KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHEA

+61
zozoni
alisa
Nataly17
micam
noja
MaloMorgen
ahosame
sunny.tp
anna85
bak
JocY
Amna84
micaubica83
tiramisu
bulevar79
milkica
Afrodita
hocukusurnecuzvaku
annci
BabyBear
andjela.mitovski.3
ganedina
lela1984
KoMetaK
bezdan
makac71
saska1
bundevica
mamadabudem
luckystar74
logona
najlepsazelja
missile
bulevarka
laKole
lenjivica
neca73
Erata
fight&faith
anak
saška
3023456
nebuloza
MAAKKI
winni
jaca*caca
BiKsi :)
zova
elijana70
djole42
kristina33
7-patuljaka
Struzzo
ia30
nena beba
dejna
vremejezabebe
Mini
Masha UK
Orline
nabla
65 posters

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 12:40

Pa koliko sam razumela, i Annci pije DHEA i Q10 zbog lose ovarijalne rezerve (ucim brzo Very Happy )
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 13:26

Ma da, nego je tebi jača doza, jer je tvoja ovarijalna rezerva manja od Anncine sunny
g Baby, znači dobar sam učitelj igra
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 13:55

Dobar ucitelj + dobar ucenik = dobitna kombinacija Wink

Pa meni je AMH bio 0,49, znaci u granicama (FSH mi je bio visok), pa se zato Kopitovicka i cudila sto mi pre Praga ovi u BG nisu pokusali nikakvu stimulaciju jer AMH nije bio los... A za taj FSH je moglo da se proba nesto da se uradi, nego sto ona kaze, najlakse je reci vi nemate jajnu celiju, vi ste za Prag i ne posvetiti se pacijentu, a treba naci doktora koji hoce nesto da uradi sa pacijentom. To je ziva istina.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 14:04

Slažem se sa konstatacijom da treba naći doktora koji hoće nešto da uradi,i koji hoće da se posveti, takođe i doktora kome možeš verovati Shocked
Možda ti je veća doza zbog FSH, ma ko će ga znati,našla se ja tu da pametujem Very Happy samo je važno da daje rezultate.
Ja sad ne znam koju dozu da uzimam, tvoju ili dozu koju uzima Annci  b
Ja znam jedno, a to je, dok god imam ikakve šanse sa svojim kakvim takvim jajnim ćelijama, pokušavaću, realno, nemam šta da izgubim.
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 26/9/2014, 14:40

Mislim da doza zavisi od godina i da je tebi ok da pijes 100 dnevno (ako treba da ga pijes!), ali kupi u Liliju one od 50mg, pa pij 2 dnevno. Mislim da treba rasporediti na 2 puta dnevno, a ne odjednom, a i 2 kutije od 50 te izadju nesto malo manje od 1000 din, a jedna kutija od 100 je 1200-1300 Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od annci 26/9/2014, 15:40

lol! lol! lol! E slatko me nasmejaste HKNZ i BB.
Da razjasnimo, nema goreg slucaja od Annci. Moj AMH je 0,2, znaci duplo gori od BB. Medjutim, ja se tesim * a pozivam i vas da mi se pridruzite) da AMH nema veze sa zivotom. Ranije je inhibin B bio pokazatelj rezerve. I to kada kazem ranije, ne mislim u proslom veku, nego pre 6-7 godina, kada je moja sestra krenula u borbu zvanu VTO. Onda su pre par godina svetski ginekolozi odlucili da je inhibin B nedovoljno pouzdan, i proglasili AMH svetcem. A onda su napolju, vec sada, skinuli i AMH sa liste apsolutnih pokazatelja. Ona samo moze da skrene paznju, ali jako je bitan i balans ostalih hormona. I jedino sto pokazuje je pracenje svakog ciklusa. Nekada i sa uzasnim amh i dsa katastrofalnim hormonima, ubode se taj pravi ciklus. Kada se stvori savrsena jajna celija. I sigurna sam da bi mogle i prirodno da zatrudnimo u tom savrsenom ciklusu. Na zalost, kada udjens jednom u pakao VTO, nema vise savrsenog sexa. Negde ti je uvek podsvesno u glavi da je sada pravi trenutak, da je ovulacija sutra, znaci apstinencija od juce, tracice LH, pravilan polozaj, u glavi haos... i kome je onda do vođenje ljubavi Bar do onog (kako je ranije izgledao) opustennog ili divljeg....

Zato mi polazemo nade u lekare koji ce u tom savrsenom ciklusu uraditi sve sto je u njihovoj mogucnosti. A onda kada sve prodje, opusticemo se, ponovo ce vodjenje ljubavi dobiti svoje cari, i dobicemo jo po jednu bebicu spontano srca
Tako sam ja odlucila!

E sada, sto se tice Q10, ja sam citala neka americka istrazivanja, i oni def u vazi pripreme za VTO preproucuju mnooogo vecu dozu konezima. I do 200-300. Mozda je Kopitovicka to sada uvela, pa je tebi sada dala vecu dozu BB. Odlicno, i nemoj je smanjivati.
Ja razmisljam da svoju povecam..nadam se da se sledece nedelje svakako vidim sa Kopitovickom, pa cu je pitati.
HKNZ, ti slobodno kreni sa 100 mg dnevno, ipak si ti mladja i od mene i od BB. Mozda da posle povecas na 150.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 26/9/2014, 16:01

Vi se raspisale....svaka vam cast!! Svasta cu ja od vas nauciti. Co10 nisam uzela i moracu i njega da pocnem da koristim. Za sada pijem smokve u ulju, vitamine, microginon, ulje od konopljike i ko zna sta vec...Idem na rekreativno plivanje i to me bas opusta a time se i fizicki aktiviram. Nego, nedostaje mi sad taj CO 10 Sad( Vec danas cu krenuti sa dozom od 150-200. I ja imam dva meseca da unormalim FSH, meni je AMH bio 0,40, ali mi FSH skocio na 16 od poslednje stimulacije, znaci za 4meseca je skocio bas mnogo, ne znam zasto se to desilo ali nije dobro...Sad se svim silama trudim da ga povratim u normalu koliko-toliko....Bez vas ovde ne bih znala za mnoge stvari! Hvalaaa puno svima osmeh srce
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 16:06

Baby hvala na savetu, u svakom slučaju kupujem i jedno i drugo i počinjem sledećeg meseca as

Annci nema goreg slučaja od mene nego biti duhovno mlad, a telo ko u babetine od 100 godina  b Ako ćemo kod slučaja, moj je najgori od svih, jer je moj AMH o,o5 v c  al' ja se tešim i uzdam u Ciklu i Q10 i DHEA, ako to ne pomogne, ništa neće lol!

Sve sam slučaj do slučaja lol! lol! lol!  Što se vođenje ljubavi  tiče meni u životu bolje nije od kad sam jajovode izvadila, jer više ne brojim, ne merim i ne stresiram se, nego sam krajnje opuštena likeit  Do tad je svaki put što ti kažeš bilo kosovo polje, a situacija napeta ko babine gaće lol!

Dakle, da rezimiramo i da vas ne smaram više, DHEA 2x25mg  a Q10 2x50mg plavuša dok skonta lol!
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 26/9/2014, 16:14

Kususrko, sto se tice vođenje ljubavi apsolutno se slazem. Ista situacija, otkad nemam jajovode- bar se ne stresiram da kupujem test! :) Opusteno mogu da uzivam..:)
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od annci 26/9/2014, 16:18

E plavuso lol! , predajem palicu najgoroeg slucaja. Bar ti je sex opusten. Ne moze i jare i pare.

Terapiju si pravilno skontala, tako da samo napred!
Ma ima nade do kraja! Znam i verujem!

Afrodita, i meni je FSH bio ispod 10 do poslednjeg ciklusa, a onda tako skocio na 15-16. Pored sake tabletica, ponovo sam i ja na smokvama. Jbg, verovatno ne bi trebalo zbog tih lekova za secer, al sta da radim. Ne mogu sada smokve da prekinem. Nista drugo slatko nikada i ne jedem, a trbojevic ionako nije znao da li da mi da lekice ili ne. Posto IR nemam.
Nego kazi ti meni za sta je to ulje od konopljike. Da vidim da ubacim i to lol! lol! lol! Malo mi svega ovog ostalog
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od hocukusurnecuzvaku 26/9/2014, 16:26

annci ::
Nego kazi ti meni za sta je to ulje od konopljike. Da vidim da ubacim i to lol! lol! lol! Malo mi svega ovog ostalog

queen  b  b  b
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 26/9/2014, 20:33

Ma to je drage moje VITEX AGNUX CASTUS, evo i linka http://prirodnilek.com/konopljika
Kupila sam na Bulevaru, hvalile su zenice to ulje, jeste odvraaatno ali pijem po 30 kapi ujutru i uvece. Kazu da deluje pa rekoh da probam...verovatno ste cule za to....
Ujedno, kupih i Co Q 10, neki od 50mg....pa sad se mislim koliko da pijem.....
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 27/9/2014, 00:11

Ja bih i Zvakici i Afroditi preporucila mozda ipak da piju 3x50, ako su u pripremama za VTO, a mozda im je zbog godina (jer su mladje od nas)dovoljno i 2x50. Lela ima 30 godina i pila je 1x100 kao pripremu za VTO i upalilo je, dobila je 2 svoja embriona.

A u pravu je Annci za to da su povecali dnevne doze na 200-300, kad je u pitanju priprema za VTO, to sam i ja cula...

Nego Afrodita, ne rece nam ZA STA je dobro to ulje od konopljike...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 27/9/2014, 08:44

Ja sam citala da je odlicno za snizavanje FSH. Kazu da je dobro i za hormonski status uopste.
Konopljika ne sadrži hormone – njeno delovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.

Ja bas verujem narodnoj medicini, a u biljnoj apoteci radi covek koji je drpo struci i bas sam pricala sa njim, on kaze da mi moramo malo vise kapi da uzimamo, s obzirom da nema nikakvih negativnih dejstva-sto da ne.

Ujedno, rekao mi je (to sam primila s rezervom) da ZLATNA MAKA nije nesto sto bi nasoj zeni odgovaralo, kaze ne zevimo na takvom podneblju. :)))
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od milkica 27/9/2014, 23:33

Afrodita ::Da li mi neko moze reci da li smem da pijem DHEA dok koristim kontracepciju? Ujedno pijem Microginon jer mi je FSH 16!! Sad Htela sam da ukljucim i DHEA ali ne znam da li smem da kombinujem...Da li je neka od vas kombinovala?

Smes,ja upravo pijem po nalogu dr. Tulic iz Visegradske i jedno i drugo.
milkica
milkica

Broj poruka : 6
Godina : 48
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 30/9/2014, 15:38

Hvala Milkice.... Shocked
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od luckystar74 2/10/2014, 12:39

annci ::lol! lol! lol! E slatko me nasmejaste HKNZ i BB.
Da razjasnimo, nema goreg slucaja od Annci. Moj AMH je 0,2, znaci duplo gori od BB. Medjutim, ja se tesim * a pozivam i vas da mi se pridruzite) da AMH nema veze sa zivotom. Ranije je inhibin B bio pokazatelj rezerve. I to kada kazem ranije, ne mislim u proslom veku, nego pre 6-7 godina, kada je moja sestra krenula u borbu zvanu VTO. Onda su pre par godina  svetski ginekolozi odlucili da je inhibin B nedovoljno pouzdan, i proglasili AMH svetcem. A onda su napolju, vec sada, skinuli i AMH sa liste apsolutnih pokazatelja. Ona samo moze da skrene paznju, ali jako je bitan i balans ostalih hormona. I jedino sto pokazuje je pracenje svakog ciklusa. Nekada i sa uzasnim amh i dsa katastrofalnim hormonima, ubode se taj pravi ciklus. Kada se stvori savrsena jajna celija. I sigurna sam da bi mogle i prirodno da zatrudnimo u tom savrsenom ciklusu. Na zalost, kada udjens jednom u pakao VTO, nema vise savrsenog sexa. Negde ti je uvek podsvesno u glavi da je sada pravi trenutak, da je ovulacija sutra, znaci apstinencija od juce, tracice LH, pravilan polozaj, u glavi haos... i kome je onda do vođenje ljubavi Bar do onog (kako je ranije izgledao) opustennog ili divljeg....

Zato mi polazemo nade u lekare koji ce u tom savrsenom ciklusu uraditi sve sto je u njihovoj mogucnosti. A onda kada sve prodje, opusticemo se, ponovo ce vodjenje ljubavi dobiti svoje cari, i dobicemo jo po jednu bebicu spontano srca
Tako sam ja odlucila!

E sada, sto se tice Q10, ja sam citala neka americka istrazivanja, i oni def u vazi pripreme za VTO preproucuju mnooogo vecu dozu konezima. I do 200-300. Mozda je Kopitovicka to sada uvela, pa je tebi sada dala vecu dozu BB. Odlicno, i nemoj je smanjivati.
Ja razmisljam da svoju povecam..nadam se da se sledece nedelje svakako vidim sa Kopitovickom, pa cu je pitati.
HKNZ, ti slobodno kreni sa 100 mg dnevno, ipak si ti mladja i od mene i od BB. Mozda da posle povecas na 150.

ANci, ja sam gori slucaj sa amh od 0,0592 :)
I pila sam DHEA i pisem kao papagaj dva lepa embriona sam dobila...
Ponovo odradim AMH u septembru, ista labaratorija on 0,18....
FSh najvisi 17...
Ja sam dobila bila udarnu dozu DHEA pa sam je smanjila jer sam jako lose reagovala... bas mi je bilo lose... i opet i sa smanjenom dozom dobila dva embriona...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 13/10/2014, 10:44

Drage moje, uradila sam FSH posle mesec dana koriscenja kontracepcije, DHEA, CO Q10, smokvi u ulju i raynih nekih drugih suplemenata i vitamina. Bio mi je FSH pre mesec dana 16,7 na 2. dc. Sada sam radila isto 2dc i vrednost je 4,1!! Da li je to moguce??
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 13/10/2014, 12:36

Koliko ja znam, moguce je Very Happy
Svaka cast Afrodita osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 22:00

Afrodita svaka cast.
Ja pijem ulje od konopljike evo vec mjesec dana. Pijem koenzim q 10 i l - arginin.
Uskoro cu poceti sa DHEA i ciklom. Vidjecemo. Ali ovo tvoje je fenomenalno.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od annci 14/10/2014, 11:37

Afrodita ::Drage moje, uradila sam FSH posle mesec dana koriscenja kontracepcije, DHEA, CO Q10, smokvi u ulju i raynih nekih drugih suplemenata i vitamina. Bio mi je FSH pre mesec dana 16,7 na 2. dc. Sada sam radila isto 2dc i vrednost je 4,1!! Da li je to moguce??


Pa ti si dokaz da je moguce osmeh srce

Alal vera! sreca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Afrodita 15/10/2014, 16:13

Pijem i ja ulje od konopljike i koenzim Q10 i Omega 3 i ne znam sta sve vec...Nikakve negativne simptome nisam imala sa DHEA. Videcemo, jos 1 mesec pijem. Kazem malo sam sumnjicava bila-nekako mi bilo nestvarno, ali ako vi mislite da je to od DHEA onda vam verujem...:))
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od lela1984 20/10/2014, 10:59

Saznah jedan koristan podatak za nas,koje pijemo DHEA-jutarnju dozu DHEA treba piti do 10h ujutru strogo,jer tad nadbubrezna zlezda najbolje radi i tera jajnike da proizvode folikule.Ja je nikad nisam ni pila kasnije,posto sam ranoranilac,ali,ako neko jeste,da zna da treba ranije. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od BabyBear 20/10/2014, 11:08

Odakle ti ta info Lela?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od lela1984 20/10/2014, 11:18

Od koleginice koja radi u apoteci. Wink

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA - Page 10 Empty Re: DHEA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu