KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

+61
bubi80
bak
nena beba
dacans
JAmajka
SannI-AlL
lilya
Orline
cici
korpica
lilymar
mamajednogprinca
plavaptica
MAAKKI
Masha UK
Jadraban
snedra
cufta
Tanja83
Sneza
Sara
lolipop
Jagodica-Bobica
Mirjana
bokica
Milijana
KoMetaK
dragana76ns
dr mali pariz
brinbili
nina :)
Nefertari
Simona
Struzzo
BiKsi :)
Yvonne
maša
Niki-Kiki
Tinche
vajsi
bebko
catherine290505
kasia
Agata27
lasa
Hitron-Luka
zoxa
nesalela
eni
Sami
adriatika
maus
duga76
tedi
era
MARA
HappyGirl
Jelence
caci
Gala
NINA1
65 posters

Strana 16 od 20 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od lilya 6/3/2013, 08:19

Nina, ja se nadam da ce se finansijska situacija kod vas ubrzo resiti. Javljaj vesti danas.

Cestitam vam godisnjicu Mikijevog dolaska osmeh srce
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od dacans 6/3/2013, 08:42

Držim vam fige draga moja Nina da se iskobeljate iz te grozne situacije...znam da je teško..problemi sa svih strana ali ta vaša dva anđela neka su vam živa i zdrava a i vi sa njima i onda čovek može da se nada i rešava sve druge probleme..zvuči otrcano ali istina surova...ljubim i grlim jakooo osmeh srce
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nena beba 6/3/2013, 12:53

Nina ne znam kako takve stvari snalaze tako pozrtvovane ljude, ali eto... Nadam se da će muž rešiti stvar sa poslom na najbolji mogući način a ti draga piši, lakše je... Deca su divna , torta je divna, vi ste divni... Javljaj sta i kako, a verujem da i mi sa kutak možemo pomoći nekako, malim paznjama bar... Ako zatreba
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od bak 6/3/2013, 13:38

Nina, drzim palceve da se sve resi na najbolji moguci nacin osmeh srce
Javljaj sta ima novo
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 6/3/2013, 13:42

sad je dosao isao da vidi neki drugi posao i rekli da dodje sutra na razgovor u 10 tad ce znati sve detaje u vezi tog posla.a ja ga vec saletelA kolika je plata,dali je prijavjen,dali je redovna platA .to mi je najvaznije da je redovna i da bude prijavjen jer kako ce da skupi radni staz makar on za stare dane da imamo neku crkavicu.a iz stare firme se jos nisu oglasili da vidimo sta dalje.
sad mi je palo na pamet mozda neko od vas zna dali ima pravo na godisnji od ove godine da iskoristi u staroj firmi jer ovo koristi od prosle godine jer je bio stalni radnik i prijavjen
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Simona 6/3/2013, 14:01

Nina,
ako mužu daju otkaz u staroj firmi moraju da mu isplate otpremninu ili već nešto slično... U svakom slučaju ako se poslodavac pridržava zakona jako teško može da se da otkaz tj može ali da isplaćuje nešto. Mi zbog toga ne dajemo otkaze iako nam ne treba toliko radnika jer je kriza nego kad nadju nešto bolje pa žele da odu, oduševimo se, odgovara i nama i njima, što je bzv ali je trenutno tako. Ne znam da li to važi i ako je tehnološki višak. Za godišnji odmor ne znam, verovatno ima pravo i na to. Ili poslodavac može da se ne pridržava zakona. Ali se raspitajte oko toga i o pravima koje imate.

Što se drugog posla tiče, nemoj toliko da preslišavaš muža, kažem kriza je svuda, pa neka bude i neprijavljen bolje nego da ne radi. A neka usput traži nešto bolje.

Jeste li baš opredeljeni da ti ne radiš ili je to što ne možeš isto da nadješ posao?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 6/3/2013, 14:48

u firmi nece da mu dalju otkaz nego ga salju na drugo radno mesto ali nam se ne isplati jer skro vise od pola plate mora da da na mesecnu i za hranu da ima.kako oni kazu to je kulturni otkaz jer oni nece da ti dalju nego sam ti moras da das
otkad sam se udala nigde nisam radila a i pre tog ako sam radila pretezno je sve na crno.za sad neplaniram nista jos od posla jer nece niko da ih cuva i kad moram do radnje bude nekad frka a ne da budu sami po 9-10 sati sa decom sve zavisi koliko je radno vreme i koliko se putuje do posla.a stim me ucenjuju da pola plate moram da im dam sto ja necu i zato mi je bolje da budem kuci i da bude mir.jer svekrva uvek kuka igovori da svako mora od svoje plate da daje za kucu.dosta mm dalje sto oce iod mene .jer necu da finansiram njihove gluposti nego nek se sami snalaze za to.jer svekar mi je vatreni golubar i dalje velike pare za trke i kad pogotovo dodje mart april on nikad nema dinara a treba da da najmanje 200 e za trke i tako opet u avgustu,pa sizi sto niko nece da mu da od nas pare za golubove ovako bi imo od mog dela.a svekrva voli da pije i jos to da joj finansiram nepada m ina pamet nego nek se sama snalazi ako oce da pije.imala bi ceo roman da napisem ali cu bezveze da zatrpam ovaj dnevnik.zato necu da pisem toliko ovde vise
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Tanja83 6/3/2013, 15:32

Ninazao mi je sto se nalazite u takvoj situaciji.Nadam se da ce sve da se resi u vasu korist.


Za odmor da ti kazem da tv ima prava da iskoristi odmor od ove godine i to u celosti i onda da da otkaz ali moj ti je savet da dok ne bude siguran tj dok ne nadje drugi posao da ne daje otkaz.Kriza je velika draga i ko zna kad ce naci novi posao.Nek ostane tu gde jeste za sad a nek trazi novi.Pa i da ga prebace na to drugo radno mesto nek radi bar dok ne nadje nesto,imacete bar za osnovne stvari i neces da trazis ni od koga.Tesko je znam ali drzi se,bice bolje sigurno [Only admins are allowed to see this image]
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Simona 7/3/2013, 14:33

Nina,
da, to je kulturni otkaz kako kažeš... Ali nadam se da nije došlo do toga.

Situacija ti je baš komplikovana. Ne živim u zajednici pa ne bih sad da ti nešto pametujem a da ti od mog odgovora ne možeš ništa da primeniš. Možda uopšteno samo da bih ja čini mi se i da sam u toj situaciji gledala prvo sebe, decu, muža, znači našu porodicu pa onda tek zajednicu u kojoj smo.

Želim vam da bar ovi stresovi oko muževljevog posla ostanu brzo za vama zagrljaj family
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od snedra 8/3/2013, 10:21

Nina, drzimo vam palceve da sve krene nabolje! Vi ste veliki i hrabri ljudi sirokog srca!

zagrljaj
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od maus 8/3/2013, 10:24

Nina jako nezgodna situacija. Slazem se sa Tanjom i nadam se da ce naci novi posao.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od JAmajka 8/3/2013, 10:25

Nina,žao mi je što prolazite kroz sve to.Nadam se da će tm ipak uspeti da pronađe najbolje rešenje za posao.Tebi,savetujem,isto što i Simona,budi strpljiva i razumi ga(nije mu lako),pruži mu podršku i ohrabri ga.Mm i ja smo prošli kroz sličnu situaciju,nije bilo lako,ali smo zajednički uspeli da rešimo problem.Ne donosite ishitrene odluke.Mm je pravnik i pitala sam ga za korišćenje god.odmora..,tm po zakonu ima pravo na korišćenje god.odmora(u celosti),a putne troškove(do posla i nazad)je dužan da plaća poslodavac,koji ga tamo upućuje.Želim vam sve najbolje, i da na ovim str.čitamo samo lepe i radosne stvari. c Poljupci za dečicu. poljubci poljubci
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 8/3/2013, 14:06

hvala vam devojke na podrsci.ali sad smo sigurni 100 posto da vise neradi u firmi pre 15 min mu bio sef i dao da potpise otkaz a kao nasli su mu neku novu agdenciju sekjuriti u ns da predje ide u ponedeljak na razgovor jer je pred mm pustio razgovor tog gazde i njega .ali kako stvari stoje nista od tog nece biti izgleda da ce od 15 biti na godisnjem i da je moro dati otkaz da ga je prisilio.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Tanja83 8/3/2013, 14:21

Pa nije valjda dao otkaz? Joj bre Ninuska nije trebao to da radi. Sto je potpisao taj papir? Cista navlakusa. Ko zna koga je on pustio na spikerfon!? Mozda nekog svog pa su se dogovorili. Nije trebao uopste nista da potpisuje. Kakvi su ljudi gadovi pa ja ne mogu da verujem No
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nena beba 8/3/2013, 14:48

Nije valjda potpisao sporazumno raskid radnog odnosa? Uh.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 8/3/2013, 14:55

tanja bukvalno ga je ucenio a nas ukucane oterao iz tog dela kuce i kad se ko pojavi samo kaze molim vas izadjite ocemo da budemo sami da pricamo.sad si me uplasila sa tim tanja skroz.zakazao je taj covek razgovor u 9 u ponedeljak pa cemo videti ako dotle nesto ne nadje u nasem mestu.ali kaoko stvari stoje slabo ce naci.mm nije dobio drugi primerak toga nego ce dobiti naknadno.jer je imao gotov papir u kolima samo doneo da potpise.verujes da samo toliko znam jer je mm popizdeo da izvinete na izrazu i samo mi to rekao i nece vise nista da mi prica.
a juce smo culi od kolege dA su se predomislili i da ga vracaju na poso jer su nasli ko je cinkaros jer su bili ubedjeni da je mm a mi znamo od prvog dana ko je a pola njih nije verovalo da je taj drugi covek i sad su se uverili ali izgleda da je opet kasno sto su otkrili konacno ko ih cinkari a ovaj moj nikad nebi nikog odo od kolega i napravio neku zvrcku da neko dobije otkaz jer zna kako je tesko doci do posla a ovom drugom je svejedno jer ga stranka pokriva i zna da nemoze dobiti otkaz a prema svima je fin a iza ledja ogovara sve gori je nego zena ali sto je sto kad dodje kod nas toliko ogovara sve da sam ja prvi put kad sam ga videla rekla mm da je ovaj neki zajeban i da ce nekom od radnika smestiti otkaz i eto bila sam u pravu jer je moj dobio a ispo mu super prijatelj
ja ovde skroz zloupotrebjavam deciji dnevnik ali sta cu kad mi je tesko a znam da cete me vi razumeti i makar podrzati malo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 8/3/2013, 14:57

neno potpiso je i nema nista od pomoci mislim paterijalno da dobija sa biroa.bukvalno su mu samo tu soluciju dali
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od plavaptica 8/3/2013, 18:56

Nina, bas mi je zao, mnogi poslodavci uvale taj sporazumni raskid na potpisivanje blanko na pocetku radnog odnosa. Nadam se da ce se uskoro sve razresiti na najbolji moguci nacin.
usne usne za tvoje andjele.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Simona 8/3/2013, 21:28

Nina,
meni to sve ne deluje ni malo dobro - da poslodavac dodje u vašu kuću, brani vam da udjete u taj deo kuće, tera tvog muža da potpiše... Možda da razmišljate o otkazu - ko zna zašto je to dobro. Naravno znam da se u ovom trenutku ne čini nikako dobro ali možda na duže staze bude tako. Nadam se da će muž naći brzo novi posao.

Pozdravi za vas d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 8/3/2013, 22:10

simona to mu je sef a ne gazda jer je sediste firme oko 150-200 km pa samo sef ih kontrolise oni cak i neznaju ko im je gazda a da mm neide u kancelarije firmine sto je oko 15 km od nas odnosno to je gde oni cuvaju zato je on svratio kuci sto je to bilo prvi put a nadam se i zadnji,a on se pravi jako vazna osoba a niko i nista je odnosno za njih radnike je zakon jer svw ide preko tog coveka jer je gazdin covek pa moze da radi sta oce
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nena beba 10/3/2013, 20:00

Sta ima novo? Kako andjeli
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od dacans 16/3/2013, 14:17

Drugari kako ste..mislimo na vas..nadamo se iskreno da se situacija razresila u vasu korist..veliki ljubac za vas usne ljubav
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od nina :) 16/3/2013, 14:21

jos nista novo .sad je u fazi trazenja posla svi samo uzimaju br telefona i kazu kad bude zvace da ludimo.svi nam govore da godinama traze posao pa nemogu naci a da se ja nerviram samo 2-3 nedelje.cim bude novosti javicu vam sigurno
hvala sto mislite na nas
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od KoMetaK 17/3/2013, 16:47

O Boze, Nina, etk sad videh sta vam se desava. NA zalost to je realnost u Srbiji, ali ja bih terela to do kraja. St okaze Simona, kako da ti neko udje u kucu i radi sta hoce.!
Nadam se samo da ce imati srece da nadje posao sto pre! Vi ste predivni i veliku ljudi i verujem da ce se naci nesto ubrzo. Drzim fige!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od SannI-AlL 17/3/2013, 17:15

Zatečena sam šta vam se dešava Nina,mada ,moram priznati ,ne i iznenađena.Prava radnika nisu zaštićena,a i prava malih sitnih preduzetnika (eto rekla sam i to iz ličnog iskustva), hohštaplera na sve strane ...i ja sam tako prošla pre nekih 13 godina-poturiše mi papir o sporazumnom prekidu rada i odo na biro bez ič nadoknade.Dobro,ja sam baksuz,pa sam menjala iks firmi,ali...znam taj gorak ukus u ustima kad neko igra na tuđ ponos i podmeće na potpis.
Držim fige da tm nađe posao što pre.A i sad počinje sezona radova na njivama,pa možda dok se ne snađe neki honorarni "zemaljski "posao.Jbga ipak treba deci i vama para za život,a svaki dinar je bitan-to dobro znam
Ljubac za Maku i Mikija veeeeliki osmeh srce srcasti poljupci
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija - Page 16 Empty Re: Dnevnik moja dva usvojena anđela- Marije i Mikija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 20 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu