KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Testovi za trudnoću

+24
petra82
dtodorovic
tatjanica
lela1984
SladZana
minja82
MalaSaJuga
KoMetaK
millena1987
Mirjana
daxi011
dr mali pariz
Mrvica
Deni
viktorija
ninica
esmeralda
catherine290505
8Mila8
sani
nena beba
soffka
Jelence
HappyGirl
28 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Testovi za trudnoću

Počalji od HappyGirl 17/12/2007, 11:41

KUĆNI TESTOVI ZA TRUDNOĆU

Testovi za trudnoću Tt10
Kasni li vam ciklus, vreme je da se uputite u obližnju apoteku po test za trudnoću. Današnji testovi su jednostavni za upotrebu, a eventualnu trudnoću neki od njih mogu detektovati još i pre izostanka menstruacije, nakon 10 do 14 dana od trenutka oplodnje. Urinarni testovi (bilo kućni, bilo laboratorijski, jer princip im je isti) funkcionišu tako što reaguju na prisutnost humanog korionskog gonadotropina, HCG-a u urinu. To je hormon koji proizvodi posteljica, a nalazi se u krvi i urinu trudnice. Brine da ženino telo oslobađa dovoljne količine estrogena i progesterona za normalno funkcionisanje, a da pritom ne dođe do menstruacije, tako da se trudnoća održi. Stoga dokaz HCG-a u krvi i mokraći potvrđuje trudnoću. Svaka dva dana gotovo se udvostruči, a svoj maksimum dostiže sa 60-70 dana trudnoće.

Kako se testirati?

Testovi za trudnoću Tzts10
Najbolje je testirati prvi jutarnji urin jer se u njemu nalazi najveća količina hormona HCG-a. Detalje o izvođenju testa dobro proučite u upustvu koje ćete dobiti zajedno s testom. Ukoliko u vašem urinu ima HCG-a, pojavi će se linija, plusić ili neka druga reakcija na prozorčiću predviđenom za rezultat. Proizvođači tvrde da su testovi, pridržavate li se njihovih instrukcija, tačni u 97 posto slučajeva. Međutim, neka
istraživanja pokazuju da čak 25 posto slučajeva bude s uglavnom lažno negativnim, ali i lažno pozitivnim rezultatima.

Testovi za trudnoću Pregna11

Kada rezultat može biti lažan?

Testovi za trudnoću Images12

Ukoliko test pokaže negativan rezultat, to još ipak ne isključuje potpuno trudnoću, pogotovo ako su prisutni i drugi znakovi trudnoće. Lažni negativni rezultati uglavnom se pripisuju preranom testiranju ili lošim prikupljanjem urina (drugačijim od onog navedenog u uputstvu) Lažno pozitivni rezultati su još ređi, a mogući su u slučajevima npr. cisti na jajnicima, retkih tumora ili kod žena koje su zbog lečenja neplodnosti dobijale injekcije HCG-a. Kod testova novije generacije, visoke osetljivosti, koji reaguju na vrlo male koncentracije hormona, rezultat može biti pozitivan ako je testiranje sprovedeno jako rano (4 dana pre očekivane menstruacije), a pri ponovljenom testiranju može biti negativan zbog prirodnog okončanja trudnoće. Istraživanja su, naime, pokazala kako čak 22 posto trudnoća prirodno spontano završi i prije nego što se klinički potvrdi.

Preporučuje se slabo pozitivan test proveriti ponavljanjem nakon 48 sati, sobzirom da se tokom trudnoće koncentracija HCG-a svaka tri dana nakon začeća poveća dva i po puta. Drugi hormoni, lekovi, antibiotici i druga sredstva neutiču na rezultate testa.

Kada na testiranje krvi?

Kada prođe 15 dana od dana kašnjenja menstruacije, što znači da ste možda mesec dana u drugom stanju, ginekolog trudnoću može utvrditi pregledom. Imate li jako nepravilne cikluse, ako su vaši testovi urina negativni, a vi i dalje imate znakove trudnoće, postoji li sumnja na van materičnu trudnoću, ako ste imali problema sa sterilitetom, spontane pobačaje ili su prijašnje trudnoće imale komplikacije na početku, i ako je i ultrazvučni nalaz nejasan, može zatražiti da se napravi §HCG iz krvi.
To je aktivni deo već spomenutog hormona HCG-a, a otkriva i najmanju količinu hormona u krvi, pa je gotovo sto posto siguran. Ovaj test ne otkriva samo prisutnost HCG-a, nego i njegovu tačnu količinu, što je važan podatak da se vidi ima li trudnoća dobar početak. Radi se o jako komplikovanoj analizi koja se radi samo onda kada lekar to smatra potrebnim.


Poslednji izmenio dana 6/1/2008, 13:40, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Jelence 17/12/2007, 11:50

Naravno ima jako osetljivih testova na trudnocu,ali nemojte poverovati odmah negativnom testu No jer cete se mozda veoma pozitivno iznenaditi za koji dan, ako ponovite isti,jer ce vec tada biti mozda jedva,jedva vidljiva roze crta koja ce znaciti da u sebi nosite novi zivot Laughing :cheers:

Isto se desilo meni kao i mnogim zenama sa steriliteta,koje su pozurile i uradile test i bio je negativan a vec sledeceg meseca ih je zadesila Shocked Very Happy sreca.

Konkretno ja sam uradila test desetog dana od ET(embrio transfera) i crta na testu je bila jedva,jedva vidljiva, da sam po sto puta iznosila napolje test na dnevno svetlo i dalje nisam verovala svojim ocima i mislila da umisljamod silne zelje.

Drage moje proverite ponovo svoje testove cvet
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od HappyGirl 5/11/2009, 10:14

USB TEST ZA TRUDNOĆU

Iako su gedžeti vezani za mušku populaciju, očigledno su u SAD-u shvatili i da sve više žena voli različite informatičke spravice.
P-Teq osmislio je test za utvrđivanje trudnoće koji je toliko pun podataka da će vam za iščitavanje trebati i uputstvo za korišćenje.Test se koristi kao i obični testovi za utvrđivanje trudnoće. Posebnu trakicu treba umočiti u mokraću, ali tu sva sličnost prestaje. Sa drugog kraja "štapića" treba skinuti kapicu i uključiti ga u USB port na vašem računaru. Električna energija iz vašeg računara započeće jonizacijski proces koji će stvoriti spektograf razičitih masa za analizu.
Testovi za trudnoću Usb-test-trudnoce_ins1

Analiza se odvija unutar samog USB-a. Analiziraju se hormoni hCG, hCG-H i LH čiji se nivo menja ukoliko je žena trudna. Takođe, ta se analiza može koristiti i za planiranje trudnoće jer pokazuje kada se u telu odvija ovulacija.[/size]

Testovi za trudnoću Usb-test-trudnoce_ins2

I dok se obični testovi oslanjaju na pokazivanje jedne ili dve crtice, kružića ili nekih drugih znakova, ovaj test vam tačno pokazuje nivo hormona. Uz to na samom USB stiku će se na LCD ekranu pojaviti simbol bebe i datum kada bi, ukoliko je žena trudna, trebao biti porođaj.

Nakon što testiranje bude gotovo, jednostavno treba isključiti USB test iz
računara i zameniti testnu traku. Ekran će ostati osvetljen sledećih pet minuta i onda se automatski ugasiti.


Proizvođač u paketu daje 20 trakica za testiranje i garantuje 99-postotnu tačnost
izračunatog nivoa hormona. Međutim, visok nivo određenog hormona ne mora nužno ukazivati na trudnoću. Za 100 postotnu sigurnost treba pričekati devet meseci ili posetiti lekara.



HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od soffka 25/11/2010, 19:24

Menstruacija mi kasni vise od deset dana, danas sam uradila test i to u podne(nije bila prva jutarnja) i pozitivan je....Sve je to super da ja nisam imala vec godinama problem sa zapusenim jajovodima. doktori su me ubjedili da nemogu nikad zatrudnjeti prirodnim putem, cak sam radila i vantjelesnu 4 puta i nista....brak mi je naravno pukao....danas sam u drugom braku (sretnom) vec cetiri mjeseca......je li moguce da sam trudna.....ili je rijec o necem drugom

soffka

Broj poruka : 8
Godina : 53
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od nena beba 25/11/2010, 19:34

moguce je! ocigledno je rec o lekarskog gresci, tj losoj proceni zapusenosti jajovoda!
nek ti je srecno!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od soffka 25/11/2010, 19:57

UH...hvala ti, nena........daj boze da je to.....ubjedjivali su me u to 10 god....naravno da mi je tesko za povjerovati u takva cuda....plasim se...

soffka

Broj poruka : 8
Godina : 53
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od sani 26/11/2010, 18:02

Soffka trudnoća je sigurno!Kod moje tetke je bila ista situacija gdje su joj doktori rekli da nikada neće moći da ostane trudna prirodnim putem jer su joj oba jajovoda zaćepljena.Međutim ona je ostala trudna prirodnim putem i dobila zdravog dečaka koji sada ima 11 godina.Nemoj da se plašiš čuda su moguća. roda

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od 8Mila8 16/12/2010, 04:49

Cao svima Very Happy
Evo da i ja nesto dobacim Wink
Menstruacija mi kasni 10 dana,i radila sam test-pokazao mi je jednu crvenu i jednu roza crticu zbunjen hmmmm ta roza mi je bila cudna,jer u upustvima pise da su mozda hormoni u pitanju a ne trudnoca! Suprug i ja se nadamo bebi ali se pomalo plasim da nije u pitanju trudnoca. Nemam iskustva u ovom,jer sam novopecena u tim stvarima Rolling Eyes ako moze savjet,bicu zahvalna...pozz
8Mila8
8Mila8

Broj poruka : 10
Godina : 36
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od catherine290505 16/12/2010, 09:12

Mila odgovorih ti na onoj drugoj temi -prvi znaci trudnoce
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od esmeralda 11/1/2011, 16:29

zdravo svima ,eh ovako ja imam jedan mali problemcic jako sam nestrpljiva sto se tice cekanja da li sam trudna ili ne jer sa muzem radim na tome ali sad me interesuje kad tacno mogu test da uradim jer ga imam kraj sebe pa me silno zelja vuce da ga uradim ali jos mi mjesecnica nije na pragu i ako sam trudna to je mozda 7dana max .znaci da li je rano da ja pokusam sa testom.unaprijed hvala roda

esmeralda

Broj poruka : 3
Godina : 36
Datum upisa : 11.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od ninica 16/1/2011, 15:33

pozz.svima,nova sam na forumu,posto vidim ima iskusnih u pitanju prvih znakova trudnoce,imala sam ivf 02.01.2011 prvi put,kasnimi 5 dana,dva puta sam radila vec kucni test negativan Crying or Very sad ,siptome osim mucnine imam,od jutros mi se pojavio svijetlosmedzkast iscjedak,dali je vjestica na putu ili roda unaprijed zahvalna ljubav

ninica

Broj poruka : 9
Godina : 48
Location : italija
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od viktorija 16/1/2011, 15:44

Ninice a zasto ne uradis betu? tako bi bila sigurna sta je u pitanju...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Deni 16/1/2011, 19:39

Ninice,

Jesi li imala ET 02.01.2011? Nije mi bas jasno...
I koristis li progesteron?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od ninica 17/1/2011, 12:51

poz,jeste imala sam et 02.01.2011,koristim progesteron 3x2 na danvec dva dana mi se javlja svijetlosmedj sekret,imam bolove u ledjima,neznam dali sam na putu da dobijem menzes ili beba

ninica

Broj poruka : 9
Godina : 48
Location : italija
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od ninica 17/1/2011, 12:57

ovo mi je prvi put da radim ivf,pa nemam nekog iskustva a nisam ni imala prije trudnoca da bi prepoznala siptome trudnoce,u mojoj okolini niko to nije radio pa nemam se sa kim posavjetovat,moja dr.kaze da sacekam jos koji dan pa da uradim beta nalaz,ali nervozi i iscekivanju nema kraja.

ninica

Broj poruka : 9
Godina : 48
Location : italija
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Mrvica 17/1/2011, 18:20

Meni u prosloj trudnoci kucni test uopste nije pokazao trudnocu nego tek u 4. nedelji. I meni se jutros pojavio rozikast iscedak tako da ni ja ne znam sta da radim. A grudi me bas bole. Da li se ja to samo tripujem ne znam. Mislim da je ipak najbolje izvaditi hcg iz krvi da je to namerodavnije. Ja cu verovatno tako.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od ninica 21/1/2011, 20:09

poz,Mrvice posto vidim da ste vec imali trudnocu pitala bi za savjet,danas sam radila betu i on negativan a menstruacija kasni vc 10 dana,inace radila sam et.02.01.2011.dali je moguce da krvni nalaz moze pogrijesiti,hvala unaprijed

ninica

Broj poruka : 9
Godina : 48
Location : italija
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 21/1/2011, 21:27

Ninice,nalaz bete teško da može pogrešiti,jedino ako laboranti ne zamene epruvete.
Ako si radila VTO,kasni ti zbog utrogestana...nažalost.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Mrvica 21/1/2011, 21:56

Ninice, i ja mislim je beta najbolji pokazatelj. Sigurniji od kucnih testova, pogotovo ako je duzi vremenski period. Greske su moguce ukoliko se radi par dana posle moguceg zaceca. Mozda ako si bas zabrinuta da proveris jos jednom?!Ili je najbolje da odes do dr.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od ninica 23/1/2011, 18:12

hvala,nadam se da razumijete nepovjerenje,posebno kad kasni uvijek cuvas malu nadu,jer ipak 11 god.iscekivanja plusica,razgovarala sam sa svojom doktoricom kaze da ponovim za 3 dana nalaz ma ja mislim da embrion nemoze kruzit u meni toliko vremena uzaludno mi daje nadu,pozz

ninica

Broj poruka : 9
Godina : 48
Location : italija
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Mrvica 30/1/2011, 21:45

Ninice, sta se desava?Kako da ne razumemo, nadu nam niko ne moze uzeti.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od daxi011 23/6/2011, 18:11

da li ima USB TEST ZA TRUDNOĆU da se kupi i u Beogradu ? deluje kao zanimljiv i veoma koristan poklon

Photobucket
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Mirjana 23/6/2011, 18:55

Laughing
http://gedzeti.wordpress.com/2008/04/08/usb-test-za-utvrdivanje-trudnoce/
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od daxi011 23/6/2011, 19:06

Hvala/

na linku nisam nasla da moze u bg da se kupi ? samo na netu ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Mirjana 23/6/2011, 19:11

Verovatno ima u Bgd-u. Vec ce neka cura odgovoriti ako zna Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Testovi za trudnoću Empty Re: Testovi za trudnoću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu