KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

+14
djole42
OKacica
d77
Ema78
*Maki*
viktorija
Bitter Sweet
maja76
jovana 77
brinbili
dr mali pariz
buby
maus
nena beba
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_lcap16%Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_rcap 16% 
[ 31 ]
Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_lcap24%Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_rcap 24% 
[ 47 ]
Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_lcap58%Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_rcap 58% 
[ 113 ]
Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_lcap2%Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Vote_rcap 2% 
[ 4 ]
 
Ukupno Glasova : 195
 
 

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 4/2/2010, 09:32

evo Joco ti si najsvezija, pa kad stignu rezultati glasaj.
i ostale devojke koje su radile....
da imamo evidenciju, o ovome o cemu tupim mesecima Embarassed
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od maus 4/2/2010, 11:13

Glasala, insulin nije ok Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_mad
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 4/2/2010, 11:16

maus i ostale, pisite i terapiju i koliko je dugo uzimate...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od buby 4/2/2010, 17:40

glasala...sve ok
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od dr mali pariz 5/2/2010, 19:13

Bubi,a shto si pila siofor,ako je sve bilo uredu?Zashta je on?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od brinbili 5/2/2010, 21:31

Evo i ja glasala,insulin posle 2h povisen...ali dr.kaze- nema to prevelike veze... Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_rolleyes
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 8/2/2010, 13:51

koliko vidim, do sada, vecini insulin... nikome glukoza... zato "obicna" krvna slika ne pokazuje problem, pa se uljujkamo da je sve u redu....

bri, ja se ne bih oslanjala na to sto 1 dr kaze da nema veze... drugi kaze da ima... i ko je sad u pravu... ako nema rezultata duze vreme, ja bih verovala ovome sto kaze da "ima veze" i pokusala to da resim pa da povecam verovatnocu da dodje do rezultata...

ovo su noviji rezultati, nisu svi dr jos upuceni, posebno oni koji ne vole bas da idu po konferencijama i da u korak prate najnovija istrazivanja...
zato... Very Happy
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od jovana 77 9/2/2010, 09:23

Moji rezultati za OGTT test, znaci krv je vadjena cetiri puta ovo su dobijeni brojevi, a ref. vrijednosti nema.
1. 5,6
2. 10,8
3. 9,3
4. 6,0
Insulin nije radjen
jovana 77
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 46
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od jovana 77 9/2/2010, 10:15

Evo upravo sam razgovarala sa mojom kumom, ona je inace dr, i dijabeticar, tako da ovu tematiku jako dobro poznaje, sa dijabetisom zivi vec godinama. Inace ima i sina starog pet mjeseci Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 900131 Prema njenoj ocjeni najvaznija je glukoza i tek ukoliko je preko 11 zahtjeva dodatna ispitivanja a ni tada nemora da znaci da je u pitanju dijabetis. Obzirom da mi inslulin nije radjen kaze da sama cinjenica da se nakon 2 h glukoza vratila u granice normale pokazuje da je inslulin u redu, te da se tek kada se glukoza ne vrati ispituje inzulin Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 279933
jovana 77
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 46
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 9/2/2010, 10:26

vidi, joco, ne bih da osporavam strucnost tvoje kume, ali, MENI JE GLUKOZA U REDU SKROZ, PA INSULIN NIJE, sto pobija njenu teoriju!
drugo, dijabetis ima veze sa ovim samo u smislu da IMAMO PREDISPOZICIJE ZA NJEGA U KASNIJIM GODINAMA UKOLIKO NE POVEDEMO RACUNA O ISHRANI, te ukoliko ovaj test pokaze da nesto nije u redu, ne i da ga imamo sad. sad ovi izlasci iz ref vrednosti govore SAMO O TOME DA MOZE DA ZASMETA EMBRIONU!

ovo je stvrano uze strucna prica i samo mali broj lekara zna nesto o tome, nazalost.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od dr mali pariz 9/2/2010, 15:44

...a medju njima je Goca... Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_lol
sorry Neno,ovo nije bilo nich lich.
Eto,poshto je meni glukoza skroz o.k.,ja cu ipak za koji dan proveriti insulin ,pa cu znati...i javiti Neni Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 9/2/2010, 15:55

MALA usne
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od dr mali pariz 9/2/2010, 16:15

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Lol Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 582639
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od maja76 13/2/2010, 14:51

Ja cu u sledecem ciklusu raditi OGTT test, pa javljam rezultate.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 15/2/2010, 08:57

hajde majce!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od maja76 29/3/2010, 23:19

Evo mojih rezultata:

0=4,8
30=7,0
60=7,3
90=7,4
120=7,6
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 30/3/2010, 08:30

glukoza majo? dobra je! a sta je sa insulinom i c-peptidom?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od nena beba 6/4/2010, 11:08

cekam da se naca ovde upise :))))))))))))))
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od maja76 6/4/2010, 20:02

Pa ne znam sad si me zbunila, od rezultata sam dobila samo to. Mislim da je dr to i trazila, pitacu je da li su to kompletni rezultati.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od Bitter Sweet 8/7/2010, 18:56

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 510326

i kako sad da znam je li rezultat u redu ili nije, kad laboratorija nema referentne vrijednosti za OGTT test nego samo za obicno vadjenje glukoze (3,6-6,1) i insulina (22-5)!?

moje vrijednosti, jutros izvadjene su:

min .......glukoza....... insulin
0' ...........5,17........... 13,9
30' ..........7,0............ 37,7
60' .........6,38........... 74,7
90' .........5,35 .......... 39,6
120' ........6,05 ...........33,3

Gdje ste pronasle info da za 2h vrijednosti glukoze i insulin atreba da se vrate na pocetnu?

Sad cu da pretrazujem internet. Ako sta pronadjem, postujem ovdje.


Poslednji put izmenio Bitter Sweet dana 8/7/2010, 19:48, izmenio ukupno 3 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od dr mali pariz 8/7/2010, 19:41

Sweeter,meni deluje skroz o.k.,jer se sećam da devojkama koje imaju problem s tim ,imaju baš povišene vrednosti.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od Bitter Sweet 8/7/2010, 19:50

Hvala draga! Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_biggrin

Za ovu glukozu je lako naci informacije na netu, ali jos ne mogu da nadjem da li je ovaj insulin povisen ili ne, tj koja je granicna vrijednos nakon 2h. Svasta! Da mi je neko ranije rekao da je tako prostu info tesko naci na netu.... Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_rolleyes

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 490909
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od dr mali pariz 8/7/2010, 19:52

Sweeter,a znaš li ti nekog dr opšte praxe,pa za njih to mora biti neka rutina,konsultuj nekog prijatelja,dok sama ne dođeš do doce... Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od Bitter Sweet 8/7/2010, 19:53

He he, ovako ili onako, iščačkaću to ja Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_wink
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od Bitter Sweet 10/7/2010, 23:56

Možda samo još da napišem radi ostalih djevojaka koje OGTT tek čeka svoje utiske.

Laboratorija me nije upozorila oko pripreme za OGT test, tako da toplo preporučujem da se informišu same odavde (ili drugdje sa neta) i da se pridržavaju toga ako žele da im vrijednosti testa budu mjerodavne i zaista budu korisni pokazatelji. Npr naFacebooku grupa OGTT kaže još i uputstvo da se ne nikad radi za vrijeme menstruacije (ne znam zašto) ali to sam tek kasno vidjela.

Meni su razmutili glukozni prašak u jednu čašu vode. Ukus nije ružan, samo je presladak. Ispila sam sve odjednom, bez prekida, jer se tako ukus skoro uopšte ne osjeti dok piješ, tek posle (sjećam se tog trika iz djetinjstva). Nije mi bilo muka, pogotovu pomogne ako vam daju obične vode poslije toga kao meni da sperete taj šećerni ukus iz usta. Mada, kažem, jela sam i sladjih torti od toga Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_biggrin

Nisu mi dali da odmirujem 30 min prije prvog vađenja krvi, izgleda da je to našim laboratorijama ipak malo previše. Nisu tražili da ležim, ali me jesu savjetovali da mirujem u čekaonici koliko mogu. Ubjedjivali su me da ne treba insulinemije na 30 min, pa sam zvala Jevremovu da provjerim i sestra je potvrdila da treba. Onda je tehničarima bilo problem da izvade krv pet puta iz iste vene (kod mene to s bockanjem malo teže ide),tako da su kombinovali naizmjenično - jednom iz prsta, jednom iz vene. Ako vas puste da birate, lakše je iz vene. Iz prsta daleko više boli, meni su cijedili prstiće toliko da su mi i dalje vidljivi modri podlivi, a boljelo me toliko da nisam mogla da kucam po tastaturi uopšte cijeloga dana.

I pored svega toga još nisam našla referentne vrijednosti za insulin prilikom OGTTa na netu Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Icon_biggrin
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Radila sam OGTT i rezultati su sledeci: Empty Re: Radila sam OGTT i rezultati su sledeci:

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu