KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stašin dnevnik

+40
bobica83
gea
Milijana
Simona
djole42
buby
lena
BiKsi :)
Tinche
brinbili
Danicab1
naca
Struzzo
Orline
nabla
kasia
maki82
adriatika
Hitron-Luka
tuli
HappyGirl
dejna
MARA
maja76
bebko
maša
dr mali pariz
maus
zoxa
era
Sami
Agata27
Jelence
Anuska
Nefertari
caci
eni
catherine290505
Gala
nesalela
44 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/6/2010, 11:10

Lelice bebi puder pomaze, napuderisi je posle svakog tusiranja, npr ispod bradice, pazusne jame moze i guza, ne mazi je kremicama preko dana, samo uvece posle kupanja, naravno ako izlazite mazi je onom sa Spf faktorom i protiv Uv zracenja.
Maso imas razne bebi kuvare na netu, npr sta sme sta ne sme, Nutricia-abeceda hrane i sl, ja malo po malo gvirnem tamo cisto zbog orijentacije
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Anuska 14/6/2010, 12:44

Mi nemamo klimu Crying or Very sad
Dan provodimo u kadicu po nekoliko puta, a van kadice golisavi, samo u pampersu pa sam Lazu prozvala "moja beba u kupusu". Znate one slatke debeljuskaste bebe sa razglednica, neko je imao i takav avatar angel
Imamo malo crvenih tackica na ledjima i u prevojima, ali nije strasno.

Da se i ja ukljucim u raspravu vezanu za ishranu: zvanican savremen stav pedijatara je da beba samo sisa do 6. meseca, onda idu zitarice bez glutena (pirinac, kukuruz), voce, i to najbolje sezonsko i one koje raste u nasoj regiji, kao i povrce, zatim meso. Psenica (gluten) tek u 7-8. mesecu, med, riba i alergogeno voce poput jagoda i malina, tek nakon 1. godine. So i konzumni secer isto ne u 1. godini. Postoji i neka logika da su kupovne kasice i sokovi namenjeni bebama bolji od domacih jer kvalitetni proizvodjaci koriste specijalno uzgajeno povrce i voce za ishranu beba, a ovo koje mi koristimo je obicno prskano i nije organski uzgajano.
Tako kazu specijalisti za ishranu... ja sama nisam pametna, a misljenja ce biti uvek raznih oko toga. Npr. davala sam Lazi vec secer u caju, iako se ne preporucuje ni secer ni caj. Medjutim, mislim da do 6. meseca necu uvoditi nista ako on bude i dalje ovako lepo napredovao.
Moje misljenje je da je decji probavni trakt jos nezreo i da ne moze da pravilno preradi sve strane materije, stoga proteini nekad ostaju u formi nerazgradjenih malih peptida i tako se resorbuju u krv, sto je uslov za stvaranje alergija kasnije u zivotu.
Nije cudo sto danas ima mnogo autoimunih bolesti, gde organizam prepoznaje sopstveno kao strano... ne treba zbunjivati imunoloski sistem tako rano. Stav: i mene su hranili tako, ili komsinica daje ovako pa smo mi svi zdravi i nije nam nista, mislim da nije dobar jer ako se nesto javlja i u 0.001 procenata onome kome se desi je 100%.

Izvin'te na ovom suvoparnom naucnom gledistu Rolling Eyes u Stasinom dnevniku, ali ona je vec navikla da se ja kod nje odomacim i piskaram svasta Razz

Ljubac za crnomanjastu lepoticu od jednog debeljuskastog decka iz kupusa... koji ce biti plavusan po svemu sudeci, bar u ovim prvim godinicama zivota. Nema veze, i Bred Pit je plav? Wink
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/6/2010, 15:13

Anuska sve je to ok, ali ni sami Dr nisu najpametniji na svetu, mojoj drugarici su savetovali nosenje sirokog povoja do godinu dana. cerkica joj prohodala sa 10 meseci, i veruj mi neznas kako izgleda dete koje hoda sa sirokim povojom, btw rodjena je u avgustu. Svi mi znamo sta pedijatri preporucuju, ali neznam nikog ko se drzi svega toga 100%
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od nesalela 14/6/2010, 15:56

U vezi tog širokog povoja, žena koju sam upoznala na IMD rodila je isti dan kada i ja, njoj su reklli da maloj skine široki povoj sa mesec i po dana kada su snimili kukiće, mojoj drugarici su rekli da sinu (ima mesec dana mali) samo noću stavlja širok povoj zbog vrućine...i ko je sada tu lud, a mi 06.07. idemo na UZ kukića i tada ćemo verovatno skinuti...stvarno je oko toga velika zabuna šta i kada treba, meni tu ništa nije jasno...
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od maša 14/6/2010, 16:03

Ja se ne slažem da pedijatri sve znaju i da su sve u pravu. kao što rekoh više puta, sestra mi je radnik porodilišta već 17 godina. Na odeljenju su edukovani pedijatri, redovno posećuju seminare i prate novine u svojoj oblasti. S druge strane, u dispanzeru postoje pedijatri, ista struka ali dijametralna razlika u stavovima. Jedni tvrde da beba treba dojiti i samo dojiti do 6. meseca, drugi pak tvrde da se sa 4 ipo meseca mora krenuti uvodjenje čvrste hrane zbog deficita gvoždja u majčinom mleku. Jedni tvrde da je široko povijanje obavezno, dok su drugi protivnici istog. Pedijatri neonatolozi sa kojima moja sestra radi su smrtni protivnici pentaxim vakcine, ovi u dispanzeru ga preporučuju majkama. Neonatolozi prihvataju samo prirodnu hranu dok u dispanzeru savetuju kupljene kašice. Neonatolozi kažu da se bebi mora nuditi voda, ovi su protivnici vode. I šta da radimo mi majke kad nas lekari zbune sa takvim suprotnim mišljenjima??? Da slušamo svoj instinkt, menjamo medju sobom mišljenja, surfamo netom u potrazi za informacijama... Ono u šta sam ja sigurna je da moja Lena neće jesti kupljene kašice, jednu je skoro dobila od naših prijatelja i na njoj piše rok trajanja 2013. godina!????!!!! I niko me na ovom svetu ne može ubediti da ta kašica u sebi nema aditiva i ko zna čega sve čim može stajati 3 godine a da se ne pokvari!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/6/2010, 16:11

Maso to je zbog nacina pakovanja, znam 100% jer moja struka ima veze sa skladistenjem hrane, izmedju ostalog i skladistenja i pakovanja bebi hrane. S te strane uopste nemam neke primedbe. Moj maturski rad je bio spremanje i skladistenje kasice od voca i povrca (kao i sokici) :-)
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od maša 14/6/2010, 16:17

Ma nema šanse da me ubediš!!!! Pa i mi spremamo zimnicu i poklopce lepo stavljamo pa ista ta zimnica ne može trajati tri godine a plus je puna hemije koja joj drži trajnost!!!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/6/2010, 16:26

Ok nisam ja tu da te ubedjujem, nego sam samo htela da podelim tu informaciju sa tobom.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Gala 14/6/2010, 18:59

E, citam Anusku i bas takav stav ima i Galina pedijatrica. Zamolila me je da joj ne uvodim ni menjam ista bez dogovora s njom. Dala mi je broj lokala i mogu u svako doba da je zovem i pitam za savet, ako je ona prezauzeta odgovorice mi sestra. Sto se tice uvodjenja cvrste hrane, ja i mm smo prvo mislili da joj uvedemo u 4-5 mesecu, a onda smo odlucili da , ipak, sve sto radimo u vezi hrane radimo u dogovoru sa doktoricom, jer su nam se dopali neki njeni argumenti, izmedju ostalog i to sto pise anuska o nezrelosti decijeg gastrointestinalnog sistema.
Cvrstu hranu smo joj uveli 6 dana pre nego sto je napunila 6 meseci i to samo jabuku i bananu za rucak. Onda kada je napunila 6 meseci, poceli smo povrce. Meso tj. vodu u kojoj se kuvalo meso smo joj uveli isto kad je napunila 6 meseci. ALI prvo smo joj 6 dana davali samo onu vodu gde se kuvalo meso, a posle smo dodali i meso. Vodu gde se kuvalo meso smo dodavali u povrce i tako pravili kasu. Gluten u 8 meseci.

Ne znam da li idete na SC trudnice i mamice, pametno rece ona Afrodita da nije zurila detetu da uvede cvrstu hranu, za to ima ceo zivot a da sisa je samo sada i vise nikada.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/6/2010, 19:08

Gala idemo na Sc ;-) ja sam uvela kasicu ranije iz razloga da ne bi uvela dohranu. Ja se 4.5 meseci izmlazujem, tacnije visak, moje dete slabo sisa, a ni sa flasicom nije odusevljen, sve sam probala, ali on je prosto necejed. Vise mi se smucilo izmlazivanje kad vise od pola bacim, jer on nece da popije! i da ga ne bi vise toliko silila mlekom ja sam mu uvela jedan nemlecni obrok, od kad sam ga uvela, sad malko bolje sisa.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od kasia 14/6/2010, 20:14

Stasica kosica, mala mrvica [Only admins are allowed to see this image] !
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Gala 14/6/2010, 20:36

E, a sto se tice vode, jedni kazu treba a drugi ne treba dati deci koja sisaju. Ja sam Gali, dok je sisala, uvek nudila, a ona sama ako je htela pila je. Uglavnom nije htela, vodu je pljuvala sve dok nije presla na cvrstu hranu.

Nefertari, moja je mrzela adaptirano mleko i vristala je kada joj dajem(a davala sam joj jer sam u nekom momentu utripovala da nemam dovoljno mleka) . Sreca moja sto je obozavala da sisa i sto sam imala lepe bradavice(nikada ragate) i bila puna mleka.
A sto se tice flasice i dude, to organski nije podnosila, ne podnosi ni sada. Vodu sam joj nudila prvo na kasicicu, a posle 0d 6 meseca pa sve do sada vodu, sokove, jogurt joj dajem na flasicu od Jana vode (slucajno provalila da iz toga hoce da pije)
Evo slika :

[Only admins are allowed to see this image]

Mislim stvarno. [Only admins are allowed to see this image]
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od era 14/6/2010, 22:44

Ajde i ja malo da se ukljucim. Prvo apsolutni sam protivnik sirokog povoja. Mi smo ga stavljali Luci do prve kontrole kukova i cim sam videla da je A1A1 odmah sam joj skinula i ako je jedan dr rekao da treba da nosi do 8 meseci, kad sam ga pitala sto odgovora nije bilo, odnosno ne suvislog. Tu je uvek prica o nekoj genetskoj predodredjenosti i ostalim glupostima u koje ja apsolutno ne verujem, jer da mi je dete rodjeno u bilo kojoj normalnoj zemlji ne bi nosilo ovaj povoj ni dan bez obzira odakle potice. Ako budem imala drugo dete necu mu stavljati sirokli povoj ni dana.
Sto se hrane tice, kad godi imam neku dilemu odem na evropske pedijatrijske asocijacije i Americke i pogledam preporuke na njima jasno pise da se cvrsta hrana uvodi od 4 do 6 meseca. Kako oni objasnjavaju neke bebe su ranije spremne za cvrstu hranu a neke kasnije i sve to bi trebalo dr da proceni, a postoje i nekih cini mi se 6 merila za zrelost. Takodje je bitno i cinjenica kakav je bio hemoglobin majke u toku trudnoce. Posto je meni uvek bio na donjoj granici, a Lucina dr je rekla da ona ispunjava svih 6 kriterijuma (drzi glavu pravo, ne gura kasicicu jezikom, sedi bez izvrtanja kad je podignuta na 45% i sl) mi smo krenuli sa kasicama sa cetiri meseca i koji dan. Sto se tice domace i kupovne hrane. Ja jesam za kupovnu ali pod uslovom da je sve to iz moje baste ili baste nekog kome verujem i da znam kako su i cime hranili te zivotinje. Ako klopu treba da Posto food safety u Srbiji i ne postoji, cesto sam joj davala kupovne kasice (Sunvel, Hippo i Nesle)
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Jelence 14/6/2010, 23:34

Uh OBOZAVAM VAS MAME koje se interesujete,konstruktivno raspravljate i sigurna sam da cete naci pravi nacin da odgajate svoje dete,jer samo onaj ko je zainteresovan moze pronaci pravi put i sad da ne duzim APSOLUTNI pristalica sam dojenja,koje u mogucnosti,a za ostalo kombinacija Anuskinog posta i Galinog,s tim da sam za varijantu odnosno nudjenja vodice bebama iako majcino mleko cini 80% vode,kao i protivnik sirokog povoja,mada mozda mozda ipak bar do 3.meseca,i mi smo imali problemcic [Only admins are allowed to see this image] jako puno kvalitetnog m mleka,pa je Andrea imala jako cvrste stolice i cak dva puta sa vlanima krvi,pa nam je savetovano da uvedemo pred kraj petog meseca vocne sokove zbog bolje probave i upalilo je,a malo zatim i vocne kasice.
Po meni da bi dete jelo hranu kasikom MORA drzari cvrsto glavicu,sve do tada je samo za mleko.
Sto vise prirodnih kasica,ali naravno da ce im nekad prijati i kupovne.
Po meni voce,povrce,zitarice,riba,meso,masl ulje,cedjeni sokici,jaja naravno svev svojim redosledom po uzrastu,ali priznajte i sebi da vase dete usvaja navike ishrane iz vase kuce,tj.kako se vi hranite i ono ce,kao i da ima genetike.
Pozdrav
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Gala 15/6/2010, 00:05

era ::Sto se tice domace i kupovne hrane. Ja jesam za kupovnu ali pod uslovom da je sve to iz moje baste ili baste nekog kome verujem i da znam kako su i cime hranili te zivotinje. Ako klopu treba da Posto food safety u Srbiji i ne postoji, cesto sam joj davala kupovne kasice (Sunvel, Hippo i Nesle)
Nisam skontala ovo bas najbolje? Mislis domacu?
E, i mene zanima kako su ljudi hranili zivotinje, kako to znas?
Ja Gali za rucak uglavnom dajem hranu koju sam ja kuvala (meso i povrce). Ponekad joj dam i kupovnu kasu za rucak, mada retko. A vocne kase joj dajem, uglavnom juvitanu jer je obozava.
E, a sada ko meni garantuje da je ovo sto radim bolji nacin? Meso koje joj kuvam kupujem u Matijevicu- i naravno, niko mi ne moze garantovati kvalitet i cime su hranili zivotinje. Babe i dede u selu nemam. Nemam nikoga ko bi mogao da me snabdeva domacom hranom. Voce i povrce kupujem na pijaci, i ko zna u kakvim uslovima je odgajano, sa cime je sve prskano?
Recite vi meni sta je manje opasno po zdravlje deteta ovo sto sam nabrojala ili kasice koje u sebi sadrze aditive??


p.s da li ima sanse da se ovi postovi vezani za ishranu kopiraju u odgovarajuce podforume vezane za ishranu deteta i tamo da nastavimo da komentarisemo. Mislim, mnogo ce znaciti i ostalim buducim majkama koje budu u dilemi, a tamo je pregledanije.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od maša 15/6/2010, 00:42

E sad možemo u nedogled sa pretpostavkama šta je u domaćem proizvodu a šta u kašici koja je fabrički pravljena! A ko ti garantuje da je u kupljenoj kašici baš to što piše da je??? Moj muž je poslovao sa jednom firmom koja se bavi proizvodnjom sokova, firma je jedna od vodećih u našoj zemlji i tehnolog koga lično poznaje mu je rekao da se jedino sok od jabuke pravi od jabuke, svi ostali sokovi su jabuka i koncentrat voća koje stoji na pakovanju!!!!???? Ja lično imam sreće da imam rodjake na selu pa znam šta dajem detetu i šta ću joj davati. I što se voća i povrća tiče i što se mesa tiče. A na pijaci je lako prepoznati proizvod koji nije prskan, recimo jabuka koja je sva iskrivljena i pegava je 100% neprskana jabuka i košta svega 15 dinara!!! I ostalo se lako prepoznaje da li je prskano ili ne. Oko mesa je malo teže znati, jedino što se sa sigurnošću poznaje su matore koke, kako ih ja zovem "penzionerke" koje moja majka redovno kupuje za supe. I obavezno kupuje žive pa ih sama kolje. Doduše, one nisu za male bebe ali postoji način da pronadješ osobu koja čuva mlade koke za prodaju, 100% se mogu naći i u velikim gradovima, samo ako malo procunjaš i ako želiš, ne mislim lično na tebe već na sve nas! Ja sam lično osoba koja smatra da nije jela ako nisam pojela tanjir supe i ako uz jelo nisam pojela salatu. tako sam naviknuta od malih nogu. Ako u ručku nemam 6 vrsta povrća smatarm da to nije ručak. U životu nikad, ali bukvalno NIKAD nisam probala gotovo jelo, tipa pasulj, gulaš, sarme ili šta ja znam šta sve postoji. Sardinu retko kad, od trudnoće do danas nisam nijednu u konzervi pojela, niti tunjevinu niti sardinu. Majka mi je sama spremala istu. 6 godina živim samostalno sa mužem, pašteta se još nije našla u našoj kući! Možda i otuda odbojnost prema konzerviranoj hrani i za moje dete. Voće je moj prepoznatljiv znak. U mojoj kući je na stolu uvek puna korpa voća. Otuda verovatno i odbojnost prema kupljenim voćnim kašama ili sokovima. I nikada u životu nisam bila bolesna, prvu injekciju sam primila u svojoj 25.godini života zbog panaricijuma! Malokrvna sam ako su mi eritrociti ispod 4.5 miliona! Najniža krvna slika koju sam u životu imala je bila na dan mog porodjaja, ravno 4 miliona! Eto, to su moji razlozi da detetu dajem prirodnu hranu, naravno, poštujem svačiju odluku da svoje dete hrani onako kako smatra da treba ali isto tako očekujem da i drugi poštuju moj izbor.
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od HappyGirl 15/6/2010, 08:20

Gala ::

p.s da li ima sanse da se ovi postovi vezani za ishranu kopiraju u odgovarajuce podforume vezane za ishranu deteta i tamo da nastavimo da komentarisemo. Mislim, mnogo ce znaciti i ostalim buducim majkama koje budu u dilemi, a tamo je pregledanije.

Gala u pravu si, šteta da ovo propada aima tako dobrih info za sve mame. Sledećiput s esame prebacite na odf bebe ili gde treba jer zaista šteta.
Kad stignem prebaciću.
Ja ustvari svartila smao da cokim stašu ff
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od era 15/6/2010, 18:15

Gala, poslacu ti pp o par proizvoda na nasem trzistu da ne prqavim ovde reklamu i kontra reklamu. MM je to profesija tako da o tome po nesto znam. Postujem naravno apsolutno svacije misljenje i stav. Moje misljenje je da hranom sigurno necete otrovati dete i da ne postoji ne zdrava hrana (jedino ako je pokvarena), ostalo su navike. Takodje mislim da "pravilna" ishrana nece uciniti da zivim 100 godina. Manje vise sve je genetika i licno mislim da se ne treba preterano opterecivati hranom. Kad nadjem domace pile onda super, ali kupim i ono u prodavnici....
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 15/6/2010, 21:12

Era nemopj da si stipsa, posalji i meni! ;-)
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Gala 15/6/2010, 23:54

Hvala Ero, e stvarno mi puno znaci!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od maus 16/6/2010, 00:18

Ej vas dve pozelela sam vas [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od nesalela 16/6/2010, 16:42

Evo moje lepotice doterane da ide u grad!!!!!!
[Only admins are allowed to see this image]
A evo mene kako sredjujem moje cveće na terasi..(moram da se pohvalim [Only admins are allowed to see this image] )
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od era 16/6/2010, 17:58

Jao kakva cica!!!
Terasa je nemam reci
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Nefertari 16/6/2010, 18:15

Moram da priznam da je cica mnoggoo lepsa od terase!!! Ja i nisam neki ljubitelj cveca ali ti i moja sveki bi ste se nasle!!!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od maus 16/6/2010, 21:36

Vidi ti ovu lepotu kako se sredila i jos lepo gleda u aparat sva bitna [Only admins are allowed to see this image]
Lelo bravo za terasu [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Stašin dnevnik - Page 10 Empty Re: Stašin dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu