KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lazarov dnevnik

+37
gea
buby
brinbili
Tinche
BiKsi :)
Simona
naca
Struzzo
logona
Nefertari
Lily
Orline
tuli
nabla
Hitron-Luka
nena beba
eni
Republica
HappyGirl
bebko
Gala
nesalela
zoxa
dr mali pariz
Sami
dejna
maša
caci
Niki-Kiki
MARA
Agata27
kasia
catherine290505
maus
Jelence
adriatika
Anuska
41 posters

Strana 15 od 22 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Sledeći

Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nesalela 25/10/2010, 11:04

...Čestitam sedmi mesecdančić....Pisala sam kod mene u dnevniku, kada se hranimo HAOS oko nas i na nama...ali ta kašičica mi se svidja, nisam obratila pažnju da li ima kod nas ali je moguće....Što se tiče -podoja, ja sam to regulisala ovako, ujutru kada se probudi 7-8 ja je podojim, onda oko pola deset-deset sledi kašica žitarice sa bananom ili jabukom, onda oko jedanaest podoj zbog spavanjca, onda oko 13-14h ručak (povrće, žumance ili meso...itd), zatim oko 14-15h podoj zbog spavanjca i posle toga oko 16-17h kašica od žitarica sa voćkom ili samo voćka, sve zavisi....Eto to ti je to, i naravno veče i noć je dojenje zavisno kako se budi....ja drugačije ne mogu....Valjda je ispravno, ona se ne buni to mi je najbitnije....Poljubac za vas od nas... usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 25/10/2010, 11:32

Lelo, znaci sve skupa imate oko 4 dnevna podoja, i pretpostavljam jos jedan za vece/noc?
I ja razmisljam da mu uvedem treci obrok, tj. da pomerim vreme dosadasnjih nemlecnih obroka.
Mi se budimo oko 7 ujutro najcesce (u krevet idemo oko pola devet), ali se u poslednje vreme dojimo opet i oko 3 nocu. Oko 10 ujutru, ili cak pre, obavezno ide prvo dnevno spavanje (obicno 1,5 h, evo danas spava i 2 h), a onda drugo spavanje u 14-15 h (isto oko 1,5 h spava, ili sat i 15 min.).
Noc nam je, doduse, problem ponovo... Obavezno se budi vec oko ponoci ili pre - pitam se je li bolje da ga tada podojim, ali obicno ga ususkam samo s cuclom i mazenjem, isto pokusam i oko 2-3 kad se probudi, ali u poslednje vreme ne ide pa ga podojim. Medjutim, i posle tog podoja mi se budi i u 5, i u 6 h... Rolling Eyes Sve se nadam: opet je neka faza kao sto je i kod Stase bilo, ali nama nikako da prodje...
Izdrzacemo, moramo.
Medjutim, 9-10 meseci je zaista poslednji termin u kojem cu tolerisati nocne podoje i cesto budjenje - ako se ne regulise samo, idemo na rigoroznije metode. Hocu bar dva meseca (dok se ne vratim na posao a od toga me unapred hvata muka) da uzivam u svom detetu kao covek ... a ne kao nervozan zombi koji se trudi da suzbije svoj umor i izigrava veselu i zadovoljnu mamu... Pa mi se desavaju "ispadi" kad se taj umor nesvesno prelije...

Biksi, hvala poljubac
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nesalela 25/10/2010, 11:43

Anuška i moja Staša je počela često da se budi noću i shvatila sam da je to zbog dnevnih dešavanja, jer se probudi ja je uzmem (neće da zaspi ponovo sama) stavim na siku 10min i opet nastavi, ili se popreči u krevetcu i zaglavi i ne može da mrdne pa se zbog toga budi, evo baš noćas budila se do jedan sat tri puta pa je posle odspavala do pola osam jutros....nema pravila...ali mislim da je definitivno zbog dnevnih dešavanja, meni to nije problem jer se probudi malo siki i nastavi ali kada se razbudi pa bi da se igra kao da je dan i to traje 2-3 sata e to je problem.....Valjda će proći uskoro....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Nefertari 25/10/2010, 22:22

ja sam S sa 7 mes i neki dan preko uvela 3 nemlecni obrok, imali smo tri mlecna i tri nemlecna, jedno 3-4 nedelje, pre 8 mesec smo izbacili jedan mlecni i ostali sa tri nemlecna i dva mlecna.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 26/10/2010, 11:26

E, pa, dobro... uskoro cemo i mi da se prebacimo na treci obrok.
Ja sam mu zbog kilaze davala manje porcije, i izbegavala sam zitarice, bananu i sl., ali mislim da je vreme da mu pojacam jelovnik, ne mogu ga izgladnjivati Laughing

U poslednje vreme mi je smesan jer je naucio da se sam okrece i trazi sisu kad ga drzim u krilu - lepo krene da mi dize majicu i zeva Razz

Inace, nocas smo bili super! x
Zaspao je oko pola devet, malo je kmeknuo vec oko deset ali je nastavio, a onda se probudio tek u 4 h yes Sikili smo, pa nastavili do 7. Da ga tata ne probudi kad krene na posao, mozda bi i duze spavao jer je u sobi bilo mracno kao da je jos noc... Ali, posto imamo samo jednu dnevno - spavacu - primacu sobu Laughing ne mozemo da izbegnemo suskanje kad smo budni... (Evo jedna digresija i mozda zabranjena delatnost na ovim stranama Embarassed , ali ako cujete da neko izdaje stan u bg-u, pozeljno nbg, javite, jer moramo nesto da menjamo... izvin'te)

I tako Laza sad ponovo spavka, a ja stavila jos jutros da se krcka zito, jer sutra nam je slava! Popodne cu da pravim slavski kolac, i mozda jos poneku djakoniju, koliko stignem. Ostalo ce doneti gosti Very Happy , ali to ce biti samo nasi "domaci": moja mama, brat, sestra i njihovi klinci... Sutra dolaze kumovi... sta da radimo, moramo na rate. Very Happy

ljubav
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od MARA 26/10/2010, 12:44

Ane bravo za prospavanu noc
E nama su isto govorili sa 8-9 meseci hvatajte zadnji voz i izbacujte nocne obroke jer cete sve preko toga imati muke,tako i bi.Nismo uspeli da izbacimo nocne podoje,sad isto radimo i pitam se samo dokle tako b
Nadam se da cemo i to nekako brzo resiti,evo jedne komsinice kojoj sin ima 2 ipo godine koja kaze do 2 godine je pio mleko nocu e sad evo vec 4-5 meseci kako odlicno spava,cak i po 12 h pa joj je cudno.
Sta da radimo kakvi su takvi su moramo izdrzati sve.
Nek vam je srecna slava
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od buby 26/10/2010, 12:53

bravo za lazu...
taman mama malo da odmori...ja te potpuno razumem kad kazes da gubis zivce...
i ja sam cesto kratka istih pa pozovem sestru da dodje dok ne poludim skroz...
juce jebila svedok kad dunja vristi eto tako...doslo joj...
sto se tice tvog pitanja za podoje,ja bih nastavila tako pa makar i bio haos..moja drgarica ima bebu 5 dana stariju od dunje...mirno dete,uobroceno jos iz porodilista i ona se izmlaza i tako je hrani na tri sata uvek 3...6...9...i tako stim sto uvece kad jede u 21 ne budi se do 6 ujutru...
a opet gde je tu draz dojenja...meni bi bilo zao...najiskrenije...tako da izdrzi jos malo...kad si pregurala 7 meseci ...cisto da posle ne zalis...nema lepseg osecaja moras priznati...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od maus 27/10/2010, 15:06

Srecan 7. mesec osmeh srce
Ta kasika je cudo.
Srecna slava Anuska i ljubi malog Lazu dobricu!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od maša 27/10/2010, 22:57

Srećna slava drugari!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 29/10/2010, 19:46

Hvala na cestitkama!

Laza je sa svojih sedam meseci i nekoliko dana jedan mnogo sladak decak sa DVA zuba, koji ume sam da sedi, mada se jos malo ljulja kad se razamase s rukama u kojma drzi po dve-tri igracke odjednom jer ne zna koju bi pre... Razz Brblja ponesto - od jutros nam je ostalo: iiiibibibi, gaga i jos neki neidentifikovani slogovi...

Poslednjih par dana je poceo da se vise okrece pa se opustena mama danas podsetila da ima zivahnu bebu i ispustila teglicu i kasiku sa hranom iz ruke na pod kad je Lazina glavica s jezastom kosicom provirila naglavacke preko ivice fotelje u koju ga je "sigurno" smestila Shocked Vec je bio spustio rukicu sa strane fotelje i poceo da lupka po njoj ne bi li ispitao materijal, a mama ga je uhvatila taman na vreme da ne ispita glavom i laminat na podu. Uh, presekao me zivu!

Oblacenje postaje malo problematicno jer guza ne miruje nikako kad pokusam da fiksiram pampers, a rukavi, ko ih izmisli, pravo su mucenje i za mene i za njega.
Voli da trazi "dlaku u jajetu" ali bukvalno - posto me mnogo cupa, uvek se nadje poneka moja dlaka njemu u ruci, na moje opste zgrazanje, a on obozava da je stisne izmedju palca i kaziprsta - ima dete pincetni hvat, ha! Wink - i gleda, gleda u nju kao da je osmo svetsko cudo. Na taj nacin obicno i provalim da drzi dlaku, inace je ja ne bih videla Shocked Mislim da cemo odloziti posetu ocnom lekaru - tata ocekuje da nasljednik ima i njegovu dalekovidost kao i drugi muski clanovi porodice, ali moguce da ce taja traziti dnk test jer ovaj nas reklo bi se odlicno vidi ne samo na daljinu vec i na blizinu  b

Obozava igru skrivalice s tatom... on ga sedne u krevetac i prekrije jorganom ogradu krvetca ali tako da ostane jedan uski prostor od 5-6 cm s jedne strane. Onda se tata pojavljuje iznad ograde kreveta da ga vidi, pa se sakrije dole... Ali... Laza se lepo dosetio da proviri kroz pukotinu pa da ga tako trazi - sto je tatu odusevilo. I mene je, kad sam videla Lazinu facu - savija glavicu, obrascici se obesili pomalo, kao i donja usnica, otvorena usta u iscekivanju, cakle se maleni belutci u donjoj vilici ... a onda, kad spazi tatu, ispusti najsladji grleni zvuk iskrenog bebeceg smeha, i gotovo izgubi ravnotezu u sedecem polozaju...
Mamu i dalje voli da grize gde stigne. Kad se nadjemo licem u lice on zine od dragosti i ne mogu da izbegnem nekad da mi ne uhvati obraze, nos, celo Razz Plasim se za bradavice kad sisa jer su onako zgodne, velike Laughing pa se setim jedne Ciganke iz porodilista koja je pricala kako joj je stariji sin bukvalno odgrizao bradavicu affraid I mama moja ume da me "utesi" sa njenim iskustvom kad ja ciknem od bola dok se Laza igra na siki - Aaaa, jos ce se on tebi krvi napiti! Shocked

Sad vise nece da lezi kad se kupa u kadici. Trazi da sedne, onda dobro osmotri okolinu iz te perspektive (aha, evo me na trpezarijskom stolu - jer tu smestimo kadicu, ne znamo gde bi drugo - vidi, vidi, sto je zanilmljivo, hehe) a onda pocne da prska i lupka rukicama po vodi odusevljeno. Inace, to lupkanje sakicama je glavni fazon poslednjih dana, sve igrcke moraju dobro da se protresu i da se s njima lupka po bilo cemu, bar po sopstvenoj nozi kad covek sedi. Uplasim se da ce mu ostati modrice, ali on se ne zali, samo lupka, lupka...

Dobio je mnogo slatku perjanu jaknicu za zimu od uje i ujne kad su bili u Becu, i najlepse i najmanje Timberland cipelice koje sam videla. Tako mi je cudno da gledam te cipelice... Moje bebce se pretvara u decaka uskoro d

Saljemo veeeliki poljubac svima tetama i bebama, a i cikama ako ih ima Wink !

poljubac
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od dejna 30/10/2010, 17:56

anuska,bas mi je drago sto laza tako dobro napreduje!!!!!!!!!!!!luce malo!! osmeh srce

i mi imamo tu kasiku kao vi...povrce je u tom takozvanom baloncicu i zavrsava u kasicici..dobili smo je iz australije... ali se dunji nije svidela Crying or Very sad


veliki cmok cmok od nas!!!!!!!!!!!!! usne usne usne
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od catherine290505 30/10/2010, 18:04

Sa zakasnjenjem cestitam slavu!!
Divan mi je tvoj opis Lazinih zgoda i nezgoda, skoro pa mogu da ga zamislim yes .
Negde si napisala kako je dojenje vise od hranjenja, ja se iskreno plasim da mi se mleko smanjuje i sinoc skoro da sam zaplakala kad sam pomislila da ce neki od ovih podoja mozda biti poslednji - dojenje je najlepsi ekskluzivni trenutak sa najvoljenijim malim bicem, ja se iskreno nadam da ce potrajati. Oduvek sam govorila da cu davati bebi da siki dokle god bude bilo mleka (naravno nisam bas mislila do predskolskog Very Happy )
Ta kasicica inace zvuci divno -moram akivirati nekog iz inostranstva da mi je nabavi.
poljubac za vas usne
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Nefertari 30/10/2010, 20:18

Anuska ::

Obozava igru skrivalice s tatom... on ga sedne u krevetac i prekrije jorganom ogradu krvetca ali tako da ostane jedan uski prostor od 5-6 cm s jedne strane. Onda se tata pojavljuje iznad ograde kreveta da ga vidi, pa se sakrije dole... Ali... Laza se lepo dosetio da proviri kroz pukotinu pa da ga tako trazi - sto je tatu odusevilo. I mene je, kad sam videla Lazinu facu - savija glavicu, obrascici se obesili pomalo, kao i donja usnica, otvorena usta u iscekivanju, cakle se maleni belutci u donjoj vilici ... a onda, kad spazi tatu, ispusti najsladji grleni zvuk iskrenog bebeceg smeha, i gotovo izgubi ravnotezu u sedecem polozaju...

poljubac

Ja sam se raspilavila na ovaj deo teksta! Ljubi nam Lazicu mazicu
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Agata27 31/10/2010, 13:01

Ljubac za dečaka!!!!
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od maša 31/10/2010, 19:47

smajli angel
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 31/10/2010, 20:07

Danas je Laza citav dan brbljao: ma-ma-ma-ma-ma-ma... a onda je poceo lepo da spaja mama-mama. Znam da je to samo uobicajena faza udvajanja slogova u ovom uzrastu i da on jos ne zna pravo znacenje reci, ali je tako lepo cuti tu rec! likeit
A i sta znaju ti razvojni psiholozi Wink, ja bas imam utisak da je shvatio bar moje odusevljenje kad to izgovori pa namerno spaja MAMA kad se ja odazovem yes

Jos jedna nova stvar koju sam primetila da izvodi - kad sedi sam poceo je da pocupkuje tj. skakuce onako kao da je na federima Laughing I gura nogama, oslanja se na podlogu, tako bi rado stao da moze... Ali ne moze jos da odrzi cetvoronozni polozaj ni za malo - mislm da je pretezak i da mu samo to smeta jer nisu mu jos muskulatura i kostano zglobne strukture spremne za ovih 10 kg koliko pretpostavljam da ima... Sad hvata svoja stopala i zeva ponekad na njih ali vidim da se muci da savlada prepreku stomaka Razz
Mada, ko god ga vidi, ne veruje da je toliko tezak i pita se sto se ja zalim da je debeljuca... Zaista i ne izgleda gojazno d
Danas smo bili u gostima i uvek me iznova odusevi - prava mala dobrica kad je u drustvu. Jos je i dremnuo tamo na kaucu dok je oko njega bia graja Shocked I vozili smo se u autobusu - odusevljen je lol!
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nesalela 5/11/2010, 09:48

Anuska ::
A i sta znaju ti razvojni psiholozi Wink, ja bas imam utisak da je shvatio bar moje odusevljenje kad to izgovori pa namerno spaja MAMA kad se ja odazovem yes

Ma nego šta nego je shvatio, kakvi psiholozi, ne znaju oni kakve mi pametnice imamo.....Kako moja Staša zna gde je tata, baba, tako zna i mama yes Kako ste drugari, kako spavanje? Mi se mučimo, izgleda da su zubići krenuli, čak je i dudu prihvatila, ali neće stalno nego baš kada se unervozi.....A spavanje, danju ako uspe 30min to je premija, a noću se budi 3-4 puta, a zašto nemam pojma.....Bila je bolja kada je imala tri meseca.....Ljubimo vas...
usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 5/11/2010, 12:27

Lelo, znaci kod vas opet zurka, zurka Laughing
Mi smo sa spavanjem standardno - lose. Ma salim se, nije strasno; poslednjih noci se cak budio samo oko ponoci (i novo je da hoce sam da se uspava, bez cucle, i bez mog uplitanja, cak se i ne oglasim) a onda ponovo oko 4-5 kad se podojimo, a na nogama smo oko 7. Danju sam posebno zadovoljna kako spava - sad prodje 3 do 4 h od jutarnjeg budjenja do prvog dnevnog spavanja, i tad spava i do 2 h odjednom. Popodnevno je slabije, mozda 45 min. ali je i to sasvim ok. Na spavanjac uvece idemo oko 20 h.

Danas se spremamo, idemo u goste igra Poseticemo malog Zaharija, Zakija, Zakisu ili kako god sunny a posle idemo opet kod bake, moje mame. Da se pohvalimo kako zovemo BABA!

Cmokic od nas osmeh srce
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od maus 10/11/2010, 14:00

ma-ma ma-ma radost radost radost radost radost radost radost radost
smajli angel
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od catherine290505 12/11/2010, 21:02

Kako ste drugari?
cvet
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nesalela 13/11/2010, 11:30

Anuška vi super spavate (puj,puj) i noć i preko dana, mi ništa ne sastavljamo, videla si pisala sam kod mene.....Ljubi malu pričalicu.... usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od MARA 14/11/2010, 12:56

Mama kad ste vec dosli kuci,napisite koju rec
ljubim vas
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nena beba 14/11/2010, 15:14

Anuska ::Danas je Laza citav dan brbljao: ma-ma-ma-ma-ma-ma... a onda je poceo lepo da spaja mama-mama. Znam da je to samo uobicajena faza udvajanja slogova u ovom uzrastu i da on jos ne zna pravo znacenje reci, ali je tako lepo cuti tu rec! likeit
A i sta znaju ti razvojni psiholozi Wink, ja bas imam utisak da je shvatio bar moje odusevljenje kad to izgovori pa namerno spaja MAMA kad se ja odazovem yes


joooj bozanstvena faza!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Anuska 14/11/2010, 18:04

Pisemo pomalo okolo pa napokon da stignemo i u nasoj kuci lol!

Novo je da smo poceli da masemo rukom kao pa-pa.
Prvo je to nekako radio spontano, sam, kao da se igra (inace je beba koja je, kao sto sam ranije pisala, fascinirana svojim rukama Shocked ) a onda je ukapirao da mi reagujemo na to pa je poceo redovno da mase kad se pozdravljamo. Ajde neka smo bar negde napredni, kad vec nismo neke akrobate sto se tice drugih motornih sposobnosti yes
"Mama" je i dalje svakodnevno na repertoaru, na veliko mamino zadovoljstvo. Kako je tesko odoleti toj kratkoj reci! Tek sam sad u riziku da ga razmazim jer ako na plac i mogu da se oglusim, na tu carobnu rec jos ne mogu...
Spavanje nije lose. Nocu se budi po 2-3 puta, od toga jednom sisa, a ostalo se brzo uspava sa cuclom, retko je potrebno da ga uzimam u narucje. Danju, kad nema nekih ekstra aktivnosti, spava dva puta po 1,5 h b
Sad imamo 3 redovna obroka dnevno, uz podoje koji su i dalje pomalo haoticni, ali ipak redji.
Juce smo setali prvi put po Kalemegdanu i Knez Mihajlovoj. Uziva u guzvi! Pravi drustvenjak... samo da je ljudi oko njega. Ne znam na koga je, ni mm ni ja nismo bas neki ekstrovertni tipovi, mada nismo asocijalni...

I mazi se, bas se mazi dosta. Kad ga uzmem u narucje on mene zapravo GRLI, spusta mi glavicu na rame mazno, hvata mi lice rukicama i sav ushicen otvara usta da me ugrize gde stigne... Samo u jednom trenutku vidim sirom otvorena ustasca sa dva ostra zubica kako napadaju moj nos likeit
Sad sam naucila, posle Lelinog iskustva, da bar zatvorim oci u takvim situacijama Wink

Eno malo se raskmezio kod tate, moram da idem... Brzo mu dosade ativnosti, stalno treba nesto novo smisliti, a tonovo obicno ukljucuje i nosenje na rukama Rolling Eyes Cak i kad sedi i igra se u svom kutku, trazi da bar sedim pored njega, ili jos bolje, da sedi izmedju mojih nogu, da moze da se ledjima odgurkuje ili se zabaci da me vidi, pa nastavi da se igra Very Happy
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od nesalela 15/11/2010, 18:18

Nikako da stignem da pišem, vi ste napredni baš, i ma-ma i pa-pa a mi samo jednom kažemo i to je to, nema ponavljanja, sada je počela ba-ba ali nema od babe vajde  b mora mama da kaže.... Wink Super što je društven, moja prihvata decu bez problema ali sa ljudim kako kad....I Staša je počela da me grli i spusti glavicu i to je da se rastopiš.....Ljubi Lazu mazu... usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lazarov dnevnik - Page 15 Empty Re: Lazarov dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 22 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 18 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu