KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Bitter Sweet 20/5/2011, 23:48

Dr Vlaisavljevic sa klinike mi je odgovorio da ne treba brinuti, da su nalazi u redu i da nema potrebe ista odlagati.

Moj endokrinolog iz KBC kaze da naravno ima veze sto je TSH preko 3 za ulazak u VTO ali da ima vremena da se do tada spusti. Rekla mi je da ne treba da pojacavam terapiju Eutiroksom nego da je cak smanjim, jer je, iako je TSH povisen, i FT4 vec pri gornjoj granici. Umjesto toga rekla mi je da nabavim lijek koji je cist T3 (nabavili smo iz Italije, tamo se zove Ti-Tre, sto bukvalno na talijanskom i znaci T3) i da ga ukljucim uz smanjeni Eutiroks (koji je po sastavu T4). T3 se mnogo brze resporbuje, kaze, i reaguje, ne treba da se ceka nedjeljama kao kod Eutiroksa / T4. Kontrola za nedelju dana sa novim nalazima. Valjda nisam mnogo uprskala pojacanom terapijom za nedelju dana.....

Javicu kako funkcionise nova terapija.

Usput rekla mi je da se oko kortizola ne sjekiram, da to nema veze. Prolaktin mislim da nije ni primjetila da je blago povisen.

Eto, zasad toliko... Pozdrav svima! igra
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 26/5/2011, 12:14

prije nekoliko mjeseci sam se raspitivala o operaciji štitne, a kako, čini mi se niko od vas nije je ni operisao, nije bilo savjeta.
pošto sam ja upravo prošla kroz to, prenijeću svoje iskustvo, možda nekom zatreba.

dijagnoza: hipertireoza, difuzna struma I stepena (morbus graves) od maja 2006, uzv štitne od prvog dana isti - lagano uvećana, bez ikakvih promjena u građi i strukturi, hormoni - tsh prije terapije skoro nemjerljiv, ft4 oko 35. za par mjeseci postajem eutiroidna i tri godine ostaje tako (1,5 i bez terapije). od maja 2009 ponovo tireotoksikoza, ovaj put 2 pune godine bez poboljšanja (iz hiper u hipo i tako u krug). predložena totalna tiroidektomija, i zbog dužine bolesti i zbog daljeg liječenja steriliteta.
operisana sam u bg (inače sam iz banje luke), na privatnoj klinici, izabrala sam prof. diklića sa II hirurške KCS. operacija je trajala nešto više od 2 sata, korišćenjem savremenih instrumenata (što znači da je manji rez, bez šavova, kratkotrajni dren, mnogo kraći oporavak). sutradan sam izašla iz bolnice i taj dan se vratila i u bl. rana se ne previja, 4. dan se skida flaster ispod koje je rana učvršćena trakicama koje će same otpasti, od tada dozvoljeno i kvasiti ranu. prvih par dana glas je tiši i piskutaviji, gutanje otežano, svaki dan se i to vidno popravlja, 5 dan moguće žvakati i gutati čvrstu hranu, kao i piti tečnost u 'cugu'. takođe, nakon operacije piti šumeći kalcijum tri puta dnevno dok se paratiroidne žlijezde ne oporave od 'čačkanja' takom operacije. za to vrijeme moguće osjećanje trnaca u ekstremitetima i na licu kao i blagi osjećaj nestabilnosti. meni je vrhunac toga bio 3. dan od operacije, od tada svaki dan sve manje. odmah uključen letrox 100 i prva kontrola hormona 6-8 sedmica nakon tiroidektomije.

nije mi bilo lako odlučiti se na ovaj korak, ali jednom kad sam 'prelomila', strah je nestao tako da sam pripremu i samu operaciju prošla bez ikakvih problema.
ako ima pitanja, tu sam da pomognem ako mogu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Bitter Sweet 26/5/2011, 22:57

Lavice draga, mnogo ti hvala na ovom korisnom postu. Cestitam na hrabrosti, tom napravljenom koraku i zelim da ti sve sada bude u redu i da sa zlijezdom bude uklonjena i svaka tvoja prepreka prema materinstvu. Drago mi je da ti je to sve dobro proslo, i super je cuti da postoje i neke savremene operativne metode. Ne znam da li cu se uskoro odluciti na taj korak, u svakom slucaju me to ceka u nekoj od narednih godina. Koliko te kostao taj operativni zahvat? Koliki je rez? Drzim palceve da sve bude kako treba i zelim puno srece!
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 27/5/2011, 15:20

bitter sweet, hvala na dobrim željama.
i tebi i ostalima u ovoj životnoj bici želim isto što i sebi!

operacija nije jeftina, 2000 evra (da je rađeno u kcs bilo bi i skuplje), ali to je otprilike ista cijena koju imaju i ustanove u okruženju (raspitivala se i u zagrebu i u ljubljani). u operaciji se koristi harmonijski skalpel (drugi naziv ultrazvučne makaze) pa je rana mnogo manja (kod djelimične 1,5-2 cm a kod totalne tiroidektomije oko 4 cm).

uz ovu dijagnozu, meni je bilo jasno da je operacija neminovna, prije ili kasnije, pa mi je i to pomoglo da se lakše odlučim. sad mi ostaje da se nadam da ću dobro reagovati na letrox i da će predložena doza biti adekvatna, odnosno da neću otići u veliku hipotireozu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od noja 31/5/2011, 15:58

moji hormoni pred FET i ovde ću da zalepim
dobila sam rezultate hormona i ima malih zbrkica
FSH 4.9
LH 2.5
e2 41 ide u toj fazi od 21 do 250
što je savršeno ,
ali
TSH 3.12 što je dosta visoko u ovom trenutku,
t4 98 do 160 i t3 1.8 do 2.7 su ok,
a PRL u k...cu 37.4 ide do 26.5
opet sam na terapiji brom.i za štitnu ... ne-smem da prekidam kaže Tina
etoooo drage cure moje kako se približi neki postupak tako meni skoči prolaktin a bio je ok posle posle, terapija:
bromok. 2x1
eut.1x1 ujutru
ja sam je snimala tj bila sam na Uz kod đilaske pred postupak bilo je sve ok
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od noja 31/5/2011, 16:02

u prošlom postupku meni su slični rezultti bili 4 dan od postupka kad se nešto dešavalo tj kad je bila inplatacija,
posle samo nedelju dana ove gore iste navedene terapija tj pred betu bili su : tsh na 0.8 a prl se spustio na 260 a bio je isto povišen oko 1350
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 5/6/2011, 13:15

Samo na brzinu da se javim, moja hiper se smirila, poslednja dva puta hormoni ko bombonica TSH1,9 a ranije je bio 0.004, sad su mi ukinuli skroz PTU, pa cemo da vidimo
pozdrav
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/6/2011, 21:48

Super Bubili!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 6/6/2011, 12:18

Bubili super za rezultate uzivaj sa batom i sekom poljubac
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od anak 10/6/2011, 23:28

Cure, ne razumem se baš bilo šta vezano za hormone, onako standard.
Ali pitala sam svekrvu i ona mi je rekla da je za dovođenje štitne u red prirodnim stvarima osim surutke posebno dobro sledeće i to provereno:
30 zelenih oraščića potopiti u 2 kg meda i mesec dana držati u prozoru ili na balkonu, dakle mislim da je mislila na suncu.
To se pretvori u neki sirup koji se pije ujutro i uveče 20 dana posle toga i provereno rešava sve
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 11/6/2011, 10:38

ne smeš Anak to da piješ ako imaš Hipertireozu, a za hypo bi morala da pitaš lekare. To je mnogo mnogo joda i kada bi se tako lečilo, ne bi morao ceo život da se prati rad štitne i da se pije terapija. Ne smete na svoju ruku nikako da se igrate sa ovim stvarima. Znam da u nekim slučajevima ne smeju devojke da koriste čak ni povidon jod vaginalete.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/6/2011, 11:49

Slažem se sa Natom! Ovo nisu stvari za zezanje! Meni je dr rekla da nipošto ne pijem orahovaču, jer preko eutiroksa dobijam dovoljnu dozu joda! Čak mi je rekla da izbegavam da jedem orahe i bilo šta s njima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/6/2011, 13:57

meni i posle pojačane doze,TSH 3,3...od sutra pojačavam na 50 dnevno...izgleda da mi treba baš jača doza.Nisam srećna zbog toga.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/6/2011, 20:16

Pariz, jesi li se možda nešto nervirala pred vadjenje krvi?! Čudi me da ti treba jača doza, još si plus smršala dosta?! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 279933 Zeza ovaj tsh, pa rastura! Kako ga više nije sramota! Batine mu trebaju za spuštanje! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 157192
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/6/2011, 20:46

Bixi,5 nedelja sam bila na 25,pa 50 dozi,jer prethodno je bilo samo sa 25,i rezultat 3,4...doduše,nisam ni osetila simptome da sam ga spustila,sumnjala jesam,ali mi čudno da nisam odreagovala.Ustavri sam ga spustila na 2,pa na 1 čim sam počela sa terapijom...sad kad sam se navikla,treba jača doza.Šta ću-nego tako,pa proveru opet u julu,pred more.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/6/2011, 20:55

Ako treba jače, onda udri jače! sunny
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/6/2011, 21:05

vala bašvala! lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 12/6/2011, 22:45

Ja bih nesto da pitam, mozda je glupo, ali ja svakako ne osecam neke simptome, a ni ne znam sta bih trebala da osecam da bih znala da se tsh spustio, pa ako te ne mrzi Pari objasni?
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 12/6/2011, 23:16

MAAKKI, osluškuj svoje telo! Ako tsh padne nisko, ispod 1, a prethodno ti je u dužem periodu 3,5 na primer, odmah će krenuti lupanje srca, ili odliv prilikom menstruacije, ili češće pražnjenje creva! Ili ako tsh skoči, odmah promene raspoloženja, brže se zamaraš, razdražljiva si, naravno i svakodnevne brige i lepi dani idu uz visinu tsh!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 12/6/2011, 23:37

eto Bixi već navela.Umor se vezuje za hipotireozu,a srčane smetnje za hiper.( ahiper je kad je TSH nizak, a hipot.kad je TSH visok)Pazi,nije to da je konstantno,ni taj umor,ni to preskakanje srčke ili uzlupanost,ali svakako osećaš i sama promenu-i to kad je TSH onakav kakav ne treba...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 13/6/2011, 08:42

Hvala vam doktorice ja jedino sto u zadnje vreme osecam jeste to lupanje srca, imam nekada osecaj da ce da iskoci, nisam znala od cega je, a sad da bas za sve da trcim kod dr ne ide ni to, mada mi nije bilo jasno zasto me je dr pitala kako podnosim selen, kada me zeludac jedino bolo od siofora.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od emilija. 13/6/2011, 16:33

Evo ohrabrenja i nade za sve one koje imaju problema sa hipotireodizmom. naime radi se o sledećem:
posle godinu dana pokusaja da ostanem u drugom stanju (ja 29, mm 34), odlučih se za istrage. Svi ginekološki nalazi kod mene u redu, kod mm takođe sve super, ali hormoni...TSH 30 !!! Otišla kod exstra doktora u Banja Luku, dijagnoza hipo...od štitne nije ništa ostalo,sa ovakvim nalazom nemam nikakve šanse da zatrudnim, dobila terapiju letrox 1x100. Nisam ni stigla do sledeće kontrole koja je trebala biti za 6 mjeseci jer sam,,,pogađajte ostala u drugom stanju. Otišla po novu terapiju i sada pijem 1x125. TSH 1,5. Ujutru jedna tabletica i stvar riješena. Da podsjetim da mi je rečeno i to da sam možda i imala neku malu trudnoću od nedjelju dvije, ali da plod nije mogao da oživi jer se bebac hrani samo od hormona u prvih par nedjelja, pa je to otišlo sa narednim ciklusom. Bilo kako bilo ja sam sada u 19.nedjelji i osjećam se odlično, skoro pa pola prošlo. Ljubim vas sve !
emilija.
emilija.

Broj poruka : 5
Godina : 42
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 11.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od anak 13/6/2011, 16:51

Izgleda da nisam dobro objasnila. Ja nemam problema sa tim, makar do sada nisam imala, poslednji nalazi su mi takođe bili OK.
A recept mi je dala svekrva, ona ga koristi jer ima problema sa štitnom i uzima i neku terapiju. Ali u mom kraju ljudi, ali zaista i stariji i mlađi koriste taj "sirup" godinama i nisam čula da je neko imao problema zbog toga.
Ja ga pijem takođe, čisto kao liker Embarassed .
Sigurno mi nije bila namera reći da ga primenjujete umesto lekova, nego čisto kao dodatnu pomoć.
Još mi je manja namera bila pametovat da se na svoju ruku leči "nadri medicinom", ali mislim da od tih "narodnih" lekarija sigurno ima i koristi.
U svakom slučaju, nadam se da nisam nikome nanela štetu, kao što se nadam i da će neko imati od ovoga recepta moje svekrve
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 13/6/2011, 21:56

Anak,opuštencija,draga,orahovaču sam i ja cugala,sveki pravila dobru-odličnu!! Orah se ne preporučuje kod hipert.,ali ženske koje boluju od toga ,to sigurno i znaju. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 639820
Emilija,eto,jedino da ti pružimo ruku i čestitamo Very Happy Imamo mi na forumu našu Vašarku-žena je bez štitne, pa eno je nosi četvorke,hvala Bogu! Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 13/6/2011, 22:00

Stigoh sa "taze" rezultatima !
TSH 1,1 mu/l (0.17-4.05)
FT3 5.3 pmol/l(4-8)
FT4 8.8nmol/l(10-25)

U otpusnoj listi stoji da odmah prekinem terapiju (Euthyrox 0.25/0.5) i da se javim endokrinologu.Piše i da je žlezda diskretno uvećana bez fokalnih promena ,osim koloida 3x3mm(neko nekog zaj......reče teta nema ničeg c )
Treba da mi stignu još neki nalazi ...ali o tom potom......
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 29 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu