KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

+55
MAAKKI
lolipop
dragana76ns
vašar
ciklama
bule74
Filippa
Sneza
maus
Lily
Aki
kasia
gea
7-patuljaka
Gala
Nefertari
Shizika
MARA
logona
Agata27
cici
Zoka83
catherine290505
nabla
adriatika
Orline
Jelena*
bebko
cufta
buby
SannI-AlL
jovana 77
Pakki
caci
bobica83
Niki-Kiki
Zaneta
brinbili
Masha UK
maja76
HappyGirl
Anuska
key
naca
zoxa
tuli
bak
nesalela
ŽenoLina
BiKsi :)
anna
djole42
Milijana
Simona
nena beba
59 posters

Strana 17 od 26 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Sledeći

Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 18/11/2010, 12:29

Ja sam u prvoj trudnoci prvi CTG odradila u 32 nedelji sad cemo videti kad ce biti u ovoj.Ja mislim da za blizanacku trudnocu i nije rano
Nek su samo bebeb dobro i nek se guze pa makar i samo desna-jel to bese tatina?
Ljubim vas devojcice
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 18/11/2010, 14:25

jeste maro, to je tatina :)
pa ne znam sad da li je praksa da tako rano salju na ctg blizance ili je nesto videla pa joj bilo sumnjivo a nije htela da govori nego ajd prvo na ctg da proveri...
sve u svemu, ok je, mada je taman sad osecam promenu u smislu, tezine, tezeg kretanja, boluckanja kad se bebe "oklembese" u stomaku i kad pritisnu na dole ili gore...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 19/11/2010, 16:14

evo i rezultata krvi i urina: izgleda da nesto malo ne stima sa burbezima-sudeci po eritrocitima u urinu i solima fosfata...


URIN-zamucen, neutralan, zut, DOSTA SOLI FOSFATA, ERITROCITI 6-8 svezih, 3-4 bledih, leukociti 8-10, epitelne celije dosta
KRV:
Glukoza-4,2; kreatinin 54, mokracna kiselina 220, t.bilirubin 3,6; hloridi 103, gvozdje 9,4; AST 42 (1-37); ALT 40 (1-37);

LEUKOCITI 13,7 (3,4-9,7); ERITROCITI 3,97; HEMOGLOBIN 124; HEMATOKRIT 0,368; MCV 92,6; MCH 31,2; MCHC 336; RDW 12,9; TROMBOCITI 129 (158-424); MPV 9,5; PCT 0,123 (0,158-0,425) PDW 16,9 (12-16,5)
Hemostaza
PROTROMBONSKO VREME 12 s
Index 115 %
INR 0,92 (0,89-1,15)
VREME KRVARENJA 75 s
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Zoka83 19/11/2010, 16:19

Neno, ne razumem se u nalaze urina, jedino sto znam je da ne treba da se nerviras oko povisenih leukocita u krvi, rekose mi da je to normalno u trudnoci.

Ljubim te osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sneza 19/11/2010, 20:02

Leukociti, koliko se ja razumem i kako je meni moja dr rekla, to je normalno.
Ja imam sećer ispod normale a u urinu proteine i malo bakterija, pa moram ponoviti rezultat.
Ne znam za trombocite dokle smeju ići dole, u slucaju da se poradjas CR?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od naca 22/11/2010, 12:33

šta su ti rekli, jesu li ti preporučili UZ bubrega ili nešto drugo, tj jeli neko od doktora gledao tvoje rezultate?
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 22/11/2010, 14:05

nije jos. i nece pre ponedeljka.
nego mi sad javise da v. bris nije dobar. imam eserihiju u tragovima! jeste malo ali dr porucuje da uzmem amoksiklav i panklav vaginalete da onda izbegnem kandidu. medjutim amoksiklav je izgleda na bazi penicilina a ja alergicna... jos rujem po netu da proverim... panklav je jedan od dva sastojka toga i njega sam pila ali ovo drugo... poslah sestri poruku al pitanje je kad cu dobiti odgovor tj kad ce videti dr
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od naca 22/11/2010, 14:13

izvini ali ja ne razumem, kako to neće videti pre ponedeljka Rolling Eyes pa zar ti ne treba sa tim rezultatima odmah da odeš kod doktora i sa rezultatom brisa, pa ti on lepo pogleda sve to i napiše šta treba da radiš. a ne ovako iz treće ruke, preko posrednika. možda sam nešto propustila, ali ne kapiram zašto tako.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od adriatika 22/11/2010, 15:50

Uzmi ti lepo Nitrofurantion od 100mg.To je na crno ali je extra.
Paralela mu je Levantin ali ipak nije isto.
Za eserihiju ga urolozi prepisuju iako nije registrovan, za sada. ljubav
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 22/11/2010, 18:23

ma naco tak je ispalo ovaj put da su mi zakazali kontrolu iako mi nisu bili gotovi rezultati krvi, pa su rekli cucemo se telefonom preko sestre naknadno ako bude trebalo.

ma ne znam dal ista da pijem sad! uh! bas me to sve nervira, dok ja ne vidim antibiogram...
sestra mi rece da jeste na bazi penicilina, pa da onda ipak uzmem cefalexin ili palitrex... a ranije kad sam radila antibiogram b. su bile rezistentne na to...
i sad mi bezveze da pijem napamet, a glupo i da ja sestru sad proveravam i propitujem sta pise u antibiogramu...
najradije bih uzela one normogin sto su mi ivanovici svojevremeno dali za odrzavanje dobre flore...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od brinbili 23/11/2010, 09:38

Brzo ce kontrola Nensi,ja bih sacekala da se vidim sa Dr NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 490909
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sneza 23/11/2010, 12:04

Slazem se sa Brinbili, nista nije alarmantno.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 23/11/2010, 14:58

ma poceh da pijem panklav mali, pa ce vidimo...

nego me nesto danas pritiskaju dole opasno, penjah se vise puta uz stepenice, i sad mi cudan osecaj, bas pritiska...
legla bih, al moram da odrzim jedan cas, obecala...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od tuli 24/11/2010, 18:47

nena beba ::
legla bih, al moram da odrzim jedan cas, obecala...
Koja si ti kraljica queen
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 25/11/2010, 07:40

nocas me slogirao trag rozikaste krvi na dnevnom ulosku!!!
jutros je bilo manje , a sada nema nista. ne znam da li da idem u bolnicu kod dr... stavila sam drugu vaginaletu kanestena sinoc pa sve mislim mozda je od nje ili je iz mokrace, posto je u urinu vec bilo eritrocita na poslednjem nalazu verovatno zbog peska u bubrezima... samo da nije ONO!

ne bih da panicim i jurim odmah u bolnicu, ali bas nisam cula da je neko u oako visokoj nedelji imao tako malo krvarenje (ako je krvarenje-jel moze eserihija da bude te boje kad se sekretom izbacuje?) a da nije preteci...

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od 7-patuljaka 25/11/2010, 07:45

Neno... ne znam ništa oko svega toga.Čitam tvoj TD i samo hoću da te podržim, da imaš snage da prođeš kroz sve to što se dešava. Eeee...koliko muke da se zatrudni, a borba tek onda počinje-kako si i naslovila TD. Nadam se da će sve biti dobro i da će konačna pobeda biti tvoja! :))))

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sneza 27/11/2010, 08:14

Neno kako si? Napisi koju....
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 27/11/2010, 08:55

dobro je snezo...
krv se vise nije pojavljivala, a dr je i porucila da ne brinem da je to od sluzokoze, jer hoce od kanesten vaginaleta,-vlike su, suve su, ... jos u kombinaciji sa utricima...
elem ja 3 vaginaletu i pslednju ne uspeh ni da stavim koliko "nije islo" i nisam ni htela da se mucim da opet neko krvarenjene krene... rizikovah da celu terapiju ne ispostujem do kraja... 2 umesto 3 dana kanesten vaginalete i 4 umesto 5 dana panklav 375mg... setih se da mi je jednom jedna dr rela-bakterije se uniste vec posle 3 dana terapije, a sve posle toga je za svaki slucaj.. a posto je kod mene bilo jako malo-u tragovima, zakljucih da ce biti dosta i ova skracena terapija, pa ne ispih panklav do kraja, jer nisam ni kanesten do kraja, da ne bi izazvala sad jos i kandidu.
sad mi ostaje da se nadam da sam dobro procenila.
videcemo na kontroli. sve u svemu ja tegoba nikakvih nemam.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sneza 27/11/2010, 09:01

E ja sam stalno pod terapijom sa vaginaletama, zbog serklaza, mada mi nije jasno odakle mi bakterije i gljivice kad nema sex niti bilo sta drugo.

Super je sto nemas tegobe, saljemo ti ljubav
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 27/11/2010, 09:46

pa oce one same od pada imuniteta... a i dovoljno je da zalutaaju iz debelog creva... ja dok sam imala zatvor -nije bilo eserihije, a onda "krenula" stolica i pojavi se bestija malo. al valjda sam je sasekla u korenu.

vitamin c forsiraj
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 28/11/2010, 17:44

samo da vas ljubnem curice
nadam se da ste super
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 30/11/2010, 10:39

nije lose maro!

juce vadila krv, a na osnovu prosle krvne slike dobih gvozdje da zvacem za svaki slucaj svaki 2. dana. kaze iako je jos u granicama, sad oni prave depoe gvozdja pa ce da "vuku" vise.
ujutru uz dorucak. ne znam sta da ocekujem? mucninu? zatvor?

osim toga kaze mogu ponekad neki sumeci magnezijum. inace je odusevljena mojom kr.slikom i trunocom uopste s obzirom na sve i na to da su blizanci itd... ko zmaj sam kaze Very Happy
videcemo za koji dan na UZ :)

bebe su malo zamenile uloge :ona nemirna se smirla, a mirna iako nije bas da me udara, nekako se namesti na zeludac i dijafragmu pa tih dana ne mogu ni da disem ni da sedim , ni da lezim... bljujem vatru od kiseline u zelutcu :) al ona se samo malo protegne i to je to od nje.

jedva cekam UZ, dal se malo okrenuse d aih vidim... inace ih bas dugo nisam videla, ne okrece mi dr ekran...

e da, dade mi dr uput za hepattitis u zavodu za jvno zdravlje da izvadim, zbog porodjaja. ne zna dal treba jos nesto ako se rade maticne celije. uput za porodjaj ce dati mm kad dodje za mesec dana da otvori porodiljsko :) posto to (tek sad shvatih) ide meseca dana pre termina porodjaja.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od zoxa 30/11/2010, 15:20

Neno draga, neka vam je srecan 8. mjesec!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od maja76 1/12/2010, 10:59

Neno cestitam 8.mesec osmeh srce
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 1/12/2010, 11:00

hvala hvala
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 17 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 26 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 26  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu