KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHEA

+61
zozoni
alisa
Nataly17
micam
noja
MaloMorgen
ahosame
sunny.tp
anna85
bak
JocY
Amna84
micaubica83
tiramisu
bulevar79
milkica
Afrodita
hocukusurnecuzvaku
annci
BabyBear
andjela.mitovski.3
ganedina
lela1984
KoMetaK
bezdan
makac71
saska1
bundevica
mamadabudem
luckystar74
logona
najlepsazelja
missile
bulevarka
laKole
lenjivica
neca73
Erata
fight&faith
anak
saška
3023456
nebuloza
MAAKKI
winni
jaca*caca
BiKsi :)
zova
elijana70
djole42
kristina33
7-patuljaka
Struzzo
ia30
nena beba
dejna
vremejezabebe
Mini
Masha UK
Orline
nabla
65 posters

Strana 1 od 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći

Ići dole

dhea - DHEA Empty DHEA

Počalji od nabla 31/5/2009, 22:14

Evo nove teme za razmisljanje i diskusiju sunny

Pretpostavljam da su neke od vas vec iscitale ovaj Case Study s kojim cu zapoceti ovu temu!

"Increased oocyte production after treatment with DHEA"
Barad, D.H., Gleicher, N. (sept. 2005), Fertility&Sterility, vol. 48 (3)

Dakle, rec je o studiji slucaja gde docovi iz privatne klinike opisuju slucaj zene koja je imala 43 godine i fsh od 15 u jednom trenutku, a koja je, ako sam dobro shvatila, samoinicijativno krenula da uzima DHEA.
Naime, zena se odlucila na nekoliko stimulisanih ciklusa, kako bi sebi stvorila banku embriona za kasniju trudnocu (u trenutku postupka bila je single i verovatno sa svojih 43 god. jos uvek nespremna na majcisntvo Very Happy ).
Docovi su primetili da je iz ciklusa u ciklus imala sve bolji odgovor jajnika na stimulaciju (linearna progresija). Ukupno kroz 9 stimulisanih ciklusa dobila je 66 embriona koji su kasnije podvrgnuti PGD-u.

Evo, neka ovo bude pocetak, mozemo nastaviti sa argumentom ili podlogom zasto DHEA moze dovesti do poboljsanog odgovora jajnika na stimulaciju.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Orline 31/5/2009, 22:23

Samo nam zadajes novi domaci shefice v
Bravo za temu igra
Ja sam malo sad posustala sa svim i svacim, ukljucujuci i sex Razz , ali sam nekad pomno iscitavala te studije. Interesantno, na ovu nisam naisla. Imam negde saved temu sa Rode na koju se ukljucio i nas dragi dr Radoncic, pa mozda nadjem i postiram, ili posaljem na pp pa edituj sta treba Wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od nabla 1/6/2009, 00:32

Da, to je super ideja, mada koliko se secam na toj temi je bilo reci iskljucivo o imunologiji, odn. razlozima za i protiv nekih terapija?

Mozda, ako tamo nema nista o DHEA, da se diskusija kopira na temi Zenski sterilitet?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Orline 1/6/2009, 00:36

Vazi, kad je pronadjem, iscitacu malo, izgleda da se ti bolje sećaš, ja sam tad prvi put cula za DHEA, pa sam se zalepila...Mislim da si ti u pravu, Dexason je bio dominantniji u raspravi, meni mozak malo trokira ovih dana Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Orline 1/6/2009, 01:03

Ovo sam nasla na zvanicnom sajtu dole navedene klinike:

Center for human reproduction New York

DHEA Beneficial Effects
The
investigators at CHR have been using the mild male hormone
dehydroepiandrosterone DHEA now for a number of years very successfully
in women with diminished ovarian reserve (DOR), whether their ovarian impairment is due to advanced age or premature ovarian aging (POA).
In doing so, we have been able to demonstrate that in such women DHEA
supplementation has quite remarkable beneficial effects (see Table 1),
which all can be summarized as rejuvenating ovarian function.

Table 1: EFFECTS OF DHEA IN WOMEN WITH DOR
Increases egg (oocyte) and embryo counts
Improves egg and embryo quality
Increases number of embryos available for embryo transfer
Increases euploid (chromosomally normal) embryos available
Speeds up time to pregnancy in fertility treatment
Increases spontaneously conceived pregnancies
Improves IVF pregnancy rates
Improves cumulative pregnancy rates in patients under treatment
Decreases spontaneous miscarriage rates
likely reduces aneuploidy (chromosomal abnormalities ) in embryos

Table 2: POSITIVE SIDE EFFECTS OF DHEA
Improved overall feeling
Physically stronger
Improved sex drive
Mentally sharper
Better memory



During all that time of DHEA use at CHR, we have carefully monitored
side effects of the medication and have been impressed by how rarely
even the most common side effects, such as oily skin, acne and hair
loss, seem to occur.

We, however, have been even more surprised that quite often what we
really heard were anything but side effects; indeed, many more patients
than complained about side effects, commented to us how much better
overall DHEA supplementation makes them feel. Table 2 summarizes some
of the specifics.


Now comes a study, reported in the prestigious Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism (Davis et al. 2008; 93:801-8), in which investigators from Australia report that DHEA appears to improve cognitive functions in women.
Specifically, they noted that higher endogenous DHEA levels are
independently and favorably associated with executive function,
concentration and working memory. It seems our patients knew all along
what they were talking about!

Contact us for more on DHEA and premature ovarian aging.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od nabla 23/6/2009, 19:32

Update on the use of dehydroepiandrosterone supplementation among women with diminished ovarian function
David Barad & Hyama Brill & Norbert Gleicher
J. Assist Reprod Genet (2007) 24:629634

Studija je obuhvatila 89 zena koje su koristile 75 mg DHEA 4 meseca pre zapocinjanja IVF programa.

Zene iz experimentalne grupe (one koje su uzimale DHEA) u proseku su bile stare 41.6±1.2 (fsh=16.0±1.2), dok su zene iz kontrolne grupe imale oko 40.0 god. (fsh=13.6±1.0).

Studija je utvrdila da su zene koje su uzimale DHEA dobile vise jc i embriona, kvalitet jc i embriona je bio bolji sto se i odrazilo kroz povecan procenat trudnoca u toj grupi zena.

Mehanizam povoljnog delovanja DHEA kod zena sa smanjenom rezervom nije sasvim jasan. Prirodni DHEA opada s godinama i stoga suplmentiranjem DHEA moze se popraviti "alat" za steroidogenezu, s obzirom da je DHEA prekursor estradiola i testosterona.

Androgeni mogu uticati na rast folikula ne samo kao metabolicki prekursori za produkciju steroida, vec sluzeci i kao ligand??? (Ori, Ane, help) za androgene receptore.

Tokom indukcije ovulacije uz pomoc egzogenog gonadotropina (lekova), DHEA je predhormon za gotovo 48% testosterona iz folikularne tecnosti, koji je opet predhormon za estradiol.

Visi nivo bazalnog testosterona je povezan sa boljim ishodom na IVF-u, i visi nivo testosterona u serumu je povezan sa vecim brojem jc. Neki autori smatraju da poboljsana reakcija kod zena sa smanjenom rezervom nakon tretmana sa DHEA nastaje kao posledica uticaja androgena na indukciju fsh receptora koji se nalaze na granuloza celijama.

Sve u svemu, DHEA simulira PCO like okruzenje i stoga dolazi do povecane regrutacije folikula, odn. boljeg "prezivljavanja" folikula i viseg nivoa estardiola tokom stimulacije

Ne znam koliko sam ovo jasno prevela, ni meni nije sasvim najasnije, odnosno razumem sta zele da kazu al mi fali bazicno znanje da bi se ti prevelo onako...pitko.

Ostavila sam deo na engl.:
"Human polycystic ovaries have been described as representing a stock-pilingof primary follicles, secondary to an alteration at the transition from primordial to primary follicle. It is possible that DHEA treatment may create PCO like characteristics in the aging ovary. Long term exogenous androgen exposure can induce PCO like histological and sonographic changes. Androgens have been reported to suppress apoptosis. Women using DHEA may experience possible androgenic effects including acne, deepening of the voice and facial hair growth. These effects appear to be minimal with a dose of 75 mg/day."

Dugorocne posledice uzimanja DHEA nisu poznate.
S obzirom da je DHEA prekursor polnih steroida, njegovo koriscenje moze povecati rizik za pojavu estrogen i androgen vezanih tumora.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Orline 24/6/2009, 00:09

nabla ::vec sluzeci i kao ligand??? (Ori, Ane, help) za androgene receptore.
Ligand je supstanca koja se vezuje (ligare lat.) za proteinske receptore. Receptori su u ovom slucaju hormonski, znaci da direktno DHEA deluje kao androgen. Pretpostavljam da je agonista u gore navedenom tekstu, antagonisti djeluju suprotno, oni blokiraju receptore ( kao beta blokatori lekovi za srce npr)
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Masha UK 25/6/2009, 14:48

Ja sam bila na DHEA 75 mg od decembra 2008, ustvari jos uvek ga pijem, mada ni sama ne znam zasto. Klinika u kojoj sam tada bila mi je savetovala DHEA kao jedinu terapiju koja bi mogla da pomogne posle izmerenog FSH - 19.9 i AMH od 2.9 u to vreme. Rekli su da tek nakon tri meseca na DHEA oni zele da pokusaju sa stimulacijom. Posto sam stimulaciju radila u Maju 2009 to znaci da sam skoro punih 5 meseci koristila DHEA. Osim toga koristila sam i akupuntkuru, kineske trave i akupressure masazu i u mom slucaju jednostavno nista nije dalo rezultate i urodilo plodom. Nakon 12 dana stimulacije najvecom dozom Menopura 450IU dobili smo samo jednu jajnu celiju koja se nije fertilisala jer nije bila dovoljno zrela. Isti rezultat smo mogli da postignemo i iz prirodnog ciklusa bez rokanja tolikih hormona.

Meni DHEA nije pomogao...mada je sve individualno...mozda ce neko drugi imati vise srece...
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Mini 25/6/2009, 21:06

Ej Nabla - izgoogliraj leba ti Kiwichick protokol i zakaci slicice... Lepo se vidi na njenom primeru razlika u jajima pre uzimanja dhea i posle.... Mnogo je impresivno, a ovde imate i boje i dobru rezoluciju....

Pozdravljam vas sve pred polazak... Big ljubac.... Pokusavam malo da skrenem misli... yes

Mini

Broj poruka : 78
Datum upisa : 18.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od nabla 25/6/2009, 23:32

Ne znam Minika jel si na ovo mislila:
http://www.network54.com/Forum/53068/thread/1181864169/High+and+low+stims+and+embryo+quality+%28pics+incl%29

Prebacila bih slike na temu, al me sad mrzi, pa evo samo link

Tu su dati i protokoli i sve ono sto je uzimala od saplemenata
(posle cu to da razlizim pa da stavim na temu "Protokoli"
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Mini 25/6/2009, 23:46

Aha.. lol! yes

Mini

Broj poruka : 78
Datum upisa : 18.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od vremejezabebe 10/11/2009, 22:48

gde se moze kupiti dhea ? dhea - DHEA Lol

vremejezabebe

Broj poruka : 609
Godina : 42
Location : negde tu iza duge
Datum upisa : 30.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Orline 10/11/2009, 23:06

U USA u supermarketu, a kod nas dhea - DHEA Icon_rolleyes nemam pojma
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od nabla 23/1/2010, 22:31

Ori, kod nas ima u svakoj apoteci- kupujes ga kao bilo koji supplement

DHEA Supplements Could Lower Miscarriage Risk in Women with Diminished Ovarian Reserve

Monday October 12, 2009

Another interesting new study published in Reproductive Biology and Endocrinology shows that supplementation with DHEA (dehydroepinadrosterone) might be helpful in reducing miscarriage rates for women who have diminished ovarian reserve, a condition that can also cause infertility. Researchers noted that women with diminished ovarian reserve tended to have a higher than average miscarriage rate compared to other women receiving IVF.
In the study, women with diminished ovarian reserve who were undergoing IVF received DHEA and researchers compared their miscarriage rates to published statistics on the miscarriage rates following IVF in the general population. The result was that miscarriage rates in DHEA supplemented women were decreased in all age groups but most notably in women over 35.
It's important to note that these findings do not constitute proof that DHEA can prevent miscarriages, but it will be interesting to see what researchers come up with in future studies. The researchers in this particular study speculated that DHEA may have some effect on reducing the risk of aneuploidy in pregnancies conceived by women over 35. Aneuploidy is a major cause of first trimester miscarriages in all age groups, but especially for moms over 35.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od dejna 24/1/2010, 08:16

Dok sam lezala u Frontu ( prosle nedelje) u sobi sa mnom je bila zena koja se spremala za carski.... ne bih verovala da mi je neko ispricao..... dhea - DHEA Icon_rolleyes
Zena ima 48god,radila je VTO ( Jevremova) ,dobila tri jajne celija ,tri embriona vracena i sva tri se primila!!!!! Iz prvog puta!!!! Jedan embrion je uklonila (ne znam kako se zove taj postupak) a,druga dva je ostavila...
Nije imala problema tokom cele trudnoce,ali je cesto lezala u Frontu zbog pracenja trudnoce,jer su doktori njenu trudnocu vodili kao visoko rizicnu.
Pre VTO pusila je po dve kutije cigara ,od transfera je prestala ...
Od pocetka nije lezala,bila je aktivna odmah dan nakon transfera,uciteljica fizickog je BTW....... dhea - DHEA Icon_sad
Ja sam bila u cudu,nisam mogla da verujem......
Inace ,pre postupka se nije lecila ,niti njen mm...
Rodila je devojcicu i decaka dhea - DHEA Icon_sunny
Morala sam ovo da vam ispricam ,u cudu sam i dan danas...prosto ne mogu da verujem da nije bila u pitanju neka donacija ..itd....
Cak mi je rekla i sta je koristila u stimulaciji...itd....
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Masha UK 24/1/2010, 10:48

Kakva divna i ohrabrujuca prica. Jedino nisam sigurna da li bih volela da postanem majka sa 50 god, ne zbog sebe koliko zbog dece. Deci roditelji trebaju i sa 20,30 i 40god. Ja sam izgubila majku u ranim dvadesetim, a oca nekoliko godina kasnije...i dan danas mi mama uzasno nedostaje i osecam ogromnu prazninu jer vise nemam s kim da podelim ni lepe ni ruzne stvari u zivotu.

dhea - DHEA 196545 dhea - DHEA 196545 dhea - DHEA 196545
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od nena beba 25/1/2010, 09:00

auuu dejna pa to je VEST!
48!!!!
neverovatno!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od ia30 19/6/2010, 13:01

da se i ja malo uključim...na ovom vašem forumu sam pročitala štošta korisnoga pa moram napisati i par riječi...
iako nisam u nekim "godinama"33,i FSH mi je u graničnim vrijednostima imam popriličan broj neuspješnih postupaka iza sebe...
4 stimulirana i 8 (prirodni,femara i klomifen),a izgleda da problem leži u slabijoj kvaliteti js(jer je sve drugo ok)a ne uspjevamo dobiti ni dobar embrij!
Ne mogu se pohvaliti ni nekom dobrom reakcijom na stimulaciju bilo Gonalom bilo Menopurom-max.5 js od kojih se najčešće oplode jedna ili dvije...
potpuno ista reakcija bilo da uzmem 2 ili 3 ili 4 injekcije dnevno,maximum za moje jajnike je 5 i loša oplodnja(a nalaz spermiograma i više nego dobar)
Antralne folikule smo mjerili (6-7)što ne bi trebalo biti strašno,ali pomaka nema!
Sad sam samoinicijativno počela uzimati DHEA pripravak pa bih voljela čuti i više vaših komentara a čini mi se da i nije nešto zastupljen pa ne znam mogu li uoće i očekivati ikakvu poz.reakciju!
U Mb smo u postupku u 9.mj.do tada ću uzimati DHEA-u pa ćemo vidjeti...
svakako javim...

ia30

Broj poruka : 7
Godina : 47
Location : uz more
Datum upisa : 17.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Struzzo 19/6/2010, 13:49

Ia, najpre...dobrodošla.. dhea - DHEA 490909
Uh, ima dosta sličnosti u našim pričama...Ja imam 34,5 god (da budemo precizni dhea - DHEA Icon_wink ), iza sebe nekoliko neuspelih IVF, na čuđenje dr poor responder, sam tj. na kakve god količine stimulacije imam 4 jć. Isto, imamo dobar spermogram, srećom, pa nam se oplode sve jć, uvek smo imali 4-ćelijske na 48h, govorili su, dobre embrione i ništa. I mi idemo u MB, zavisno od moga ciklusa, u 8-9. mesecu. dhea - DHEA Icon_biggrin
Nisam koristila Dheu...Masha UK od naših cura jeste i zadovoljna je (uspela joj IVF u Pragu). Da li bih i ja mogla početi sa tim? dhea - DHEA 279933

Nabla?

Eto...Ia30, možda se i vidimo u MB! dhea - DHEA Icon_biggrin dhea - DHEA 512172
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Masha UK 19/6/2010, 17:13

Ia - dobrodosla na forum!!!

Ja mislim da si ti u odnosu na mene u boljoj situaciji nego sto sam ja bila u toliko sto se moze uticati na kvalitet jajne celije, ali ne i na kvantitet.

Ja sam koristila DHEA skoro godinu dana bez prestanka, meni je nekoliko razlicitih dr reklo da mi je to jedina sansa da popravim kvalitet tog malog broja jajnih celija koje su mi preostale. Ali ja sam uz DHEA isla uporedo i na akupunkturu godinu dana i pila kineske biljcice, uzimala vitamine, smokve u maslinovom ulju i vodila racuna sta jedem, radila vizualizaciju i vezbe disanja, tako da je vrlo tesko odrediti da li je nesto pojedinacno uticalo na pozitivan izbor ili kombinacija svega zajedno.

Osim toga prijale su mi i blage stimulacije koje je dr Stepan predlozio. Nije bilo svrhe puniti me velikom kolicinom hormona kad je rezultat na kraju isti.

Zelim ti da se dobro psihofizicki pripremis za sledecu stimulaciju i da nam se iz Maribora vratis dhea - DHEA 523476
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Struzzo 19/6/2010, 17:21

A meni sreću da poželiš, stara drugarice... dhea - DHEA Icon_sad
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Masha UK 19/6/2010, 17:28

Pa Struzzo mila to se podrazumeva. Kako bih mogla tebe da zaboravim ili da ti ne pozelim srecu kad si me ti svakodnevno bodrila kad mi je bilo najteze. Samo cekam da krenes u akciju pa da pocnem da navijam.

Ljubim te puno, puno

dhea - DHEA 543728 dhea - DHEA 578491 dhea - DHEA 543728
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od ia30 21/6/2010, 18:59

hvala na dobrodošlici...
Struzzo,protokol za Mb sam već dobila,planiramo početkom 9.mj.već biti kod doc V.-jesi tada gore???
Moram priznati da na konzultacijama nisam vidjela neki veliki optimizam kod doc-a kako priča dosta cura,shvatila sam jedino da najlakše rješavaju slučajeve s problemom spermiograma,kod kvalitete js je nešto teže ...možda se i vidimo u Mb!

Masho UK,vidim da si nam uspjela,morat ću malo iščitati tvoje postove da mi nije što promaknulo...čestitke!
I meni su doktori u Hr preporučali blage stimulacije(Split i Zg)jer bi s klomifenom ili Femarom dobili i do 3 js,ali nažalost nikad pozitivan test...tako da više nisam pametna...
Sad se bacam na DHEA-u,ako uspijem uvesti i vježbanje i dijetu bit će dobro-ali to ne obećajem!
cure dhea - DHEA 0913

ia30

Broj poruka : 7
Godina : 47
Location : uz more
Datum upisa : 17.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Struzzo 21/6/2010, 20:13

Kakav je tvoj protokol, Ia?
Moj protokol je direktan, bez kontracepcije i supresije, samo Menopur+Cetrotide. Tako da zavisi od mog ciklusa u 8. mesecu kad cu tacno biti u MB. Ima jos vremena do tada...ako nam se poklope termini, mozemo da se druzimo gore... dhea - DHEA Icon_biggrin
Meni je na konsultacijama VV kao i prethodni dr bio zacudjen zasto imam tako malo jc posle vrlo ozbiljnih stimulacija...pregledao me je i na UZ, jajnici mu deluju super. Rekao je da su mi moje godine prednost i da su najbolje resenje za mene prirodnjaci, ali naravno, ne kod njih nego u klinici koja mi je blizu.
Bravo za odluke... dhea - DHEA 47111
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Struzzo 22/6/2010, 09:38

Masha UK ::Ja sam bila na DHEA 75 mg od decembra 2008, ustvari jos uvek ga pijem, mada ni sama ne znam zasto. Klinika u kojoj sam tada bila mi je savetovala DHEA kao jedinu terapiju koja bi mogla da pomogne posle izmerenog FSH - 19.9 i AMH od 2.9 u to vreme. Rekli su da tek nakon tri meseca na DHEA oni zele da pokusaju sa stimulacijom. Posto sam stimulaciju radila u Maju 2009 to znaci da sam skoro punih 5 meseci koristila DHEA. Osim toga koristila sam i akupuntkuru, kineske trave i akupressure masazu i u mom slucaju jednostavno nista nije dalo rezultate i urodilo plodom. Nakon 12 dana stimulacije najvecom dozom Menopura 450IU dobili smo samo jednu jajnu celiju koja se nije fertilisala jer nije bila dovoljno zrela. Isti rezultat smo mogli da postignemo i iz prirodnog ciklusa bez rokanja tolikih hormona.

Meni DHEA nije pomogao...mada je sve individualno...mozda ce neko drugi imati vise srece...


Ovo je Mashin post 25. juna 2009, pre tacno godinu dana. dhea - DHEA Icon_biggrin
Ona je posle toga bila u avgustu (cini mi se) na IVF u Pragu, zatim u novembru, kad je bio bingo!!!
Ako je do Dhea-e, onda je vrlo vazno napomenuti koliko je dugo Masha nju pila. U stvari, pitam se - ima li smisla da je ja sad pocnem piti nepuna dva meseca pre IVF?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dhea - DHEA Empty Re: DHEA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 19 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu