamo, 50 miliona ali 20% normalnih. Zreli smo za VTO, šta reći...
Srečno i vama dvema, čujemo se!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 13:25

[url][/url]
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 13:28

Snimak 1
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od JocY 24/2/2012, 13:30

Imas link kako postaviti sliku prati uputstva i uspeces ovako se ne vidi.
https://kutak.forumotion.com/t196-kako-postaviti-sliku
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 13:36

Snimak 1
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 13:37

sve sam provalila nego piše da ako si nov čekaš sedam dana na upload. Sačekaću, hvala ti!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od JocY 24/2/2012, 13:39

probaj imageshack
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od rada78 24/2/2012, 14:02

HIDROSALPINKS!

sa tim nema šanse prirodno da se zatrudni ili grešim???
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 14:12

Draga Rado,

potrebno je da prođe sedam dana za mogućnost upload-a i to na oba linka. Nema veze, mogu i na mejl da ti bacim ako hoćeš. Next time No

Ono što sam čula o hidrosalpinksu i to od tri sjajna lekara (napominjem da ne slušam koješta) je da može da se zatrudni iako veoma teško. Ono što je problem vezano je za održavanje ploda. Ipak, postoje i ženice koje su iznele celu trudnoću. Hidrosalpinks znači vodena truba, toksična voda koja se izliva u materičnu umesto u trbušnu duplju i ne dozvoljava plodu da se zakači ili održi.
Ono što je kod mene bitno jesu godine, nemam kada da čekam niti je dobro da ostajem u drugom stanju i rizikujem da izgubim bebu. Može da se radi VTO i sa tim, neki ga rade ali pravi strunjaci preporučuju da se prvo reši problem. Zapravo je tehnička smetnja. U zavisnosti koliko je zapušen i čime, jajovod se otpuši ili odstrani. Ukoliko ga ptpuše možeš da zatrudniš prirodno ili ideš na VTO. Ukoliko ga uklone ili oba, preostaje VTO. To je ono što ja znam, ali sam naučila da pravila nema, svašta se može dogoditi i tu i jeste tajna stalnih ljutnji na lekare. Ono što je bitno je da izabereš dobrog lekara koji će ti pokazati prečicu a ne vozati godinama.
Eto, nadam se da sam ti pomogla. Pozdrav!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od rada78 24/2/2012, 14:20

šta priroda radi....


hvala

pozdrav
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od hany 24/2/2012, 18:35

cula sam da komisija sa takvim jajovodima traze da se otklone jajovodi pa onda da e ide na vto
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od rada78 24/2/2012, 18:38

užas- kakav stres
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od hany 24/2/2012, 18:40

pa verovatno to traze, da se ukloni sve sto bi moglo da dovede do neuspeha
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od rada78 24/2/2012, 18:56

Da ali i činjenicu da nikad ne možeš prirodno da zatrudniš!
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od hany 24/2/2012, 18:57

pa da ali sa bolesnim jajovodom je jako tesko zatrudniti
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od InNaturaVeritas 24/2/2012, 19:05

Upravo to i kažem, prvo se izlečiš pa onda praviš decu, a ne da pumpaju u prazno pa se desi pobačaj. Nagledale smo se primeraka kojima je uloga majke jedina uloga u životu. Ležala sam sa devojkom koja je bila u potpunoj depresiji jer ima trorogu matericu i mora na operaciju. Žene jako teško prolaze kroz sve ovo i važno je da im neko skrati muke. Meni je ovaj problem jednak činjenici da se nisi istuširao sedam dana a stavljaš dezororans. Neko je o ovome razmišljao godinama i lepo stavio šta se radi i redom, nema potrebe izmišljati toplu vodu i gurati problem pod tepih. Jeste teško zatrudneti sa bolesnim jajovodom ali valja pokušati da to izlečiš ili odstraniš i onda na vto. Time znaš šta si uradila.
Pozdrav!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

 Laparoskopija (driling jajnika) - Page 3 Empty Re: Laparoskopija (driling jajnika)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu