KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od atomski mrav 15/12/2013, 21:31

nisam se javljao neko vreme, a i nakon opomene opa, nisam hteo da dalje offtopicarim :)

Ivana se javila, kockice su se slozile, planiramo odlazak u pocetkom januara.

treba mi savet kada ste okvirno isle u Prag (kog dana od pocetka ciklusa) odnosno kog dana vam je vrsena aspiracija, jer pokusavam da koliko toliko napravim logistiku za put. po onome sto pise u protokolu ispada da mozemo da odemo 7. ili 8. dana, a posto idemo avionom, moram unapred da rezervisem karte. Svaka info mi je dobrodosla.

hvala!
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 15/12/2013, 21:44

Ja sam hotel rezervisala od 8dc; da bismo malo obilazili grad; ali sam tako burno odreagovala da sam tog dana vec bila ustopirana i sve se prebrzo odigralo Very Happy sreca ziva sto sam imala kartu za voz i rezervaciju hotela. Srecno!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BettyBoop 15/12/2013, 23:02

Ja sam hotel rezervisala od 7-og dana (sreda), medjutim u Pragu su mi stimulaciju produzili do 9-tog dana i posto oni ne rade vikendom, aspiracija mi je radjena tek 12-ti dan (ponedeljak sledece nedelje), a stop inekciju sam davala sama sebi 10-ti dan (subota). Nama je to u neku ruku i odgovaralo posto nam je odlazak u Prag ujedno bio i godisnji odmor, pa smo skitali, ali sve zavisi kako odreagujes na stimulaciju....Uzmi u obzir da ne rade vikendom i srecno u svakom slucaju!  igracice 
BettyBoop
BettyBoop

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 16/12/2013, 08:40

Mi smo otisli dan pred aspiraciju, meni je terapija produzena, ali su mi u ponedeljak na osnovu rezultata uzv, rekli u sredu stop,u cetvrtak putujete, u petak aspiracija. Imali smo vremena za pripremu, doduse isli smo kolima. Oni su nam rezervisali hotel, sve je izaslo kako treba. U mom slucaju se nije isplatilo da idemo 8. dan, jer bi bili nedelju dana duze u Pragu, a to kosta...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 16/12/2013, 10:09

Drugari, ima li neko br telefona od Sime taksiste? Hvala!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 16/12/2013, 10:17

+420 602 265 299  cvet 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 16/12/2013, 10:24

Hvala!  osmeh srce
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 16/12/2013, 11:49

BettyBoop ::Ja sam hotel rezervisala od 7-og dana (sreda), medjutim u Pragu su mi stimulaciju produzili do 9-tog dana i posto oni ne rade vikendom, aspiracija mi je radjena tek 12-ti dan (ponedeljak sledece nedelje), a stop inekciju sam davala sama sebi 10-ti dan (subota). Nama je to u neku ruku i odgovaralo posto nam je odlazak u Prag ujedno bio i godisnji odmor, pa smo skitali, ali sve zavisi kako odreagujes na stimulaciju....Uzmi u obzir da ne rade vikendom i srecno u svakom slucaju!  igracice 
Kad smo mm i ja bili radili su i Subotom,a i koleginica je bila u Oktobru isto mi je rekla.Treba proveriti sa njima radno vreme,tj.radne dane.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 16/12/2013, 11:51

atomski mrav ::nisam se javljao neko vreme, a i nakon opomene opa, nisam hteo da dalje offtopicarim :)

Ivana se javila, kockice su se slozile, planiramo odlazak u pocetkom januara.

treba mi savet kada ste okvirno isle u Prag (kog dana od pocetka ciklusa) odnosno kog dana vam je vrsena aspiracija, jer pokusavam da koliko toliko napravim logistiku za put. po onome sto pise u protokolu ispada da mozemo da odemo 7. ili 8. dana, a posto idemo avionom, moram unapred da rezervisem karte. Svaka info mi je dobrodosla.

hvala!
Ja sam išla 8-i dan.Aspiracija mi je bila 10-i dan.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 16/12/2013, 12:50


Atomski mrav koliko koštaju 2 povratne avionske karte do Praga sa svim uračunatim taksama ? U subotu na RTS 1 novinar reče da su im promotivne cene do 15. januara . Šta ako kupimo karte za odlazak ili povratak u jednom terminu a onda treba da pomeramo taj
termin , da li to naplaćuju dodatno ? Mi bi smo iskoristili te promotivne cene do 15.januara i kupili povratne karte za februar , ali tada nećemo tačno znati ni datum odlaska ni datum povratka .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od atomski mrav 16/12/2013, 15:54

Sa sajta pise da je cena 19310 rsd po osobi sa svim taksama, e sad sto se tice promena, tu je zurka:
25e za promenu karte pre datuma polaka
50e za promenu karte posle datuma polaska

Rezervacija moze da se uradi, ali ona ne garantuje da cete karte i naci po toj ceni sve do momenta kupovine. Plus sto se rezervacija sa vremena na vreme brise iz sistema.
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BettyBoop 16/12/2013, 18:35

zvoncica36 ::
BettyBoop ::Ja sam hotel rezervisala od 7-og dana (sreda), medjutim u Pragu su mi stimulaciju produzili do 9-tog dana i posto oni ne rade vikendom, aspiracija mi je radjena tek 12-ti dan (ponedeljak sledece nedelje), a stop inekciju sam davala sama sebi 10-ti dan (subota). Nama je to u neku ruku i odgovaralo posto nam je odlazak u Prag ujedno bio i godisnji odmor, pa smo skitali, ali sve zavisi kako odreagujes na stimulaciju....Uzmi u obzir da ne rade vikendom i srecno u svakom slucaju!  igracice 
Kad smo mm i ja bili radili su i Subotom,a i koleginica je bila u Oktobru isto mi je rekla.Treba proveriti sa njima radno vreme,tj.radne dane.

Da, treba proveriti svakako. Mi smo isli u avgustu i tada nisu radili vikendom, a radnim danima samo do 16h...
BettyBoop
BettyBoop

Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 16/12/2013, 19:14

Raspitivala sam se za karte i evo sta su meni rekli,
ako sada kupite karte po promotivnoj ceni, ukoliko ih pomerate za neki drugi datum, osim 50 evra po karti treba da doplatite i ako je doslo do razlike u ceni, odnosno ako je avio karta poskupela. Ja cekam jos neke rezultate, ako sve bude ok idem otprilike prvog radnog dana 8. januara u Prag ili kasnije, pa sam mislila dok ne dobijem sve dobre rezultate i kad mi pocne period, ne kupujem kartu niti rezervisem hotel. Znaci znacu 8 dana unapred kad idem. U potpunom sam haosu, jer treba sve sama da organizujem, a ovo mi je prvi put, muz mi je u inostranstvu pa treba i on da dodje, a ne znamo kada...milion problema  borba
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ShareLove 16/12/2013, 21:10

Eto mene opet.

Vidim da se puno vas žali na neodgovorene mejlove. Ja nemam tih problema, a razlog je možda taj što nikad ne idem na "novu poruku", već uvek na "reply", tako da imam i po 40 mejlova u nizu. Odgovor dobijam u roku od par sati, a retko kad sutradan (kada npr. Danica treba da konsultuje doktorku). Probajte tako.

Ono što im zameram u korespondenciji i što bi trebalo da promene je to što nemaju "out of the office reply", tj. automatsku poruku koja ide pošiljaocu sa obaveštenjem da ne rade, na odmoru/bolovanju su, itd. Ja ću to već reći Danici u nekom od sledećih mejlova, a možete i vi.  Biće svima lakše.

Uzgred, ne znam je li neko već spomenuo, oni će biti na odmoru od 20. decembra do 6. januara.

Što se tiče mog slučaja, problem je kod supruga (azoospermija), a kod mene je bilo "sve u redu". Međutim, ni posle tri pokušaja u PFC-u, nema pozitivnog rezultata. Kada sam dalje pitala Danicu da pita Dr Sonju "šta dalje", savet je bio "ne odustajati". U sred pripreme za 4. pokušaj, prijateljica me natera da odem u SPEBO u Leskovcu kod Dr Stojkovića koji je, pošto smo mu rekli za neuspele dve IUI, a onda i tri IVF, rekao da tu nešto očigledno nije u redu i da obavezno treba uraditi kariotip i gene za trombofiliju. U međuvremenu sam pisala i PFC-u da pitam postoji li neki test koji bih mogla da odradim da prosto odbacimo moguće uzročnike i Danica mi je poslala podužu listu koju ću prekopirati ovde, u slučaju da nekome zatreba:

"Što se tiče pregleda i priprema koje je još moguće uraditi, najčešće se predlažu imunološki i hematološki testovi kod kojih se u jako malom procentu očekuje neki problem. Evo koje preglede možete uraditi,dok čekamo na novi postupak:
Imunologija je značajna kod ponovljenih pobačaja, a isto tako i kod steriliteta. Pregledaju se antitijela protiv spermie -ASA, protiv ovariuma AOA, protiv zone pelucide jajne ćelije -AZA, antikardiolipidna antitijela, ACLA,antifosfolipidna AFA ,imunoglobulini, HLA-G, antiChlamydie, antiUreaplazma, antiMykoplazma (ove infekcije mogu da alteriraju imunološki sistem), antitoxopl.antiCMV, antiHSV, anti EBV..
Hematološkim ispitivanjima se traže trombofilne mutacije Leiden (najvažnija), MTHFR, protrombin, protein C, protein S, APC rezistencija..

Na ove rezultate se obično dosta čeka (oko 3 nedelje).
To je ono što dr Sonja predlaže da se može učiniti.
Medjutim,nastavlja dr Sonja često puta ova ispitivanja ne donesu pravi odgovor I rješenje
Problema.Dr Sonja vidi veću šansu u ponavljanju postupka I u nadi da će se naći
Embrioni koji će imati  snagu  da se prime I dalje razvijaju u maternici.


Priznaćete, poduža lista. Ništa konkretno vezano za moj slučaj. Mi smo tada odložili put za Prag.

Pre nekoliko dana su mi stigli rezultati koji kažu:
"nađen je 4G/4G genotip koji utiče na povećanu ekspresiju PAI gena odnosno povećava nivoe
plazminogen aktivator inhibitora-1. Ovaj genotip dovodi do povećanog rizika za nastanak trombofilija."

Rezultat je otišao i u kliniku SPEBO odakle su me sutradan pozvali telefonom i pročitali mi terapiju koju bi trebalo da uzimam (Tab Folan, Aspirin 100 2x1, Beviplex 2x2 i neka injekcija koja se prima mesec dana pre IVF). Nalaze sam danas poslala i Danici i očekujem odgovor s njihove strane. Takođe, tražila sam da me direktno spoje sa Dr Sonjom, ukoliko je moguće.

E sad, ma koliko da je Dr Sonja divna kao osoba i sve ostalo, mene muči to što se posle 3 neuspeha niko od njih tamo nije zapitao šta to ne štima. Prosto je svima (i nama, i njima) bilo veoma čudno što nikako ne uspeva, jer sve izgleda kao da je u najboljem redu. U razgovoru sa prijateljicom koja je u Jevremovoj radila IVF pre nekoliko godina i iz prve uspela, saznala sam da je ona odmah išla na taj test za trombofiliju, a ja tek sada saznajem o tome, i to od drugog lekara.

U jednoj od prepisaka sa Danicom, posle 3. pokušaja i poslatog joj negativnog rezultata, rekla sam joj da sam ovog puta (za razliku od prethodna dva) imala braonkastu mrlju između 7. i 9. dana, što mu dođe kao dobar znak, i da mi je ovog puta Dr Sonja uključila i Aspirin u terapiju (1x1) pa da verovatno Aspirin ima udela u svemu tome, ali nedovoljno zbog male prepisane doze. Na tu moju konstataciju dobila sam samo novi protokol stimulacije.

Ispada da su mi uštedeli 150e, a onda uzeli 3x5000e (kad se sve sabere i oduzme). Živce i stres ne računam. Šta da sam otišla opet u julu? Rezultat bi OPET bio negativan, a sve zbog jedne male, ali velike sitnice koja se da rešiti.

ShareLove

Broj poruka : 11
Datum upisa : 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 16/12/2013, 22:23

ShareLove, kao prvo nisam pacient dr Sonje, nego drugog dr koji se bavi istim problemima. Dolazite u inostranstvo na IVF, znaci nije Sonja vas dr. koji poznaje vasu situaciju u detalje. Vi njoj donosite nalaze od vasih dr. Kako Sonja radi ne znam ali vidjela sam drugog dr.
Sasvim drugi pristup je domacem pacijentu u odnosu na stranog.
Moju drugaricu sam odvela mom dr. Ona je donijela svoje nalaze, hrpe papira, on pregledao, pogledao nju,odredio semu...
Brzo i efikasno, naravno i tarifa je druga.
Nije mu padalo na pamet da joj predlaze bilo sta. Bez obzira koliko su to dobri ljudi ipak je to posao.
Ja sam od prvog pregleda do IVF a sacekala nekoliko mjeseci. Uradila hrpu nalaza...
Mislim da sve nedoumice u stvari treba rjesavati sa svojim ginekologom, koji vas poznaje bolje.
U svakom slucaju su to dr a ne koordinatori.
Pozdrav i srecno!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ShareLove 17/12/2013, 00:00

zoxa :: Dolazite u inostranstvo na IVF, znaci nije Sonja vas dr. koji poznaje vasu situaciju u detalje. Vi njoj donosite nalaze od vasih dr.
Zoxa, ja sam odnela nalaze koje mi je klinika PFC tražila, a među njima nije bio test za trombofiliju.
Što se tiče mog ginekologa, žena nije u IVF vodama i ne može mnogo stručno da pomogne. Od svih ginekologa u našem Domu zdravlja samo jedan radi vaginalni UZ! Dakle, trebao bi mi ginekolog sa neke privatne IVF klinike koga bih, naravno, morala da platim. A Dr Sonju već plaćam.

zoxa :: Pa ne moze se uzdati u dr iz inostranstva, sa klinike koja je usmjerena na strane pacijente.
Malo mi je ovo neshvatljivo da ne mogu da se uzdam u lekara koga sam odabrala i kome plaćam da mi pomogne, bez obzira da li sam "domaća" ili "strana".

zoxa :: Mislim da sve nedoumice u stvari treba rjesavati sa svojim ginekologom, koji vas poznaje bolje.
U svakom slucaju su to dr a ne koordinatori.
Možda je zazvučalo kao da sam tražila savet od same Danice, ali nije tako. Naime, pošto je ona koordinator, očekujem od nje da prenosi poruke doktorici (kada proceni da treba), pita Dr za savet i šalje meni odgovore. Nisam pokušala da direktno kontaktiram Dr Sonju jer znam koliko je zauzeta i zato što mislim da bi trebalo da mogu da se oslonim na koordinatora (koji zna da je u pitanju treći neuspeh i koji zna šta se dalje savetuje). Pogotovu kada pitam "šta dalje?".

noja taj :: ih nisu samo geni i mutaciji mozda i histero laparo
U razgovoru sa Dr Stojkovićem, rekao nam je da je kod njega na klinici uveo obavezan histero pre intervencije jer vaginalni UZ ne može da otkrije baš sve. A histero i laparo sam radila pre dve godine, što znači da je nalaz star. Tako da možda i to uradim. Sačekaću najpre odgovor odozgo.

ShareLove

Broj poruka : 11
Datum upisa : 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 17/12/2013, 00:20

Ja vjerovatno imam skroz drugi pogled na situaciju jer moj dr je u IVF vodama. Gledala sam kakav pristup je imao prema mojoj drugarici jer sam joj ja izmedju ostalog bila prevodilac, vjeruj nije ni slicno. Pritom je njoj to bio 6. pokusaj ali 1. kod njega. Zavrsio se pozitivnom betom.
Shvatljivo ili ne tako je.
Nadam se da ce ovaj put biti ovaj dobitni za vas i da cete naci rjesenje!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 17/12/2013, 07:41

Možda je dr. Sonja i u pravu, da treba pokušavati, dok se ne desi to čudo zvano začeće. Ja sam odradila hrpu dodatnih analiza, sve, imunologiju, trombofilije, OGTT, histeroskopiju...sve pre prve VTO i nije uspelo. Druga uspela, ali se loše završilo. Da nisam uradila te analize, danas bih bila ubeđena da je u tome bila caka, ušla u naredni pokušaj ubeđena da se otkrio problem i tada bi verovatno uspelo (moguće da tu i psiha igra ulogu).
Zoxa, ovde ginekolozi takođe ne predlažu dodatne analize, posebno pre 1. VTO, mislim na one koji se bave IVF-om. O onima u DZ da ne govorim, pojma nemaju ni šta je VTO.
Znači ako sami ne kopamo, odlazimo u Prag nepripremljeni, a oni ne vode računa o tim dodatnim analizama. Ja sam na fertility friends forumu nalazila mnogo postova baš o tome - gde cure savetuju jedna drugu da pre odlaska u PFC odrade sve ovo, jer oni tamo ne mare za te analize, niti ih smatraju važnima, ali uvažavaju kada imate gotove rezultate i predloženu terapiju hematologa.
Za pare koje ljudi tamo ostavljaju, mogli bi pored standardnog spiska, staviti i ovaj dodatni spisak, pa ko hoće neka uradi, a ko neće, ne mora. Ali oni bi onda izgubili deo zarade, jer bi procenat uspeha bio veći. Ja nikome od njih ne verujem, zato što je u pitanju biznis. Oni pružaju usluge, mi smo korisnici i cilj je da se vraćamo.
Možda su naši ljudi idealizovali Sonju, ne znam. Moja preporuka je da se odavde spremite sa svim analizama i onda kod njih po uslugu.
A da će neko brinuti o vama, neće, to ne postoji. Ima boljih i lošijih doktora u ovoj priči, boljih i lošijih ljudi, ali nema niko ko će se milion posto zauzeti za vas, imati vremena, strpljenja, baviti se vama. Ovo "baviti" je najvažnije. Ne onih 5-10-15 minuta, pola sata, sat, već da razmišljaju o vama kao o kompletnom telu, a ne samo materica i jajnici, da povežu stvari, razmisle, zaključe - to ne!

Nego, stvar u svoje ruke - ko ima snage da kopa po internetu i istražuje...samo tako. Odgovori se ne nalaze na tim klinikama, nažalost, ali tako je.

PFC je samo još jedna u nizu uspešnih firmi, koje obrću ogroman profit. Da li će se isplatiti ulog, zavisi najviše od sreće, a i od vašeg angažovanja, jer se oni neće zauzeti za vas. Oni vas ne vole, vi ste samo klijent, na kojeg zaborave kada zatvorite vrata. Kao i u svakoj klinici.

Tamo se ide zbog modernijih metoda rada, a ne zbog dijagnostike. To nažalost moramo sami.

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od saska1 17/12/2013, 09:36

ShareLove baš bezveze što si morala tri puta proći kroz postupak bez tih analiza ,ja mislim da su ti trebali pregledat tvoje nalaze i odmah nakon prvog neuspjeha poslati da odradiš sve to a nije samo ponavljati postupke u nedogled bez osnovnih analiza,stvarno nemam rječi što kaže Erata prepušteni smo sami sebi moramo sami istraživat šta i kako a n jima otić samo da odrade završni čin.
E sad baš me zanima nisam čula da je neko radio ova antitijela na ovarij i protiv zone pleucide.
To je isto ko i moj hematolog liječi me godinama a nikad mi nije dao da odradim faktor Leiden ,protein c, prot s i rezistenciju koji su ustvari i najbitniji.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ganedina 17/12/2013, 11:24


Erata draga , isto mislim kao ti , potpuno se slažem s tobom . I ja sam na žalost u PFC do sada imala 2 neuspeha , to nas je koštalo brdo para , živaca , dragocenog vremena , reke suza , mnogo gorčine i razočarenja . Ali ja nemam izbora i sledeći put moram opet kod njih .

Ne treba se puno oslanjati na koordinatorke jer one i nisu zdravstveni radnici , već su samo priučene o svemu ovome . Ja za sebe mogu da garantujem da imam više znanja na temu IVF od njih zajedno . Tužno je to što se mi oslanjamo na njih i na kraju posle toliko pokušaja i neuspeha moramo same da tražimo suštinu problema i da pomoć tražimo na drugim mestima a i ovako međusobno na forumima , gde sam i ja mnogo , mnogo saznala i naučila .
Koordinatorkama često postavljamo stručna pitanja na koje odgovore treba i može da da samo Sonja . Međitim , često sam imala utisak da ona uopšte i ne pita ili ne informiše Sonju , već sebi daje za pravo da sama sudi o tome , procenjuje , odlučuje ,određuje terapiju i kad s njom treba početi .

Prema tome , Sharelove pre nego što ponovo odeš u PFC ja bih ti savetovala da nađeš nekog dobrog dr. privatno ko će se ozbiljnije pozabaviti tvojim slučajem i probati da otkrije razlog tolikih dosadašnjih neuspeha . A za PAI mutaciju 4G-4G obično ide neki niskomolekularni heparin ili od ET ili od pozitivne bete a na osnovu povišenih vrednosti D- dimera .

To što ti je Danica u e-mailu napisala ta neka antitela , meni nisu baš najjasnija šta tu sve ima i šta ćeti to . Za trombofilije se slažem , i ja sam ih radila pre nego što sam prvi put išla u PFC , i stečene i urođene .Obrati pažnju i na hormone TSH , PRL , testosteron ...
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 17/12/2013, 11:31

Ja nisam bila u PFC, spremam se da idem kod njih. Ali ja sam provalila kako sistem funkcioniše svuda. Sve je to isto. Ja imam svoje razloge zbog kojih ću da odem, ali nemam zablude da me tamo čekaju neki anđeli.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 17/12/2013, 11:59

Evo i ja ovako kao Erata. Spremam se sama, naravno uz pomoc Kutka, odem tamo i kazem, dobar dan, ja hocu to, to i to. Vrlo sam jednostavna i za protokol, kakav god mi bio, do sad sam imala ili 7 ili 8 jc. Oni mi samo trebaju tehnicki. Nemam lab, inace....

Ganedina, Share love, sva ta antitela, tj vecina njih takodje utica na imlantaciju, u kombinaciji sa mutacijama uticu na zgrusavanje krvi....

Sve to imate ovde, potrazite, nije tesko

https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize

Ako se mi same na zauzmemo, lekar nece , ni jedan, na zalost ali tako je
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 17/12/2013, 12:45

Ja sam posle 2 neuspele vto sama odradila sve analize, poslala dr.Sonji i ona je odredila protokol. Cak je prokomentarisala da sam analizirana i uzduz i popreko. Ja rekoh, ja sam sve uradila da uspe i tako je i bilo.  Very Happy 
Saska, ja sam radila i ta ovarijalna antitela, nisam ova druga, iskreno prvi put cujem za njih (mozda ima neka skracenica koja je poznatija)
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ShareLove 17/12/2013, 13:44

Hvala svima na podršci, na komentarima, savetima ...
Stigao mi je odgovor i od Danice:
Dr Sonja je vidjela Vaš nalaz. Njezino mišljenje je da nalaz nije takav da pokazuje veliki rizik za nastanak trombofilie. Dr Sonja smatra da je dovoljno od 1.dana stimulacije uzimati Aspirin 1x dnevno,a od transfera uvesti u terapiju I Fraxiparin.
Sad odoh da SAMA istražujem čijem mišljenju više da verujem, jer su očigledno različita. To je, valjda, i normalno. Možda se opet uputimo u SPEBO i vidimo se lično sa Dr Stojkovićem (koji je, uzgred, renomirani genetičar) i posavetujemo za još neku analizu pre novog odlaska.

Osećam se prilično ... tupo ... Valjda zbog prevelikih očekivanja (tj. idealizovanja ove klinike, kao što neko reče), pa je sad i razočaranje srazmerno tome. Ali, proći će. Mora. Jer nam Zakon još uvek ne dozvoljava donorstvo, pa sve svoje nade moramo da usmerimo ka tom Pragu.

Puno sreće svima koje ste na putu za tamo! xx

ShareLove

Broj poruka : 11
Datum upisa : 24.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 17/12/2013, 14:33

Share, ja mislim da je to ok terapija za tvoju mutaciju. Pridruži nam se na koracima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu