KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 10 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 5/12/2012, 22:31

Hvala Ćufta. Našli su nam stvari f

Nisu ista sva privatna obdaništa kao što nisu ni državna, evo ovo naše nije takvo da ih puštaju da rade šta hoće. Bave se sa njima, stalno je jedna vaspitačica bar uz decu, nema nekog neobuzdanog trčanja, sem ako odu napolje. U obdaništu ili crtaju ili uče engleski (kroz igru i pesmu i ples) ili prave nešto. Što se dolaska tiče to sam spominjala da može da bude u različita vremena i da dobiju doručak. Isto tako mogu da uče engleski ako žele i ne moraju. Uvek je jedna vaspitačica sa njih troje, četvoro pa mogu da pridju jednoj ili drugoj grupi. Isto tako spavanje nije obavezno, mada su nama otpočetka savetovali da detetu od četiri godine ukinemo popodnevno spavanje i mi smo to uradili i bolje je nego što je bilo. Ali imaju pravila u kojima su strogi. Vilenjak mi je rekao da su mu rekli da izbaci žvaku, nema žvakanja žvake, nema slatkiša, nema priče za vreme jela, ne hrane ih (pretpostavljam da od ovog odstupe kad su deca baš mala). Ja sam baš zadovoljna kako sve to izgleda, slično je nečemu kako ja zamišljam vaspitanje a kod Vilenjaka nisam baš uspela sasvim da sprovedem pa se nadam da će uz pomoć vrtića biti bolje i kod kuće. Svakako moraš da odeš Mirjana pa ćeš tamo steći utisak kako to sve kod njih izgleda i da li tebi to odgovara ili ne...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 5/12/2012, 22:44

Verovatno nikad ni neces moci. Ti si mu majka, boleciva kao i ja.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 5/12/2012, 22:46

Simona, ovo što si ti opisala zvuči super. Ja ću svakako videti kako je to kod nas Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 5/12/2012, 22:52

I to je sreca, kao i sve drugo, jer i to zavisi od ljudi. Ako su uciteljice super, i sve ostalo je super.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 5/12/2012, 23:24

Ja sam izabrala privatan vrtic samo zato sto je sredina malo prijatnija nego u drzavnom. Male su grupe, pa je samim tim i pristup deci individualniji. Vidim da Lenka niakda nije dosla izmazana hranom, a jede sama tamo, zatim, saljem joj presvlaku, ali nikada je do sada nisu iskoristili, sto znaci da prate njene potrebe, jer je ona tek pre dva meseca skinula pampers i moze da se desi da se zaigra i krene da piski, a tamo to nije slucaj.
Ja nemam nadzor nad njima, cak i ne ulazim u kucu u kojoj je vrtic, cekam ispred da je obuku, ali po njoj vidim da joj je lepo i to mi je dovoljno. Kad dodje iz vrtica ona legne i preslisava se pesmice koje je tamo ucila, koristi IZVOLTE i HVALA sto ranije nije, naucila je da deli igracke, da vrati kad nesto otme... Kad je mm ujutru odvede, ona potrci kod vaspitacice... zar to nije dovoljno...
Sa malom decom je tesko raditi nesto organizovano, oni jos i nemaju strpljenja, niti moze nesto da im drzi paznju, velike su razlike u zrelosti i ako je u starosti samo par meseci u pitanju i zato je glupo u tom periodu ocekivati neki program u vrticu, a meni, iskreno, i ne treba da mi dete uci kojekakve gluposti koje joj nece pobeci.. treba samo da se igra i da bude srecna.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 5/12/2012, 23:32

Mili, slažem se sa svim što si rekla. Deca o kojoj ja pričam su već predškolci i ponašaju se kao da nisu nikada bili u dodiru sa civilizacijom.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 13/12/2012, 08:57

Da li vi zovete vrtiće u toku dana da pitate kako su deca? Mi smo do sada to činili svaki dan ali smo imali izgovor da je dete na adaptaciji Very Happy Sad se malo već navikao mada su mu juče zamerili što ne iskazuje jasno svoje želje (ne Vilenjaku direktno nego su rekli mužu kad je zvao) a on mi se žalio da je bio gladan (verovatno nije jeo dovoljno, nema tamo mame da ga nagovara i hrani, ali mislim da će se posle jučerašnjeg iskustva naučiti)... Tako da bi mi bilo nekako lakše da zovem ali pitam se i nije li to bezveze... Prisustvovala sam kad i druge mame zovu ali ne znam da li su to mame čija su deca na adaptaciji ili imaju inače običaj da zovu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 13/12/2012, 09:12

Meni je vaspitacica sama slala poruke dok je Lenka bila na adaptaciji i prvih par dana. Ja nikad nisam zvala. Ako ima problema, zvace me.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od tuli 13/12/2012, 14:05

Svašta se napisale.....od velike pomoći su svačija iskustva.
Hvala ženskice Very Happy
Mi smo odlučili da do proleća Nikitu čuva teta, a potom kombinacija par dana teta, par jasle. Tek od 3-će nameravam da ga ostavim u vrtiću svih pet dana. Najbliža sam državnom vrtiću, (i mi smo išli u njih, pa šta nam fali) jer je to život u malom. Nema vaspitačica kod kojih je sve dozvoljeno, nema povlađivanja, pa nek' se bori mačak. Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 13/12/2012, 17:11

Ni ja nisam zvala, bilo me sramota da davim te zene. Isto sam razmisljala zvace me ako treba, a tako je i bilo. Zvale su nas samo kada im se cinilo da je topla, izmerile temperaturu i ako je visa od normalne, zvale da dodjemo po nju. nekada je to bilo obicno pregrevanje, a nekada pocetak nekog virusa.
I ona je kada je tek posla u jaslice jednom (i tada poslednji put plakala), jer je bila gladna. Uciteljice su provalile o cemu se radi i odmah je nahranile, iako nije bilo vreme klope. Nisu nas zvale, rekle su nam kada smo dosli po nju. Da li su vase vrtice okitili za novu godinu? Nase jesu, i diiiiivno je.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 16/12/2012, 12:10

I mi smo se u petak uzdržali od zvanja Wink

Nego, imamo novi problem, Vilenjaku se više ne svidja obdanište, neće da ide affraid Ja sam i pretpostavljala da će tako biti, prvo se oduševi a onda vremenom vidi i loše strane. Neće više da uči engleski. Rekla sam mu da ne mora. Žali se da neka beba stalno plače, ja mu kažem da gde god bude išao neće mu biti sve potaman, uvek mu se neko neće svidjati i sl. Ali mislim da je to obdanište preozbiljno za njega, to ja mislim od početka. Radionice po ceo dan, logoped, prave čestitke, engleski... To sve jeste lepo ali za dete sa kojim se više radilo i ranije. Naš Vilenjak je počeo nešto da čita tek pre sedam meseci kad je došao kod nas ili da igra neke igre, piše, crta a i to ga ne forsiramo nego kad on poželi... A ostalo smo ga vodili u igraonice i u prirodu da trči, neobuzdana igra kao kod hranitelja... Sad je odjednom dospeo u sredinu u kojoj neobuzdane dečije igre nema uopšte, malo ih nekad izvedu napolje a nekad ni to ne jer imaju puno aktivnosti v Psihološkinja je mene već iskritikovala što ga ne ostavljamo do četiri jer tada su glavne radionice, ispričala mi je da deca uče do sedam godina a posle što su naučila gotovo je... Ja se sa tom psihološkinjom ne slažem a i ako se govori o učenju nisu samo valjda učenje radionice i časovi? No nije bitno da li se ja slažem ili ne u tom vrtiću je tako... a i u drugom koji je malo dalje od nas, a pretpostavljam da i drugi privatni vrtići nisu mnogo drugačiji te ne vidim svrhu da ga prebacujem pa da se opet navikava pa opet ne valja... Naravno, sačekaćemo još malo ali ma koliko obdanište bilo dobro ili korisno, ako on tu bude nesrećan neću da ga mučim... Biće vremena za učenje, i u školi i dalje... Pretpostavljam da u državnim obdaništima ima više vremena za igranje i manje je ambiciozan program za decu. Pa bih ga možda ako se nezadovoljstvo nastavi prebacila tamo. Htela sam da vas pitam kako to izgleda za konkurs za državne vrtiće i kada je to? Ako se ja dobro sećam negde u maju... ali me zanima kad onda kreću u vrtić? Čini mi se da je Kasia pisala da njena deca nisu mogla pre septembra ali da li je to uvek tako?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 16/12/2012, 18:26

Onda ga Simce upisiu drzavni vrtic. Konkurs je u maju, ali mozes da odes da pitas, objasnis, i vidia da li moze i tokom godine. ja sam Luciju 1.marta upisala.konkurisala sam u maju, ali su me odbaciji, jer nije imala punih godinu dana. Upisali su je vanredno sa 13 meseci, i nisu pravili nikakav problem, na protiv. Bili su divni!!! Izgleda da sve zavisi od vrtica. Secam se da su u pocetkom avgusta u Lucijinim jaslicama u jednoj nedelji imali troje dece koja krecu na adaptaciju.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 16/12/2012, 19:03

Hvala Ćufto :) Videćemo zavisno kako bude teklo dalje... Ali znači informacija da možemo da pokušamo i ranije...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 21/12/2012, 20:57

E ovako. Jucijin program za sledecu nedelju u jaslicama je izlozen na vratima:
ponedeljak: novogodisnje kape. Da se naprave tokom vikenda i da se donesu
utorak: balonijada (ja sam shvatila da svako donosi malo balona)
sreda: slikanje sa Deda Mrazom
cetvrtak: maskenbal
petak: novogodisnja zurka sa posluzenjem (svakoda donese neke grickalice)

Deca imaju zanimljivije programe od nas. Btw, obdanista od nove godine poskupljuju za 1500 dinara.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 21/12/2012, 22:38

Kod Lenke je sledece
ponedeljak - pravljenje ukrasa i kicenje jelke
utorak - deda mraz
sreda - maskenbal
cetvrtak - priredba
petak - zurka, a uz to i Lenka duva svecice u vrticu.
Kad se dodaju paketici u moje dve firme i njen rodjendan u igraonici, Imace gusci raspored ngo Dacic lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 22/12/2012, 06:41

Blago Lenki. I ja sam smislila ove godine samo u vrticu da joj slavim rodjis. Tamo su njeni drugari.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 22/12/2012, 10:13

cufta ::

Btw, obdanista od nove godine poskupljuju za 1500 dinara.
yes yes yes ...ja sam i do sad kukala...sad cu da zapevam lol!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 22/12/2012, 13:46

Bubice, mene je potreslo i kada su pre par meseci poskupeli keksici i cokoladice, a tek sada.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od MARA 22/12/2012, 15:06

I kod nas nesto slicno
U pon kicenje jelke i naravno pravljenje ukrasa
Utor slikanje sa deda mrazom
sreda maskembal
Cetv priredba
petak deda mraz i deljenje paketica
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 22/12/2012, 16:37

Kod nas ima maskembal i predstava i dolazak Deda Mraza. Ali mi se ne svidja što vrtić ne radi do 09. 01. mislim bićemo sa detetom, eventualno ako jedno bude otišlo na posao biće drugo. Ali pitam se šta rade oni roditelji koji moraju da počnu da rade pre...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 22/12/2012, 18:09

Simona ::Kod nas ima maskembal i predstava i dolazak Deda Mraza. Ali mi se ne svidja što vrtić ne radi do 09. 01. mislim bićemo sa detetom, eventualno ako jedno bude otišlo na posao biće drugo. Ali pitam se šta rade oni roditelji koji moraju da počnu da rade pre...
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes i ja se pitam posto cu ja raditi a i muz...a nemamo babe i dede u blizini...nisam pametna No
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 22/12/2012, 19:34

Pa poslacete decu kod mene da rade šta hoće - praznici su. Radim samo 6. Ništa ne brinite.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 22/12/2012, 23:23

Aaaaa, zato ti Mili razmišljaš o renoviranju kuće, imaš prazan prostor između dočeka, rođendana, slave, božića itd. lol!
Maro, avatar naočare likeit
Koliko u stvari plaćate obdanište?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 23/12/2012, 00:29

Mi 10.000
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Milijana 23/12/2012, 08:50

Mi 6600 ali 4 sata.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 10 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 15 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu